Календар подій

18/05

Павло Дерев’янко розповість, як творилися міфи про козаків-характерників

Вінниця

17:00 Книгарня «Є», вул. Соборна, 89

Павло Дерев’янко розповість, як творилися міфи про козаків-характерників

Видавництво «Дім Химер» запрошує на презентацію дебютного роману Павла Дерев’янка «Аркан вовків», що відбудеться у форматі тематичної лекції від автора.

У форматі науково-популярної лекції письменник Павло Дерев’янко розповість про те, як творилися міфи про козаків-характерників в українській культурі, та про те, наскільки важливо зараз поглянути на це явище критичним поглядом й відійти від узвичаєних стереотипів. Під час лекції будуть означені витоки уявлень про характерників як лицарів, що володіють містичними силами, з індоєвропейського культу воїна-звіра та пов’язаних із ним міфів. Також Павло Дерев’янко проведе аналіз джерел — літописів, переказів, легенд та досліджень, у яких розглядається дане питання, та пояснить, чому ці уявлення сьогодні сприймаються як «шароварщина». Оскільки цей матеріал покладений в основу його роману «Аркан вовків» (темне фентезі з елементами альтернативної історії та стімпанку), під час лекційного блоку планується показ буктрейлера, інтерактивне спілкування з читачами, підписування книжок.

 

Дана подія цікава насамперед тим, що має на меті «перевідкрити» для українського читача один з найпопулярніших образів, який фігурує в художній літературі про козаків, пропонує новий сучасний погляд на загальновідомих героїв та руйнує усталений канон, розкриваючи його фундамент, заснований не на фактах, а на домислах.

 

Спікер: Павло Дерев’янко — український письменник, автор книги «Аркан вовків», дослідник побутування міфів про характерників в українській культурі.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект