контрабанда

Біля кордону затримали мікроавтобус з партією російських книжок

04.04.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Луганській області прикордонники затримали автобус з книжками російського виробництва. Про це повідомляє офіційний сайт Державної прикордонної служби України.

Мікроавтобус затримали співробітники відділу «Троїцьке» Прикордонної служби України разом зі співробітниками оперативно-розшукового підрозділу Луганського загону біля прикордонного села Лантратівка. У ньому виявили 60 картонних коробок з більш як 2,3 тисячі книжок.

Також повідомляється, що за результатами попереднього огляду – уся друкована продукція російського виробництва. Серед книжок є як світові бестселери, так і продукція російських авторів, яка показує «подвиги» російських силовиків, висвітлює події та радянської епохи. У відомстві зазначають, що експерти мають встановити, чи є в цих виданнях антиукраїнські твори або ті, що містять радянську пропаганду.

У Держприкордонслужбі стверджують, що водій повинен був доставити ці книжки у Київ. Свої логістичні послуги чоловік оцінив у 20 тисяч гривень. Наразі його притягнули до адміністративної відповідальності за порушення прикордонного режиму та разом із пасажиром та вантажем передали представникам правоохоронних структур для проведення необхідних експертиз.

Загалом, станом не середину минулого року, від початку набуття чинності постанови Кабінету Міністрів України № 262 «Деякі питання видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволу на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України», Держкомтелерадіо надав 3 тис. 490 відмов у видачі дозволів на ввезення книжок з РФ.

 

Зокрема, на підставі негативних висновків експертної ради Держкомтелерадіо у зв’язку з невідповідністю Критеріям оцінки видавничої продукції, що дозволена до розповсюдження на території України, надано 213 відмов у видачі дозволів на ввезення 1 млн 41 тис. примірників видань антиукраїнського змісту, а також прийнято рішення про анулювання одного виданого раніше дозволу.

 

Як відомо, за результатами соціологічного дослідження компанії Pollster, 52,8% опитаних жителів міст підтримують необхідність регулювання ввезення російської літератури в Україну.

 

Читайте також: Кримінальне чтиво: як книжковий ринок відреагував на обмеження росліту

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект