любовні романи

Не засмучуйся, кицюню, вони всі так роблять: любов у сучасних романах

30.03.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Що б там не казав Маркес, а з коханням під час холери скрутно. Серед тисячі безкоштовних курсів не знайшлося жодного з основ еротичного епістолярію. У Tinder доводиться ставити діапазон пошуку партнера в 1 км. А багато пар, які змушені більше часу проводити разом, з’ясували, що не можуть терпіти одне одного. 

Ми ж тим часом сіли читати українські сучасні любовні романи й з’ясували, з ким і як хочуть любитися українці, а також дізналися про те, які способи завоювання чоловіків і жінок пропонують сучасні автори.

Романтична бунтарка

Олена Волинська. Повелителька ліхтарів

— Харків: КСД, 2020. — 240 с.

Василь живе в невеличкій замкненій спільноті. Він одружений і має дочку, але нещасливий у шлюбі. Його дружина не цінує його і понад усе мріє, щоб Василь був крутіший, розумніший, амбітніший. Піком її пристрасті у романі стає той день, коли про чоловіка написали в місцевій газеті. Але по тому все пішло на спад: замість розвивати плани із захоплення своєї провінції Василь западає на екзотичну та юну ромську дівчину Зору. Як на особистість, а не те, що ви подумали.

 

Його приваблює, що ця дівчина цінує не ті речі, що всі його односельці. Вона для нього – така собі романтична Мавка, яка відгукується на звук його сопілки. І якщо Лукаш Лесі Українки довго мізкував і вибрав практичніше Килину, то Василь забиває на практичність і буденність, віддаючись малооплачуваній мрії, а заодно й дівчині, яка переймає справу його життя і розділяє його потяг до свободи від суспільних обмежень.  

 

Читайте також: А ви не знали? Що насправді вивчають діти у шкільній програмі з літератури

 

Шляхи завоювання: 

 

  • Опанувати його професію. Зора багато й пильно дивиться на Василя своїми бездонними очима і випробовує на ньому всі свої таємні ромські чари. Спойлер: чари не працюють і не штовхають чоловіка в обійми дівчини. А от щира цікавість до лозоплетіння, справи Василевого життя, і схоже почуття ув’язнення у власній спільноті роблять Зору й Василя спільниками й зводять їх разом. 

 

  • Тихцем підкинути їй журнал, в якому у вас беруть інтерв’ю, і йти готуватися до незабутньої ночі. Власній жінці Василь приділяє мінімум уваги. Вона не цінує Василя, а тому чекає, що хтось оцінить його за неї й надасть їй свідчення незалежної експертизи. Такими свідченнями є гарно оплачувана робота (яку Василь не хоче отримати) і стаття про його лозоплетіння у пресі. Дружина Василя явно із тих жінок, для кого важливим фільтром на Tinder є підпис про серйозну роботу, а також кілька фото на тлі розкішної машини.

Купити книжку на сайті видавництва.

 

Загадкова східна красуня

Олена Андрейчикова. Тінь у профіль

— Чернівці: Меридіан Черновіц, 2019. — 384 с.

Стас приїжджає на роботу до Саудівської Аравії, де незабаром заводить роман з безумно сексуальною юною саудиткою. Його заводить славнозвісна східна загадковість, адже з одного боку – дівчина постійно під чорним покривалом, з іншого – не говорить англійською.

 

Джана самовіддано віддається насолоді від сексу і залишається для свого коханця східною таємницею. Ну і джерелом адреналіну, адже через роман із цією жінкою його можуть стратити. 

 

Паралельно із цим Стас переживає віртуальний роман із Джаною, адже більшість часу коханці проводять не разом. Цей роман ґрунтується на тому, що Стаса весь час питають, як він, щиро цікавляться його поглядами, зацікавленнями й настроєм. Сама дівчина знову залишається загадкою. Зате завдяки увазі цієї загадкової східної тіні Стас починає бачити сам себе. Не дарма в усіх казках герої, які необачно позбавляються тіні, страшенно страждають. Для Стаса набування власної тіні рівнозначне віднайденню своєї другої половинки. Хоча віднаходить чоловік якраз не Джану, а себе самого. І отут горезвісна жіноча загадковість починає не збуджувати його, а завдавати болю. Що цікаво, саме ця віртуальна особистість стає для чоловіка справді важливою і цінною. На відміну від приємних і виснажливих ночей без сну в обіймах красуні.

 

Шляхи завоювання:

 

  • Ніщо так недодає загадковості, як невміння говорити іноземними мовами. Реальна Джана – це невтомний секс, смачна їжа, запах кави в турці і любов до фініків. Парадокс, але ця Джана зазнає фіаско.

 

  • Як у тебе справи? Друга Джана – віртуальний турботливий голос у месенджері. «Як у тебе справи?», «Що ти думаєш про Гемінґвея?» «Що ти любиш?» «Розкажи про себе, відкрийся мені». Ця Джана настільки западає в серце герою, що той хоче негайно її викрасти і одружитися із нею. 

Купити книжку.

 

Хороша дівчинка

Наталія Дурунда. Зрада

— Харків: КСД, 2019. — 224 с.

Марина не намагається нікого зваблювати чи не дай боже в когось закохуватися. Чоловіки самі виникають на її шляху і самі знаходять у жінці саме ті риси й чесноти, які їм потрібні. Відповідно маємо сусіда лікаря-вдівця, чия дочка довірилася Марині, і професійного фотографа друга родини її чоловіка, який після тривалих мандрів все хотів повернутися до України, відкрити свою студію й осісти. 

 

Шляхи завоювання: 

 

  • Шлях до серця чоловіка лежить через серце його дочки. Марина (несподівано для свого майбутнього чоловіка) відкриває радощі родинного життя. Виявляється, це може бути весело і приємно! І якщо його дочці так добре з Мариною, то, певно, йому самому теж варто спробувати.

 

  • Чоловік побачив у вас щось таке (іскру, флюїди, загадку), що знає тільки він, і від нього тепер не відчепишся. Другий чоловік, який западає на Марину – фотограф. І коли йому випадає нагода познімати жінку в студії, він переживає справжній множинний оргазм. І з таким виразом обличчя вона красива, а з такого ракурсу розкривається зовсім інакше, і така вона жива й дивовижна. Так, ми бачимо собі інваріант одвічної жіночої загадковості. І тільки самому фотографу відомо, що ж такого він побачив у своїй музі.

Купити книжку на сайті видавництва.

 

Секретарка

Марина Гримич. Клавка

— Київ: Нора-Друк, 2019. — 336 с.

Хоч повоєнні часи позначалися браком чоловіків, з яких можна вибирати для себе, у секретарки Спілки письменників Клавки є цілих два кандидати. Молодий, сильний, зухвалий Баратинський (на нього в Клавки навіть чолка встає). І бувалий, впливовий, але не дуже сексуальний заввідділу пропаганди Бакланов. Цей другий, швидше, татусь і протектор. І в ситуації, в якій усі дівчатка з українського Театру корифеїв однозначно дали б старому Бакланову гарбуза, Клавка міркує інакше. Бакланов не дасть їй голодувати, та й поруч із ним можна стати не звичайною секретаркою, а головною редакторкою в якомусь видавництві. 

 

Читайте також: Історія без брому: Будинок «Слово» і «Клавка» Гримич

 

Шляхи завоювання:

 

  • Професія жінки – це дуже сексуально. Клавка прокидається рано вранці, щоб причепуритися, ідеально випрасувати одяг і прийти в спілку письменників без жодної складочки, зі зразковою усмішкою дівчат з pin-up картинок. Але не це приваблює сексуального новенького Баратинського в Клавці. Цікавість до дівчини загоряється в його очах щойно він чує, що вона – секретарка. А завоювати серце секретарки спілки письменників для письменника – це ж мати свою особисту шпигунку. 

 

  • Бонуси для сумлінної працівниці. Інший залицяльник Клавки – завідувач Відділу пропаганди Бакланов. І хоч тут ні про які бурхливі емоції не йдеться, а чоловік западає на Клавку теж через її професійні навички. Як виявляється, Бакланов довго тихцем стежив за життям і роботою Клавки. Великий брат стежив не лише за словами кожного члена літпроцесу, а й за вправними маніпуляціями з помилками та організаційними якостями самої Клавки.

Купити книжку на сайті видавництва.

 

Таткова доця

Жанна Куява. Говори, серце, не мовчи

— Харків: КСД, 2019. — 272 с.

Коректорка Віра вперше в житті потрапляє на гарно оплачувану роботу. Цілий офіс красивих, доглянутих жінок. Пафосні розваги, високі підбори, ідеальні зачіски. Після двох невдалих шлюбів і постійних виснажливих підробітків жінка почувається не у своїй тарілці й готується захищатися від усіх цих краль, які мусять вирахувати в ній гидке каченя.

 

Але біле пір’ячко лебедів і зразковий макіяж – це все оболонка, під якою кожна із працівниць – маленька дівчинка, яка хоче, щоб її любили й про неї дбали.

 

Тож кожна із них хоче опинитися в ліжку свого боса. Бо ліжко боса робить видимість того, що все в житті буде добре, стабільно і хтось про тебе попіклується. Що характерно, для боса Кавунчика все так само. Всі ці працівниці – його слухняні дівчатка. Що скаже татко, те вони й роблять. Окрім бунтарки Віри, звісно. 

 

Шляхи завоювання: 

 

  • Спитай її, чого вона найбільше хоче. Не хотілося б згадувати тут Фройда всує, але більшість героїнь цього роману потребують передовсім батьківської турботи й підтримки. Кавунчик цим користується і легко завойовує усіх жінок, окрім Віри. Її не вражає ні те, як легко він розкидається грошима в ресторанах, ні несподіваний ремонт у її помешканні, ні усування наслідків аварії, в яку потрапила жінка. Погодьтеся, суто татівські жести. І поки Кавунчик вигадує, які ще черевички від цариці може хотіти ця норовлива бунтарка, він прикипає до неї справжніми батьківськими почуттями. Врешті він вилікується від бажання затягнути жінку в ліжко і знайде спосіб щиро, по-справжньому потішити свою доцю.

Купити книжку на сайті видавництва.

 

Висновки

Парадокс, але всі чоловіки з проаналізованих романів не шукають собі диво-жінку та іншу майстриню еротичних чи кулінарних мистецтв. Іноді вони ведуться на свою екзотичну красуню і плутають партнерські стосунки зі стосунками батько-дочка. Та насправді вони шукають в дівчатах щось, чого їм дуже бракує: цікавості до їхнього внутрішнього світу, любові до доньки від першого шлюбу, бунтарства, банального питання «як ти?» І оскільки вони всі так роблять, час би й дівчатам задуматись над тим, а чого вони хочуть.

 

Читайте також: Любов і трішечки сексу: книжки для підлітків

 

Матеріал вийшов у співпраці з партнерами.