Book Forum-2019

13 закордонних гостей, які приїдуть на 26-й Book Forum

03.09.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На 26-й Book Forum, що розпочнеться вже 18-го вересня, приїдуть чимало іноземних гостей, серед яких є багато відомих та зіркових людей. Ми відібрали для вас 13 найцікавіших імен, на які варто звернути увагу.

Індійська письменниця, яка пише англійською. Лауреатка Букерівської премії 1997 року за роман «Бог Дрібниць». У 2017 році вийшов другий художній роман письменниці — «Міністерство найвищого щастя». Окрім літературної діяльності, є громадською активісткою, займається правами людини та охороною навколишнього середовища.

Що робитиме на форумі:

  • Презентуватиме книжку «Міністерство найвищого щастя» (20 вересня, 17:00 – 19:00, Академіка Володимира Гнатюка, 11)

 

Еліф Батуман американська письменниця та журналістка, фіналістка Пулітцерівської премії 2018-го року. Має докторський ступінь у сфері літературної компаративістики. Авторка книжки мемуарів The Possessed, роману The Idiot та низки есеїв і статей, які публікувалися у відомих англомовних виданнях.

Що робитиме на форумі:

  • Візьме участь у подіумній дискусії «Жіночі обличчя лідерства в культурі» (19 вересня, 12:00 – 13:15, Академіка Володимира Гнатюка, 12а)
  • Візьме участь у дискусії «Причетність до письма: контекст дитинства» (19 вересня, 14:00 – 15:15, Сербська, 11)
  • Візьме участь у дискусії «Women empowerment / Розширення прав і можливостей жінок в медіа» (21 вересня, 15:00 – 16:15, Проспект Свободи, Геокупол)

 

Польський письменник та репортажист, журналіст тижневика Tygodnik Powszechny. До 2012 року працював журналістом Gazety Wyborczej, був кореспондентом ВВС і Le Monde. Автор книг репортажів про Кавказ, Афганістан, Чечню та Африку. Книжка «Усі війни Лари» – перший переклад Войцеха Яґельського українською мовою. У 2015 році ця книга була номінована на премію імені Ришарда Капусцінського – найпрестижнішу польську нагороду для репортажистів.

Що робитиме на форумі:

  • Візьме участь у відкритій розмові «Війна очима репортера» (20 вересня, 19:30 – 20:45, Проспект Свободи, Геокупол)
  • Роздаватиме автографи (21 вересня, 12:00 – 12:45, Миколая Коперника, 17)
  • Візьме участь у дискусії «Непрості історії про простих людей» (21 вересня, 15:00 – 15:45, Проспект Свободи, 15)
  • Візьме участь в дискусії «Ти мені довіряєш» про довіру у спільнотах та її втрату (21 вересня, 16:00 – 17:15, Миколая Коперника, 9)
  • Візьме участь у дискусії «Причетність до письма: міста, в якому ти живеш» (22 вересня, 12:30 – 13:45, Сербська 11)

 

Італійська поетеса. Почесна амбасадорка Доброї Волі від організації Креативних міст ЮНЕСКО. Відома своїми перфоменсами, які поєднують поетичні читання та музику. Художня керівниця поетичного фестивалю Poiesis. Має науковий ступінь з політології, який отримала у Відкритому міжнародному університеті соціальних наук Гвідо Карлі.

 

Письменниця, перекладачка румунської та словенської літератури македонською мовою. Вона опублікувала шість книжок віршів і три романи, які отримали нагороди й були перекладені численними мовами. Володарка літературної премії Європейського Союзу.

Що робитиме на форумі:

  • Візьме участь у читаннях «Grand tour на BookForum. Поезія в Європі» (20 вересня, 17:00 – 19:00, Леся Курбаса, 3)

 

Український та американський письменник і лінгвіст, один із засновників Нью-Йоркської Групи поетичної групи, співзасновник і співредактор журналу «Нові поезії», член американської групи письменників-новаторів Fiction Collective. Його твори перекладені азербайджанською, англійською, гебрейською, італійською, німецькою, польською, португальською, російською, румунською, французькою, та чеською мовами. Його докторська дисертація Knowledge Semantics (Нью-Йоркський Університет) виступає проти теорії розкладальної семантики та поєднує погляди Ноама Чомського і Гиларі Путнама в одне формулювання.

Що робитиме на форумі:

  • Візьме участь в обговоренні фільму Casi Desnudo (18 вересня, 18:30 – 01:00, Миколая Коперника, 17)
  • Презентуватиме роман «Теплі полярні ночі» (21 вересня, 14:30 – 15:45, Миколая Коперника, 9)

 

Польський письменник, який розпочинав свою літературну діяльність як фантаст та автор горорів, а пізніше почав писати реалістичну літературу. Лауреат премії Паспорт «Polityki», «Сфінкс» та Меморіальної премії імені Януша Зайделя, номінант на нагороу «Ніке» і Літературної премії Гдині, відзначений золотою та срібною відзнаками Літературної премії імені Єжи Жулавського.  Про Лукаша Орбітовського часто кажуть, що це польський Стівен Кінг, а сам письменник жартівливо називає себе «Люком Скайвокером польської літератури».

 

Литовський поет, прозаїк, літературознавець, доктор гуманітарних наук, викладач. Працює в Інституті литовської літератури та фольклору. Член Союзу письменників Литви. Організатор клайпедського поетичного фестивалю «Плацдарм».

Що робитиме на форумі:

  • Візьме участь у дискусії «Причетність до письма: контекст дитинства» (19 вересня, 14:00 – 15:15, Сербська, 11)
  • Презентуватиме книжку «Хроніки Південного» (21 вересня, 13:00 – 13:45 Львів, Леся Курбаса, 3)

 

Німецько-американський автор двомовної поезії та прози англійською та німецькою мовами. Він вивчав класичну філологію, зосередившись на давньогрецькій мові, а також католицьку теологію в Національному університеті Ірландії в Мейнуті та в Університеті Гете у Франкфурті-на-Майні.

Що робитиме на форумі:

  • Візьме участь у читаннях поетів платформи Versopolis (21 вересня, 18:00 – 19:15, Леся Курбаса, 3)
  • Візьме участь у дискусії «Причетність до письма: міста, в якому ти живеш» (22 вересня, 12:30 – 13:45, Сербська 11)

 

Джеффрі Девід Сакс — американський економіст. Відомий як економічний радник урядів в Латинській Америці, Східній Європі, країнах колишнього СРСР, Азії та Африці. Сакс відомий також своєю співпрацею з міжнародними організаціями у сфері боротьби з бідністю, скорочення боргу і боротьби з хворобами, особливо ВІЛ/СНІДУ в країнах, що розвиваються. Автором багатьох статей та книжок з економіки.

Що робитиме на форумі:

  • Візьме участь у презентації перекладу книжки Аґнона (20 вересня, 13:30 – 14:45, Академіка Олександра Богомольця, 6)

 

Британський письменник, відомий своїми дослідженнями етимології англійських слів. Марк Форсайт. Автор бестселерів Etymologicon, Horologicon, та The Elements of Eloquence. Також відомий як автор блогу The Inky Fool, в якому він розповідає про особливості вживання англомовних слів.

 

Форсайт став автором передмови до нового видання словника Collins.

Що робитиме на форумі:

  • Презентуватиме книжку «Коротка історія пияцтва» (20 вересня, 19:00 – 20:00, Миколая Коперника, 17)
  • Візьме участь у дискусії «Причетність до письма: мови письма/перекладу» (21 вересня, 12:30 – 13:40, Сербська, 11)

Письменниця з Вірменії, яка пише у жанрі магічного реалізму та фентезі, художниця. Авторка роману «Будинок, в якому…» та казки «Казка про собаку, яка вміла літати». Пише російською мовою.

Що робитиме на форумі:

  • Проведе зустріч з читачами (21 вересня, 19:00 – 19:45, Миколая Коперника, 9)
  • Візьме участь у дискусії «Люди є? А якщо знайду?»: постугманізм як практики» (22 вересня, 14:00 – 15:15, Миколая Коперника, 9)

Ельчін Сафарлі — сучасний східний прозаїк і журналіст, автор книг в жанрі любовних романів, розповідає про східні традиції, культуру, побут та кохання. Ельчіна Сафарлі стали називати «другим Орханом Памуком» після того, як світ побачив його першу книгу під назвою «Солодка сіль Босфору».

Що робитиме на форумі:

  • Влаштує зустріч з читачами (20 вересня, 20:00 – 20:45, Академіка Володимира Гнатюка, 11)

 

Також цьогорічний BookForum відвідають: Тадайон Іман. Карл Шльогель, Пінто Андреа, Сайзпрез Перу та інші.

 

Як відомо, 26-й Book Forum, який відбудеться 18-22 вересня у Львові, оголосив програму заходів. У ній понад 700 літературних, мистецьких, освітніх і соціальних заходів, які відбудуться на 40 локаціях. Основні події форуму:

 

Раніше повідомлялося, що фокусна тема 26 Book Forum матиме назву «Відшукування причетного» – за мотивами одного з віршів Грицька Чубая.

 

Як відомо, минулорічна фокусна тема Форуму мала назву «Ринок свободи».

 

Нагадаємо, що минулорічний Book Forum відвідали гості з 27-ми країн, серед яких Аскольд Мельничук, Олівє Бурдо, Владімір Балла та інші.