гранти

Уряд змінив порядок надання грантів Президента молодим письменникам

08.05.2019
«Березень у Купідоні»

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Кабінет Міністрів схвалив внесення змін до положення про порядок надання грантів Президента України молодим діячам у галузі театрального, музичного, циркового, образотворчого мистецтва та кінематографії, молодим письменникам, майстрам народного мистецтва для створення і реалізації творчих проектів. Про це повідомляє Міністерство культури.

 

Відповідний проект указу Президента України схвалений на засіданні Кабміну 8 травня.

 

Проектом указу Президента пропонується унормувати віковий підхід у відборі претендентів на здобуття грантів, а cаме – грант може одержати молодий діяч віком до 35 років на момент подачі заявки.

 

Згідно з документом, спрощується механізм порядку надання грантів шляхом виключення із його процедури засідання колегії міністерства. Нині така процедура має виключно формальний характер. Оскільки претендентів на здобуття грантів відбирають експертні комісії за напрямами у галузях театрального, музичного, циркового, образотворчого, народного мистецтва, кінематографії та літератури з представників органів виконавчої влади, інститутів громадянського суспільства, провідних діячів та наукових працівників у галузі культури і мистецтва.

 

Крім цього, зазнають змін питання організаційного характеру, а саме змінюються дати прийому заявок від претендентів та дати засідання експертних комісій для надання більшого часу для створення і реалізації творчих проектів.

 

З метою врегулювання розбіжностей, які можуть вплинути на організаційний процес надання грантів Президента України молодим діячам у 2020 році, у проекті акту дату введення в дію указу Президента змінено з 1 січня 2020 року на 1 березня 2020 року.

 

Нагадаємо, що цього року гранти Президента на видання своїх книжок отримали троє молодих письменників.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект