Нон-фікшн

Ден Аріелі. Чесно про (не)чесність

Ден Аріелі. Чесно про (не)чесність [Tекст] : Ден Аріелі; переклад з англ. Дзвінки Завалій. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. — 288 с. ISBN 978-617-679-707-4





Ви можете припустити, що книжка про нечесність розповість вам про особливості світогляду та поведінки злочинців, корпоративних шахраїв або навіть серійних убивць? Ні. Ця книжка про кожного з нас і про наші маленькі нечесні вчинки, як-от взяти з роботи додому кілька ручок, додати до свого проектного звіту кілька годин, віднести посиденьки з друзями в кав’ярні до витрат на відрядження. Ден Аріелі пропонує свою теорію, чому ми іноді чинимо нечесно. Він проводить захопливі експерименти, і їхні результати свідчать, які сили впливають на ступінь цієї нечесності. Книжка «Чесно про (не)чесність» — захоплива мандрівка у знайомство зі собою.

 

«Вперше я зацікавився темою нечесності 2002 року, всього через кілька місяців після колапсу Enron. Того тижня я був на якійсь технологічній конференції й одного вечора, за чаркою, познайомився із Джоном Перрі Барлоу. Я знав його як автора пісень Grateful Dead, але з розмови дізнався, що він також консультував кілька компаній, серед яких — Enron.

 

Якщо ви не стежили за подіями 2001 року, коротка історія про падіння улюблениці Волл-стрит звучить так: Enron досягла надзвичайних фінансових висот через серію хвацьких бухгалтерських трюків (не без допомоги консультантів, які закривали очі на деякі дії, рейтингових агентств, правління компанії та, тепер неіснуючої аудиторської фірми Arthur Andersen). Тож коли дії компанії вже неможливо було приховати, Enron полетіла у прірву. Акціонери втратили свої інвестиції, пенсійні плани випарувалися, тисячі працівників втратили роботу, і компанія збанкрутувала…».

 

Номер стенду: 104, 105, 016

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект