Підліткова книжка

Галина Глодзь. Залюднена планета. Як нас стало сім мільярдів

Ілюстрації Олени Старанчук. — Київ: Портал, 2020.





Демографічна наука має чим здивувати і захопити. За статистичними даними про населення світу криються глобальні зв’язки та процеси, що визначають життя кожної людини. Як географічні відкриття впливають на тривалість життя, а освіта — на кількість дітей у сім’ї? Ця книжка дає змогу відчути себе частиною величезного людства й тривалих історичних перетворень — і зрозуміти, яким саме шляхом ми прийшли в нинішню точку розвитку.

 


Як нас стало сім мільярдів Мільйон із хвостиком років тому на всій Землі мешкало 55 тисяч людей ― приблизно як у сучасному Стрию, Енергодарі чи Новограді – Волинському. Від них і походять усі, хто нині заселяє світ. Наші предки жили з того, що земля сама їм пропонувала, тобто зі збиральництва й мисливства, і цього, вочевидь, вистачало, бо їх поступово, хоча й дуже повільно, більшало: перший мільйон людство відсвяткувало десь 20 тисяч років тому.

 

У парі «збиральництво і мисливство» саме перше було надійнішим способом прогодуватися: рослини не тікають, на них не потрібно чатувати, вони не відбиватимуться, коли їх поранити. Ба більше, якщо рік тому ви бачили якесь дерево з корисними плодами, дуже ймовірно, що наступного року його вдасться знайти на тому самому місці.


 

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект