Календар подій

2/08

Відкривається міжмузейний виставковий проєкт «Куліш»

Київ

16:00 Музей книги і друкарства України, вул. Лаврська, 9

Відкривається міжмузейний виставковий проєкт «Куліш»

Відбудеться відкриття міжмузейного виставкового проєкту, присвяченого 200-річчю з Дня народження однієї з найяскравіших особистостей другої половини ХІХ століття.

Чим цікавий Пантелеймон Куліш сучасному українцеві? «Думаємо, зараз він був тим, кого називають лідером думок: одним з найпопулярніших блогерів з купою фоловерів, гострим на слово критиком, і не тільки літературнопричетних речей, генієм PR-менеджменту та чи не найзатребуванішим автором рецензій» — діляться куратори виставки.

 

Завдяки діяльності Пантелеймона Куліша з’явилися видання багатьох майбутніх класиків української літератури. Серед авторів, яким допоміг стати відоми Куліш — Тарас Шевченко, Марко Вовчок, Олекса Стороженко, Ганна Барвінок.

 

Пантелеймон Куліш відомий не тільки перекладами творів Шекспіра та Байрона, а й першим переклав Святе Письмо українською.

 

Як видавець він дбав і про потреби народної освіти. Так, в його друкарні в 1863 році побачила світ перша україномовна арифметика. Упорядкував видання відомий громадський діяч та письменник Олександр Кониський, а кошти на друк зібрав Микола Костомаров.

 

Зараз нам потрібна актуалізація українських історій успіху. Пантелеймон Куліш якнайкраще надається для цього: письменник, видавець, редактор, літературний критик, творець першого правопису української мови, драматург, фольклорист, художник, культуртрегер, а водночас жива людина з усіма її недоліками.

 

В експозиції буде представлено цінні прижиттєві видання творів Пантелеймона Куліша та книги, що побачили світ у його друкарні в Петербурзі, з колекції Музею книги і друкарства України. У якості партнера до проєкту долучився Музей театрального, музичного та кіномистецтва України, який надає матеріали з постановки трагедії «Макбет», здійсненої Лесем Курбасом (за перекладом П.Куліша). Серед цікавинок виставки портрет Пантелеймона Куліша у виконанні Тараса Шевченка (полотно, олія) та портрет Тараса Шевченка, створений Пантелеймоном Кулішем (папір, олівець) з колекції Національного музею Тараса Шевченка.

 

Також буде представлено ескізи першої марки, присвяченої Пантелеймону Кулішу, — автор Микола Кочубей, а ПАТ «Укрпошта» проведе спецпогашення самої марки (виданої до 200-річчя з Дня народження письменника) на відкритті.

 

Виставковий проєкт відбудеться за інформаційного сприяння Міністерства культури України.

 

Куратори виставки: Інна Мочарник та Михайло Довбищенко.

 

Вхід на відкриття — вільний, у інші дні — за квитками музею.

 

Чекаємо на вас щодня, крім вівторка, з 10:00 до 17:00, з 2 серпня до 2 вересня.

 

Контакти: (044) 280–66–23, 280–79–76.

 

Подія на фейсбуці

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект