Де випити на вулиці навколо станції метро «Контрактова площа» в Києві

Незалежно від віку, соціального або фінансового статусу багато людей надає перевагу випиванню алкоголю саме на вулиці. Вулиці Подолу, історичного району Києва, – не виняток, а Контрактова площа з колесом огляду, корпусом університету Могилянки та цілодобовим «Сільпо» так і притягує до себе охочих випити. Тут навіть є «сакральні» місця, просякнуті алкоголем та вкриті пляшками, де випивають регулярно.

Цілодобовий супермаркет «Сільпо», Контрактова площа, випивка й закуска на «підкові».
Фото: Діна Артеменко

Одним з таких місць є так звана «підкова», яка розміщується неподалік від початку Андріївського Узвозу. Тут на кам’яній огорожі, на сходах, зверху та знизу, попри заборону розпивання алкоголю в публічних місцях та холодну туманну погоду пізньої осені, розмістилися декілька компаній.

 

Вчора в барі, сьогодні на вулиці

Двоє чоловіків розклали випивку й закуску на огорожі, а це коньяк і пепсі, сир, шинка, хліб і соус Blue Cheese.

«Ми просто спілкуємось і їмо. Якщо прийде міліція, то скажемо їм, що найближчим часом ми припинимо правопорушення», – говорить чоловік у шапці-ушанці.

 

Компанії пияків на «підкові» та самотній любитель пива у сквері на Контрактовій площі.
Фото: Віталій Криворучко

Біля сходів, що ведуть вниз, троє юнаків запивають коньяк колою. На наше запитання «Чому п’єте саме на вулиці, чому не в барі?» відповідають: «Вчора в барі, сьогодні на вулиці. Скоро зима, стане ще холодніше, тому поки що п’ємо на свіжому повітрі». Приходу поліції хлопці не бояться, бо кажуть, що тут нікому не заважають.

 

Давайте я бутилку з коньяком кину у повітря, а ви сфоткаєте, щоб красіво було

Ми спускаємося вниз, де на траві, то тут, то там лежать порожні або розбиті пляшки. Поки ми досліджуємо місцевість, чоловік у вушанці зверху кричить «Давайте я бутилку з коньяком кину у повітря, а ви сфоткаєте, щоб красіво було», ми відмовляємось і спостерігаємо за компанією вже добряче випивших чоловіків та жінки, які щось говорять до вуличних котів. Там же під вербою сидять хлопець з дівчиною, говорять і п’ють слабоалкогольні напої.

Людним є сквер на Контрактовій площі. Тут ще засвітла випивають, не ховаючись і не боячись нікого.

Пам’ятник Сковороді – це, як виявилось, не тільки місце для зустрічей. Тут, стоячи чи сидячи під постаментом, щовечора п’ють алкоголь не тільки студенти Могилянки, а й раптові перехожі.

Молодь біля пам’ятника Сковороді. Фото: Діна Артеменко

Поділ, а саме Контрактова площа, популярні місця для розпиття алкогольних напоїв на вулиці. При цьому люди не бояться зауважень поліції чи штрафів, або ж просто роблять це підсвідомо в знак протесту. Отже, пити на Подолі є де, було б лише бажання.

*Нагадуємо, що розпивання алкогольних напоїв у публічних місцях заборонено Законом України і тягне за собою попередження, або стягнення штрафу від двох до п’яти неоподаткованих мінімумів.

 

Над матеріалом працювали: Діна Артеменко (Київ), Віта Банташ (Кропивницький), Оксана Чміль (Чернівці), Віталій Криворучко (Хотин), Олександр Андрєєв (Кремінна)