Календар подій

23/11

Андрій Содомора читатиме свої твори на фестивалі «Місто, що надихає. Історії»

Львів

18:00 пл. Ринок, 1

Андрій Содомора читатиме свої твори на фестивалі «Місто, що надихає. Історії»

У межах фестивалю Місто, що надихає. Історії» відбудеться читання та розмова з лауреатом Премії міста літератури ЮНЕСКО Андрієм Содоморою.

«За єднання світів і допомогу українській культурі наново віднайти свій глибинний зв’язок з давньогрецькою спадщиною — зв’язок очевидний і органічний в часи козацького бароко та майже втрачений за століття колоніальної залежності» отримав цьогорічну Премію місті літератури ЮНЕСКО Андрій Содомора за переклад творів Гесіода «Походження Богів. Роботи і дні. Щит Геракла». В рамках події «Історія автора» Ви зможете більше дізнатись про цьогорічного лауреата, задати йому запитання про його творчість, а також стати свідками унікальної розмови поміж Андрієм Содоморою та членкинями журі Премії: Іриною Старовойт та Оленою Галетою.

 

Андрій Содомора —перекладач, письменник, науковець. Професор кафедри класичної філології Львівського національного університету імені Івана Франка. Перекладав з давньогрецької твори Менандра, Арістофана, Софокла, Есхіла, Евріпіда; з латинської — Горація, Овідія, Лукреція, Сенеки, римських елегійних поетів, латиномовних поетів середньовіччя. Автор прозових творів «Жива античність», «Наодинці зі словом», «Під чужою тінню», «Сивий вітер» та інші. Лауреат премій ім. Максима Рильського (1986 р.), імені Григорія Кочура (2010 р.), фундації Антоновичів (2004 р.) та імені Михайла Возняка (2008 р.). Почесний громадянин міста Львова (2012 р.).

 

Ірина Старовойтлітературознавиця, поетка, кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри культурології Українського католицького університету.

 

Олена Галета — літературознавиця і культурологиня, докторка філологічних наук, професорка кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства Львівського національного університету імені Івана Франка й кафедри культурології Українського католицького університету.

 

Подія на фейсбуці

 

Читайте також: Премію міста літератури ЮНЕСКО отримав Андрій Содомора

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект