Календар подій

Курс прози від Bartleby & Company набирає учасників у Києві

Цей курс присвячений історіям, як ми не розповідаємо. Історіям особистим і панівним, як каламутні водоверті або теплі укриття в похмурих місцинах. Вони переслідують нас і змушують прокидатися ночами. Незручні мелодії в побутовому галасі думок, надто гучні, щоб їх ігнорувати. Організатори вірять, що заради своєї історії варто піти на ризик, вийти з тіні. Саме час набратися сміливості й підібрати потрібні слова. Саме час розповісти вашу історію. 

 

Три місяці ми присвятимо пошукові форми і мови для власних історій, побудові сюжету і мотивації персонажів, розкриттю конфліктів, підбору деталей і роботі над подмилками. Раз на тиждень ми будемо зустрічатися, щоб детально обговорити свої ідеї і тексти, поспілкуватися з письменниками і поділитися одне з одним досвідом письма. Буде багато додаткових зустрічей, розмов про книжки, а ще – знайомство з літредакторкою та представником видавництва.

 

Курс прози – це:

  1. 18 годин семінарів із детальним обговоренням своїх текстів;
  2. 12 годин занять і вільного спілкування з сучасними українськими письменниками;
  3. літературні зустрічі з психологом, літредактором, представником видавництва;
  4. знання про принципи створення прози, письменницькі прийоми та техніки;
  5. платформа для обговорення своїх текстів;
  6. досвід роботи з критичними зауваженнями і власними помилками

 

Курс містить такі форми роботи:

  • аналіз художніх текстів, рекомендованих лекторами;
  • виконання практичних завдань і їхня перевірка викладачами курсу;
  • обов’язкове читання робіт інших учасників курсу, підготовка коментарів до них і обговорення текстів у групі

 

Мова спілкування на заняттях – українська або російська за вибором лектора.

 

 

Лектори:

 

 

Олексій Нікітін, живе в Києві і пише російською мовою. Перша книга прози Нікітіна, «Рука птицелова», була опублікована в Києве й отримала премію Союзу письменників України імені Володимира Короленка за найкращу російську прозу року. Романи «Истеми», «Маджонг» і Victory park виходили в московському видавництві Ad Marginem і номінувалися на російські премії НОС і «Большая книга». Роман Victory park отримав «Руську премію». Останній роман Олексія Нікітіна «Санитар с Институтской» опублікований видавництвом «Люта справа». Переклади роману «Истеми» опублікували італійське видавництво Voland Edizioni, незалежне британське видавництво Peter Owen Publishers та американський видавничий дім Melville House.

Теодезія Зарівна пише поезію, прозу, п’єси, перекладає з англійської та польської. Авторка романів «Каміння, що росте крізь нас…», «Солом’яний вирій», «Полювання на птахів небесних», «Вербовая дощечка», збірки прози «Сходження на Кайзервальд». Упорядниця антологій «Замовляння крові» та «Ущільнений простір». Лауреатка премій імені Пантелеймона Куліша, «Ярославів Вал», премій журналів «Березіль», «Кур’єр Кривбасу». Її книги були в топі рейтингів «Літакценту» (2008) та «Книги року» (2014). Головна редактора журналу «Київ». Учасниця літературних форумів у Бішкеку, Софії, Празі, Брно, Оломоуці, Вильнюсі, Познані.

Андрій Краснящих – кандидат філологічних наук, доцент кафедри історії зарубіжної літератури і класичної філології ХНУ ім. В. Н. Каразіна, співзасновник і співредактор літературного журналу «©оюз Писателей». Публикувався в альманахах «Вавилон», «Фигуры речи», «Абзац», журналах «Искусство кино», «Новая Юность», «Наш», «Прочтение», Case, «Черновик», «©оюз Писателей», колективних збірках «Готелі Харкова: Антологія нової харківської літератури» і «Харківська Барикада № 2: Антологія сучасної літератури». Автор книг «1000 псевдонимов», «Харьков в зеркале мировой литературы» (обидві — спільно з Костянтином Бєляєвим), «Украинский Нострадамус», «Парк Культуры и Отдыха». Лауреат «Русской премии» (2015), премій імені О. Генри «Дары волхвов» (2015), журналу «Новый мир» (2015), Дмитра Горчева (2017). Збірка його оповідань «Парк культуры и отдыха» увійшла до шорт-лісту премії Андрєя Бєлого (2009).

Олег Коцарев пише поезію, прозу та есе, перекладає, його статті виходять у журналах «День», «Тексти», «ЛітАкцент», «Критика». Стипендіат літературних програм Homines Urbani (Польща) та Ventspils House (Латвія). Брав участь у створенні антології «Українська авангардна поезія (1910–1930-ті рр.)». Автор збірки оповідань «Неймовірна Історія Правління Хлорофітума Першого» і роману «Люди в гніздах».

Петро Яценко – автор книг прози «Йогуртовий бог», «Повернення придурків», «Львівська сага», «Дерево бодхі», «Кружляй. Заробляй. Плач», «Нечуй. Немов. Небач». Його роман «Січкарня» увійшов у довгий список «Книга року ВВС-2012», а роман «Короткий путівник з галицького сексу» – у довгий список «Книга року ВВС-2015». Був стипендіатом програми Gaude Polonia.

 

 

Розклад: 7 жовтня – 23 грудня. По неділях, 13:00-16:00 – семінари і практичні заняття. Зустрічі з психологом, літературним редактором і представником видавництва, а також додаткові зустрічі групи проходитимуть по суботах 1-2 рази на місяць.

 

Рішення про зарахування на курс приймає рада Cicuta bookshop і літературної майстерні Bartleby & Company. Вибір грунтується на силі і потенціалі зразків письма, надісланих у заявці, а також на тому, наскільки, за відчуттям організаторів, заявникові будуть корисні заняття.

 

 

3 вересня – 3 жовтня 2018 года – реєстрація
7 жовтня – 23 грудня 2018 года – заняття в групі

 

 

Тривалість: 12 тижнів.
Максимальна кількість учасників: 12 чоловік.

 

 

Внесок за участь: 6500 грн.

 

 

Реєстрація обов’язкова (до 1 жовтня)

 

 

Контакти: +38 (093) 602-85-38, brtlbandco@gmail.com

 

 

Подія на Фейсбуці

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект