Алексієвич

Зелений театр: «Через тісний графік Алексієвич перенесення її приїзду неможливе»

10.08.2018

Читомо

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Зелений театр, який організовував виступ білоруської письменниці, нобелівської лауреатки Світлани Алексієвич в Одесі, але в останній момент відмінив подію, виступив з офіційним поясненням свого рішення. Про це повідомляє прес-служба театру.

 

У заяві йдеться, що виступ нобеліантки вирішили відмінити з міркувань безпеки відвідувачів. Зустріч з письменницею планувалася протягом кількох років, а через завантажений графік Алексієвич перенесення події вже неможливе.

 

Також зазначається, що напередодні події, до театру надійшов телефонний дзвінок від незнайомця, в якому він «наполегливо рекомендував скасувати виступ». Він додав, що Алексієвич занесена до бази «Миротворець».

 

Окрім того повідомляється, що вже розпочався процес повернення коштів усім, хто підтримав проект «Привези Нобелівського лауреата до Одеси», а також триває співпраця з правоохоронними органами щодо встановлення «авторів провокації».

Подаємо повний текст заяви:

 

Офіційна заява Зеленого театру щодо скасування зустрічі зі Світланою Алексієвич

 

У зв’язку з суспільним резонансом та домислами, які поширюють окремі ЗМІ, Зелений театр публікує детальну позицію щодо скасування зустрічі зі Світланою Алексієвич, яка мала відбутися 8 серпня о 20:00.

 

Разом з усіма одеситами Зелений театр чекав на зустріч з Нобелівським лауреатом по літературі. У вівторок, 7 серпня, Світлана приїхала до Одеси, у повній готовності побачитися та поспілкуватися з одеситами.

 

8 серпня до Зеленого театру фонував невідомий і наполегливо рекомендував скасувати виступ, додавши, що Світлана Алексієвич занесена до бази «Миротворець». Ми перевірили інформацію і дійсно виявили, що 8 серпня на сайті «Миротворець» з’явилося досьє на Світлану Алексієвич. Більше того — новина про додавання письменниці на цей сайт розлетілося по багатьом всеукраїнським та іноземним ЗМІ. Інформаційне поле було заповнене голосними заголовками і скріншотами з досьє.

 

Оцінивши усі можливі ризики, Світлана Алексієвич і адміністрація Зеленого театру ухвалили спільне рішення скасувати захід з міркувань безпеки усіх гостей цього вечора. Увесь ланцюг подій — внесення Світлани до бази «Миротворця» у день виступу, поширення інформації про це у ЗМІ, анонімні дзвінки і швидке видалення досьє з бази — вказували на сплановану провокацію, і ми не знаємо, як далеко могли зайти її організатори.

 

Зелений театр співпрацює з Національною патрульною поліцією, муніципальною охороною та приватними охоронними агентствами, і у тому числі тому є настільки гостинним і безпечним громадським простором. Цього разу, як і перед іншими великими заходами, ми звернулися до поліції заздалегідь з проханням посилити охорону правопорядку під час виступу Нобелівського лауреату. Після початку провокацій для нас пріоритетним було забезпечення безпеки слухачів і письменниці. Безумовно, питання пошуку авторів учорашньої провокації ми не лишаємо без уваги і вже співпрацюємо з правоохоронними органами.

 

З сьогоднішнього дня почався процес повернення коштів усім, хто підтримав проект «Привези Нобелівського лауреата до Одеси». Існує загальноприйнята практика скасування заходів, а механізм повернення коштів зрозумілий і детально описаний на сайті «Моє місто».

 

За півгодини до початку зібралася майже повна зала. Репертуар Зеленого театру формується запитом наших глядачів, а відвідуваність — основний критерій оцінки. Роки нашої роботи чудово ілюструють правильність такого підходу.

 

Зустріч зі Світланою Алексієвич планувалася протягом кількох років. Через завантажений графік Нобелівського лауреата перенос події неможливий.

 

Дякуємо за розуміння та підтримку!

 

 

Як повідомлялося раніше, в Одесі 8 серпня в останній момент скасували виступ білоруської письменниці, нобелівської лауреатки Світлани Алексієвич.

 

Нагадаємо, що у Брукліні 2016 року Алексієвич заявила, що під час ІІ Світової війни «карателі, які працювали на території Білорусі, були всі з України». «Не тільки у Литві і Латвії нищили євреїв до того, як прийшли німці. Це було і в Україні», – сказала вона.

 

Читайте також: Свєтлана Алексієвич: Людське серце влаштоване складніше за телевізор

 

Зображення: Sputnik, Зелений театр

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект