екранізація

На ОМКФ показали проект екранізації роману «Фелікс Австрія» Софії Андрухович

27.07.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Проект екранізації роману Софії Андрухович «Фелікс Австрія» взяв участь у пітчингу Одеського міжнародного кінофестивалю. Про це повідомляє кореспондентака Читомо.

 

Режисеркою проекту виступила Христина Сиволап, продюсеркою – Надія Зайончковська. Однією з авторок сценарію стала сама Софія Андрухович.

 

Одну з головних чоловічих ролей проекту відведено акторові Романові Луцькому, який раніше знімався в іншій літературній екранізації – «Сторожова Застава».

 

Також зазначається, що автори проекту, наслідуючи стилістику книжки, велику увагу приділили декораціям, костюмам та стравам, що зображають епоху, в якій розгортаються події «Фелікса Австрія». Для того, аби приготування Стефою (героїня роману, від якої ведеться розповідь) страв виглядало максимально достовірно, для комбінованих зйомок спеціально запросили професійну шеф-кухарку.

 

Також зазначається, що проекту не вдалося пройти конкурсний відбір, але автори не виключають, що фільм все ж маю шанси з’явитися у прокаті або ж стати серіалом.

 

«Фелікс Австрія» — другий роман Софії Андрухович, виданий 2014 року у «Видавництві Старого Лева». Авторка писала книжку протягом року.

 

За роман Андрухович отримала кілька нагород: Спеціальну відзнаку Форуму видавців-2014, премію «Книга року ВВС-2014», «ЛітАкцент року-2014», премію Фонду Лесі та Петра Ковалевих-2015 та Visegrad Eastern Partnership Literary Award-2016.

 

У 2016-му «Фелікс Австрію» переклали німецькою та видали в австрійському видавництві Residenz Verlag під назвою «Der Papierjunge» («Паперовий хлопчик»). Також роман видали у Польщі.

 

За книжкою було записано аудіовиставу. Компанія FILM.UA Group придбала права на екранізацію роману.

 

Читайте також: Софія Андрухович: Назву книжки «Фелікс Австрія» мені «підказав» батько

 

Велосипедна прогулянка 1900-м роком: новий роман Софії Андрухович

 

Тетяна Майборода

 

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект