екранізація

Юрій Андрухович з’явиться у фільмі «Віддана»

11.01.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Ті, хто стежив за етапами підготовки екранізації роману «Фелікс Австрія», знає, що одну з чоловічих ролей у стрічці «Віддана» отримав батько Софії, письменник, поет, перекладач, есеїст та рок-співак Юрій Андрухович. Сьогодні ж творці фільму «Віддана» повідомили на своїй Facebook-сторінці, де його шукати: він з’явиться серед гостей на дні народження Аделі.

 

«Я дуже радий, що роман Софії знаходить своє екранне втілення, і мені було цікаво прийняти пропозицію знятися у фільмі, – зазначає сам пан Юрій. – Роман «Фелікс Австрія» дуже кінематографічний, він «видимий»: текст прописаний до багатьох дуже зримих деталей. У центрі вічна тема – любов і ненависть. А друга тема – це втрачений рай. Роман є по-своєму утопією – нам показують світ, яким він був у провінційному місті на околицях Австро-Угорської імперії, і зображують його як завершений райський сад. У цьому раю відбувається катастрофа, і він зникає».

Зображення з Facebook-сторінки творців фільму

 

Нагадаємо, що роман «Фелікс Австрія» (2014) частково зобов’язаний своєю назвою пану Юрію. У Кракові Софія Андрухович працювала над романом на творчій стипендії у гуртожитку «Фелікс». Дізнавшись про це, її батько вирішив, що це – знаковий збіг: «Felix Austria!» – частина довшої і відомої цитати-приказки: «Нехай воюють інші, а ти, щаслива Австріє, укладай шлюби».

 

Детальніше про це — в нашому інтерв’ю з Софією Андрухович

 

«Фелікс Австрія» — другий роман Софії Андрухович, виданий 2014 року у «Видавництві Старого Лева». Авторка писала книжку протягом року.

 

За роман Андрухович отримала кілька нагород: Спеціальну відзнаку Форуму видавців-2014, премію «Книга року ВВС-2014», «ЛітАкцент року-2014», премію Фонду Лесі та Петра Ковалевих-2015 та Visegrad Eastern Partnership Literary Award-2016.

 

У 2016-му «Фелікс Австрію» переклали німецькою та видали в австрійському видавництві Residenz Verlag під назвою «Der Papierjunge» («Паперовий хлопчик»). Також роман видали у Польщі.

 

Раніше повідомлялося, що історична драма «Фелікс Австрія», яку створюють за мотивами однойменного роману Софії Андрухович, увійшла до п’ятірки фіналістів Міжнародного аудіовізуального тренінгу для повнометражних художніх фільмів.

 

У липні проєкт екранізації роману Софії Андрухович «Фелікс Австрія» взяв участь у пітчингу Одеського міжнародного кінофестивалю.

 

Переглянути тізер фільму

Переглянути трейлер фільму

Купити квитки на прем’єру фільму

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект