Календар подій

26/09

Відбудеться Міжнародна наукова конференція «Усі ріки течуть у море»

Бердянськ

11:00 Бердянський державний педагогічний університет, вул. Шмидта 4

Відбудеться Міжнародна наукова конференція «Усі ріки течуть у море»

На базі факультету філології та соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету відбудеться Міжнародна наукова конференція «Усі ріки течуть у море»: мариністика в літературі та культурі».

До участі в конференції «Усі ріки течуть у море» запрошуються науковці, викладачі та співробітники навчальних закладів, аспіранти, магістранти, студенти.

 

До обговорення пропонуються такі питання:

 • Мариністична тема в давній літературі й культурі Середніх віків і Ренесансу;
 • Море, хвилі, шторм, корабель як символи, метафори, алегорії;
 • Мариністична лірика як художній феномен;
 • Романтика морських пригод у літературі та культурі;
 • Образ Азовського моря та Приазов’я в літературі та медіа;
 • Образи піратів і морських розбійників;
 • Фантастичні образи в мариністичній літературі (морські чудовиська, русалки тощо);
 • Зображення людини морської професії (матроси, капітани та ін.); образи мореплавців і першовідкривачів;
 • Гендерні аспекти мариністики;
 • Військово-морська тематика в художній літературі та медіа;
 • Мотив кораблетрощі й література про виживання;
 • Острівні утопії і робінзонади;
 • Екологічна проблематика в мариністиці;
 • Життя приморського міста в літературних та соціокультурних вимірах;
 • Проблема моря і державності в літературі;
 • Зображення моря в літературі й живописі, літературі й музиці, літературі й кіно тощо;
 • Мариністична тема в мас-медіа.

 

Учасники конференції можуть запропонувати власну тему для обговорення в рамках тематики конференції.

 

Робочі мови конференції: українська, російська, польська, болгарська, англійська.

 

Форми участі в конференції: очна та заочна (стендова доповідь і публікація матеріалів).

Участь

Для участі в конференції необхідно до 30 червня 2019 року подати електронною поштою заявку (форма додається) на адресу berdkonf@ukr.net, вказати в темі листа «Заявка + прізвище».  Оргкомітет розгляне подані теми щодо їх відповідності тематиці конференції та повідомить про внесення їх до програми не пізніше 15 липня 2019 року.

 

Офіційне запрошення на конференцію буде надіслано електронною поштою за вказаною в заявці адресою до 1 вересня 2019 року. Просимо обов’язково зазначити в заявці, чи потребуєте Ви запрошення в паперовому вигляді, і вказати точну адресу для його надсилання. Заочним учасникам запрошення буде надіслано тільки електронною поштою.

Публікація матеріалів

Матеріали конференції будуть опубліковані до початку її роботи у збірнику тез доповідей (вимоги до тез див. нижче). Після отримання підтвердження про внесення теми до програми учасникам, незалежно від форми участі – очної або заочної, до 10 серпня 2019 року необхідно надіслати тези доповіді. Заочним учасникам конференції збірник тез буде розіслано після її проведення післяплатою.

 

Після проведення конференції статті, підготовлені на основі доповідей, можна буде опублікувати у фаховому збірнику праць «Наукові записки БДПУ. Філологічні науки», що індексується в наукометричних базах даних: Index Copernicus, Google Scholar, Національна бібліотека України імені В.І.Вернадського. Вимоги до змісту, оформлення статей розміщені на сайті університету за посиланням http://bdpu.org/philology/ua/ Кінцевий термін подання статей – 1 листопада 2019 року. Збірник буде надруковано впродовж 2020 року.

 

Проїзд і проживання – за рахунок учасників конференції.

 

Конференція «Усі ріки течуть у море» триватиме 2 дні.

 

Реєстраційний внесок – 250 гривень. Він включає публікацію тез у збірнику матеріалів конференції та програми та інші витрати. Внесок сплачують усі учасники конференції (очні та заочні) до 10 серпня 2019 року. Поштовий переказ здійснювати на ім’я та адресу: Свіца Тетяна Володимирівна, 71112, Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4, факультет філології та соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету, кафедра української літератури та компаративістики. Оплату здійснювати лише після повідомлення про включення теми до програми конференції.

Контакти

Адреса: 71112, Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4, факультет філології та соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету, кафедра української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства.
Телефони:
(06153) 7-07-53 – кафедра української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства. Свіца Тетяна Володимирівна (з питань сплати оргвнеску);
(097) 517-19-23 – Філоненко Софія Олегівна, (050) 456-15-05 – Новик Ольга Петрівна, (068) 979-05-98 – Харлан Ольга Дмитрівна (з питань подання заявок та програми конференції); Е-mail: berdkonf@ukr.net (для заявок і тез),
(06153) 3-52-57 – науковий відділ (з питань публікації статей у фаховому збірнику) naukabdpu@gmail.com (з питань публікації статей у фаховому збірнику).

 

Сторінка на Фейсбуці

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект