книжковий проект

«Війна між псом та вовком» в колажах Дарії Бабченко

19.04.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Ми продовжуємо вас знайомити із цікавими ілюстраторськими проектами. Наступна наша героїня – Дарія Бабченко та її ілюстрації до книжки «Війна між псом та вовком» Івана Франка.

 

Про ілюстрації

 

«Війна між псом та вовком» Івана Франка – це перша книжка, яку я проілюструвала. Тоді я ще була студенткою НАОМА. Для роботи можна було обрати будь-яку тему. Я шукала саме дитячу казку. Твір Івана Франка виділився для мене виразними образами, динамікою сюжету та народним настроєм. Захотілося зробити сучасну візуальну версію твору, апґрейд класичної казки.

 

Ілюстрації виконані у техніці колаж. Я використовувала гофрований картон, джинс, шкіра, тканини.

 

Колаж завжди дає більше свободи та можливість погратися з фактурами, текстурами, кольором, композицією.

 

 

Я сенсорик, і мені дуже приємне відчуття, коли хочеться доторкнутися до ілюстрації. Думаю, так само й дітям. Для мене важливо, щоб ілюстрації привертали увагу дітей і їм хотілося потримати книжку в руках.

 

Думаю, мій колаж вдало перегукується з народним настроєм казки і додає їй камерності.

 

Переді мною стояло завдання знайти справжню, читабельну, характерну саме для цієї казки художню мову (стилістику, техніку). З ідеєю та розкадруваннями все склалося досить швидко. Щодо стилістики, було багато різних пошуків, поки я не зупинилася на варіанті, який ви зараз бачите.

 

Під час роботи я зрозуміла, що якщо ти хочеш зробити гарний проект, то не має бути ніяких компромісів зі собою, навіть, якщо не вистачає часу чи є якісь складнощі.

 

Про впливи

 

Важко сформулювати, які мистецькі підходи мені близькі, тому що переважно усе відбувається на інтуїтивному рівні. Для мене важливим, а іноді й відправним пунктом є колір, фактура, асоціативні до проекту, а також ідея та цілісність проекту.

 

Колись мені подобався імпресіонізм, потім – експресіонізм, далі – фовізм, ще пізіше – авангардизм. Змінюємося ми – змінюються наші смаки. Я люблю експериментувати з техніками. Може, ця фраза й надто розповсюджена, але так і є. До кожного проекту я шукаю свій підхід.

 

Про ілюстраторку

 

Народилася в місті Місхор, біля Чорного моря, в Криму. Закінчила Київську Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури. За фахом – художник-графік із художнього оформлення книги.

 

Оформила поетичну збірку Павла Коробчука «Хвоя» (ВСЛ). Співпрацюю з Gruener Grashalm e.V. Також виконувала роботу для українського бренду doob.vosk, ілюструвала дитячий журнал «Кузнечик».

 

Учасниця міжнародних та українських виставок (Pictoric, IMAGO, COW International Design Festival та ін.).

 

Зараз у планах – створення дитячої книжки-картинки. Наразі перебуваю у пошуку тексту, який би мене зачепив.

 

Також читайте про графічні «Сезони сн(л)ів» Софії Філіпчукакварельний «Вітер у вербах» Оксани Булькевич та читачів у літерах Наталі Левицької.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект