Календар подій

11/09

Відбудеться лекція Уіллема Блекера «Пост-катастрофічний міський текст»

Київ

18:30 бібліотека Заболотного, проспект Перемоги 50

Відбудеться лекція Уіллема Блекера «Пост-катастрофічний міський текст»

На лекції британський дослідник доктор Уіллем Блекер розповість про те, як розуміти та працювати з міською пам’яттю через тексти.

Ми поговоримо про це на прикладі контексту післявоєнної східно-центральної Європи. Після Другої світової війни міста в цьому регіоні були глибоко змінені геноцидом, масовими депортаціями та жорстокою ідеологічною перебудовою. На прикладі цих дезорієнтуючих змін ми простежимо важливість та розберемось у суті концепції міста — як тексту. Помислимо про те, як читати міську пам’ять, та яка роль текстів у її збереженні, осмисленні та відтворенні. Адже саме через розуміння міського простору як тексту та активне залучення у процеси фіксації міської пам’яті тих, хто створює тексти, містяни змогли подолати руйнацію, спричинену війною, та знову відновити зв’язок із минулим своїх міст.

 

Уіллем Блекер досліджує історичну та культурну пам’ять у країнах Центральної та Східної Європи, є програмним координатором та лектором факультету Порівняльної російської та східноєвропейської культури у Школі слов’янських і східноєвропейських досліджень Університетського коледжу Лондона.

 

За плечима у Блекера дослідницька робота в Кембриджі за проектом «Пам’ять на війні». У Лондоні Вільям захистив PhD з уявлень про простір у сучасній українській літературі, неодноразово перекладав українську художню літературу. Нині Блекер є одним із перекладачів книжки оповідань Олега Сенцова.

 

Лекція відбудеться англійською мовою із синхронним перекладом українською.

 

Модераторка: Яна Примаченко, кандидатка історичних наук, старша наукова співробітниця Інституту історії України НАН України

 

Реєстрація

 

Подія на фейсбуці

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект