Amazon

Видавництва подали позов проти Amazon через технологію перетворення голосу в текст

28.08.2019
Amazon

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Сім великих американських видавництв подали спільний позов проти компанії Audible від Amazon через технологію перетворення аудіокниг на текст. Про це повідомляє сайт The Verge.

Видавництва «Hachette», «HarperCollins», «Macmillan», «Penguin Random House», «Simon & Schuster», «Chronicle Books» та «Scholastic» вимагають заборонити нову функцію від Audible, яку анонсували місяць тому і планують запустити у вересні в партнерстві зі школами США. Завдяки штучному інтелекту користувач може слухати аудіокнигу і читати її одночасно. На думку позивачів ця технологія є порушенням авторських прав, оскільки Audible використовує ліцензії лише для аудіокниг і тому не має права перетворювати їх у текстові.

 

Audible запевняє, що технологія не призначена для створення текстової версії книжки, а розшифрований текст може містити помилки.  У коментарі для The Verge представник компанії заявляє, що одна з головних особливостей нової функції — це те, що користувач не може гортати сторінки, як у справжній книжці, а повинен чекати, поки генерується кожен наступний рядок. Сама технологія має на меті допомогти батькам та вчителям навчати дітей.

 

Американська Гільдія Авторів (The Authors Guild) також виступила проти нової технології. Після того, як Audible її анонсувала, Гільдія заявила, що функція є порушенням авторських прав та неминуче призведе до зменшення продажів електронних книг та зниження авторських гонорарів.

 

Десять років Amazon вже мала аналогічну суперечку з видавцями та письменниками, коли компанія намагалася запустити функцію перетворення тексту в аудіо для платформи Kindle. Її звинувачували у спробі знищити ринок аудіокниг, який зароджувався. Тоді видавці домоглися права вимикати цю функцію для своїх книжок у Kindle.

 

Раніше ми розповідали, що книжкова спільнота закликала бойкотувати великий розпродаж Amazon.

 

Читайте також: Повільна література і нові технології: досвід авангардного видавництва P.O.L.

 

Фото: otpbooks