Український інститут книги

Інститут книги розробив пропозиції для уряду щодо підтримки читання

17.06.2020
інститут книги

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Український інститут книги підготував пропозиції щодо сприяння формуванню в українському суспільстві читацької культури та реалізації Програми підтримки читання в Україні для доповнення Програми діяльності уряду. Про це повідомляється на сайті Інституту.

 

12 червня Кабінет міністрів затвердив Програму діяльності уряду, проте у ній практично відсутні довгострокові пріоритети діяльності уряду, очікувані результати та показники, які стосуються розвитку та підтримки книговидавничої галузі, популяризації читання та забезпечення його доступності для різних верств населення. Саме тому УІК вирішив сформулювати власні пропозиції з очікуваними результатами та показниками.

 

Серед них:

 

  • Забезпечення доступу до споживання і створення сучасного українського культурного продукту, у тому числі через бібліотеки, книгарні, та електронні ресурси, не лише у великих містах, а і у найвіддаленіших куточках країни.
  • Щорічне оновлення фондів публічних бібліотек, книжковою продукцією, виданою українською мовою, на рівні не менше 5% від їх обсягу.
  • Організація і проведення програм і заходів, спрямованих на промоцію читання серед різних верств населення, насамперед серед дітей та молоді, із щорічним зростанням показника охоплення основних цільових аудиторій;
    створення та підтримка електронних ресурсів для популяризації читання, надання доступу громадянам до творів української та іноземної літератури, та їх наповнення електронними виданнями.
  • Збільшення кількості назв україномовних книг, виданих українськими суб’єктами книговидавничої справи протягом року, на 25% щорічно, збільшення кількості виданих протягом року україномовних книг до 2024 року до 2,4 примірника на душу населення.
  • Забезпечення промоції української літератури за кордоном шляхом представлення України на провідних міжнародних книжкових виставках, ярмарках, фестивалях.
  • Збільшення кількості виданих завдяки державній підтримці перекладів творів української літератури іноземними мовами та творів іноземної літератури українською мовою до 200 на рік.

 

Пропозиції надіслані Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики. Зі свого боку Міністерство культури та інформаційної політики також звернулося до комітету з проханням розглянути додаткові пропозиції до проєкту Програми діяльності Кабінету Міністрів, які включають пропозиції, підготовлені Інститутом та схвалити їх включення до Програми діяльності Кабміну.

 

Нагадаємо, 16 червня Верховна Рада погодила надання Інститутом книги грантів письменникам, видавцям, перекладачам.

 

Раніше УІК сформулював антикризові пропозиції для стабілізації та відновлення книжкового ринку у карантинний та посткарантинний період. Серед них – гранти для видавців, письменників, перекладачів.