Голодомор

З’явився трейлер фільму про журналіста Гарета Джонса, який розповів світу про Голодомор

25.09.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

З’явився трейлер фільму «Ціна правди», що розповідає про журналіста Гарета Джонса, який у 1933 році вирушив до Радянського Союзу, щоб викрити правду про злочини сталінського режиму та Голодомор в Україні.

Стрічка спільного виробництва України (Kinorob за підтримки Державного агентства України з питань кіно), Польщі (Film Produkcja за підтримки Polish Film Institute) та Великої Британії (Jones Boy Film).

 

Режисером стрічки виступила номінантка на премію «Оскар» Аґнєшка ГолландКонсультантом проєкту став Тімоті Снайдер — американський історик та письменник, професор Єльського університету, який у своїй монографії «Криваві землі: Європа між Гітлером та Сталіним» обґрунтував тезу про те, що радянський та нацистський режими знищили близько 14 млн мешканців на території України, Польщі, Білорусі, Балтики та в західних областях Росії.

 

 

«Фільм «Ціна Правди» – це потужний, та неймовірно важливий для українського та світового глядача фільм. Адже в епоху інформаційних фейків та постправди ми повинні перш за все самі залишатися справжніми та прагнути істини, як це робив головний герой — Гарет Джонс. Тому важливо, що в цій історії ми можемо побачити багато паралелей з сучасністю», –  стверджує продюсер Єгор Олесов.

 

Фільм знімали в Україні, Польщі та Шотландії. В Україні зйомки проходили на найбільшій площі Європи у Харкові, яку на деякий час спеціально закрили для жителів та гостей міста.

 

У широкий прокат фільм вийде 28 листопада. Згодом планується видання книжки «Гарет Джонс. Ціна правди» з біографією та статтями журналіста, в основі якої бакалаврська робото студенток Інституту журналістики Олени Тищук і Валентини Пасічної.

 

Фільм вже отримав головну нагороду 44 Фестивалю польських художніх фільмів «Золоті Леви». Крім того, художник-постановник стрічки Гжегож Піонтковскі отримав спеціальний приз за найкращий продакшн-дизайн.

 

Як відомо, глядачам презентували фрагмент фільму, який був ексклюзивно опублікований виданням Variety

 

Раніше повідомлялося, що провулок неподалік від Інституту журналістики та «Олівця» планують назвати на честь Гарета Джонса.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект