Календар подій

2/10

Фестиваль «Фронтера» проведе низку онлайн та офлайн заходів

Луцьк

Фестиваль «Фронтера» проведе низку онлайн та офлайн заходів

Організатори III Міжнародного літературного фестивалю «Фронтера» планують запустити на Волині «фестивальну хвилю». Про те, як це відбудеться у сучасних реаліях розповіла директорка фестивалю Елла Яцута.

Цього року команда «Фронтери» працюватиме у трьох основних напрямках:

Децентралізація культури

Більшість культурних подій зосереджені в Луцьку, що створює обмеження для охочих з інших міст. Спільно з експертами Лілією Лавринович, Олександром Котисом, Ольгою Шарутою та Віталіною Макарик відвідаємо Смолигівську, Павлівську, Торчинську, Цуманську ОТГ та місто Володимир-Волинсьий, ознайомимося із місцевим «культурним кліматом» та розробимо концепцію мистецьких подій, які б формували навколо себе місцеву культурну спільноту. Хочемо запустити 2021 року фестивальну хвилю по Волині, яка завершиться «Фронтерою» восени. Також ці напрацювання і пошуки дозволять більше дізнатися про історико-культурну спадщину нашого краю, розповісти про це через партнерські ЗМІ та соціальні мережі та відкрити нові грані туристичного потенціалу громад.

Дослідження феномену пограниччя та знайомство із сучасними авторами й текстами

Впродовж липня — жовтня будемо записувати і публікувати на нашому ютуб-каналі відеорозмови з відомими українськими письменниками, щоб актуалізувати пам’ять про важливих людей та місця Великої Волині. Поговоримо про Костя Шишка, Агатангела Кримського, Юрка Покальчука, Ніла Хасевича й інших. Ми хочемо не лише заглибитися у культурний контекст Волині, але й побачити її очима місцевих авторів і гостей. Долучитися до ініціативи вже погодились Павло Коробчук, Софія Андрухович, Андрій Бондар, Олександр Бойченко, Сергій Жадан, Любов Якимчук.

Розвиток волонтерства у культурі

Жодна культурна подія не відбувається без волонтерів. Але в більшості випадків їх запрошують доєнаднатися практично напередодні заходу, нашвидкуруч розписують завдання, незначна частина приходить наступного року. Команда «Фронтери» планує змінити цей підхід, навчити волонтерів бути амбасадорами проєкту і разом його творити. Саме тому ми реалізуємо навчальний курс для волонтерів з Луцька й усієї області. І сподіваюсь, саме вони 2021 року стануть рушіями нових культурних ініціатив в громадах.

А що фестиваль?

Усі вищеназвані заходи відбудуться за підтримки Українського культурного фонду та партнерів. Але окрім них важить зберегти шанс поспілкуватися із письменниками вживу. За сприятливої епідеміологічної ситуації та з дотриманням усіх вимог МОЗ ми будемо робити офлайн-заходи. Команда шукає відповідні локації для камерних зустрічей із суворим обмеженням кількості відвідувачів. Щодо самого фестивалю 2–4 жовтня, то команда працює над його підготовкою.

 

Фейсбук-сторінка фестивалю

 

Ютуб-канал фестивалю

 

Читайте також: Фестивальний сезон в онлайні: що дивитися й куди поїхати

 

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект