книгарня

Книгарня «Смолоскип» запроваджує систему абонементів

02.09.2019
смолоскип

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У книгарні «Смолоскип» з’явиться система абонементів. Їхні власники зможуть брати книжки додому, не купуючи. Про це повідомляють на Facebook-сторінці книгарні.

Книгарня «Смолоскип» пропонує два варіанти абонементів — срібний або золотий. Обидва дійсні 180 днів. Срібний абонемент коштує 300 гривень і дає можливість брати щоразу одну книжку вартістю до 250 гривень. Золотий — коштує 500 гривень і дає можливість брати книжку вартістю до 450 гривень. Книжку, яку братиме власник абонемента, вноситимуть в його електронний формуляр, а після повернення видання, читач отримуватиме право взяти нове. «Повернути в книгарню можна тільки книжки, що не були зіпсовані в процесі читання. Пописані, надірвані, з пошкодженими корінцями чи обкладинками, залиті напоями чи забруднені іншим чином книжки не приймаються. Таку книжку доведеться викупити й тільки тоді можна брати наступну», — зазначають на Facebook-сторінці книгарні.

 

«Ідея про функціонування книгарні також і як бібліотеки у мене виникла ще кілька років тому. Тривалий час ми думали, як організувати цю справу, — розповідає Ольга Погинайко, директорка книгарні. — Робимо ми це для того, щоб люди частіше приходили в книгарню і бачили, скільки з’являється цікавих українських книжок. Щоб ті, в кого переповнені шафи, не відмовляли собі в задоволенні прочитати книжку, бо потім її нікуди буде подіти. Якщо підсумувати, то робимо ми це для того, щоб люди більше читали».

 

Видавництво «Смолоскип» було засноване 1967 року в місті Балтимор, США. Там «Смолоскип» видавав дисидентську і правозахисну літературу, а також твори українських письменників, репресованих сталінським режимом. Після здобуття Україною незалежності видавництво перенесло свою діяльність в Україну. Натепер директором «Смолоскипу» є  український письменник, літературознавець, літературний критик Ростислав Семків. 

 

Раніше ми розповідали, що у Китаї відкрили книгарню з нескінченними стелажами.

 

Читайте також: Як утримувати на плаву букіністичну крамницю в провінції: 6 порад зі «Щоденника книгаря»