Читомо > Новинки до Форуму видавців 2015 > Мистецькі видання

Мистецькі видання

Музичні інструменти українського народу. Гнат Хоткевич

Хоткевич Гнат. Музичні інструменти українського народу. Друга редакція / Г. М. Хоткевич ; упоряд., підг. тексту, покажч. О. О. Савчук ; післямови І. В. Мацієвського, В. Ю. Мішалова, М. Й. Хая. — Харків : Видавець Савчук О. О., 2012. — 512 с. ; 202 іл. — (Cерія «Слобожанський світ». Випуск 4).

Друга редакція книги «Музичні інструменти українського народу» корифея української культури Гната Мартиновича Хоткевича (1877–1938) чекала на свою публікацію 75 років. В порівнянні із першою редакцією (Харків, 1930), друга редакція безсмертної і єдиної в своєму роді праці Гната Хоткевича не лише вдвічі більша за обсягом, а має відмінності на концептуальному й теоретичному рівнях. У виданні проаналізовано понад 120 музичних інструментів, що побутували на території України. Книга проілюстрована раритетними зображеннями, доповнена цікавими фотобіографічними матеріалами та фаховими статтями найкращих інструментознавців сучасності.

Видання приурочено 135-річчю від дня народження автора.

Подвижный пейзаж. Українське мистецтво між революцією та війною

ПОДВИЖНЫЙ ПЕЙЗАЖ. Искусство Украины между революцией и войной = PAYSAGES INSTABLES. Des artistes ukrainiens entre r?volution et guerre / упор., авт. ідеї Наталія Чермалих, П’єр-Лоран Булле. – К. : Родовід, 2015. – 320 с. : іл.

Дослідниця сучасного мистецтва Наталія Чермалих в книзі «ПОДВИЖНИЙ ПЕЙЗАЖ. Українське мистецтво між революцією та війною» намагається осмислити постмайданну Україну у діалозі з художниками і фотографами, які спостерігали, передчували і переживали зміни в житті сучасної України. Книга складається із двох частин – візуальної і текстової. З одного боку, це добірка робіт українських художників різних поколінь: Влади Ралко, Микити Кадана, Сергія Браткова, Микити Шаленного, Марі Басташевскі, Євгенії Бєлорусець, Алевтини Кахідзе, груп «Жужалка» і «Шило», Олександра Глядєлова та ін. До другої частини видання ввійшли розмови з художниками, записані Наталею Чермалих протягом 2014-2015 років. Інтерв’ю стосуються найважливіших аспектів життя сучасної України: герої видання згадують розпад СРСР, перші роки Незалежності, події Помаранчевої революції та сьогодення – неймовірну солідарність активістів Майдану і війну на сході України.

Київська книжка / The Book of Kyiv

Київська книжка / The Book of Kyiv. Проект Київської Бієнале 2015 «Київська школа». / Пер. з укр. та англ.; за ред. К. Міщенко. – К.: Медуза, 2015. – 376 с.

«Київська книжка» запрошує на прогулянку столицею України. Численні місця проведення Київської бієнале 2015 «Київська школа» утворили своєрідний критичний маршрут, в якому перетинаються архітектурний, культурологічний, історичний, художній та урбаністичний погляди на сучасний Київ – місто, що інтенсивно проживає історичні зміни і переосмислює себе.

Українські народні жіночі прикраси ХІХ – початку ХХ століть. Частина 2

Врочинська Г. Українські народні жіночі прикраси ХІХ – початку ХХ століть. Ч. 2 / Ганна Врочинська. – К. : Родовід, 2015. – 108 с. : іл. 

Перевидання у Малій серії одного з бестселерів «Родоводу» – дослідження Ганни Врочинської «Українські народні жіночі прикраси ХІХ – поч. ХХ століть» в двох частинах. У книзі вперше зроблена спроба всестороннього висвітлення українських народних жіночих прикрас ХІХ – поч. ХХ століть – яскравого і самобутнього явища в історії українського народного мистецтва, яке має глибокі традиції, що сформувались в руслі розвитку багатьох видів художньої творчості: обробки каменів, металів, виробництва скла, ткацтва, вишивки, виробів з бісеру, різного роду домашнього рукоділля та торгівельних зносин з іншими країнами.

Друга частина присвячена прикрасам в регіональних комплексах вбрання.

Українські народн жіночі прикраси ХІХ – початку ХХ століть. Частина 1

Врочинська Г. Українські народн жіночі прикраси ХІХ – початку ХХ століть. Ч. 1 / Ганна Врочинська. – К. : Родовід, 2015. – 108 с. 

Перевидання у Малій серії одного з бестселерів «Родоводу» – дослідження Ганни Врочинської «Українські народні жіночі прикраси ХІХ – початку ХХ століть» в двох частинах. У книзі вперше зроблена спроба всестороннього висвітлення українських народних жіночих прикрас ХІХ – поч. ХХ століть – яскравого і самобутнього явища в історії українського народного мистецтва, яке має глибокі традиції, що сформувались в руслі розвитку багатьох видів художньої творчості: обробки каменів, металів, виробництва скла, ткацтва, вишивки, виробів з бісеру, різного роду домашнього рукоділля та торгівельних зносин з іншими країнами.

Перша частина присвячена художнім особливостям прикрас.

Українське мистецтво. Вадим і Данило Щербаківські

Щербаківські Вадим і Данило. Українське мистецтво: в двох томах з додатками / Вадим і Данило Щербаківські ; передм. І. О. Ходак ; предм.-геогр. покажч. В. М. Слободяна ; упорядн. О. О. Савчук. — Харків : Видавець Савчук О. О., 2015. — 472 с. : [412 іл.] 

Перевидання фундаментального двотомовика Вадима (1876–1957) і Данила (1877– 1927) Щербаківських «Українське мистецтво» (1913, 1926 рр.) здійснюється з усуненням неточностей першоджерел. Для значної частини світлин другого тому віднайдено оригінали, що зберігаються у фонді Д. М. Щербаківського в Науковому архіві Інституту археології НАН України. Задля більш повного уявлення про доробок у царині історії української архітектури Вадима і Данила Щербаківських до двотомовика додано їхні основні праці із зазначеної тематики, а також рецензії на двотомовик сучасників Щербаківських. До всього видання розроблено довідковий апарат: бібліографію, іменний та предметно-географічний покажчики. Видання присвячено 140-й річниці від дня народження братів Щербаківських.

Роман Балаян. Без иллюзий. Зара Абдуллаева

Стенд № 335; торгове місце на галереї № 9

Роман Балаян. Без иллюзий. 1989/2015. Зара Абдуллаева. – К. : Дух і Літера, 2015. – 128 c.

Друге, доповнене, видання книги «Живая натура. Картины Романа Балаяна» (Всесоюзное творческо-производственное объединение «Киноцентр». М., 1989). Есе про фільми одного з найбільш визначних режисерів 1970-80-х років, який визначив героя, теми, самий нерв минулої епохи, супроводжуються бесідами з Романом Балаяном.

Для широкого кола читачів.

Ціна на Форумі видавців: 70 грн

ANATOLIY KRYVOLAP AND THE UKRAINIAN SUBLIME

Дженіфер Кан. Анатолій Криволап і українське величне. — К. : РОДОВІД, 2015. — 116 с. 

«ANATOLIY KRYVOLAP AND THE UKRAINIAN SUBLIME» – монографія мистця «Анатолій Криволап і українське величне» – перша книга англомовної серії видавництва РОДОВІД про сучасне мистецтво в Україні. Автор – історик мистецтва Дженіфер Кан із США – представляє творчість відомого в Україні мистця Анатолія Криволапа в контексті історичного розвитку пейзажу в Українї. З такої перпеспективи зарубіжний дослідник чи читач може дізнатися про творчість Криволапа, як і про його академічних вчителів та тих великих пейзажистів, які творили українську школу та були натхненням і захопленням для Анатолія Криволапа.

Вишивка козацької старшини XVII-XVIII століть з колекції Чернігівського історичного музею ім. В. В. Тарновського

Зайченко В. Вишивка козацької старшини XVII-XVIII століть з колекції Чернігівського історичного музею ім. В. В. Тарновського / Віра Зайченко. – К. : Родовід, 2015. – 108 с. : іл.

Перевидання у Малій серії одного з бестселерів «Родоводу» – дослідження Віри Зайченко «Вишивка козацької старшини XVII–XVIII століть». Альбом подає велику збірку вишивок, які були популярні серед верхівки українського суспільства в ХVІІ–ХVІІІ століттях. Вишивки на ужиткових речах козацької старшини виконані шовком, золотою та срібною сухозліткою, заполоччю.

В основі – збірка Чернігівського історичного музею ім. В. В. Тарновського.

Інсценізація українського авангарду 1910-1920 років

Стенд: А25

Інсценізація українського авангарду 1910-1920 років, Мирослава Мудрак, Тетяна Руденко, запрошені куратори. – К.: РОДОВІД, 2015. – 276 с.

«Інсценізація українського авангарду 1910-1920 років» – це двомовний каталог (англійською та українською мовами) до однойменної унікальної виставки, що проходить з лютого по вересень 2015 року в Українському музеї у Нью-Йорку (The Ukrainian Museum) («Staging the Ukrainian Avant-Garde of the 1910s and 1920s»). Всі твори надані Музеєм театрального, музичного та кіномистецтва України. Це перша публікація, присвячена темі виходу авангарду за рамки живопису, появі авангардних візій на театральній сцені і кіноекранах, вона є результатом ґрунтовних досліджень авангарду в мистецтві, саме в контексті української сцени.

Ціна: 1250 грн

Українська академія мистецтва

Номер стенду: A25

Українська академія мистецтва: Історія заснування та фундатори, автор розвідки Олена Кашуба-Вольвач, керівник проекту Лідія Лихач. – К.: РОДОВІД, 2015. – 272с. : іл.

«УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВА: історія заснування та фундатори» – це дослідження, хронологічне відтворення перших кроків становлення Академії – від ідеї до відкриття та перших драматичних років існування (1917-1921) . До книги увійшли: наукова розвідка Олени Кашуби-Вольвач «Заснування Української академії мистецтва: березень – грудень 1917 р.»; окремі розділи з творами фундаторів Академії – її перших професорів Георгія Нарбута, Василя Кричевського, Федора Кричевського, Михайла Бойчука, Миколи Бурачека, Абрама Маневича, Михайлао Жука (передмова Володимира Петрашика); додатки з публікаціями про Академію (Вадима Павловського та Михайла Жука), бібліографію, архівні документи та ін.

Ціна: 600 грн

artarsenal bookforum publish messe