Держкомтелерадіо

Держкомтелерадіо не дозволив ввезти з РФ ще 23 книжки з пропагандою

18.03.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Держкомтелерадіо не дав дозвіл на ввезення 23 книжок з Росії, які містять ознаки пропаганди держави-агресора. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Комітет відмовив ТОВ «Якабу Трейд», ТОВ «Етніктрейд» та ТОВ «Форс Україна» у видачі дозволів. Повідомляється, що відмову надали на підставі висновків експертної ради Держкомтелерадіо.

 

У відомстві зазначають, що у книжках, які отримали відмову, присутня пропаганда держави-агресора, її органів влади, імперських геополітичних доктрин та комуністичного тоталітарного режиму. До цього переліку потрапили книжки видавництв «Альпина Паблишер», «Альпина нон-фикшн», «Ексмо» та самарського видавництва «ИД Бахрах-М».

 

Зокрема, не буде розповсюджуватися в Україні книжка Данили Дьоміна «Корпоративная культура. Десять самых распространенных заблуждений», у якій автор чимало сторінок присвячує «могущественной корпорации и сверхдержаве СССР» і наводить у приклад методи управління країною Сталіним.

 

Пропаганду знайшли й у дитячій книжці Олени Смєшлівої та Лани Богомаз «Чему я могу научиться у Анны Ахматовой». Жовтневу революцію авторки називають «одним из величайших событий в истории России», ілюструючи книжку портретами Леніна та червоними прапорами.

 

У книжках інших авторів видавництва «Альпина Паблишер» Артура Салякаєва «Неслучайные связи: Нетворкинг как образ жизни», Владислава Моісеєва «Бизнес из ничего, или Как построить интернет-компанию и не сойти с ума» та Михайла Умарова «PR в реальном времени: Тренды. Кейсы. Правила» популяризуються російські соціальні мережі «ВКонтакте», «Одноклассники», а також ресурс «maіl.ru» та сервісні портали «Яндекс», доступ до яких в Україні заборонений.

 

Не продаватиметься в Україні й книга Олександра Соколова «Мифы про эволюцию человека». Автор, описуючи методи антропологічної реконструкції, посилається на досвід силових структур РФ, всіляко пропагуючи їх. Також не отримали імпортери дозвіл на ввезення книги В’ячеслава Семенчука «101 способ раскрутки личного бренда: Как сделать себе имя», оскільки у книзі наводяться приклади «розкручених імен» Володимира Путіна, Дмитра Медвєдєва, Рамзана Кадирова та представників російського шоубізнесу, внесених до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці.

 

Також відмовлено у дозволі на ввезення низки книжок зарубіжних авторів, в оформленні яких російські видавці використовують символіку держави-агресора. Зокрема, на обкладинці книжки Деніела Еллсберга «Машина Судного дня: Откровения разработчика ядерной войны» видавець («Альпина Паблишер») розмістив рекламу книжки «Интервью с Владимиром Путиным» та документального фільму «Путин», що демонструвався в ефірі російських каналів.

 

Загалом, починаючи з 20 травня 2017 року, дати набуття чинності постанови Кабінету Міністрів України № 262 «Деякі питання видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволу на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України», Держкомтелерадіо надав 2 939 відмов у видачі дозволів.

 

Раніше ми повідомляли, що в Україну не впустили книжку про те, що повинен знати «образованный мальчик».

 

А також книжку з рекламою російського бойового нейролінгвістичного програмування.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект