декомунізація

Музей Миколи Островського перетворили на Музей пропаганди

31.03.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Обласний літературно-меморіальний музей Миколи Островського у Шепетівці перейменували на Музей пропаганди. Про це повідомляє «Історична правда».

 

Рішення про перейменування ухвалила Хмельницька обласна рада 28 березня. При поіменному голосуванні, 46 депутатів підтримали перейменування, 8 депутатів висловилися проти, четверо – утрималися.

 

Зазначається, що питання розглядали на позачерговому пленарному засіданні облради, оскільки, відповідно до законів України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», надалі музей не міг функціонувати з такою назвою.

 

Представники Українського інституту національної пам’яті, Українського центру розвитку музейної справи та Українського комітету Міжнародної Ради Музеїв підтримали нову назву музею.

 

Нагадаємо, що Микола Островський — російський радянський письменник українського походження, відомий своїм антиукраїнським зображенням українських борців за незалежність України під час радянсько-української війни. Відомий романами «Як гартувалась сталь» та «Народжені бурею».

 

Раніше ми повідомляли, що у Києві, рішенням міської ради, декомунізували 5 бібліотек.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект