Франкфурт 2019

У Франкфурті презентували англомовну збірку есеїв про українську історію та сьогодення

17.10.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На Франкфуртському книжковому ярмарку презентували англомовну збірку есеїв українських авторів Ukraine in Histories and Stories: Essays by Ukrainian Intellectuals. Про це повідомляє кореспондент Читомо.

Презентація відбулася за участі філософів Володимира Єромоленка та Вахтанга Кебуладзе, істориків Карла Шльогеля та Юлії Скубитської, а також письменниці Гаськи Шиян.

 

Книжка складається з есеїв від відомих українських письменників, істориків, філософів, політологів та лідерів думок про історію України, її сьогодення, а також про концептуальні життєві ідеї та історії. Книжка репрезентує багатоликий образ української пам’яті та теперішньої реальності: від Голодомору до Майдану, від російської агресії до культурної різноманітності, від глибокого минулого до складного теперішнього.

 

Серед авторів, тексти яких увійшли у видання: історики Ярослав Грицак та Сергій Плохій, письменники Юрій Андрухович, Андрій Бондар, Андрій Курков, Ірена Карпа, філософ Володимир Єрмоленко та інші.

Письменниця Гаська Шиян: «Мені подобається показувати Україну іноземцям, коли я це роблю, то завжди відкриваю щось нове й для себе, потрапляю у місця, в яких сама б ніколи не опинилася. Те ж саме відбулося й з моїм текстом у цій книзі».

 

Історик Карл Шльогель вважає, що збірка стане хорошою можливістю для України популяризувати свою історію та культуру за кордоном: «Вона заторкує дуже багато культурних та історичних питань, і голоси цих авторів мають бути почутими тут, в Німеччині. Я вражений цим новим тоном, яким пишуть про історію в Україні. Я рекомендував би наполегливіше презентувати українську культуру у світі, краще її візуалізувати. Багато освідчених людей мого віку ніколи не бували за східним кордоном. І коли вони вперше туди потрапляють — це їх дуже вражає. Але для цього знадобилися роки. Україні потрібно наполегливіше виходити із тіні».

«Для нас зараз дуже важливо розповідати світу про Україну. Нам важливо мати саме український голос, який говорить про нашу країну. Мій текст — це приватна історія моєї батьківщини, моєї родини, коротка історія 20-го століття. Усі ми маємо дві батьківщини — Радянський Союз і Україну. Першу я ненавиджу, а свою нову матір я люблю, тож можна сказати, що мій текст у цій книжці про любов та ненависть. Як філософ я дозволяв собі певну рефлексію на цей досвід, та це все ж приватна історія», – сказав філософ Вахтанг Кебуладзе, один з авторів збірки.

 

Створення збірки, ініційоване організацією Internews Ukraine, стало можливим завдяки підтримці Українського культурного фонду в межах програми Prominent Events for Ukrainian Culture, яка спрямована на розбудову культурного іміджу України на міжнародній арені.

 

Книжку давали безкоштовно усім охочим, так само можна було отримати й безкоштовн електронну версію.

 

Раніше повідомлялося, що виконавча директорка Українського культурного фонду Юлія Федів презентувала нові конкурсні програми Фонду, що будуть реалізовуватися протягом 2019 року.

 

Читайте також: 5 видань, яким допоміг з’явитися Український культурний фонд

 

Матеріал створений за співпраці з Українським інститутом книги.