лауреати

Відомі лауреати Премії Панаса Мирного

10.07.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Журі Премії імені Панаса Мирного визначило лауреатів 2020-го року. Про це повідомляє офіційний сайт Полтавської обласної ради.

У номінації «Література, літературознавство» премію отримали письменник та краєзнавець Юрій Коцегуб за книжки «Болбочан. Поміж двох огнів» та «З Україною в серці, з шаблею в руці». А також доктор філологічних наук, професор кафедри русистики та східноєвропейських студій Університету Коменського у Братиславі Фелікс Штейнбук за збірку критичних есеїв-мініатюр «Інкубація «Яєць динозавра», яка присвячена творчості Олеся Ульяненка.

 

У номінації «Журналістика, публіцистика» премією відзначили поетесу та українознавицю Валентину Філоненко за художньо-публіцистичне видання «Благословенна Богом і людьми».

 

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» нагородили Геннадія Тихонова, майстер художньої кераміки, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України, за творчий доробок.

 

Церемонія нагородження лауреатів Премії відбудеться в Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного – 31 липня.

 

Премія імені Панаса Мирного заснована 1999 року. Її присуджують за найкращі здобутки, які «утверджують гуманістичні й національні ідеали, ідеї незалежності України, духовні цінності українського народу та є вагомим внеском у національно-культурне відродження Полтавщини та Української держави в цілому».

 

Міжнародний літературний конкурс «Коронація слова» оголосив переможців 20-ої Ювілейної річниці конкурсу.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект