Календар подій

24/05

Відкривається виставка «Апостол 1574–2019: книга та читачі»

Київ

10:00 Музей книги і друкарства України, вул. Лаврська, 9

Відкривається виставка «Апостол 1574–2019: книга та читачі»

У 2019 відзначається 445 років від дня виходу у світ першої друкованої книги України — Апостола, виданого Іваном Федоровичем у Львові 15 лютого 1574.

Виставковий проект «Апостол 1574–2019: книга та читачі» запрошує на зустріч із цим унікальним виданням із колекції Музею староукраїнської книги Львова.

 

У фондах Музей староукраїнської книги зберігається один із примірників цього видання, який походить з церкви Симеона Стовпника села Лісневичі Пустомитівського району Львівської області. До Музею кодекс потрапив з експедиції 1968. Він відзначається наявністю чималої кількості записів, які розкривають історію його побутування від часу створення до моменту надходження у Львівську картинну галерею — тепер Львівська національна галерея мистецтв імені Б. Г. Возницького.

 

До виставкового проекту залучено також рукописний Апостол першої третини XVII століття, переписаний із друкованого видання 1574 року. Контекст творять богослужбові книги, церковне начиння, об’єднані спільним походженням із церкви Симеона Стовпника та гравюри із зображенням апостолів зі стародруків XVII століття Львова та Києва.

 

Вперше за 375 років від часу видання Требника Петра Могили, один із його примірників, який нині зберігається у Львівській національній галереї мистецтв, побуває у місці, де він побачив світ і помандрував на Львівщину.

 

Вхід на відкриття — вільний, у інші дні — за квитками музею.

 

Чекаємо на вас 24 травня — 14 липня 2019 р. щодня, крім вівторка, з 10:00 до 17:00.

 

Подія на Фейсбуці

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект