Мистецькі видання

Ірина Пустиннікова. Буковина. Чернівецька область

Пустиннікова Ірина. Буковина. Чернівецька область / Ірина Пустиннікова ; фото: Ірина Пустиннікова, Ольга Шевчук, Максим Козменко, Руслан Козлов та ін. Чернівці : Видавництво 21, 2020. 404 с.





Альбом «Буковина. Чернівецька область» уже давно на часі, адже подібного видання, яке могло б представити наш край у всій його багатогранності, продемонструвати різні сфери життя буковинців, багатоманітність культури, можливості для найрізноманітніших способів дозвілля, відпочинку, Буковина не мала впродовж останніх 30-ти років.
Видання двомовне, українсько-англійське, що значно розширює його цільову аудиторію, сприятиме міжнародній промоції краю, полегшить справу не лише гідам, а й усім, хто хотів би розповісти про Буковину закордонним гостям, і потенційним також. Хоча і багато буковинців, погортавши альбом, відкриють для себе свій край, матимуть змогу прокласти багато цікавих маршрутів на менш чи більш тривалі мандрівки чи просто прогулянки.

 

Кожен текст проілюстрований якісними, привабливими світлинами – у видання увійшли роботи понад двадцяти буковинських фотомитців. Альбом залишає справді яскраве враження, і це не метафора. А заразом – і Буковина. Села і селища, містечка і міста, археологічні та архітектурні пам’ятки, безліч артефактів та природні атракції, а також люди з їхнім колоритом, талантами, особистими історіями, пам’яттю, традиційні ремесла та мистецтва, свята і святкування і, звісно, буковинська кухня – це лише частина того, про що можна довідатися із альбому «Буковина. Чернівецька область».

 


Буковина — регіон карстовий. А тому багатий на печери. І далеко не всі з них у Карпатах. У Заставнівському районі, між селами Звенячин та Кострижівка, неподалік стрімких дністровських круч розташована гіпсова горизонтальна печера лабіринтового типу Гострі Говди. Часом цю геологічну пам’ятку також називають печерою «Скитською», адже знайшли її у середині ХХ століття на місці відпрацьованого Скитського кар’єра в урочищі Гострі Говди. Площа її понад 4 га. Повітря тут завдяки високій іонізації має цілющі властивості. Стіни вкриті гіпсовими кристалами — сталактитами і жовтуватими геліктитами, а дно вкривають темні кальцитові напливи. Найгарніша частина Скитської-Кристальний зал заввишки до 6 м. Спелеологи дослідили печеру на довжину в 3400 м — вона у десятці найдовших печер України. І це ще не все! Розкопки і дослідження Гострих Говд триватимуть і надалі.


 

 

 

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект