Book Forum

10 професійних подій Book Forum, які не можна пропустити

09.09.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Незвичний цього року буде Book Forum. Відбираємо професійні події, які просто мусимо відвідати, і розуміємо, що не доведеться тепер бігати від локації до локації, щоб на все встигнути, а достатньо буде просто зручніше вмоститися на робочому кріслі чи дивані і переглядати захід за заходом. Разом з Українським інститутом книги, House of Europe, Українською бібліотечною асоціацією та «Радіо Культура» цього разу шукатимемо відповідей на питання: «Що буде із книжковим ринком та читанням в Україні в умовах кризи?», а з відомими перекладачами та ілюстраторами дізнаватимемося секретів спільної тональності та книжкової деміургії.

15 вересня, о 14:30 – 17:30, у межах Бібліотечного форуму, відбудеться презентація учасників міжнародного проєкту Української бібліотечної асоціації, що підтримує Європейський Союз за програмою House of Europe – студія «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги», який триває з березня 2020 року.

 

Основна мета проєкту – навчити бібліотекарів з України та Білорусі створювати інноваційні бібліотечні послуги, які розвиватимуть культурні та творчі індустрії цих країн, з використанням спеціальної методології «Дизайн-мислення для бібліотек». Методологія була розроблена Публічною бібліотекою м. Чикаго (США) та Публічними бібліотеками м. Орхуса (Данія) за підтримки Фонду Білла та Мелінди Гейтс.

 

Модераторки заходу: виконавча директорка Української бібліотечної асоціації Ярослава Сошинська та PR-менеджерка УБА Оксана Бояринова. Участь візьмуть близько 15 українських та білоруських бібліотекарів.

Команда Українського інституту книги розповість про актуальний стан ринку, акції та програми промоції читання, поповнення бібліотечних фондів та про Україну на міжнародній літературній арені, а також грантові програми та плани на майбутнє під час презентації «Перспективи розвитку книжкової сфери: візія УІК».

 

Учасниками стануть: директорка УІК Олександра Коваль, начальник відділу підтримки книговидання Юрій Марченко, начальниця аналітичного відділу Ірина Батуревич, начальниця міжнародного відділу Дарина Степанюк, провідна фахівчиня сектору перекладної літератури Андріана Небожук та керівниця відділу промоції читання Анастасія Євдокимова.

 

Захід пройде 17 вересня о 13:00 – 14:30.

О 15:00 вмикаємо дискусію, яку організовує House of Europe – «Книжковий маркетинг у часи карантину: поради, тенденції, зміни».

 

Учасники обговорюватимуть ситуацію на німецькому ринку: загальні тенденції, зміни у маркетингових стратегіях; постковідні зміни у сфері книжкового маркетингу; типові помилки видавців у промоції літератури; успішні кейси адаптації до книжкового маркетингу.

 

У дискусії візьме участь: Матіас Фойґт, СЕО і засновник PR-агенції «Literaturtest», яка надає свої послуги видавцям, авторам і книгопродавцям. Компанія спеціалізується на комунікації в соціальних медіа, маркетингу, рекламі та PR.

 

Саме «Literaturtest» є організатором «Тhe future!publish» – однієї з провідних конференцій для німецькомовного книжкового сектору, започаткованої у 2016 році.

Про ілюстрацію Олександр Ткачук, Дмитро Кузьменко, Кирило Ткачов і Олександр Ком’яхов поговорять під час дискусії «Книжкова деміургія: хто, як і чому має створювати книжки».

 

«Досить часто ми бачимо формування книги за принципом механічного поєднання елементів: верстки тексту, ілюстрацій, обкладинки тощо. Чи може і чи має книга бути цілісним об’єктом, де кожен елемент має відігравати чітку роль закладену в концепцію. Хто і як має створювати цю цілісність?», – на ці запитання спробують відповісти ілюстратори 17 вересня о 16:00.

 

У межах тристоронньої співпраці з Livres Canada та Посольством Канади в Україні Інститут книги представить ситуацію на канадському та українському книжкових ринках, а також познайомить видавців, культурних менеджерів та літагентів з можливостями виходу на канадський / український ринки.

 

«Ліцензії на які книжки найчастіше експортуються / імпортуються? Які існують програми підтримки перекладів та представлення видань?», – дізнаєтеся 17 вересня, о 17:00 під час дискусії «Канада та Україна: чи можливий вихід на закордонний ринок, якщо між вами – океан?».

 

Учасники: директорка Українського інституту книги Олександра Коваль, начальниця аналітичного відділу УІК Ірина Батуревич, радниця з питань розвитку бізнесу Посольства Канади в Україні Дар’я Лисак та видавчиня Анетта Антоненко.

 

Про те, як живе книжковий ринок без великих весняних та осінніх ярмарків, поговорять на «Радіо Культура» письменниця та радіоведуча Олена Гусейнова, письменниця і головна редакторка Видавництва Старого Лева Мар’яна Савка, співзасновниця «Читомо» і начальниця аналітичного відділу УІК Ірина Батуревич і головна редакторка видавництва «Маміно» Катерина Перконос.

Дискусія відбудеться 18 вересня об 11:10, в межах циклу розмов «Життя післязавтра».

18 вересня УІК також презентує проміжні результати дослідження «Читання у контексті медіаспоживання та життєконструювання» та SML-дослідження впливу карантину на читацьку поведінку українців.

 

Ці дослідження включають масові опитування та проведення фокусгруп дорослих та дітей, віком 6-59 років, а також аналіз постів у соцмережах на тему книжок та читання.

 

Участь у презентації візьмуть директорка Інституту книги Олександра Коваль, начальниця аналітичного відділу УІК Ірина Батуревич, психологиня Тетяна Титаренко, експертка з досліджень компанії Info Sapiens Анастасія Шуренкова і директор з досліджень компанії «Медіатека» Артем Захарченко.

Про труднощі й виклики, з якими стикаються перекладачі у співпраці над текстом, про пошуки власного голосу і віднайдення спільної тональності поговорять під час дискусії «Колективний переклад: у пошуках взаємодії», що відбудеться о 15:00 – 16:30, в межах спецпроєкту фестивалю TRANSLATORIUM.

 

Участь у заході візьмуть перекладачі: Ганна Гнедкова, Анатолій Пітик, Катерина Пітик та Вероніка Ядуха.

На дискусії «Мистецтво бути бібліотекарем у часи кризи» розглянуть роль бібліотек у культурному житті міста, обговорять специфіку роботи обласних бібліотек, виклики, що постали перед бібліотекарями в умовах кризи.

 

«Яким є життя бібліотек в онлайні? Чи є престижною професія бібліотекаря?», – 19 вересня о 12:00 – 13:00 розповідатимуть: директорка Львівської обласної бібліотеки для дітей Лариса Лугова, в. о. начальниці управління культури Львівської міської ради Наталія Бунда, директорка Централізованої бібліотечної системи для дорослих міста Львова Любов Цяпало, директорка Централізованої бібліотечної системи для дітей міста Львова Валентина Галушко і завідувачка Першої львівської медіатеки Катерина Алексєєнко.

Про співпрацю українських ілюстраторів та дизайнерів з іноземними замовниками, про те, чим відрізняється книжковий ринок тих чи інших країн, у чому особливість співпраці з видавництвами Сходу та Заходу розкажуть Ірина Черняк, Кирило Ткачов і Євгенія Гайдамака під час дискусії «Українська ілюстрація за межами України».

 

Захід відбудеться 20 вересня о 14:00 – 15:30.

 

Із повною програмою заходів Book Forum можна ознайомитися за посиланням.

 

Також радимо проглянути нашу онлайнвітрину новинок «Від Книжкового Арсеналу до Book Forum».