Календар подій

2/08

Володимир Арєнєв проведе творчу майстерню письменника у Києві

Київ

19:30 FREUD HOUSE, вул. Костянтинівська, 21

Володимир Арєнєв проведе творчу майстерню письменника у Києві

Володимир Арєнєв запрошує на творчу майстерню письменника «Вигадати. Втілити. Відредагувати. Видати».

Кажуть, що успіх письменника — це 10% таланту і 90% роботи над собою і над своїми творами. Наділити людину талантом неможливо, а от навчити її краще розуміти те, яким саме чином працює художній текст, — спробуємо.

Для кого це: Курс розрахований насамперед на тих, хто пише чи хоче писати художню прозу, і присвячений практичним аспектам роботи письменника: від задуму до його втілення.

Блок другий. Стратегії оповіді

Заняття перше. (2 серпня, четвер, 19:30-21:30). Хто розповідає історію?
Робота з читачем. Залучення читача до твору на різних рівнях сприйняття.
Стиль автора. Авторський голос. Інтонація та настрій.
Інстанції оповіді. Оповідач/ наратор. Типології наратора. Свідоме використання різних інстанцій оповіді.

Заняття друге. (9 серпня, четвер, 19:30-21:30). Про що розповідаємо і про що мовчимо в історії? Точка зору. Плани точки зору. Наративні трансформації. Відібрані та невідібрані елементи. Розтягнутий та стиснутий тип оповіді. Стратегії оповіді.

Заняття третє. Практикум. (16 серпня, четвер, 19:30-21:30). Робота із синопсисами, уривками текстів

Заняття четверте. (23 серпня, четвер, 19:30-21:30). Оповідаючи історію: голоси героїв, початки і фінали. Монолог, діалог, полілог – особливості функціонування в тексті. Акустична маска. Драматургія полілогу. Типові помилки, як їх позбутися, на що звертати увагу.

Година-півтори — лекція з практичними прикладами та кейсами, потім відповіді на запитання, пауза 10 хв. на чай/тістечка, потім година — читання текстів/синопсисів та їхнє обговорення. Залежно від бажань та можливостей групи можуть бути домашні завдання чи просто будь-які тексти, які читаються та аналізуються з точки зору «як це працює, які прийоми використав автор» та ін. Хоча перевага віддаватиметься саме текстам учасників: це цікавіше й приносить більше користі.

Кожен блок і кожне заняття можна відвідувати окремо, але принаймні у межах блоку бажано не пропускати, щоб не випадати з контексту.

Автор курсу: Владимир Аренев (Volodymyr Arenev) – письменник, викладач, сценарист, упорядник антологій. Автор тридцяти книжок, редактор п’яти міжнародних антологій, постійний викладач літературних курсів. Твори виходили англійською, німецькою, польською, французькою та ін.мовами.

Вартість: 

  • 200 грн за заняття з 1 учасника,
  • 700 грн абонемент на 4 заняття.

Он-лайн оплата квитків та абонементів

Детальний зміст і розклад за тегом: #Арєнєв4В

Подія на Фейсбуці

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект