премія

Відомі номінанти Міжнародної премії Франка

18.05.2018

Читомо

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міжнародна рада експертів визначила номінантів Міжнародної премії імені Івана Франка у 2018 році. Про це повідомляється на сайті Міжнародного фонду Івана Франка.

 

Так у номінації «За вагомі здобутки (досягнення) у галузі соціально-гуманітарних наук» до розгляду журі рекомендують:

 

– Johannes Remy «Brothers or Enemies: The Ukrainian National Movement and Russia, from the 1840s to the 1870s» (Йоханнес Ремі «Брати чи вороги: Український національний рух та Росія, з 1840-х до 1870-х років»), Фінляндія;

 

– монографію «Галич у політичному житті Європи ХІ–ХІV століть» Леонтія Войтовича, Україна;

 

– серію робіт «Ціннісний дискурс в освіті», колективу авторів під керівництвом Віктора Андрущенка, Україна.

 

У номінації «За вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики» на розгляд журі представлено:

 

– монографію Andrew Wilson «The Ukrainians: Unexpected Nation» (Ендрю Вільсон «Українці: несподівана нація»), Велика Британія;

 

– дослідження Hans Rothe and Jurij Medvedyk «Bogoglasnik. Pesni blagogovejnyja (1790/1791). Eine Sammlung geistliche Lieder aus Ukraine» (Ганс Роте і Юрій Медведик «Bogoglasnik. Пєсні благоговіння (1790/1791). Колекція духовних пісень з України»), ФРН, Україна;

 

– монографію Ярослави Мельник «…І остання часть дороги. Іван Франко в 1908-1916 роках», Україна.

 

Зазначається, що цього року до Міжнародної ради експертів увійшли 27 науковців із 8 країн світу: США, Канади, ФРН, Австрії, Польщі, Словаччини, Швейцарії та України.

 

«Відповідно до Положення, члени Ради під час відбору номінантів керувалися власними знаннями, а також порівнювали наукові роботи, які претендують на здобуття Премії, за наступними критеріями: наявність інноваційних та оригінальних підходів у дослідженні; концептуальність, системність та критичність дослідження; міжнародний контекст і рівень наукового дослідження», – йдеться в повідомленні.

 

Відібрані роботи будуть передані на розгляд Міжнародного журі, яке засідатиме у Відні 22-24 червня. Лауреатів оголосять 24 червня. Церемонія нагородження відбудеться 27 серпня на батьківщині Франка – у м. Дрогобич.

 

Міжнародна премія імені Івана Франка заснована 2015 року онуком письменника – Роландом Франком. Премію вручають щороку, 27 серпня, у день народження Івана Франка. Лауреатів нагороджують грошовою винагородою і золотим знаком лауреата.

 

Минулого року лауреатом премії у номінації «За вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики» став професор Інституту славістики Віденського університету Міхаель Мозер з монографією «New Contributions to the History of the Ukrainian Language». У номінації «За вагомі досягнення у галузі соціально-гуманітарних наук» переміг заслужений професор ЛНУ ім. І. Франка, академік Олег Шаблій з науковою роботою «Суспільна географія» у 2-х томах.

 

Читайте також про переможців премії Спілки письменників «Літературні відкриття року».

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект