бібліотека

Бібліотеку ім. Плужника хочуть примусово виселити

19.07.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Центральна районна бібліотека імені Євгена Плужника, що розташована у Києві на вул. Прорізна, 15, може втратити приміщення. Про це повідомляється на Facebook-сторінці закладу.

 

Згідно з повідомленням, 12 липня керівництво бібліотеки отримало лист від Національного агенства України з питань державної служби із проханням «забезпечити вивільнення зазначених приміщень до 27.07.2018 року (включно)». Мова йде про приміщення, площею 315,9 кв.м, яке бібліотека ім. Плужника займає із 1952 року.

 

Як розповіла в ексклюзивному коментарі Читомо голова Профспілкового комітету ЦБС Шевченківського району Києва Марина Божко, 28 липня закінчується строк договору оренди приміщення. І хоча заборгованості з орендної плати та оплати комунальних послуг бібліотека не має, балансоутримувач (НАДС) не хоче продовжувати строк оренди, оскільки у приміщенні бібліотеки планують створити «Центр оцінювання державних службовців».

 

«Рішення ситуації ми бачимо в тому, що бібліотеку залишать у її приміщенні, яке вона займає з 1952 року. Або, якщо ситуація зайде у глухий кут, нам нададуть рівноцінне за площею, відремонтоване приміщення», –  заявила Божко.

 

Станом на 17 липня, зібрано близько 1 тис. підписів від громади Києва на захист бібліотеки. Підписні листи є у бібліотеці. Збір підписів триває.

 

Окрім цього, на сайті Київської міської ради вчора було розміщено електронну петицію щодо недопущення виселення ЦРБ ім. Є. Плужника. Наразі її підписали 30 осіб. Для того, щоб петицію розглянули, потрібно зібрати 10 тис. підписів. Збір підписів триватиме 3 місяці.

 

Центральна районна бібліотека імені Євгена Плужника була створена 1948 року. Наприкінці серпня 1952-го бібліотеці було надано приміщення в новобудові за адресою вулиця Прорізна, 15 (тоді – вул. Свердлова), в якому бібліотека розміщується дотепер. З 1992 року бібліотека носить ім’я українського поета Євгена Плужника, який жив і працював у будинку, поруч із бібліотекою.

 

Книжковий фонд бібліотеки складає 59,7 тис. примірників. Щорічно заклад обслуговує 5,7 тис. користувачів. Кількість відвідувань за рік – 30 тис., книговидач – 98 тис. примірників.

 

Читайте також: Бібліотека-вежа: як у Франківську реанімують найстарішу дитячу книгозбірню

 

Чільне зображення: Facebook / Центральна районна бібліотека імені Євгена Плужника

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект