Баркемп

Книжкові події і промоція: навіщо потрібна онлайнова платформа Heldenstücke Live

02.09.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Роланд Гросс Холтфорт, директор PR-агенції «Literaturtest» для видавців і організацій у сфері культури розповів про нову платформу «Heldenstücke Live» з літературними онлайн-подіями для молодої аудиторії, дітей та батьків, а також про зміни в книжковому маркетингу через пандемію. 

Головні тренди, які пришвидшила пандемія коронавірусу:

 

  • Онлайн-торгівля зростає і приваблює нових покупців;
  • Усе більше людей розглядають онлайн-платформи і цифрові розваги як «нормальні»;
  • Люди очікують від компаній, магазинів тощо спілкування через різні канали.

 

Книжкові події були кросмедійними ще до пандемії, адже для того, щоб зробити їх успішними, видавці мали використовувати інструменти цифрового маркетингу, наприклад соціальні мережі. Проте онлайн-події мають свої особливості, які роблять їх цінними:

Виходячи з цих особливостей, інтернет-видання «Heldenstücke» створило нову платформу з онлайн-заходами для дітей і всієї сім’ї «Heldenstücke Live». З самого початку ми вирішили, що не будемо проводити безкоштовних подій, адже ми хотіли продавати цінний контент, поважаючи авторів і видавців. Платформа пропонуватиме різні формати заходів: від зустрічей з автором сам на сам до онлайн-подій з великою аудиторією або подій «на вимогу». І не всі ці події будуть обов’язково пов’язані з літературою. Наприклад, ми плануємо проводити кулінарні майстер-класи для дітей.

 

Принципом платформи є те, що більшість зароблених коштів йдуть авторам чи видавцям, і визначений відсоток – самій платформі. 

 

Навіщо ми усе це робимо? Ми хочемо дати можливість авторам і видавцям бути видимими, а також створити доцільний і цінний контент для дітей і батьків. Тому нашим першим кроком буде зробити платформу відомою і залучити письменників і видавців, які зможуть запропонувати цінні події.

 

Оскільки ми ще не запустили платформу, то ми не знаємо, якою буде точна ціна онлайн-заходів. Але з самого початку потрібно пропонувати різні види квитків – лише на онлайн-захід або з доступом до офлайн формату. А також на вартість буде впливати цінність самого заходу, залежно від того, хто буде учасником. Поки що ми думаємо, що вартість квитків буде від 5 до 15 євро.

 

Але найбільш важливе запитання: хто буде платити за такі заходи? Зараз у нас хороша ситуація, бо люди хочуть підтримати улюблені бренди й хочуть їм платити. Ця тенденція не зникне, але спаде. Нам доведеться доводити свою цінність у боротьбі з фільмами Netflix, до прикладу. Саме тому онлайн-події повинні бути максимально інтерактивними.

 

Видавці мають враховувати три аспекти у маркетингових комунікаціях:

  • Контент. Він має доречним до нинішнього стресового часу.

 

  • Цифрові канали. Вебсайти і соціальні мережі є ключовими навіть для малих видавців. Нещодавно я був на конференції, де видавець сказав, що не підписує контракт з автором, якщо у нього немає активних сторінок у соціальних мережах.

 

  • Нетворкінг. Це про пошук партнерів. Наприклад, книгарня може залучити магазин вина чи якісь культурну інституцію для спільного заходу. Це допоможе залучити нову аудиторію, зокрема ту, що не звикла до онлайн-події.

 

Катерина Бабкіна: «Після початку пандемії великі книжкові мережі зробили знижки до 70%. Це зрозуміло, бо їм потрібно було оплачувати рахунки, зарплати тощо. Але через такий крок великих магазинів постраждали малі – вони не могли настільки знизити ціни і втратили покупців».

 

Нікі Терон, менеджерка з міжнародних проєктів на Франкфуртському ярмаркові: «Особливістю європейського книжкового ринку є фіксовані ціни. Тобто вартість книжки у маленькій книгарні така ж, як і у великій. Це підтримує нетворкінг серед гравців ринку. Тому я закликаю українських видавців боротися за закон про фіксовані ціни».