Бізнесова книга

Скотт Белскі. Плутанина посередині. Від стартапу – до успіху, як не схибити посеред шляху

Скотт Белскі. Плутанина посередині. Від стартапу – до успіху, як не схибити посеред шляху / Скотт Белскі; Олексій Пелипенко, Дарія Цепкова; Микола Ковальчук. Київ, 2020. 416 с.





Це книжка про те, що переважно залишається за лаштунками навіть найяскравіших бізнес-історій: довгий і плутаний шлях від амбітного старту до блискучого фінішу.

 

Автор, засновник Behance, головний директор з продуктів Adobe та виконавчий віце-президент Creative Cloud Скотт Белскі понад 10 років пропрацював у сфері технологій, дизайну та стартапів — як підприємець, венчурний інвестор і виконавчий директор, а тепер щедро ділиться унікальним досвідом, говорячи про дуже різні аспекти підприємництва на серединному етапі: стійкість і цілеспрямованість, відкритість та інтуїцію, ретельність і креативність, бюрократію та корпоративну культуру, ухвалення рішень — і їх переосмислення, роботу з командою — і орієнтацію на клієнта.

 

Тож його праця стане неоціненним порадником і натхненником і для підприємців, які вже зреалізували себе, і для тих, хто лише планує власну справу.

 


Одна з найдивніших складових підприємництва — належність до громади, одержимої стартами та фінішами. Інвесторів, як правило, цікавлять лише старти (коли вони можуть інвестувати) та фініші (коли вони отримують прибуток). Так само історії, як правило, пишуться лише про резонансні справи. Навіть серед підприємців чи керівників великих компаній те, що задумувалося як мережа підтримки, урешті стає луна – камерою. Ніхто не хоче говорити про невпевненість у собі та про сумніви, які її живлять. Кожен бізнес «розвивається чудово»… аж до самого краху. Усі ґулі, набиті в дорозі, переживаються на самоті. Більша частина подорожі не потрапляє в літописи, тому що вони були б непривабливими й занадто відвертими.

 

Як молодий підприємець, я завжди був зациклений на стартах та фінішах. Як менеджер, я намагався найняти людей, які прагнули подорожі, а не конкретного результату. Що глибше я занурювався у світ стартапу, то більше хотів працювати без сенсаційності. Коли подорож сприймається як сувора реальність, краще відчуваєш свій потенціал.

 

Згодом я працював як інвестор із десятками підприємців на різних етапах побудови компанії, і зрозумів, наскільки руйнівною насправді була їхня зосередженість на стартах і фінішах. Коли відзначаємо чужі успіхи, ми схильні робити висновки з кардинально відредагованої історії, що просто виключає середину шляху. А що в середині? Нічого вартого газетних заголовків — але все важливе. Наша війна з невпевненістю в собі, американські гірки з дедалі помітнішими успіхами та поразками, мирською метушнею та цілковитою анонімністю.


 

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект