донорство

Українські ілюстратори створили серію плакатів до Всесвітнього дня донора

11.06.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Українські ілюстратори спільно з ініціативною «Агенти крові» створили серію ілюстрованих плакатів до Всесвітнього дня донора. Про це повідомляється на сторінці ініціативи в Instagram.

Проєкт має назву «Art Donation». Він покликаний показати процедуру донації з іншої сторони: через метафори, фантазію, фарби та креатив, а також наголосити на тому, що бажання ділитися кров’ю – це сміливий вчинок.

 

Куратором проєкту став ілюстратор Сергій Майдуков, який залучив до роботи цілу команду інших ілюстраторів, серед них: Таня Кремень, Саша Піас, Олена Лондон, Дарина Скульська, Орися Мельник, Катерина Лазнюк, Ксюша Олефіренко, Аня Богданова, Марина Кизилова та Ірина Вале.

 

«Ми в Агентах крові вже 5 років говоримо про донорство крові, але цього не завжди достатньо. Всесвітній День донора – це той невеликий проміжок часу, коли фокус громадськості зміщується на цю тему. Роботи ілюстраторів – це оголення внутрішньої краси донорства. Я ризикнула звернутися до Сергія та його команди, оскільки закохалася в проєкт KYIVITE й окремо в унікальний талант Сергія візуалізувати думки. Тож вони пройшлися по темі з рентгенівським апаратом, дістали найважливіше та запакували в естетичну форму. Такий проєкт – найкращий подарунок для наших донорів», – розповідає кураторка «Агентів Крові» Олена Балбек.

 

Також вона повідомила, що в Охматдиті, Інституті Амосова та Інституті Серця на вул. Братиславській у Києві пройде виставка з вже роздрукованими постерами.

Всесвітній день донора відзначається щорічно 14-го червня.

 

Як відомо, нещодавно в видавництві ArtBooks вийшла книжка британської авторки Тамсин Мюррей «Інструкція до запасного серця», яка розповідає про підлітків, один з яких потребує пересадки серця.

 

Раніше повідомлялося, що Олександр Грехов, автор виставки «Квантовий стрибок Шевченка», намалював нову серію портретів поета в образах тварин, які занесені до Червоної книги України.

 

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект