книжковий проект

Знаходити себе у графічному лісі Лесі Кошуби

13.06.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Продовжуємо знайомити вас з вартими уваги ілюстраторськими проектами молодих українських художників. Цього разу блукаємо і знаходимо себе у графічному лісі Лесі Кошуби.

 

Про ілюстрації

 

Книжка-картинка для дітей «Знаходитися у лісі» — це історія про те, як блукаючи в лісі й шукаючи вихід, можна знайти самого себе. «Знаходитися» — в сенсі «перебувати» й водночас «знаходити себе», завдяки чарівним місцинам лісу і його мешканцям.

 

Моєю метою було сказати, що природа, яка нас оточує — жива і має душу. Дівчинка заходить в ліс, потрапляє в різні його куточки, зустрічається зі священним деревом лісу, яке й допомагає їй віднайти людей. Дерева виступають в ролі живих істот і друзів людей, які живуть з ними в гармонії.

 

Під час роботи була використана техніка туш/перо. Присутні всього три кольори: синій, зелений та жовтий. Вважаю, що графічна техніка дає змогу більш чіткіше передати зміст композиції. Замість широкої палітри кольорів, я використала графічність, щоб показати різноманіття фактур лісу, дрібні елементи рослин, які можна довго розглядати.

 

Найважчим у реалізації, мабуть, було складання композиції. Тим паче, що сюжет придумувала сама. Потрібно було зробити усі ілюстрації різними й водночас не втратити між ними зв’язок, щоб прослідувалася одна сюжетна лінія. Але це був хороший досвід у створенні книжки без тексту, яка повинна розповісти історію лише самими ілюстраціями.

 

Про впливи

 

Перш ніж взятися за проект, переглянула чимало артбуків: як і українських, так і іноземних ілюстраторів. Оскільки займаюся книжковою та станковою графікою, мені ближчі графічні техніки. Вважаю, що графіка тісно переплетена з ілюструванням. Адже вчить художника більш образному мисленню, використанню алегорії та символізму.

 

Про ілюстраторку

 

Навчаюся в Українській академії друкарства, на кафедрі книжкової та станкової графіки. Під час навчання створила кілька книжок за допомогою цієї ж техніки — туш/перо. Хочу й надалі займатися книжковою ілюстрацією. Готова до співпраці з видавництвами.

 

Радимо також поглянути на читачів у літерах Наталі Левицької«Війну між псом та вовком» в колажах Дарії Бабченко та акварельний «Вітер у вербах» Оксани Булькевич.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект