бібліотека

Нова бібліотека Нью-Йорка здобула дизайнерські нагороди, але не доступна для людей з інвалідністю

16.10.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Публічну бібліотеку Hunters Point Library після 18 років реконструкції нарешті відкрили наприкінці вересня, але читачі помітили, що деякі її зони повністю не доступні для людей із інвалідністю.

 

Шестиповерхову бібліотеку з бетону, алюмінію і срібних вставок, що здіймається над річкою East і з видом на Манхеттен, проектувала фірма Steven Holl Architect.

 

 

Вигнуті скляні вікна вже стали її візитівкою, і через них можна побачити, що відбувається всередині.

 

Бібліотека Hunters Point займає 22 000 квадратних футів (2044 квадратних метри) і комплектується внутрішнім двориком на даху та громадським парком. Всередині містяться різні читальні зали та стелажі з книжками, вестибюль з інформаційною стійкою, яка також працює для повернення книг. Невелика зона відпочинку, туалети та аудиторія зі сценою також розташовані на основному рівні.

 

Бібліотека здобула низку дизайнерських нагород.

 

 

В огляді для New York Times, архітектурний критик Майкл Кіммелман сказав, що будівля «серед найкращих  громадських будівель, створених у Нью-Йорку цього століття». Але він також сумнівався, чому розробка і втілення проекту зайняли стільки багато часу і обійшлися місту настільки дорого.

 

І хоч бібіліотеку можна назвати довгобудом і коштувала вона $41 млн, але приміщення не пристосоване для людей з інвалідністю. І хоч у будівлі є ліфт, він не зупиняється на трьох художніх секціях, які розташовані на трьох окремих рівнях над фойє. Туди можна дістатися лише по крутих сходах, що унеможливлює користування бібліотекою людям на візочках. Також пізніше виявили, що у ній немає кімнат батьків і дітей із пеленальними столиками, а в деяких залах занадто яскраво для комфортного читання.

 

Понад 10 років у Нью-Йорку не відкривали публічних бібліотек, тому ця будівля мала б бути моделлю сучасної книгозбірні, яка враховувала б потреби жителів і сучасні вимоги, але не стала такою. Відтак влада й архітектори зараз критикуються громадою.

 

Як повідомлялось, у Мексиці літак Boeing 727 перетворили на сучасну бібліотеку.

 

Також читайте про 25 найкрасивіших бібліотек США і про те, як працюють фінські бібліотеки.

 

Джерело: gothamist.com, archdaily.com

 

 

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект