Календар подій

Триває конкурс на участь в програмі мистецьких резиденцій ЕКСТЕР

Український інститут започатковує міжнародну програму ЕКСТЕР та оголошує перший конкурс для українських митців, кураторів та арт-критиків на участь у мистецьких резиденціях у 8 інституціях Австрії, Німеччини, Італії, Іспанії та США у липні-листопаді 2019 року.

ЕКСТЕР — довгострокова програма міжнародних резиденцій у сфері сучасного мистецтва, розроблена Українським інститутом. Програма сприяє обміну та співпраці між фахівцями, а також посилює присутність України в міжнародній мистецькій спільноті.

 

Програма ЕКСТЕР побудована на співпраці з провідними резиденціями сектору сучасного мистецтва у країнах, в яких працює Український інститут. Партнери програми — це організації та інституції, що мають досвід, необхідну інфраструктуру і широку мережу локальних контактів, та є інтегрованими у міжнародну професійну спільноту. Програма кожної резиденції формується спільно Українським інститутом, партнерською організацією та резидентом з огляду на його/її професійні запити, локальну специфіку та інституційний контекст. Програма ЕКСТЕР передбачає активне залучення учасників до культурного життя міста, в якому відбувається резиденція, проведення низки публічних подій та представлення своїх практик іноземним аудиторіям.

 

Програма носить ім’я української мисткині Олександри Екстер (1882–1949) — знакової представниці світового авангарду, яка більшу частину життя мешкала в Києві. Творчість Екстер змінила світову сценографію; її роботи поєднували абстрактне мистецтво та традиційну народну культуру. Витончена інтелектуалка, що володіла кількома європейськими мовами, вона подорожувала світом та спілкувалась з найвизначнішими митцями свого часу — Пікассо, Браком, Леже, Аполлінером, Софічі, Марінетті, будучи мостом між світом українського авангарду та новітнім мистецтвом Західної Європи.

Резиденції

У рамках першого етапу програми ЕКСТЕР в 2019 році Український інститут пропонує короткострокові резиденції для українських митців, кураторів та арт-критиків у таких партнерських інституціях та програмах:

 

Відбір учасників кожної резиденції здійснюватиме команда Українського інституту та представники відповідної партнерської інституції. Учасники отримають простір для роботи, інституційну підтримку в налагодженні контактів із місцевою арт-спільнотою. Крім цього, для кожного резидента буде розроблено індивідуальну програму відповідно до їхньої практики та професійних потреб. Створення нових робіт або участь у виставкових проектах під час короткострокових резиденцій є можливими, але не обов’язковими.

 

Український інститут покриває учасникам програми такі витрати:

  • транспортні витрати з/до України;
  • проживання;
  • добові;
  • візовий збір (за потреби);
  • інституційний внесок (participation fee).

Вимоги до аплікантів:

  • українське громадянство та постійне проживання в Україні;
  • мінімальний вік 18 років;
  • володіння англійською мовою (рівень B2 та вище);
  • відкритість до публічної комунікації та представлення своїх практик під час резиденції;
  • професійний досвід;
  • профільна фахова освіта та/або інша професійна підготовка є бажаною, але не обов’язковою.

Будь ласка, зауважте, що перелік вимог є загальним, але не вичерпним, і може змінюватись для кожної з запропонованих резиденцій.

Як податися:

Щоб податися на участь у програмі ЕКСТЕР, надішліть на адресу programmes@ui.org.ua листа з темою «ЕКСТЕР 1: Заявка на участь_Прізвище_Ім’я» не пізніше 9 травня 2019 року, до 23:59.

 

До листа необхідно долучити:

  1. Заповнену анкету (шаблон за посиланням), названу в форматі LastName_FirstName_application_EXTER1. Зауважте, що заповнюючи заявку, ви можете обрати дві резиденції, участь у яких вас цікавить.
  2. Актуальне портфоліо англійською мовою, що містить не більше 10 зображень (pdf-файл обсягом до 10 Мб, названий у форматі LastName_FirstName_portfolio_EXTER1).
  3. Резюме англійською мовою обсягом до 2 сторінок (pdf-файл, названий у форматі LastName_FirstName_CV_EXTER1).

 

Оголошення переможців конкурсу відбудеться не пізніше 31 травня 2019.

 

Деталі програми

 

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект