Лондонський книжковий ярмарок

Хто ще отримав відзнаку International Excellence Awards у Лондоні?

17.03.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Нещодавно стали відомі переможці премії International Excellence Awards, що має продемонструвати світові й національні досягнення видавничої справи та вручається на Лондонському книжковому ярмарку. Професійне журі вручило нагороду у шістнадцятьох категоріях.

Книжковим магазином року (The Bookstore of the Year Award) став «Fang Suo Commune» у Китаї. Він займає площу 1800 квадратних метрів і щороку продає близько 400 тисяч книжок двом мільйонам відвідувачів. У книгарні постійно відбуваються виставки, лекції про культуру, мистецтво, спосіб життя та зустрічі з письменниками, художниками, музикантами.

книжковий магазин року

Книгарня «Fang Suo Commune» у Китаї

 

Бібліотекою року (The Library of the Year Award) назвали Espoo City Library у Фінляндії. Журі зазначило, що ця бібліотека є чудовим прикладом інноваційного обслуговування всіх відвідувачів, зокрема, людей похилого віку, груп з особливими потребами і біженцями. Бібліотека одна з перших почала використовувати концепцію більшої відкритості — клієнти можуть користуватися нею навіть тоді, коли персонал не на місці.

бібліотека року

Espoo City Library у Фінляндії

 

Видавець аудіокниги року (The Audiobook Publisher of the Year) — платформа «Booklava» (ОАЕ), яка дає можливість слухати книжки-бестселери арабською мовою в офлайн-режимі.

 

Нагороду за освітні ініціативи (The Literary Translation Initiative Award) отримав індійський благодійний інститут Tata Trusts, який вже понад 120 років опікується розвитком трансформаційних змін в Індії і надає низку грантів для цього.

 

Журналістом міжнародної книжкової торгівлі (International Book Trade Journalist) назвали Портера Андерсона, головного редактора журналу Publishing Perspectives (США)

Портер Андерсон

Портер Андерсон

 

Найкращим навчальним ресурсом (The Educational Learning Resources Award) став «Віртуальний тренажерний зал для читання» (The Virtual Reading Gym). Це онлайнова програма, яка навчає читати. Її розробила Елізабет Надлер-Нір — логопед із Південної Африки. Віртуальний зал можуть використовувати і логопеди при роботі з дітьми, і батьки вдома.

 

Премію «Видавництво академічної чи спеціалізованої літератури» (The Academic and Professional Publisher Award) отримало німецьке незалежне видавництво De Gruyter. Щорічно воно публікує понад 1300 нових книг у царині гуманітарних наук, пропонує більше 700 журналів та різноманітні цифрові продукти.

 

Нагорода «Ініціатива літературного перекладу» (The Literary Translation Initiative Award) дісталася індійському видавництву «Tulika Publishers», яке видає книжки для дітей на дев’ятьох мовах, аби зробити їх доступними для більшої кількості читачів.

 

Премією у номінації «Літературний агент» (The Literary Agent Award) нагородили П’єра Астера (Pierre Astier), засновника й директора французького літературного агентства «Astier-Pecher Literary & Film Agency». Воно представляє інтереси авторів художньої та нон-фікшн літератури, правовласників та видавців з усього світу.

 

Читайте також: «Просувати малі мови: лікбез для літагентів»

 

Літературним фестивалем року (The Literary Festival Award) став, як ми повідомляли раніше, «Книжковий арсенал». Журі конкурсу відзначило мультидисциплінарність Книжкового Арсеналу: коли взаємодіють різні види мистецтв і перетинаються фахові середовища, але водночас книга залишається в центрі уваги.

Арсенал

«Книжковий Арсенал»

 

Премію «Фахівець в галузі права» (The Rights Professional Award) здобула Роуз Янссенс (Rose Janssens), менеджер по роботі з клієнтами за кордоном бельгійського видавництва «Clavis Publishing». Вона спеціалізується на клієнтах із Західної Європи, Латинської Америки, Близького Сходу, Африки та Скандинавії.

 

Премії щодо ринкового фокусу «The Market Focus Indonesia» також отримали два індонезійські видавництва: «Bentang Pustaka» (для дорослих) і «PT. Bestari Buana Murni» (дитяча книга).

 

Премію «Accessible Books Consortium International Excellence Award: Publisher» отримала компанія «EDITORIAL 5», яка є одним з основних виробником навчальної літератури в Бразилії. А премію «Accessible Books Consortium International Excellence Award: Initiative» здобуло видавництво електронних книг eKitabu, яке надає цифровий контент понад 1500 школам у Кенії і 13 африканським країнам.

 

За інклюзивність у видавничій справі (Inclusivity in Publishing Award) нагородили британське видавництво «Jacaranda Books».

 

Як відомо, Лондонський книжковий ярмарок та Британська асоціація видавців заснували міжнародну премію International Publishing Industry Excellence Awards 2014 року.

 

Нагадуємо, що цього року український національний стенд був вперше офіційно представлений на книжковому ярмарку в Лондоні.

 

Читайте також: «Франкфурт №70: чи Україна на тій самій сторінці прав, свобод і трендів?»