архітектура

Архітектурній бібліотеці імені Заболотного продовжили оренду до кінця 2020-го року

16.06.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Архітектурній бібліотеці імені Заболотного продовжили оренду приміщення поблизу станції метро «Шулявська» до кінця 2020-го року. Про це повідомляє співзасновниця громадської організації «Бібліотека майбутнього» Вероніка Селена на своїй сторінці у Facebook.

Архітектурна бібліотека пробуде у теперішньому приміщенні на проспекті Перемоги 50 до кінця цього року. Але за словами Вероніки Селеги, крапка в історії з виселенням бібліотеки ще не поставлена.

 

 

Нагадаємо, що минулого року Державне видавництво «Преса України» відмовлялося продовжувати договір оренди на 2020 рік з архітектурно-будівельною бібліотекою імені Заболотного. Бібліотека ризикувала опинитися на вулиці вже 1-го січня.

 

За словами депутатки Ганни Бондар, яка й повідомила про можливе виселення, таке рішення могло бути пов’язаним з намірами реалізації ДПТ, адже за адресою проспект Перемоги, 50а заплановане будівництво 24-поверового житлового будинку 50Avenue.

 

Як відомо, до 2012 року бібліотека розташовувалась у будівлі Гостиного двору на Контрактовій площі. Але після початку «реконструкції» вона переїхала на проспект Перемоги, біля метро «Шулявська». Та юридичною адресою бібліотеки досі залишається Контрактова площа, 4.

 

У сховищах бібліотеки імені Заболотного містяться перша книга з архітектури, проєктна документація та карти Києва, стародруки, книжки XVII століття, в яких є описи втрачених об’єктів тощо.

 

Раніше повідомлялося, що Центральна районна бібліотека імені Євгена Плужника, що розташована у Києві на вул. Прорізна, 15, може втратити приміщення.

 

Читайте також: Бібліотека-вежа: як у Франківську реанімують найстарішу дитячу книгозбірню

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект