«Вам дуже пощастило!»: Історії Подолу. vol 1

Фото: стріт-арт Києва, фотограф – Ярослава Морозова

На проекті PODIL48  ми хотіли дізнатися, як молодь бачить київський Поділ. Для цього вирішили поговорити з хлопцями та дівчатами особисто.

 

Як звучить Поділ? 

 15:57. Розпочали своє дослідження з маленької кав’ярні Espresso Holic. «Ти ніколи не знаєш, кого ти можеш зустріти, хто буде пити каву поруч із тобою»,  – розповідає про це місце наша перша героїня Саміра. Вона зараз працює над власним музичним альбомом. Дівчина-киянка живе у Шевченківському районі, але переважно відпочиває на Подолі.

«Знаєте, Поділ така штука, що ніхто не може пояснити, чим саме він подобається, але чомусь, коли ти обираєш маршрут, яким підеш до кав’ярні, або як проведеш дві години свого вільного часу, якось ти його так складаєш, щоб неодмінно пройти через Поділ.»

Жити на Подолі мріє здебільшого молодь. Тут шумно, багато туристів, андерграундних місць та тусовок.

Ми запитали у Саміри, як звучить Поділ. Для неї – це сучасний жанр. Мікс джазових гармоній, хіп-хоп бітів та вокалу. Щось з нью-соул, наприклад, Еріка Баду (американська співачка та авторка пісень – ред.).

Фото: перша героїня – Саміра. Фотограф: Ярослава Морозова

 

«Жовтень» у листопаді

16:25. Друга локація – «Жовтень». У кінотеатрі – аншлаг, люди прийшли подивитися «Богемну рапсодію» мовою оригіналу. Там ми познайомилися з маркетологом із Луцька – Олександрою. Вона з дочкою Катрусею переїхала в Київ декілька місяців тому.

Поділ для дівчат – місце для прогулянок. Вони намагаються не обирати двічі одну й ту ж саму локацію.

Улюблене місце – Андріївський узвіз. Олександра пам’ятає його ще зі шкільних екскурсій. Зараз там менше картин та майстрів, але настрій, атмосфера залишилися такими ж.

Монументальність будівлі (кінотеатру «Жовтень») не відлякує відвідувачок, адже їх цікавить те, що відбувається усередині. Новий інтер’єр «Жовтня» не відрізняється від сучасних кінотеатрів, але дівчата сподіваються, що збереження автентичного, історичного стане трендом наступних років.

Наостанок Катя порадила нам спробувати фісташковий чізкейк в її улюбленому кафе «Мигдаль».

Олександра з Катрусею у фойє кінотеатру, фотограф – Ярослава Морозова

«Жовтень» у листопаді, фасад будівлі кінотеатру, фотограф – Ярослава Морозова

 

Поділ: кухня для закоханих

16:54. Зустріч з парою гастротуристів у Dymchuk Gallery. Матіна приїхала з Алмати, Казахстан, а її хлопець Ніколас з Німеччини. В них любов на відстані. Цього разу вирішили зустрітися у Києві.

В пари склалося враження, що кияни живуть на Подолі, а відпочивають у районі Хрещатика. Знакові місця Подолу – Андріївський узвіз, Контрактова та Поштова площі.

Матіні подобається різноманітна українська кухня. Вона згадує, що в дитинстві няня з Росії часто готувала їй борщ. Також їй подобаються  «маленькие кафе, где всё сделано с любовью и милые официанты, с которыми хочется стать друзьями».

«Подол напоминант район Кройцберг в Берлине, у него огромный потенциал даунтауна, много интересных домов, которые все ещё требуют реставрации.» – ділиться своїми враженнями Матіна.

Матіна та Ніколас думають, що найближчим часом Поділ буде автентичним центром мистецтва та туризму.

Фото: гастротуристи – Матіна та Ніколас, фотограф – Ярослава Морозова

 

Місто без людей порожнє. Ми дізналися три історії Подолу, але їх набагато більше. Так що відкривайте нові міста, нових людей та нові історії!

 

Над матеріалом працювали: Ярослава Морозова (Львів) та Христина Ковалевська (Кропивницький)