Голодомор

Енн Еплбаум та Аґнєшка Голланд отримали держвідзнаку за правду про Голодомор

25.11.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

До Дня пам’яті жертв Голодоморів президент Володимир Зеленський відзначив орденом княгині Ольги III ступеня історикиню Енн Еплбаум та режисерку Аґнєшку Голланд. Про це йдеться в указі президента про відзначення державними нагородами України.

 

Згідно з указом, нагороди присуджені за вагомий внесок у вшанування пам’яті жертв геноциду Українського народу — Голодомору 1932-1933 років в Україні та подвижницьку діяльність, спрямовану на висвітлення правди про Голодомор.

 

Енн Еплбаум — американська історикиня, письменниця та журналістка єврейсько-польського походження.

 

За книжку Gulag: A History (Історія ГУЛАГу) отримала Пулітцерівську премію та британську премію Даффа Купера.

 

Працю Red Famine: Stalin’s War on Ukraine (Червоний голод. Війна Сталіна проти України) відзначили премією Купера та премією Гелбера. Також книжка потрапила до короткого списку канадської премії Cundill History Prize.

 

Аґнєшка Голланд — польська режисерка, Голова європейської кіноакадемії, лауреатка «Золотого глобусу», двократна номінантка на премію «Оскар».

 

Режисерка історичного фільму «Ціна правди» — про валлійського репортера, який вперше у західній пресі заявив під власним ім’ям про український Голодомор. Прем’єра стрічки відбудеться 28 листопада 2019 року.

 

Дивіться також трейлер стрічки «Ціна правди».

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект