Vivat

Українські інтелектуали вимагають справедливого суду у справі книжки про Стуса

12.08.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Відомі громадські діячі підписали заяву з вимогою справедливого суду у справі «Медведчук проти Кіпіані та видавництва Vivat». Про це йдеться у пресрелізі, який отримало Читомо.

 

Заяву на ім’я Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової було опубліковано 12 червня.

 

Підписанти вимагають рішення суду, яке було би законним, а не політично вмотивованим, а в самому позові Віктора Медведчука вбачають «неприховану спробу прямого тиску на свободу слова, друку та наукової думки в Україні».

 

«До ролі суду не належить арбітраж історичних питань, які є частиною тривалої дискусії між істориками…. Протилежний висновок відкрив би шлях судовому втручанню в історичну дискусію і неминуче переніс би відповідні історичні дискусії з публічних форумів у судові зали», – йдеться в заяві.

 

«Вважаємо неприпустимим той факт, що політик використовує суд для того, щоб змусити відмовитися від історичної правди, залякати інакодумців, як це успішно робила радянська держава, змусити прийняти власну точку зору щодо його ролі у судовому процесі над українським поетом-дисидентом Василем Стусом та минулого свого батька як єдину правильну», – наголошують у зверненні.

 

Документ підписали: письменники Сергій Жадан, Андрій Любка, президент Українського ПЕН Андрій Курков, директорка Українського інституту книги Олександра Коваль, голова ГО «Кримський дім» Алім Алієв, музиканти Сашко Положинський та ще майже сотня відомих українських діячів.

 

Нагадаємо, чергове судове засідання у справі за позовом Віктора Медведчука проти Вахтанга Кіпіані та видавництва Vivat відбудеться 14 серпня, о 10:00 в Дарницькому районному суді Києва.

 

Віктор Медведчук подав до суду позов з вимогою заборонити продаж книжки «Справа Василя Стуса» у серпні 2019 року. Перше засідання у цій справі відбулося у Дарницькому суді 2 жовтня 2019 року.

 

Читайте також, що ховає в собі книжка про Стуса.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект