29/7

Одеса

«Зелена хвиля». Літературна програма «Межі літератури»

19:00 - Різні локації

Лекція

23/9

Львів

25-й Форум видавців запрошує волонтерів-помічників

23:59 -

Лекція

15/7

Львів

Про альманах «Перший вінок» розкаже Соломія Триловська у Львові

15:00 - Вул. Івана Франка, 154

Лекція

У рамках фестивалю «Зелена хвиля» в 2018 році проходить програма «Межі літератури» за участі письменників, поетів, критиків, редакторів, художників, діячів культури, педагогів із України, США, Великобританії, Німеччини, Швеції, Бельгії, Росії. 

Програма «Межі літератури»:

 • Чим обумовлені кордони літератури?
 • Чи всі значущі сучасні тексти – література?
 • У яких формах існує література сьогодні і що бачиться у перспективі?
 • Чи можуть вважатися літературою в класичному її розумінні тексти пісень, опублікований кіносценарій, переписка, комп’ютерна гра?
 • Що думають про це письменники, критики, журналісти, сценарісти, режисери, музиканти, читачі?

26 липня, четвер

15:00 – Іmpact Hub Odessa Гостиная (Грецька, 1-а), вхід вільний. Панельна дискусія «Україна на світовій літературній мапі». Василь Махно, Тарас Москаленко, Лариса Денисенко. Модератор – Андрій Курков.

19:00 – Терминал 42 (вул. Рішельєвська, 33), вхід вільний. Дискусія «Простір літератури: де воно закінчується?». Пол Малдун (ірландський поет), Андрій Курков. Модератор – Ростислав Семків.

27 липня, п’ятниця

16:00 – Терминал 42 (вул. Рішельєвська, 33), вхід вільний. Бесіда-діалог «Із нами народ: місце фольклору в сучасних текстах». Баррі Каннінгем (британський видавець), Христина Венгринюк.

17:00 – iQSpace (вул. Жуковського, 9), вхід вільний. Goethe-Institut в Україні і «Видавництво Старого Лева» представляють: «Бути клоном: від фантастики до реальності». Зустріч із письменницею Шарлотте Кернер, презентація роману «Світлокопія». Зустріч проходить у рамках проекту підліткових (анти-)утопій «Hautnah/На дотик» при підтримці Міністерства іноземних справ Німеччини.

18:00 – @Impact Hub Odessa Гостиная (вул. Грецька, 1-а), вхід вільний. Відкрите інтерв’ю «Теж література?». Пол Малдун (ірландський поет). Модератор – Ростислав Семків.

18:00 – 4City (вул. Канатна, 27/1), вхід вільний. Поетичні читання учасників молодіжного літературного об’єднання LitZustrich (Україна).

19:00 – Терминал 42 (вул. Рішельєвська, 33), вхід 100 грн. Видавництво «BookChef» представляє вечір із письменницею Єленою Андрєйчиковою. Відкрите інтерв’ю «Іронія: основний художній метод або спосіб існування». Модератор – журналіст Віталія Токарчук. Літературні читання. Автограф-сесія.

28 липня, субота

12:00 – книгарня-кав’ярня Старого Лева (вул. Єкатерининська, 2), вхід вільний. Лекція-кавопиття «Креативна мама» з письменницею, головною редакторкою і співзасновницею «Видавництва Старого Лева» Мар’яною Савкою.

15:00 – Impact Hub Odessa, зал Амстердам (вул. Грецька, 1-а), вхід вільний. Дискусія «Настрої книжкових ринків». Пол Малдун (ірландський поет), Мар’яна Савка, Тимур Курганов, Оксана Хмельовська. Модератор – Тетяна Терен.

18:00 – Impact Hub Odessa, зал Амстердам (вул. Грецька, 1-а), вхід вільний. «Дитяче видавництво в сучасному світі». Баррі Каннінгем (британський видавець), Мар’яна Савка, Шарлотте Кернер.

18:00 – локація уточнюється, вхід вільний. Small talk «Адаптація літератури: театр і кіно». Марися Нікітюк, Іван Уривський, Станіслав Тарасенко, Олександр Оніщенко.

20:00 – Терминал 42 (вул. Рішельєвська, 33), вхід 250 грн. «Читай і слухай». Літературна випивка. Лев Ганкін, Сергій Кейн.

29 липня, неділя

15:00 – Impact Hub Odessa, Гостиная (вул. Грецька, 1-а), вхід вільний. Small talk «Малі видавництва: створення і виживання». Роман Малиновський, Юлія Лактіонова, Поліна Лаврова. Модератор – Оксана Хмельовська.

17:00 – iQSpace (вул. Жуковського, 9), вхід вільний. Лекція + презентація «Намалюй їм книгу». Оксана Була.

19:00 – iQSpace (вул. Жуковського, 9), вхід вільний. «Бук, Територія дитячих книг» представляє «Шлях книги від идеи до видання: в Україні і в США». Зустріч із Олександром Драган.

17:00 – 4City (вул. Канатна, 27/1), вхід вільний. «Втеча від реальності». Вечір із письменницею Анною Михалевською.

18:00 – Терминал 42, (вул. Рішельєвська, 33), вхід 100 грн. Лекція «Казки не на ніч». Ніколай Еппле.

19:00 – 4City (вул. Канатна, 27/1), вхід вільний. Презентація українського видавництва «Архітектурна антропологія» Віктора Бучлі. Видавництво: Гуманітарний центр. Модератор – Кирило Ліпатов.

Подія на Фейсбуці

Жителі Кропивницького та Кіровоградщини можуть стати волонтерами-помічниками на 25 Book Forum Lviv, який відбуватиметься 19-23 вересня.

Наразі організатори шукають волонтерів, які готові допомагати в організації найбільшої книжкової події країни:

Якщо саме ти відчуваєш в собі сили, маєш величезне бажання і вільний час 19-23 вересня – запрошуємо!

Для всіх охочих стати помічниками необхідно до 15 липня заповнити заявку ТУТ.

Лекція та Поетичний Пік-нік, присвячені жіночому альманаху Перший Вінок, у музеї-садибі Михайла Грушевського. Оповідачка Solomia Trylovska розповість про Жіночий Альманах «Перший вінок», що вийшов у Львові весною 1887 року в друкарні Товариства ім.Т.Шевченка.  

Це стало особливою подією в історії України як мінімум з двох причин.

Насамперед, це було перше видання, де авторками, упорядницями та видавцями виступили тільки жінки – можливо, навіть, що це перше такого типу видання у світі.

А по-друге, проект, напевно, також вперше поєднав розділені в тому часі українські території – серед учасниць були представниці як Галичини, так і Наддніпрянської України, і навіть Південної України (Херсонська губернія).

Вартість участі у лекції включає в себе – вхідний квиток в Музей, а також вишуканий почастунок, і складає 150,00 грн з особи.

Кількість місць обмежена, тому попередня реєстрація є обов´язковою!

Телефон для довідок та запису на лекцію: 0670111105.

22/8

село Ворохта

Любко Дереш проведе літературний інтенсив «Епос часів» у Карпатах

19:00 -

Лекція

27/7

Одеса

В Одесу приїде письменниця Шарлотте Кернер

17:00 - IQSPACE, вул. Жуковського, 9

Лекція

30/7

Україна

На приїзд Світлани Алексієвич в Одесу збирають гроші

23:59 -

Лекція

30/9

Дніпро

У Дніпрі пройде міжнародний книжковий фестиваль Book Space

12:00 - Площа імені Героїв Майдану, пр-т Дмитра Яворницького

Лекція

Карпатський літературний інтенсив з Любком Дерешом «Епос часів». Ретрит-вибух для тих, хто хоче писати краще. Сім днів у горах (15-22 серпня) — сім новел, написаних вами під керівництвом Любка Дереша

Сім вечорів довкола багаття під захоплюючі історії з «Махабгарати». Сім днів насиченої інтелектуальної роботи серед блаженної природи Карпат — прорив до нової якості текстів, нової якості мислення, нової якості самого себе. «Махабгарата» — це історія великих родів, великих героїв, великої битви. Ретрит з Любком Дерешом — це знайомство з великими літературними традиціями Сходу і Заходу, це великі мислителі, це великі битви за якість власної прози. Сім днів у Карпатах, аби зануритися і переродитись. Чисте повітря і ранкова роса, йога і медитація, дискусії і лекції, літературний практикум, вечірні оповіді біля вогню — і епічне сходження на Говерлу. Незабутні емоції в колективі світлих людей, натхненних бажанням творити. Приєднуйся до команди відважних.

Місце проведення: с. Ворохта, хостел Мандри Карпат.

Дата та час:
Початок 15.08 (ср) о 12:00
Закінчення 22.08 (ср) о 12:00

Надбання на ретриті:

 • Здобудете комплексне розуміння принципів роботи з малою літературною формою, як теоретичних, так і практичних.
 • Навчитеся аналізувати чужі та власні художні тексти
 • Напишете сім оригінальних новел.
 • Отримаєте розуміння напрямку для свого творчого росту.
 • Опануєте практичні навички медитації та занять йогою.
 • Освоїте особливу енергетичну гімнастику та особливі техніки бігу, що допомагають накопичувати енергію.
 • При бажанні, вивчите кілька методів одягання сарі))
 • Навчитеся ведичній техніці медитації через малювання лотосних стіп.
 • Отримаєте імпульс для впровадження здорового режиму сну та харчування
 • Покуштуєте смачні та ситні вегетаріанські страви від нашого персонального кухаря!
 • Дізнаєтеся, врешті, про що епос «Махабгарата»))
 • Розширите свої географічні горизонти, здійнявшись на найвищу вершину в Україні — гору Говерлу.
 • Проведете тиждень у компанії світлих і позитивних людей, націлених на творчість та розвиток

Вартість: 7000 грн, після 01.07 – 7500 грн

Входить:

 1. Проживання у хостелі
 2. Вегетеріанське харчування на весь ретрит
 3. Майстер-класи
 4. Екскурсія на Говерлу
 5. Ексклюзивні подарунки

Не входить: У вартість не входить трансфер до місця проведення ретриту

Офіційний сайт
Звіт з минулорічного ретриту

Контакти для запитань та запису на ретрит: 093-927-72-39

Щоб взяти участь у заході, необхідно повідомити про своє бажання, заповнивши форму на сайті, або зателефонувавши за вказаним номером телефону та внести передоплату в розмірі 800 грн. (Переведення на картку Приватбанку, або при особистій зустрічі).

Зустріч із письменницею Шарлотте Кернер, презентація роману «Світлокопія» відбудеться в 27 липня о 17:00 в IQSPACE (вул. Жуковського, 9).

Що таке Blueprint? Це лише копія, репродукція, клон. Та чи має клон право на своє «Я»? Хто тут Я, а хто Ти? Чиє життя проживе клон? Як тільки розмови про клонів перестали бути схожі на наукову фантастику та наблизились до реальності, виникла потужна суспільна дискусія: а чи є взагалі прийнятними експерименти з людським життям?

Український переклад вийшов друком влітку 2018 у «Видавницві Старого Лева» в перекладі Наталки Сняданко.

Захід відбувається в рамках літературного фестивалю Зелена хвиля.

Довідка:

Шарлотте Кернер народилась у 1950 році у місті Шпейєр, сьогодні живе зі своєю сім‘єю у Любеку. Письменниця зробила собі ім‘я в першу чергу як автор біографій жінок: у 1987 вона  вперше отримала Німецьку премію літературних творів для юнацтва зі своїм твором Лізе, атомний фізик. Життєвий шлях Лізе Майтнер (Видавництво Beltz & Gelberg). Найвідомішим художнім твором авторки є роман про майбутнє Blueprint-Blaupause, за який вона вдруге отримала національну премію. Історія про клона вийшла друком у 14 країнах, а у 2004 була екранізована з Франкою Потенте у головній ролі. Наразі авторка працює над черговим твором наукової фантастики.

В Одесі за допомогою краудфандингу намагаються зібрати кошти на приїзд Нобелівської лауреатки Світлани Алексієвич. Збір стартував на платформі «Моє місто».

На те, щоб привезти Алексієвич в Одесу, потрібно 160 тисяч гривень. Ці кошти підуть на гонорар авторці, промоцію та рекламу заходу, транспортні витрати та проживання Світлани в Одесі.

Якщо таку суму вдасться зібрати, то відома білоруська письменниця виступить 8 серпня в «Зеленому театрі». За декілька днів 17 українців пожертвували на цей проект понад 5 тисяч гривень. До кінця акції залишилося 28 днів.

Довідка:

Світлана Алексієвич — Нобелівська лауреатка, білоруска українського походження, видала кілька напівдокументальних книг — про долю жінок під час Другої Світової, про ліквідаторів Чорнобиля та війну у Чечні. Авторка книг «Чорнобильська молитва», «У війни не жіноче обличчя», «Цинкові хлопчики» та інших.

28-30 вересня в Дніпрі триватиме міжнародний книжковий фестиваль Book Space.
 
На центральній площі міста — імені Героїв Майдану — наприкінці вересня цього року виросте «космічне поселення», майже марсіанське за своїм виглядом. Інформація про проведення фестивалю вже з’явилася в соціальній мережі «Фейсбук» на сторінці «Книжковий фестиваль Book Space».
«У Дніпра завдяки програмі «Культурна столиця» тепер буде свій книжковий фестиваль. Ми недарма назвали його Book Space. Космос для нас — це не тільки трохи іронічне відсилання до Дніпра, як «космічної столиці», де виготовляють ракети. Космос — це про новий образ міста, сучасний та інноваційний, про все прогресивне, що в нас відбувається, все, чим ми можемо стати, якщо будемо прагнути більшого і дивитися не назад, а вперед», — каже арт-директорка фестивалю Вікторія Наріжна. Вона підзауважує, що книжковий світ — це теж своєрідний космос, і навіть інтелектуальний всесвіт. Це місце, де відтепер має збиратися інтелектуальна еліта України, і не тільки нашої країни. «Ми мріємо, щоб  наш фестиваль став з роками таким — інноваційним майданчиком для книги, яка йде на крок попереду, середовищем, в якому обговорюються, а може, і народжуються, нові підходи до видання, нові технології, нові типи наративів. Але в нашому серці і на наших стендах завжди залишиться місце для старої доброї паперової книги, тому що це теж наша велика любов», — говорить пані Вікторія.
Відомо, що книжковий фестиваль буде тривати три дні — 28—30 вересня. Погодження на участь у ньому вже дали десятки українських видавництв, багато відомих українських письменників та гостей з за кордону. Наразі на запрошення відгукнулися з США, Данії, Польщі, Франції та Росії. Очікується, зокрема, що гостем фестивалю буде відомий письменник Володимир Войнович та інші.
План роботи фестивалю дуже щільний. Ці дні будуть повністю заповнені виставками та продажем книжок, спілкуванням та дискусіями видавців, письменників, гостей та жителів міста.
«Від самого початку це задумувалось, як фестиваль, де буде ярмарок і можна буде придбати книжки всіх напрямів — одразу від видавців. Це буде програма на кількох майданчиках, де презентуватимуть книжки, де буде читальня, покази фільмів, лекції, перформанси, концерти — насичена багатогранна програма, яка має представити максимальний спектр інтересів», — розповідає арт-директорка.
У п’ятницю та суботу ввечері — два концерти від Qarpa та DZOB. Окрім того, у п’ятницю планується експериментальна програма з живим читанням віршів поетами. Буде й дитячий майданчик. До речі, останній день виставки — 30 вересня — припадає на Всеукраїнський день бібліотек.
Форма попередньої реєстрації для видавців, які хочуть мати свій торговий стенд.
З індивідуальними учасниками-авторами організатори поки працювати не планують. Події від видавництв, які не мають на виставці стенду, також не передбачені.

10/8

Україна

#TranslatorsInAction запрошує пройти опитування для перекладачів

23:59 -

Лекція

18/7

Київ

Ірина Порецька розповість у Києві про лаштунки професії журналіста

11:30 - Моя книжкова полиця, вул. Срібнокільська, 1-А

Лекція

22/8

Київ

Євгеній Стасіневич проведе курс про літературу в серіалах та кіно

19:00 - Освітня станція 31В1, вул. Пушкінська 31-в-1

Лекція

11/8

Київ

Еліна Елліс навчить створювати дитячі ілюстрації у Києві

11:00 - Часопис, вул. Льва Толстого, 3

Лекція

#TranslatorsInAction запрошує перекладачів і перекладачок пройти опитування.

Чесні і вичерпні відповіді не тільки дозволять скласти приблизне уявлення про ситуацію із оплатою перекладацької праці на ринку, а й стануть допоміжними у подальшій роботі за напрямком. Заздалегідь вдячні за ваш час, увагу та слушні коментарі.

Опитування проходить до 10 серпня 2018 включно.

18 липня об 11:30 до нас у Моя КНИЖКОВА ПОЛИЦЯ на Срібнокільську 1а, завітає компетентний спікер Іра Порецька – журналіст з 13-річним досвідом, основні теми, якої, це бізнес, маркетинг, а тепер, ще й материнство. Автор проекту «Бізнес в декреті». Ірина проведе лекцію «Професія журналіст. Що відбувається за лаштунками?»

Про що поговоримо:

 • Професія журналіст: що спільного між кіношною романтикою та реальністю?
 • Шлях тексту від ідеї до публікації
 • Свій стиль – як формувати?
 • Журналіст, копірайтер, рерайтер, блогер – у чому різниця?
 • Як зрозуміти: журналістика – це твоє чи ні?

  Вхід: благодійний внесок.

Реєстрація обов’язкова

Подія на Фейсбуці

Вмикаємо драму: ми поговоримо про непрості стосунки в трикутнику «книга – фільм – серіал». Як режисери втілюють фантазії письменників? Коли вони переходять межу дозволеного? Що взагалі лишається від класики? Та як виглядають герої нашого часу?

Від сторінок до касових зборів – це розмова про літературу, яка стає популярною на екранах. Або не стає. І що з цим робити розповість Євгеній Стасіневич.

Тріо лекцій з 11 липня. По середах о 19:00.

Де? Освітня станція 31В1, вул. Пушкінська 31-в-1.

Детальна програма та реєстрація

Вартість лекції 350 гривень.

Якщо ви хочете навчитися правильно розробляти сюжетну лінію, вміти показати не тільки сцену, а й процес, грамотно використовувати у своїх малюнках композицію, ракурс і колірну гамму, вміло працювати з персонажами, розкадровувати текст і, рухаючись від простого до складного, навчитися основним прийомам і правилам створення ілюстрацій, – вам потрібен цей воркшоп.

Ми будемо дуже багато малювати! Весь воркшоп буде складатися з коротких, але ємких завдань на відпрацювання основних принципів ілюстрації, таких як вправи на розвиток уяви, розробка персонажа – візуальний розвиток сюжетної лінії, прийоми композиції та роботи з ракурсом, робота над ритмом і швидкістю оповідання, розкадровка і просування від схематичної замальовки до кінцевої ілюстрації.

Що ви отримаєте:

 1. презентацію теоретичної частини тільки для вас;
 2. шість годин дуже інтенсивного малювання: вся теорія буде підкріплюватися практикою;
 3. повну увагу тренера і особисту консультацію кожному учаснику;
 4. роботу в тісному колі таких же захоплених людей: зазвичай це дуже стимулює;
 5. подальше курування в закритій групі в Facebook.

  Що мати з собою:

 • Альбом для малювання А4
 • Простий олівець (твердий і м’який), точилку, стирачку, лінійку.
 • Будь-які інструменти малювання – олівці, фарби, фломастери, туш, нарізки для колажу. Все, що вам до душі і з чим ви любите працювати.

Довідка:

Еліна Елліс – міжнародний автор й ілюстратор дитячих книг, магістр мистецтв з дитячої ілюстрації в Кембриджі, член Асоціації Ілюстраторів Великобританії, переможець MacMillan Prize за кращу дитячу книгу 2017, лектор, викладач ілюстрації, ведуча творчого марафону День Крокодила.

Коли: 11 серпня, 11:00 – 17:00.

Де: Креативний простір Часопис, вул. Льва Толстого, 3.

Вартість: 1780 грн (чай, кава, солодощі включено).

Кількість учасників обмежена, їх усього 15!

Придбати квиток заздалегідь онлайн

Подія на Фейсбуці

12/8

Київ

Еліна Елліс проведе воркшоп із дизайну в Києві

11:00 - Часопис, вул. Л. Толстого, 3

Лекція

28/8

Київ

Власний проект книжкового дизайну навчать просувати у Києві

19:00 - Chasopys.UNIT , вул. Дорогожицька, 3

Лекція

4/8

Київ

Шрифту Толкіна навчить Вероніка Чебаник у Києві

12:00 - Арт і Я, вул. Хрещатик, 32-Б, оф. 8

Лекція

8/8

Київ

Вероніка Чебаник проведе інтенсив із каліграфії

19:00 - Арт і Я, вул. Хрещатик, 32-Б, оф. 8

Лекція

Чи працюєте ви над книжковою ілюстрацією, рекламою або комп’ютерною грою – ви так чи інакше зіткнетеся з необхідністю створення персонажів. Як зробити ваші персонажі дійсно унікальними і впізнаваними? Як надати їм емоційність і рухливість? Як показати характер і передати настрій? Якщо вам потрібні відповіді на ці питання – приходьте на воркшоп. Початківцям і практикуючим ілюстраторам та дизайнерам, яким хотілося б дізнатися щось нове про розробку персонажа і застосувати знання на практиці. 

Що ми будемо робити: Ми дуже багато малюватимемо! Весь воркшоп складатиметься з коротких, але ємких завдань на тему розробки персонажа:

 • вправи на розвиток уяви (розминка)
 • обкатка персонажа, працюємо над масою, формою, поставою
 • персонаж в русі – лінії дії і взаємодії
 • вираз обличчя – карта емоцій
 • аксесуари та характер персонажа
 • презентація персонажа

Що ви отримаєте:

 1. презентацію теоретичної частини лише для вас
 2. п’ять годин дуже інтенсивного малювання. Вся теорія підкріплюватиметься практикою.
 3. повну увагу спікера і особисту консультацію кожному учаснику
 4. роботу в тісному колі таких же захоплених людей. Зазвичай це дуже стимулює

Що мати з собою:

 • альбом для малювання А4
 • простий олівець твердий і м’який, точилка, ластик, лінійка
 • будь-які інструменти малювання – олівці, фарби, фломастери, туш, нарізки для колажу. Все, що вам до душі і з чим ви любите працювати.

Довідка:

Еліна Елліс – міжнародний художник-ілюстратор і автор дитячих книг, член Асоціації Ілюстраторів Великобританії, співавтор і арт-директор проекту Fairies & Co, яка веде креативний марафон День Крокодила, а також блог, присвячений дитячій ілюстрації, автор майстер-класів та лекцій на тему ілюстрації та ведення креативного бізнесу і просто генератор натхнення і гарного настрою.

Коли: 12 серпня, 11:00 – 17:00

Де: Креативний простір Часопис, вул. Льва Толстого, 3

Вартість: 1780 грн.

Увага! Кількість місць обмежена – їх усього 15.

Квиток на воркшоп необхідно придбати заздалегідь онлайн

Подія на Фейсбуці

Чи уявляли ви коли-небудь свою книгу на вітрині розкішної книгарні в Лондоні, Парижі чи Нью-Йорку? Ви сповнені ідей і придумуєте мальовані історії, але не знаєте, як з цього зібрати книгу, і, найголовніше, як знайти свого видавця? Вам здається, що це далека і нереальна мрія?
На семінарі ми розглянемо останні зарубіжні тенденції і поговоримо про те, які проекти мають більше шансів вистрілити на західному ринку. Ви отримаєте детальні покрокові інструкції з просування своєї книги на Болонському книжковому ярмарку. Цей семінар допоможе вам сконцентруватися на найважливіших діях та уникнути багатьох помилок.

На семінарі ви дізнаєтесь про:

 • Останні тенденції в дитячій ілюстрованій книзі на заході та чим вони відрізняються від тенденцій на пострадянському просторі
 • Як досліджувати ринок західних видавництв — до яких варто звертатися, а до яких ні. Переваги і недоліки великих видавництв. Розбір кращих видавців на Болонському книжковому ярмарку
 • Як об’єктивно оцінити свої сили, яку історію краще вибрати і як почати роботу над своєю книгою?
 • Як скласти лист видавцю — про що писати і на що звернути особливу увагу?
 • Як витратити мінімум часу на розсилку свого проекту і досягти максимального результату?
 • Планування поїздки в Болонью — як приїхати на ярмарок максимально підготовленим, і не зробити образливих помилок
 • Як грамотно поводитися на зустрічах з видавцем — стратегії, які допоможуть вам провести переговори впевнено, справити хороше враження і вдало представити свою книгу.
 • Складання договору — на які моменти варто звернути особливу увагу
 • Переваги і недоліки роботи з агентом / агентством.
 • Чи потрібно займатися просуванням книги після її публікації і як ваша книга може допомогти вам заявити про себе на зарубіжному ринку

  Буде цікаво:

 1. Художникам, які цікавляться новітніми тенденціями в зарубіжній книзі;
 2. Амбітним авторам чи ілюстраторам початківцям, які хотіли б зробити свою першу книгу і представити її не тільки на вітчизняному ринку;
 3. Практикуючим ілюстраторам, які хотіли б відкрити для себе нові горизонти
 4. Авторам, у яких є реалізовані проекти, які можна переробити і видати на заході

  Довідка:

Вікторія Семикіна — ілюстратор і художник з Італії. Закінчила МДАХІ ім. Сурикова та Болонську академію мистецтв, стажувалася в Великобританії і США. Володар золотої медалі академії мистецтв. Член Московського Союзу художників і творчого об’єднання ілюстраторів «Цех». Лауреат престижних міжнародних нагород (Італія, США, Велика Британія). Серед її клієнтів: Starbucks, Penguin, Anderson press, Walker Books, Templar, De Morgen, Oxford University Press, D & D London Restaurants, Forbes і багато інших.

Де: Chasopys.UNIT , вул. Дорогожицька, 3

Коли: 28 серпня, 19:00-21:30

Вартість: 350 грн (умови Простору включені)

Увага, кількість місць обмежена.

Придбати квиток

Щоб бути завжди в курсі наших подій, підписуйтесь на Chasopys Digest у Telegram (https://t.me/chasopys) — 1 пост на тиждень, промокоди зі знижками на квитки.

Подія на Фейсбуці

«Все, що ти можеш уявити – реально» – мабуть, саме так думав і Дж. Р. Р. Толкін, створюючи неймовірних героїв своїх книг.

Ельфи, хоббіти, гноми, чаклуни та дракони – автор створив цілий світ з країнами, столицями, звичаями, мовою та писемністю. І зробив це так майстерно, що здається що Середзем’я існує! Перевіримо? 4 серпня разом з Veronika Chebanik ми вирушимо у магічний світ у пошуках каліграфічних скарбів.

Ми розшифруємо фразу, написану на персні влади, будемо хоробро боротися з власними драконами. А здолавши їх, опануємо пласке перо та вивчимо абетку каролінзького курсиву, який став основою шрифту Толкіна.

Ми відвідаємо столиці ельфів, гномів та навіть Мордор. І по завершенню створимо власну мапу Середзем’я, яка стане чудовою згадкою про наші мандри в пошуках ідеальної літери.

В програмі:

 • робота з інструментом: базові вправи для плаского пера;
 • написання малих і великих літер: інтервали, лігатури в словах, форми виносних елементів;
 • написання слів: ритм та динаміка в словах;
 • застосування каролінзького мінускулу в сучасній каліграфії.

Для кого: для новачків, які раніше не займались каліграфією та для тих, хто вже має навички, проте хоче опанувати новий стиль письма.

Цей майстер-клас – чудова можливість спробувати себе в каліграфії.

Результат: ви навчитеся працювати з базовим інструментом каліграфії – пласким пером, вивчите абетку каролінзького мінускулу і дізнаєтесь як різновид середньовічного письма можна використовувати в сучасних інтерпретаціях.

Час: 4 серпня, 12:00-18:00 з перервою на обід.

Місце: Студія «Арт і Я», вул. Хрещатик 32б, вхід до будинку з вул. Прорізна через арку, код 46, 2 пов, оф 8.

Вартість та реєстрація

Або за телефоном (098) 607 12 67 або (098) 635 48 46.

Подія на Фейсбуці

Для тих, хто прагне відкрити нові каліграфічні горизонти, пропонуємо новий формат курсу, який розпочнеться 23 липня.

На вас чекає міні-група з 6 осіб та насичена індивідуальна робота з каліграфом Veronika Chebanik.

Основою курсу стане письмо сучасними інструментами – кола-пеном та рейсфедером. А програма навчання форуватиметься в залежності від рівня каліграфії кожного студента.
Разом з викладачем ви опануєте нові для вас техніки та прийоми, розвинете свої сильні сторони і творчий потенціал.

Вероніка познайомить вас з вільними та експресивними варіаціями італійського курсиву та українського скоропису. А ви навчитесь використовувати ці форми в створенні унікальних каліграфічних написів.

Для кого: для тих, хто має базові навички каліграфії та для досвідчених, хто хоче поекспериментувати з різними інструментами й знайти власний стиль каліграфії.

Час: 23 липня – 8 серпня, 6 занять
Щопонеділка та щосереди, 19:00 – 21:00

Вартість та реєстрація

Або за телефонами 098 607 12 67 (Марія) або 098 635 48 46 (Алла).

Якщо ви хочете подарувати курс, ми можемо оформити подарунковий сертифікат та (або) набір інструментів для курсу.

Подія на Фейсбуці

2/8

Київ

Тарас Макар проведе інтенсив-курс із летерингу

19:00 - Арт і Я, вул. Хрещатик, 32-Б, оф. 8

Лекція

30/7

Київ

Держкомтелерадіо приймає заявки на кращу книгу України

23:59 - Вул. Прорізна, 2

Лекція

30/7

Україна

Держкомтелерадіо збирає книги для шпиталів та військових частин Сходу

23:59 -

Лекція

21/7

Дніпро

Дітям прочитають «Гортай дуже обережно» у Дніпрі

10:30 - Книгарня «Є», пр-т Д. Яворницького, 55

Презентація

Летеринг – мистецтво створення унікальних літер та написів. Вони можуть бути написані, намальовані, вирізані, створені у графічному редакторі або навіть викладені різними предметами. І ця варіативність, винятковість та емоційність зображення тексту через летеринг застосовується не лише в дизайні, а й рекламі та кіноіндустрії.

І ми запрошуємо вас навчитися створювати якісний летеринг на основі каліграфії на інтенсивному курсі з Taras Makar, що розпочнеться 17 липня.

Основою вашого летерингу стане письмо найпопулярнішим каліграфічним інструментом – браш-пеном. Досліджуючи можливості цього інструменту, ви будете шукати власний стиль літер і зможете створювати авторські написи. Окрім каліграфії, на вас чекає робота з вектором та ефектами в Adobe Illustrator.

Програма:

 • знайомство з браш-пеном та його можливостями в створенні летерингу;
 • базові навички каліграфії, письмо авторської абетки;
 • знайомство з Adobe Illustrator, техніка векторизації написів;
 • робота з композицією летерингу;
 • створення фінальної роботи – постера.

Курс передбачає практичне застосування каліграфії в дизайні, постановці та вирішенні задач. Студенти будуть працювати з реальними брифами та завданнями, створять постер на основі летерингу.

В результаті навчання ви отримаєте як базові навички каліграфії, так опануєте технічну складову створення летерингу.

Для кого: для тих, хто раніше не займався каліграфією та летерингом та для тих, хто вже має навички, проте хоче створювати якісний летеринг.

Графік: 17 липня – 2 серпня / 6 занять.
Щовівторка та щочетверга 19:00–21:00.

Для виконання практичних завдань вам необхідно мати власний ноутбук з Adobe Illustrator та Photoshop.

Вартість та реєстрація

Або за телефонами 098 607 12 67 (Марія) або 098 635 48 46 (Алла).

Якщо ви хочете подарувати курс, ми можемо оформити подарунковий сертифікат та (або) набір інструментів для курсу.

Подія на Фейсбуці

Держкомтелерадіо оголошує про початок прийому заявок на участь у Всеукраїнському конкурсі «Краща книга України».

Конкурс започатковано Держкомтелерадіо з метою сприяння розвитку вітчизняного книговидання, удосконалення традицій вітчизняної книговидавничої справи, підвищення ролі книги в суспільстві, популяризації сучасних технологій її художнього оформлення та поліграфічного виконання. Він проводиться у таких номінаціях:

 • «Моя країна» – видання, художні твори, фотоальбоми, які різнобічно представляють Україну;
 • «Життя славетних» – книги про цікаві долі видатних людей, їх особистий внесок у державотворення;
 • «Світ дитинства» – різножанрові ілюстровані видання для дітей дошкільного та шкільного віку;
 • «Арт-книжка» – мистецькі видання, фотоальбоми, фотокниги та інші видання оригінального художнього оформлення;
 • «З глибини знань» – навчальні та довідкові видання, енциклопедичні видання, словники та наукові розвідки;
 • «Проза» – кращі романи, повісті, збірки оповідань, новели, есе вітчизняних і зарубіжних авторів, а також оригінальні видання, які отримали визнання та високо відзначені фахівцями та критиками;
 • «Поезія» – кращі поетичні збірки вітчизняних і зарубіжних авторів, видання і видавничі серії, які отримали визнання та високо відзначені фахівцями і критиками;
 • «Бестселер» – книга, що мала найвищий рейтинг реалізації в мережі книгорозповсюдження;
 • «Мистецтво друку» – книги, видрукувані на вітчизняній поліграфічній базі і випущені на високому поліграфічному рівні;
 • «Гран-прі» – унікальні, фундаментальні видання універсальної тематики, які стали подією у вітчизняному книговиданні.

На конкурс подаються книги, видані  в Україні у період з 1 вересня попереднього року до 30 серпня поточного року.

Для участі в конкурсі  видавництва та видавничі організації до 30 серпня на адресу Держкомтелерадіо України із зазначенням «Всеукраїнський конкурс «Краща книга України» (01001, м. Київ, вул. Прорізна, 2) подають:

 • лист-звернення до журі Конкурсу;
 • анотації на видання, довідка про автора (письмово та на електронних носіях);
 • відгуки в пресі про видання, якщо такі є;
 • видання в трьох примірниках, які не підлягають поверненню та оплаті.

Контактний телефон: 278-87-56

e-mail: kulish@comin.gov.ua, sector@comin.gov.ua

Триває акція, започаткована Держкомтелерадіо в 2014 році, зі збору українських книг для військових частин і шпиталів, мешканців Луганської та Донецької областей.  

9 липня працівники Укртелерадіопресінституту передали до бібліотеки військової частини 3011 Національної гвардії України книги від українських видавців – твори українських та зарубіжних авторів, довідкові та науково-популярні видання з історії української держави й культури. Командування  військової частини через фейсбук подякувало всіх причетних до акції видавців, працівників Держкомтелерадіо.  

За останні чотири роки  ДАК «Укрвидавполіграфія», що належить до сфери управління Держкомтелерадіо, разом з іншими партнерськими компаніями і видавництвами  було зібрано та передано для  переселенців, військових частин та шпиталів, шкіл, ЗВО, дошкільних дитячих закладів Донецької і Луганської областей більше 33 тисяч  різножанрових книжкових видань, підручників, художньої та дитячої літератури.  

До акції долучилися видавництва Самміт-книга», «Ранок», «Український письменник», «Пегас», «Видавництво Старого Лева», «Брайт Стар Паблішинг», «Просвіта», «Грамота», «Дніпро», «Либідь», «Освіта», «Веселка», «Мистецтво», «Світ», «Україна», «Каменяр», «Фоліо», «Клуб сімейного дозвілля», «Махаон Україна», «Просвіта», «Буква», «Букрек», «Віват», «Жнець»,  «Техніка», «Бібліотечний колектор» та інші. 

Книгарня «Є» (пр-т Яворницького, 55) запрошує дітей віком від 2 років та їхніх батьків на читання кусючої книжки «Гортай дуже обережно» (видавництво Artbooks) та майстер-клас зі створення паперового крокодила.

Що робити, коли у спокійній казочці на ніч раптом казна-звідки з’являється… лютий крокодил?! Невже поставити книжку назад на полицю? Чи варто виявити хоробрість і продовжити гортати сторінки? Адже так цікаво, що буде далі! Об’єднавши наші сили та хоробрість будемо боротися разом із кусючою книжкою, а після захопливої гри-читання створимо собі паперового крокодила.

Вхід вільний.

21/7

Дніпро

Дітей віком від 5 років запрошують на читання «Шафа під сливою» Аліни Штефан у Дніпрі

13:00 - Книгарня «Є», вул. Д. Яворницького, 55

Презентація

12/7

Київ

В’ячеслав Кириленко презентує книгу «Три розмови про Україну» презентують у Києві

18:00 - Книгарня «Є», вул. Лисенка, 3

Презентація

18/7

Київ

Fresh запрошує на зустріч дизайнерів

18:00 - Wix Kyiv Office, вул. Паньківська, 14-A

Лекція

18/8

Київ

Антон Пінкевич проведе дводенний воркшоп Advanced Motion Design у Києві

11:00 - MEAT Studies, вул. Паньківська, 14, 4-й поверх

Лекція

Книгарня «Є» (пр-т Д. Яворницького, 55) запрошує дітей віком від 5 років та їхніх батьків на читання книжки «Шафа під сливою» Аліни Штефан.

Вхід вільний.

12 липня 2018 року о 18:00 у Книгарні «Є» (вул. Лисенка, 3) відбудеться презентація книги «Три розмови про Україну».  Учасники: Патріарх усієї Руси-України Філарет, письменник Василь Шкляр, телеведучий Микола Вересень та політик В’ячеслав Кириленко.

 

«Три розмови про Україну» – це три діалоги з людьми, які кожен у своїй царині робили важливі речі для становлення нашої країни. При цьому кожен діалог має головним завданням знайти проекції у майбутнє, а не лише обговорити важливі події минулого», –  повідомляється у прес-релізі видавництва «КСД».  

 

У діалозі В’ячеслава Кириленка із Патріархом усієї Руси-України Філаретом мова йде про становлення української Церкви після здобуття Україною Незалежності, але у контексті усієї палітри докорінних соціальних та політичних змін, що відбулися у країні від 1991 року і дотепер. Діалог із письменником Василем Шкляром про літературний процес, політику, владу, історію, бачення ним минулого та сьогодення, вплив його книг на формування суспільних настроїв та творення нових архетипів українського Героя.  

 

Діалог історика, журналіста та телеведучого Миколи Вересня із В’ячеславом Кириленком про три українські революції 1990, 2004 та 2013-2014рр, активними учасниками яких вони обидва були – один як студентський активіст, а потім політик, інший – як журналіст та відомий український медійник; протягом розмови обговорюються найважливіші теми, що турбували та продовжують турбувати українське суспільство, а також уперше буде оприлюднено багато фактів та нових тлумачень політичних та медійних подій, що мали місце протягом цього часу та учасниками яких були співрозмовники. 

 

Вхід вільний.

Fresh – це зустріч талановитих та креативних дизайнерів із усіх царин, на якій обмінюються яскравими ідеями, досвідом роботи, поглядами та джерелами натхнення заради культивування прогресивного й інновативного дизайн-суспільства. Зустріч відбудеться 18 липня о 18:00 

Спікери:

 • Hagit Kauffman
 • Inbal Tal
 • Vladimir Smirnov

Вхід вільний.

Реєстрація

Подія на Фейсбуці

Дводенний інтенсив із моушн-дизайну проведе Антон Пінкевич. Старт 18 серпня об 11:00 в MEAT Studies (вул. Паньківська, 14, 4-й поверх). У вас будуть вихідні, щоб навчитися створювати повноцінні готові відео з нуля і розуміти повний процес створення відео. Ніякої нудної теорії, тільки практичні практичні ідеї, випробувані протягом 8-ми років досвіду. Ніяких теоретичних ідей, які працюють у вакуумі. Замість цього – реальний проект для реального клієнта. 

Усі теми інтенсиву розраховані для advanced motion design.

Довідка:

Tony Pinkevych — founder, СЕО and creative director at Untime – animation studio. Досвід роботи у сфері Motion Design більше 8 років.

Із собою треба мати: ноутбуки, встановлений Adobe Illustrator, Adobe After Effects, Cinema 4d.

Подія на Фейсбуці

15/7

Київ

Projector проведе воркшоп зі створення постера за 12 годин

11:00 - Projector, вул. Воздвиженська, 34-А

Лекція

17/7

Київ

Курс із основ ілюстрації набирає учасників у Києві

19:00 - School of visual communication, вул. Златоустівська, 34, 4 поверх, оф. 286

Лекція

14/7

Київ

Наталія Сінєпупова проведе лекцію і майстер-клас про колаж

10:00 - School of visual communication, вул. Златоустівська, 34, 4 поверх, оф. 286

Лекція

20/7

Київ

Міша Кац розповість про дизайнерське 3D

19:30 - MEAT Studies, вул. Паньківська, 14, 4-й поверх

Лекція

Margo Garyazha проведе воркшоп зі створення постера за 12 годин. Воркшоп пройде 14–15 липня, 11:00–18:00, у Projector (вул. Воздвиженська, 34-А).

Рівень: середній, високий.

Вартість курсу: 1200 грн.

Реєстрація

Подія на Фейсбуці

17 липня о 19:00 в School of visual communication (вул. Златоустівська, 34, 4 поверх, оф. 286) стартує курс із основ ілюстрації. За місяць інтенсивних занять студенти засвоять основи композиції, кольору, ілюстрації, роботу з зображенням, із різними матеріалами, а також програму Adobe Illustrator.

Викладачі та ментори:

Реєстрація

Вартість курсу: першим 10 учасникам 4500 грн, без знижки

Подія на Фейсбуці

На тему «Створення колажу» відбудуться 14 липня лекція о 10:00 та майстер-клас з 12:00 до 20:00. Захід буде проведено в School of visual communication (вул. Златоустівська, 34, 4 поверх, оф. 286).

Вхід вільний.

Реєстрація

Подія на Фейсбуці

20 липня о 19:30 в MEAT Studies (вул. Паньківська, 14, 4-й поверх) Misha Katz розповість про дизайнерське 3D: що це таке і з чим його їдять. Напрям не новий, але у кожного сьогодні є уявлення про це. 

Довідка: 

Misha Katz — 15 років у дизайні. Дизайн-менеджер. Fashion TV, HP, WIX, Plarium. 7 років у дизайн-освіті. Творець освітньої платформи для дизайнерів method.education. Автор курсів із Cinema 4D.

Вартість: 200 грн до 19 липня включно, 250 грн – 20 липня.

Подія на Фейсбуці

21/7

Київ

У Києві навчать створювати шрифт

12:00 - School of visual communication, вул. Златоустівська, 34, 4 поверх, оф. 286

Лекція

18/7

Київ

У Києві проведуть програму-інтенсив із основ шрифту

19:00 - School of visual communication, вул. Златоустівська, 34, 4 поверх, оф. 286

Лекція

8/7

Київ

Таня Войналович проведе дводенний воркшоп із цифрового колажу

19:00 - School of visual communication, вул. Златоустівська, 34, 4 поверх, оф. 286

Лекція

8/7

Київ

Мартін Фесслейтнер проведе воркшоп із дизайнерського мислення у Києві

11:00 - Projector, вул. Воздвиженська, 34-А

Лекція

Створення шрифту – звучить якось нереально, чи не так? У нас за 2 дні студенти навчаться проектувати і конструювати шрифт у Fontlab VI з нуля. Веде воркшоп Андрєй Константінов 21 липня о 12:00 у School of visual communication (вул. Златоустівська, 34, 4 поверх, оф. 286). 

На воркшопі вам знадобиться ноутбук із установленою пробною версією Fontlab VI; блокноти для записів або ескізів за бажанням.

Рівень: початковий.

Вартість: першим 10 учасників – 1200 грн, вартість без знижки – 1500 грн.

Реєстрація

Подія на Фейсбуці

Програма-інтенсив, розрахована на новачків, які хочуть отримати базу знань із основ шрифту через знайомство з історією, анатомією літер і їхньою класифікацією. Курс почнеться 18 липня о 19:00 в School of visual communication (вул. Златоустівська, 34, 4 поверх, оф. 286).

Тривалість курсу: 4 тижні.

Реєстрація

Вартість курсу: першим 10 учасникам – 4000 грн. Вартість курсу без знижки: 4500 грн.

Подія на Фейсбуці

Дводенний авторський воркшоп із цифрового колажу пройде 7 і 8 липня о 19:00 у School of visual communication (вул. Златоустівська, 34, 4 поверх, оф. 286). Куратор – Таня Войналович.

Вартість: 500 грн.

Реєстрація

Подія на Фейсбуці

Мартін Фесслейтнер — магістр ділового адміністрування, має 10-річний досвід роботи в японській компанії digital imaging бізнесу, спочатку як менеджер із продажів у Східній Європі, а пізніше, як директор із маркетингу в Австрії, перш ніж заснував hi-pe.at у 1999 році. Це дизайн-студія, яка застосовує інформаційний та універсальний дизайн для муніципалітетів, промислових заходів і некомерційних організацій. Він є членом виконавчої ради проекту designaustria, IIID та Форуму універсального дизайну у Веймарі. Мартін Фесслейтнер викладає в різних університетах, включно з Sigmund Freud Privat Universität у Відні та Art Academy у Ризі. Подія відбудеться 8 липня об 11:00 в Projector (вул. Воздвиженська, 34-А).

Мова: англійська.

Вартість: 1800 грн.

Реєстрація

Подія на Фейсбуці

11/7

Київ

Курс Graphic Design запрошує на відкритий випуск

19:00 - MEAT Studies, вул. Паньківська, 14, 4-й поверх

Лекція

21/7

Київ

На київському воркшопі навчать створювати класні ілюстрації

11:00 - MEAT Studies, вул. Паньківська, 14, 4-й поверх

Лекція

31/7

Київ

Курс із основ графічного дизайну проведуть у Києві

19:00 - School of visual communication, вул. Златоустівська, 34, 4 поверх, оф. 286

Лекція

15/7

Київ

У Києві проведуть воркшоп про логотип

12:00 - School of visual communication, вул. Златоустівська 34, 4 поверх, оф. 286

Лекція

4 місяці студенти Graphic Design вивчали основи дизайну, жертвували суботами і генерували ідеї. Приходьте на випуск 11 липня о 19:00 в MEAT Studies (вул. Паньківська, 14, 4-й поверх).

Вхід вільний. 

Реєстрація обов’язкова

Подія на Фейсбуці

На воркшопі «Як навчити мозок вигадати класні ілюстрації» ми розберемося як навчитися вигадувати цікаві візуальні історії: 

 • як шукати натхнення і образи в довготривалій перспективі;
 • як вирішувати завдання «вигадати ілюстрацію» тут і зараз;
 • розберемося, що робить ілюстрацію крутою і як навчити свій мозок генерувати ідеї та образи

Tania Yakunova поділиться своїм досвідом і вправами, які допомагають їй знаходити образи. А також безпрограшними креативними техніками, які виручають, коли бриф є, а ідей нема.

На воркшоп вам знадобиться:

 • ноутбук із установленим графічним редактором, у якому ви працюєте
 • планшет/мишка за бажанням (якщо ви хочете працювати в цифрі)
 • ваші улюблені інструменти: маркери, олівці, туш та інше

Воркшоп відбудеться 21 липня об 11:00 по вул. Паньківська, 14, 4-й поверх.

Вартість: 500 грн до 20 липня включно, 550 грн – 21 липня.

Подія на Фейсбуці

Основи графічного дизайну за місяць інтенсивних занять. Ми підготували стислий і зрозумілий курс для тих, хто вирішив зробити перший крок у кар’єрі дизайнера. Ніякої води, мінімум розмов – усе швидко, чітко і по поличкам. Курс почнеться 31 липня о 19:00 в School of visual communication (вул. Златоустівська, 34, 4 поверх, оф. 286).

Мета курсу: знайомство з основними поняттями, завданнями і інструментами графічного дизайну. Занурення в професію з нуля.

Програма:

 • Основи дизайну;
 • Adobe Photoshop;
 • Adobe Illustrator;
 • Креативні техніки: методи генерації креативних ідей;
 • Скетчінг для дизайнера: швидка фіксація ідей;
 • Основи композиції: правило золотого поділу, рівновага, ритм и багато-багато інших інструментів;
 • Основи кольороведення: вибір кольору і пошук вдалих поєднань, колір і його положення в просторі;
 • Основи шрифту: як підібрати шрифт, які шрифти можна поєднувати в одному носії візуального повідомлення.

Результати освіти:

 1. Розуміння специфіки роботи графічного дизайнера;
 2. Розуміння ролі композиції, кольору і шрифту в графічному дизайні;
 3. Уміння правильно фіксувати свої ідеї і перетворювати їх на закінчений продукт;
 4. Уміння вирішувати реальні завдання за допомогою Adobe Photoshop і Adobe Illustrator;
 5. Міні-портфоліо

Викладачі і ментори:

Наталія Сінєпупова – засновниця і викладачка в School of Visual Communication. Арт-директор експериментальної газети SEEE. Член журі міжнародних фестивалів.

Natalya Barwa — художник, графичічний дизайнер.

Olga Kava — графічний дизайнер, засновниця дизайн-агентства Kava-DEsign.

Olga Polyakova — дизайнер інтер’єру, графічна дизайнерка, асистент кафедри дизайну інтер’єру і меблів КНУТД.

Veronika Kotyk — ілюстратор і графічний дизайнер. Випускниця НТУУ «КПИ» (2013), учасниця міжнародних конкурсів ілюстрацій.

Анна Рожкова (Anna Rozhkova) — художниця-каліграф, випускниця Школи менторів.

Тривалість навчання: 4 тижні.

Розклад:

вт – 19:00-21:00

чт – 19:00021:00

нд – 10:00-17:00

Реєстрація

Вартість курсу до 17 липня: 5900 грн

Вартість курсу після 17 липня: 6400 грн

Подія на Фейсбуці

Розробка логотипу з нуля – справа непроста. Замість того, щоб набивати шишки і робити роботи, які соромно показати онукам, ми вам пропонуємо вчитися у професіонала. На своєму воркшопі Кирило Ткачов розповість про геометричну побудову логотипу, оптичні правки, а потім на практиці покаже – як створювати лого правильно і круто. Зустріч відбудеться 15 липня о 12:00 в School of visual communication (вул. Златоустівська 34, 4 поверх, оф. 286).
На воркшоп вам знадобиться ноутбук із установленою програмою Adobe Illustrator.

Рівень: початковий.

Вартість: 700 грн.

29/9

Пуне, Індія

84-й Конґрес Міжнародного ПЕН відбудеться в Індії

-

Лекція

26/8

Слов'янськ; Сєвєродонецьк

Центр мистецтв «Арт-Простір» запрошує до участі в книжкових толоках на Сході

-

Лекція

8/7

Київ

Projector проведе воркшоп про логотипи і шрифти

11:00 - Projector, вул. Воздвиженська, 34-А

Лекція

8/9

Київ

Павєл Кєдич проведе воркшоп про веб-редактор Readymag у Києві

12:00 - MEAT Studies

Лекція

84-й Конґрес Міжнародного ПЕН відбудеться 25-29 вересня в м. Пуне, Індія. Основна його тема: «Експерименти з правдою: свобода, правда, різноманіття». Офіційний організатор Конґресу – Південноіндійський ПЕН-центр.

Деталі

 

 

Центр мистецтв «Арт-Простір», який займається розвитком культури в Запорізькій області та інших регіонах України, запрошує видавництва і письменників до участі у найближчих літературно-мистецьких фестивалях:
 • 28-29 липня – у Слов’янську
 • 25-26 серпня – в Сєвєродонецьку.
Як і на Запорізькій та Маріупольській книжкових толоках, «Арт-Простір» збирає в гурт книговидавців і митців, літературних критиків і менеджерів культури, громадських активістів, мешканців названих міст і прилеглих до них територій, аби говорити про Україну, українське слово й українську культуру, налагоджувати діалог і співпрацю між регіонами.
Упродовж двох днів на гостей фестивалів очікують – книжковий ярмарок, презентації книжкових новинок і виставок, авторські зустрічі, тематичні дискусії, майстер-класи, кінопокази, виступи театральних і музичних колективів.
Для двох учасників кожного із перших 15 видавництв, які заповнять Заявку для участі у Слов’янській і Сєвєродонецькій книжкових толоках, організатори забезпечать проїзд в обидва боки, проживання і харчування під час фестивалів.
 • Останній день онлайн-реєстрації та подачі заявок на Слов’янську книжкову толоку – 16 липня 2018 р.
 • Останній день онлайн-реєстрації та подачі заявок на Сєвєродонецьку книжкову толоку – 13 серпня 2018 р.
Окрім цього, підписаний уповноваженою особою та скріплений печаткою (за її наявності) оригінал Заявки необхідно завчасно надіслати звичайною або кур’єрською поштою з доставкою в офіс ГО Центр мистецтв «Арт-Простір» (оргкомітет фестивалю) за адресою: ­проспект Соборний, буд.142, м. Запоріжжя, Україна, 69095.
Інформація для учасників
Для участі у Фестивалях організатори просять якомога оперативніше надіслати на електронну скриньку artprostor.zp@gmail.com таку інформацію:
 • Ваше прізвище, ім’я;
 • Номер телефону, e-mail;
 • Місто і бажану дату Вашого заходу;
 • Тему Вашого заходу.
За додатковою інформацією з питань участі звертайтесь до директора фестивалів Ігоря Гармаша(тел.: 067-618-25-20, 050-322-25-86, e-mail: artprostor.zp@gmail.com, igorgarmash69@gmail.com)
Також нагадаємо, що 27-28 жовтня відбудеться вже четвертий Міжнародний фестиваль «Запорізька книжкова толока».
Організатором фестивалів «Слов’янська книжкова толока», «Сєвєродонецька книжкова толока» і «Запорізька книжкова толока» є ГО Центр мистецтв «Арт-Простір». Партнери фестивалів – органи місцевого самоврядування, заклади культури й освіти, громадські організації, медіа.

Кирило Ткачов – ілюстратор, шрифтовий дизайнер і співзасновник Innerspace. Простір для роботи, творчості та відпочинку. Має досвід роботи в дизайні і викладанні більше 15 років. А також є учасником і лауреатом міжнародних всеукраїнських конкурсів із графічного дизайну. 
Зустріч відбудеться 8 липня об 11:00 в Projector (вул. Воздвиженська, 34-А).

Далеко не завжди логотип є яскравим і незвичним. Часто ми бачимо спокійні стримані форми. Чи це погано? Чи так можна? Спробуємо розібратися з тим, що таке добре і що таке погано в логотипі.

 • Логотипи і шрифти;
 • Вплив форм і елементів на загальний характер

Лекційна частина буде присвячена темі логотипу, а також його взаємодії з айдентикою і типографікою. На практиці учасники займуться проектуванням логотипу з нуля.

На воркшоп потрібно взяти з собою ноутбук із установленим Adobe Illustrator або Corel.

Рівень: середній.

Вартість: 700 грн.

Реєстрація

Подія на Фейсбуці

Дводенний воркшоп (8-9 вересня о 12:00) по роботі у візуаьному веб-редакторі Readymag від гостя з Ріги, амбассадора Readymag — Павел Кедич (Pavel Kedich). Воркшоп відбудеться у MEAT Studies.

Воркшоп буде гарною можливістю прокачати скілли тим, у кого є досвід роботи в Readymag: на занятті ви дізнаєте про нові фічи платформи, інсайти, можливості анімації, шрифти, стилі і багато інших інсайдерських фішек.

Перший день:

 • Підготовка і планування проекту, створення мобільної версії
 • Виробнича спроможність: графіка, анімація – як урахувати всі пристрої, з яких будуть дивитися ваш проект
 • Техніки, ефекти і секрети в Readymag Stories та інші кейси
 • Робота з текстовими стилями
 • Типографіка: галерея шрифтів Readymag та особливості роботи з кастомізованими шрифтами
 • Прості і складні ефекти анімації
 • Різноманітні види навігації
 • Дізнаєтеся, чи відповідає ваш сайт, створений на Readymag, GDPR.

Другий день – практика. Використання техніки і прийомів, обговорених у перший день, практичні завдання.

Вартість участі: 1000 грн до 1 вересня включно, 1200 – з 2 вересня.

Подія на Фейсбуці

24/7

Київ

TARGENTA запрошує на серію майстер-класів із копірайтингу в Києві

19:00 - Targenta Communications School, вул. Жилянська, 75 (БЦ Євразія)

Лекція

27/7

Київ

Лесь Подерев’янський зачитає свої п’єси на київському даху

19:00 - Roof, вул. Січових Стрільців (Артема), 37-41

Лекція

1/8

Київ

Катерина Бабкіна розповість про письменницьку діяльність в Україні київським читачам

19:00 - ЦеХАБ, вул. Хрещатик, 29

Лекція

16/7

Київ

BOOK BOOM запрошує на нову неформальну зустріч у Києві

19:30 - Projector, вул. Воздвиженська, 34-А

Лекція

Як писати захопливо і цікаво? Це питання бентежить багатьох, адже сьогодні майже кожен із нас пише – якщо не книги, то принаймні пости. TARGENTA запрошує вас на серію майстер-класів із копірайтингу і навчить писати так, щоб читали. Заняття пройдеть 10 і 24 липня в Targenta Communications School (вул. Жилянська, 75). 

Що ви дізнаєтеся на майстер-класах:

 • Як розробити позиціонування і голос бренду, а потім їх не втратити
 • Що таке контент-маркетинг, і як його вводити в комунікацію бренду
 • Основи контент-стратегії для різних каналів комунікації
 • Ведення і просування блогу бренда
 • Як правильно створювати контент для соціальних мереж, email-розсилок, сайтів
 • Ключові принципи сторітеллінга
 • Як побудувати сюжет хорошої історії
 • Сторітеллінг у соціальних та інших медіа

Кому буде цікаво: копірайтерам, блогерам, PR і маркетинг спеціалістам, SMM-менеджерам, керівникам компаній, стартаперам і всім, хто хоче писати цікаво.

Тренери:

 • 10 липня – Анастасія Марушевська, Head of Content в Django Stars и Product Tribe, куратор із копирайтингу в Projector.
 • 24 липня – Оксана Гончар, креативний копірайтер в агентстві Engine.

Реєстрація: 10 липня і 24 липня.

Вартість: 350 грн при відвідуванні одного тренінга, 600 грн за весь курс

Контакти: 067 988 72 92; info@targenta.com.ua

Подія на Фейсбуці

Чому варто піти на творчий вечір Леся Подерев’янського: письменник прочитає свої найпопулярніші п’єси; вас чекає ексклюзивний уривок з нового роману автора «Таинственный Амбал»; майстерність, харизма, сильний гумор і живе спілкування з генієм української сатири. Зустріч відбудеться 27 липня о 19:00 в Roof (вул. Січових Стрільців, 37-41). 

Автор таких відомих шедеврів як «Діана», «Нірвана», «Кацапи», «Гамлет» й інших нетлінних п’єс знову зачитає свої твори з великої сцени. Запрошуємо, як правило, дорослу аудиторію, тому що в своїх роботах автор слів не підбирає і частенько пересипає їх рядки бездоганно підібраним матом.

Цього разу Лесь озвучить свої найбільш популярні п’єси, а в якості ексклюзиву прочитає уривок недавно закінченого роману «Таинственный Амбал». На цьому вечорі не буде нічого зайвого, все – «в тему»: повний зал, зручне крісло і в ньому – культовий автор.

Визнаний геній української сатири, Лесь Подерв’янський «підсадив» на свою творчість уже не одне покоління наших співвітчизників. І багато хто з них невпинно цитує улюблені рядки з яскравих творів. Сатира Подерв’янського сповнена гостроти, його майстерність – бездоганна. Автор, граючи, створює унікальні п’єси, поєднуючи в них політичний стьоб, алегорію, грубість і здоровий глузд, неприкриту іронію. А це – все те, чого вам так зараз не вистачає.

Подія на Фейсбуці

1 серпня о 19:00 в ЦеХАБ (вул. Хрещатик, 29) ми підготували для вас особливу зустріч з нашею улюбленою письменницею Kateryna Babkina.

Катерина Бабкіна — українська письменниця, поетка, прозаїчка, сценаристка та драматургиня. Вона співпрацювала з такими виданнями, як-от: Esquire Ukraine, Фокус, Бізнес, Le Monde, ART UKRAINE, Harper’s Bazaar, The Insider, ПЛАТФОРМА, Buro 24/7. Тексти Катерини Бабкіної перекладені польською, німецькою, англійською, шведською, французькою, румунською, чеською та російською мовами. А тепер вона готова виступити для вас з лекцією про письменницьку діяльність в Україні.

На зустрічі ви дізнаєтесь:

 • Що значить бути письменником або письменницею у сучасних реаліях;
 • Що і як насправді робить письменник або письменницею;
 • Як в Україні можна видати книгу.

Окрім цього ви зможете поспілкуватися зі спікеркою, поставити питання та наприкінці придбати книжки з автографом від Каті!

Вартість:

Купити квиток онлайн — 350 гривень;
На місці — 400 гривень.

Реєстрація за посиланням

Вхід на зустріч через магазин Цитрус.

Подія на Фейсбуці

Нова зустріч клубу BOOK BOOM запросила в гості Marco Ivanyk обговорити книгу місяця: «Спали своє портфоліо! Те, чого не вчать в дизайнерських школах» Майкл Джанда. Зустріч відбудеться 16 липня о 19:30 в Projector (вул. Воздвиженська, 34-А).

«Спали своє портфоліо! Те, чого не вчать в дизайнерських школах» — книга, яка дасть дизайнеру набагато більше для успішної кар’єри, ніж виняткове портфоліо або навіть профільна дизайнерська освіта. Автор книги, власник дизайн-студії, знайомить з вистражданими за 10 років реаліями дизайнерського бізнесу, чинний неписаними правилами та практиками ведення справ, про які дизайнер, фотограф і представники інших творчих професій дізнаються, тільки почавши виконувати реальну роботу.

Чому варто піти:

Неформальна зустріч, не лекція і не воркшоп. Можна поставити запитання, особисто познайомитись із запрошеним гостем. Цікава думка кожного, тому є простір висловитися. А ще й познайомитись з усіма.

Організатори: Nonna Starushchenko & Glib Kaporikov and Projector.

Вхід вільний (за реєстрацією).

Подія на Фейсбуці

15/7

Київ

Сергій Жадан проведе літні читання на даху у Києві

19:00 - Roof, вул. Січових Стрільців (Артема), 37-41

Лекція

26/7

Київ

Катерина Бабкіна навчить написати і видати власну книжку

19:00 - Creative Women Space, Михайлівський провулок, 9-Б

Лекція

11/7

Київ

Євгеній Стасіневич проведе три лекції про літературні екранізації

11:00 - Освітня станція 31В1, вул. Пушкінська 31-в-1

Лекція

27/7

Київ

Богдана Романцова проведе у Києві лекцію про скандальну літературу

19:00 - Бібліотека BOTAN, вул. Воздвиженська, 9-19

Лекція

Чому варто піти на літні читання від Сергія Жадана: почути вірші з нової книги, що вийде восени цього року; зануритись в атмосферу поезії разом з улюбленим автором; теплий вечір, найромантичніший дах та літні читання. Вечір відбудеться 15 липня о 19:00 у центрі Києва, у Rood (вул. Січових Стрільців (Артема), 37-41).

У програмі будуть присутні вірші з нової книги, що вийде восени цього року, а також вірші з усіх попередніх книжок та вибрані переклади з мов народів світу. Одне слово, віршів буде багато. Хоча віршів багато не буває!

Ім’я Сергія Жадана відомо не тільки в Україні, а й далеко за кордоном. Поет, прозаїк, есеїст, перекладач, громадський діяч, лауреат міжнародних премій, автор роману, що став кращою книгою десятиліття конкурсу «Книга року Бі-Бі-Сі», лауреат премії Президента України “Найкраща книжка України”, лауреат премії «Анеглус», людина, яка об’єднує Схід і Захід…

Якщо ви пишете – як зібрати і впорядкувати написане? Якщо хочете писати – як сконцентруватися і почати? Як обрати тему і розібратися з ідеями? Як розуміти бажання свого читача? Куди іти з рукописом і на що звертати увагу під час співпраці із видавцями? Що відбувається із книгою, коли вона виходить із друкарні? Що мусить уміти і знати автор книги? Як представляти свої книжки публіці і що для цього потрібно? Про все це, а також про те, що таке насправді бути письменником, де шукати і як напрацьовувати потрібні професійні навички, контакти та розуміння і як не втратити серед цього всього натхнення – авторський триденний комплексний курс однієї з найвідоміших сучасних авторок Катерини Бабкіної, що відбудеться з 24 по 26 липня о 19:00, в Creative Women Space (Михайлівський провулок, 9-Б). 

Не втрачайте можливості, оскільки курс останній, восени Катерина їде вчитися у Writing University, де вона отримала іменну стипендію.

Кількість місць обмежена.

Три тематичних блоки:

 • написати
 • видати
 • представити

Реєстрація та резервування місць

Додаткова інформація за тел: +380633680485, Тетяна

Вмикаємо драму: ми поговоримо про непрості стосунки в трикутнику «книга – фільм – серіал». Як режисери втілюють фантазії письменників? Коли вони переходять межу дозволеного? Що взагалі лишається від класики? Та як виглядають герої нашого часу? Від сторінок до касових зборів – це розмова про літературу, яка стає популярною на екранах. Або не стає. І що з цим робити розповість Євгеній Стасіневич. Тріо лекцій по середах о 19:00, починаючи з 11 липня, в Освітній станції 31В1, вул. Пушкінська 31-в-1.

Реєстрація

Вартість лекції: 350 гривень.

Подія на Фейсбуці

Нобелевської премії з літератури цьогоріч не буде.  Комітет, що мав нагороджувати за «високий ідеалізм та художню досконалість», сам не пройшов випробування мораллю. Чи це залишило пляму на репутації «безсмертних»? Безумовно. Однак чи вперше поєднання літератури і сексу призводить до скандалу? Аж ніяк. Про це поговоримо 27 липня о 19:00 у бібліотеці BOTAN (вул. Воздвиженська, 9-19).

Зі шкільного курсу літератури ми винесли образи «брівок як шнурочків», «очиць як терня» і частково – впевненість у тому, що література не може бути сміливою, експериментальною й еротичною. Ми ніби досі живемо в реальності, яку визначає «Індекс заборонених книжок» або гриф «не виставляти на вітрині». У часи, коли будь-які відтінки сірого видаються порушенням моралі, час повернутися до по-справжньому сміливих текстів.

Про що ми будемо говорити:

1. Про мистецтво, яке «нікому нічого не винне».
2. Про аристократичного батька німфеток Владіміра Набокова і що ховає «Лоліта» між рядків.
3. Про те, як Оскар Вайлд здійснив революцію у моді і написав для майбутніх поколінь тисячі фейсбук-статусів.
4. Про Девіда Лоуренса і першого ламберсексуала.
5. Про те, як Жоріс-Карл Гюїсманс став королем декадансу і довів, що штучні квіти кращі за живі.
6. Про Генрі Міллера та ідеальну героїню еротичного роману.
7. Про Нормана Мейлера: позашлюбну дитину війни та алкоголю.
8. Text & drugs & methaphor: як написати скандальний роман

Довідка:

Богдана Романцова – редакторка видавництва «Темпора», докторантка «Києво-Могилянської Академії», літературна критикиня.

Квитки:

300 грн за попередньою реєстрацією
350 грн без реєстрації

Подія на Фейсбуці

8/7

Київ

Читацький клуб запрошує на першу зустріч у Києві

11:30 - Циферблат, вул. Володимирська, 49-А

Лекція

28/7

Київ

Стаська Падалка проведе воркшоп про стиль автора і рецепцію читача у Києві

12:00 - Projector, вул. Воздвиженська, 34

Лекція

7/7

Київ

Стаська Падалка проведе неформальну зустріч для копірайтерів у Києві

18:00 - Creative Women Space, Михайлівський провулок, 9-Б

Лекція

10/7

Київ

Тарас Лютий проведе цикл лекцій про Ніцше у Києві

19:30 - Mezzanine, вул. Нижньоюрківська 31, метро Тараса Шевченка

Лекція

Чи актуально сьогодні читати книги, вести бесіди про прочитане? ЛітГодина вважає, що актуально. Це клуб для тих, хто хоче поглянути по-новому і закохатися у світ читання. Тут є місце думкам, почуттям і власним поглядам на твори. Перша зустріч пройде 8 липня об 11:30 у Циферблаті (вул. Володимирська, 49-А). 

Як проходять зустрічі:

 • На прочитання книги 2 тижні
 • Збори по неділях о 11:30 у Циферблаті
 • Обговорюємо прочитане з чаєм, кафою, печивом

Реєстрація

Вартість: за тарифами простору (перша година 42 грн, подальші 30 грн, чай, кава, печиво входять у вартість).

Подія на Фейсбуці

Стаська Падалка (Staska Padalka) — копірайтер креативного агентства Arriba, координатор Litosvita. Центр літературної освіти, лектор у Багаж. Школа маркетинга і коммунікацій, на курсах Рыба, у Вільна. Освітня платформа. Працювала журналістом, піарником, смм. Автор книги «В очікуванні копірайтера». Проекти: Microsoft, Heinz, Yelli, Bravolli, Syngenta, Varus, Norven. Воркшоп пройде 28 липня з 12:00 до 17:00 у Projector (вул. Воздвиженська, 34).

На воркшопі дізнаємося про нові стилістичні фігури і згадаємо старі. Дізнаємося, як використовувати заборонені прийоми на користь текстові і читачеві. Заодно позаймаємося фізкультурою для авторів – розпрацюємо письменницькі м’язи спеціальними вправами.

Попрацюємо над:

 • Сприйняттям тексту читачем;
 • Фразеологізмами;
 • Стилістичними фігурами;
 • Тропами;
 • Страхом перед чистим аркушем, пустим документом і ледачою музою.

Рівень: початковий.

Вартість: 500 грн.

Реєстрація

Подія на Фейсбуці

Зустрінемося, аби дізнатися про правила хорошого тексту та поморщити носа від моветону. Потім візьмемо вина, розслабимося і навчимося ці правила порушувати. Зустріч відбудеться 7 липня о 18:00 у Creative Women Space (Михайлівський провулок, 9-Б).

Що обговоримо під час зустрічі:

Навіщо копірайтинг нормальному авторові.

Як написати хороший текст.

Що робить текст слабким.

Спікерка: Staska Padalka, копірайтерка креативної агенції Arriba, координаторка центру літературної освіти Litosvita. Центр літературної освіти, лекторка Багаж. Школа маркетинга и коммуникаций та Свободная. Образовательная платформа. Працювала журналісткою, піарщицею, сммщицею. Авторка книжки “В очікуванні копірайтера”. Працювала з Microsoft, Heinz, Yelli, Bravolli, Syngenta, Samsung, Varus, Norven, М’ясна гільдія та іншими.

Реєструйтеся швиденько та вносьте передплату, аби забронювати за собою місце.

Оплата: 150 грн до 06.07, 200 грн в день події.

Подія на Фейсбуці

10 липня о 19:30 запрошуємо на філософську лекцію Тараса Лютого з циклу «Як читати «Так казав Заратустра» Фридриха Ніцше: образи, символи, контексти?» в арт-просторі Mezzanine (вул. Нижньоюрківська 31, метро Тараса Шевченка).

На лекції поговоримо про:

1. Основні тези Прологу.
2. Заратустра як відлюдник.
3. Епізод у місті Ряба Корова.
4. Анімалістичні символи вчення Заратустри.
5. Три стадії Духу: Верблюд, Лев, Дитина. Образ Дракона.
6. Сатиричні й критичні мотиви в творі.
7. Образ нігіліста: злочин, провина, справедливість, мораль.
8. Образ «висоти». Дух тяжкості.
9. Новий образ учня. Образ дерева як самоперевершення.
10. Критика сучасної держави.
11. Образи помсти і заздрості.
12. Гендерний аспект дружби.
13. Ідея «шляху до себе».
14. Іронія і буфонада в удаваній мізогінії Заратустри.

Довідка:

Тарас Лютий – доктор філософських наук, доцент кафедри філософії та релігієзнавства Національного університету «Києво-Могилянська академія». Письменник, поет. Автор наукових робіт «Нігілізм: анатомія Ніщо» (2002), «Розумність нерозумного» (2007), «Культура масова і популярна» (у співавторстві/ 2007), «Ніцше. Самоперевершення» (2016).

Квитки:

Вхід: 100 грн – передпродаж;
150 грн – в день події.

Подія на Фейсбуці

18/10

Київ

Науково-практичний семінар «Текст і образ» запрошує до участі

12:00 - Вул. Володимирська, 60

Лекція

8/7

Київ

10-й ювілейний фестиваль патріотичної пісні та поезії відбудеться у Києві

14:00 - Контрактова площа

Лекція

26/10

Київ

Всеукраїнську конференцію присвятять творчості Івана Нечуя-Левицького

18:30 - Інститут філології, бульв. Тараса Шевченка, 14

Лекція

29/9

Сковородинівка, Харківська область

Творчості Г.С. Сковороди присвятять міжнародну конференцію

12:00 -

Лекція

V Міжнародний науково-практичний семінар на тему: «Текст і образ: особливості взаємодії між наративом та візуальністю» відбудеться 18 жовтня 2018 року. 

Учасникам пропонується заявити теми доповідей і виступів, які дозволять обговорити проблеми взаємодії тексту і образу в крос-культурному діалозі, проблеми ілюстрування та ролі ілюстрацій, безпосереднього і опосередкованого впливу текстів на візуальність та її еволюцію, як у високій, так і в народній/популярній культурах тощо.

Для участі на електронну адресу Оргкомітету необхідно надіслати:

ПІБ, науковий ступінь та вчене звання, місце роботи (навчання) з повною адресою, посаду, контактний телефон, електронну адресу, назву доповіді/виступу.

Дедлайн: 1 вересня
Електронна пошта: ti2018history@ukr.net

Більш докладну інформацію можна отримати за телефоном (044) 239 34 07

Подія на Фейсбуці

10-й ювілейний фестиваль патріотичної пісні та поезії в Україні відбудеться 7-8 липня. 

Музичні гурти «Ордер На Арешт», «Телері», «Друге Сонце», The DOOX, GG Гуляйгород, Тарас Компаніченко і «Хорея козацька», «Вперше чую», «ВІЙ», ТаРута, ОтVінта!, DJ Олег Скрипка, «Рутенія».

Барди – Олекса Бик, Живосил Лютий, Едуард Драч, Ігор Білий, Володимир Гонський, Олег Король, Сергій Файфура, Олександр Веремчук, Віктор Нестерук, Богдан Дощ, Володимир Пироженко, Валентина Люліч.

Поети & літературна сцена – Борис Гуменюк, Олена Задорожна, Брати Капранови, Олег Короташ, Мальва Кржанівська, Таня-Марія Литвинюк, Алла Миколаєнко, Володимир Осипенко, Сергій Пантюк, Тата Рівна, Оксана Яблонська..

А також: Ірина Баковецька, Олександр Ігнатуша, Іван Сергієнко, Кирило Стеценко.

Театр «Шарж (Ужгород) – кер. Роберт Голованенко,
58-ма бригада – Духовий Оркестр.

Гості фестивалю – ROXY BAND (м. Біла Церква), «Тільки світло», CheChura, StroOm, Євген Чепурко (м. Верхньодніпровськ), Гурт «Украполь`c/Ukrapol`s» (Олег Люклян (Рожнятів), «Рай із твоїх снів» (Львів)

Подія на Фейсбуці

25–26 жовтня 2018 року відбудеться Всеукраїнська наукова конференція «Творчість Івана Нечуя-Левицького. Концептуальні питання українського реалізму».

Наукова проблематика конференції:

 • Національна ідентичність та історична проза ХІХ – ХХІ століття
 • Фольклористичні концепції Івана Нечуя-Левицького
 • Образи і концепти української реальності ХІХ століття у прозі І. Нечуя-Левицького
 • Лінгвістичні та культурологічні аспекти вивчення творчого доробку І. Нечуя-Левицького
 • Педагогічні погляди Івана Нечуя-Левицького
 • Компаративні, літературно-критичні та перекладацькі студії у творчому доробку Івана Нечуя-Левицького
 • Особистість І. Нечуя-Левицького у контексті художніх інтерпретацій

Робочі мови конференції: слов’янські, англійська, німецька.
Форма участі – очна.

Для участі в конференції необхідно до 20 вересня 2018 року подати електронною поштою заявку (форма додається) на адресу novitnya@ukr.net, вказавши в темі листа «Заявка» та прізвище.

Контакти: Відповідальні секретарі наукової конференції: д.філол.н., проф. Ярослава Володимирівна Вільна, д.філол.н., проф. Анатолій Олександрович Ткаченко, д.філол. н., доц. Олена Віталіївна Романенко, тел.: 239-33-68.

Адреса проведення наукового зібрання: бульв. Тараса Шевченка, 14, м. Київ, Інститут філології.

Подія на Фейсбуці

28-29 вересня 2018 року відбудуться ХХVІ Харківські міжнародні сковородинівські читання «Творчість Г.С. Сковороди як метатекст української культури. Пам’яті Мирослава Поповича».

Під час конференції планується розглянути такі питання:

 • Сковорода: філософ, поет, мораліст, пророк? Проблеми осмислення спадщини великого українця
 • Українська культура, погляд крізь сторіччя: Сковорода і сучасна українська культурологія
 • Філософія тексту: лінгвофілософія, культурна семантика, логіка і текстологія
 • «Бути людиною»: заповіт від Мирослава Поповича.

Робочі мови конференції: українська, англійська, російська.

Для участі в конференції необхідно надіслати до 7 вересня 2018 року поштою або E-mail (skovoroda.m@gmail.com):
1. заявку для участі в конференції (бланк заявки додається, назва файлу – прізвище автора латинськими літерами (Skovoroda.doc));
2. електронну версію доповіді (e-mail/диск; назва файлу – прізвище автора латинськими літерами (Skovoroda.doc)):
1) обсяг статті – до 12 стор. (0,5 друк. арк. – 20.000 зн.);
2) посилання подавати в тексті у квадратних дужках із зазначенням порядкового номера та сторінки цитованого джерела, наприклад: [5, c.12–14];
3) список літератури подається за алфавітним порядком через рядок після основного тексту;
3. анотацію (500 зн.), що містить ключові слова (укр., англ. мови).
Посилання на твори Г.Сковороди за академічним виданням 1973 року або за повною академічною збіркою творів за редакцією проф. Л. Ушкалова.
Увага! Заплановано випуск збірника матеріалів до початку Читань, просимо звернути увагу на термін подання статті. Оргкомітет залишає за собою право відбору матеріалів для публікації.

Відкриття конференції відбудеться 28 вересня 2018 року в приміщенні Національного літературно-меморіального музею Г.С.Сковороди за адресою: Харківська обл., Золочівський р-н, с. Сковородинівка, вул. Приозерна, 3. Робота секційних засідань відбудеться на базі Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна.
Інформацію про час та місце реєстрації, а також інформацію про час від’їзду автобусу для учасників читань буде повідомлено в офіційному листі-запрошенні.
Додаткову інформацію можна отримати в Оргкомітеті Сковородинівських читань,
на сайті www.skovoroda.in.ua, e-mail: skovoroda.m@gmail.com
тел.: [+38 067] 951- 22-94 – Іван Васильович Карпенко,
доктор філософських наук, професор ХНУ імені В.Н.Каразіна
[+38 099]47-04-818 – Мицай Наталія Іванівна, директор ОКЗ «НЛММ Г.С.Сковороди»

Подія на Фейсбуці

12/7

Київ

«Левіафан» Томаса Гобса обговорять із Михайлом Бойченком у Києві

19:00 - Plato's Cave, вул. Верхній Вал, 22-А

Лекція

8/7

Київ

Літклуб «Пломінь» обговорить драму Ґете у Києві

16:00 - «Пломінь», пров. Шевченка, 5, 3-й поверх

Лекція

9/7

Київ

Іра Порецька розповість про професію журналіста у Києві

11:30 - Моя книжкова полиця, вул. Старокільська, 1-А

Лекція

12/7

Львів

У Львові проведуть дискусію з нагоди 100-річчя Інґмара Берґмана

18:30 - Львівська Копальня Кави, пл. Ринок, 10 (дворик)

Лекція

Будемо обговорювати «Левіафан» Томаса Гобса, враховуючи його численну критику і ще більш численні інтерпретації. Хто укладає соціальний контракт – вовки чи вже люди? Чи втрачають люди якості вовка у громадянському стані? Чи не виникає потреби у постійному оновленні і переукладанні соціального контракту?  Чому Квентін Скінер акцентує увагу на тому, що для успішного функціонування соціального контракту необхідна політика красномовності? Варто спробувати дати власну відповідь і власну інтерпретацію «Левіафана». 12 липня о 19:00 у Plato’s Cave (вул. Верхній Вал, 22-А).

Довідка:

Михайло Бойченко – доктор філософських наук, професор кафедри теоретичної і практичної філософії КНУ ім. Шевченка.

Вхід вільний.

Щоб усім вистачило місця, будь ласка, заповніть цю форму

У літературному клубі «Пломінь» (пров. Шевченка, 5, 3-й поверх) двічі на місяць збирається читацький клуб для обговорення класики європейської літератури. На зустрічі, що відбудеться 8-го липня о 16:00, охочі зможуть обговорити драму «Гец фон Берліхінген» Йоганна Вольфганга Ґете.

Під час зустрічей відбувається:

 • вільне обговорення під чуйним наглядом модератора,
 • розпізнавання символів та зашифрованих меседжів тексту,
 • дискусія, що більшою мірою розкриває смисли прочитаного тексту.

Для того, щоб відвідувати обговорення читацького клубу, заповніть невелику анкету. Це допоможе краще зрозуміти Вас та Ваші літературні вподобання.

Анкета за посиланням

Вхід вільний.

Подія на Фейсбуці

Чи готові Ви зазирнути за лаштунки часто обговорюваної професії журналіста? Можливо, Ви самі колись мріяли про цю професію… Або відчуваєте в собі нестримну жагу щось створювати, здобувати, і впевнені, що зможете дати раду і дітям, і своїй справі.. Міркуєте про бізнес у декреті? Маєте інші професійні питання? Просто шукаєте інтелектуального розвитку?…

У рамках серії лекцій «Як бути…» 9 липня об 11:30 до нас у Моя КНИЖКОВА ПОЛИЦЯ на Срібнокільську 1а, завітає компетентний спікер Іра Порецька – журналіст з 13-річним досвідом, основні теми, якої, це бізнес, маркетинг, а тепер, ще й материнство. Автор проекту «Бізнес в декреті».

Ірина проведе лекцію «Професія журналіст. Що відбувається за лаштунками?»
Про що поговоримо:
– Професія журналіст : що спільного між кіношною романтикою та реальністю?
– Шлях тексту від ідеї до публікації
– Свій стиль- як формувати?
– Журналіст, копірайтер, рерайтер, блогер – у чому різниця?
– Як зрозуміти: журналістика – це твоє чи ні?

Вхід: благодійний внесок.

Реєстрація обов’язкова

Подія на Фейсбуці

Цього тижня світ відзначатиме 100-річчя одного з найвідоміших режисерів ХХ ст. – Інґмара Берґмана. У межах  святкування, 12 липня,  у Львові відбудеться дискусія «Інґмар Берґман у кіно та літературі». Разом з перекладачкою Софією Волковецькою, кінокритикинею Катериною Сліпченко та письменницею Катериною Міхаліциною ми говоритимемо про його найвідоміші книжки, що цьогоріч вийшли українською у «Видавництві Старого Лева», згадуватимемо культові фільми режисера, розглядатимемо унікальні фото острова та сім’ї Інґмара. Запрошуємо поціновувачів творчості  шведського режисера у дворик «Львівської Копальні Кави» о 18:30.

Мабуть, окрім Берґмана, у світі немає іншого режисера, якого з однаковою силою безмежно обожнювали і щиро ненавиділи. Як геній і власник нестерпного характеру, Інґмар був калейдоскопом протиріч: сином священника і атеїстом, відлюдником на острові Форьо та великим ловеласом, знавцем людських душ та поганим батьком. «Берґмана називають одним із найголовніших режисерів світу, – розповідає Катерина Сліпченко. – Як каже Вуді Аллен, є режисери середньої руки, талановиті, геніальні, але над усіма ними височіє Інґмар Берґман. Берґман зазвичай знімав фільми за власними сценаріями й порушував у них широке коло проблем: пошуки власного «я», родинні стосунки, ставлення до Бога та смерті, самотність… Чимало фільмів Берґмана були автобіографічними. Берґман не визнавав спецефектів, а його улюбленим технічним інструментом було світло. Саме з його допомогою режисер виявляв емоції акторів і розкривав найпотаємніші секрети персонажів. Інґмара Берґмана завжди цікавила людина: сильна чи слабка, виняткова чи пересічна. Людське обличчя, разом зі світлом, стає головним кінематографічним інструментом режисера. Берґман безжально препарував людську особистість. Але він же показав, як можна відновити гармонію».

За свідченням критиків, ми живемо у світі «берґманівських стосунків», любимо його фільми «Сьома печатка», «Сунична галявина», «Персона», «Фанні та Олександр», проте мало знаємо відвертого Інґмара, який по-справжньому відкривається у своїх книжках (у великій мірі автобіографічних, написаних на острові за 10 років до смерті). «Берґмана-письменника я відкрила для себе вже давно … як читачка передусім, а згодом з’явилися плани перекласти його книжки, – каже Софія Волковецька. – Цей легендарний режисер, який знімав – за його ж визначенням – «відносно відверті й безсоромно особисті фільми», виявився ще й справжнім майстром психологічної прози.  Хотілося, щоб українські читачі мали змогу читати його книжки. Також тішить, що переклади Берґмана виходять у рік, коли відзначають його столітній ювілей, – і це чудова можливість долучитися до святкувань, що відбуваються не тільки у Швеції, а й у різних куточках світу».

Літературний спадок Берґмана вражає не тільки обсягом, а й якістю, тож автор заслужено здобуває все більшу увагу. Столітній ювілей Інґмара Берґмана (14 липня 2018 року) — це чудова нагода знову зануритися у творчість режисера, який ще за життя став легендою.

Довідка:

Інґмар Берґман — відомий шведський режисер театру та кіно, сценарист, письменник. Одна із ключових постатей авторського кіно. Народився 1918 року в Уппсалі, Швеція. Закінчив Стокгольмський університет, де вивчав літературу та мистецтво. Починав як театральний режисер, був директором Королівського драматичного театру в Стокгольмі, а також театру в Мюнхені.

Створив власний упізнаваний і неповторний кінематографічний світ: зняв близько 60 художніх і документальних фільмів, зрежисерував понад півтори сотні театральних постановок. Був майстерним письменником і драматургом — до більшості своїх фільмів він сам писав сценарії. Три з його фільмів здобули премію «Оскар». Мешкав на острові Форьо серед Балтійського моря, мав п’ять дружин й дев’ять дітей.
Вхід вільний.

11/7

Київ

Розмову «Світогляд та антиномія» проведуть на основі роботи Карла Ясперса у Києві

19:00 - Книгарня «Є», вул. Хрещатик, 46

Презентація

12/7

Київ

«Три розмови про Україну» презентує «КСД» у Києві

18:00 - Книгарня «Є», вул. Лисенка, 3

Презентація

13/7

Луцьк

Сергій Татчин презентує збірку «Стрімголов» у Луцьку

18:00 - Книгарня «Є», вул. Лесі Українки, 30

Презентація

9/9

Київ

У Києві проведуть Букіністичний Кураж Базар

10:30 - Вул. Біломорська, 1-А

Лекція

Книгарня «Є» (вул. Хрещатик, 46) та «Клуб креативної філософії» запрошують на розмову «Світогляд та антиномія» з циклу доповідей на основі роботи німецького філософа Карла Ясперса «Психологія світоглядів» за участю Олександра Комарова, що відбудеться 11 липня о 19:00.

 

Доповідь «Світогляд та антиномія» буде присвячена типізації світообразів, що існують як засадничі елементи світогляду людини. Під світообразами ми розуміємо сукупність всіх предметних змістів, цінностей, значень і т.д., які почасти розуміються людиною в якості «світу» в принципі. В якості засадничих Ясперс розглядає чуттєво-просторовий, душевно-культурний та метафізичний світообрази, які в свою чергу розпадаються на подальші підтипи. Однак типізації підлягають не лише світообрази, але й способи їх зв’язку та екзистенцією.

 

Які світообрази вибудовували геніальні філософи минулого, чому жоден з них не витримує «випробування часом», які є способи трансформації світообразів, на ці та інші питання шукатимемо відповіді на зустрічі.

 

Вхід вільний.

Книгарня «Є» (вул. Лисенка, 3) та видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля» запрошують на презентація книжки «Три розмови про Україну» за участю Патріарха всієї Руси-України Філарета, письменника Василя Шкляра та телеведучого Миколи Вересня, що відбудеться 12 липня о 18:00.

«Три розмови про Україну» – книжка, яка складається з трьох діалогів В’ячеслава Кириленка із Патріархом усієї Руси-України Філаретом, із письменником Василем Шклярем та з телеведучим Миколою Вереснем.

У діалозі із Патріархом усієї Руси-України Філаретом мова йде про становлення української Цекркви після здобуття Україною Незалежності, але у контексті усієї палітри докорінних соціальних та політичних змін, що відбулися у країні від 1991 року і дотепер. Діалог із письменником Василем Шклярем – про літературний процес, політику, владу, історію, бачення ним минулого та сьогодення, вплив його книг на формування суспільних настроїв та творення нових архетипів українського Героя. Діалог з телеведучим Миколою Вереснем – про три українські революції 1990, 2004 та 2013-2014 рр, активними учасниками яких вони обидва були – один як студентський активіст, а потім політик, інший – як журналіст та відомий український медійник.

Протягом розмови будуть обговорені найважливіші теми, що турбували та продовжують турбувати українське суспільство, а також уперше буде оприлюднено багато фактів та нових тлумачень політичних та медійних подій, що мали місце протягом цього часу та учасниками яких були співрозмовники.

Вхід вільний.

Книгарня «Є» (вул. Лесі Українки, 30) і видавництво Nebo BookLab Publishing запрошують на презентацію збірки поезій Сергія Татчина«Стрімголов», яка відбудеться 13 липня 18:00 за участю автора.

Неймовірні, глибинні, ніжні тексти, які ще довго відлунюють після прочитання. Кожен вірш викликає зворушення, кожну емоцію приміряєш, і тобі у ній зручно, навіть якщо твої любові та пори року – інші, навіть якщо Вінниця ніколи не була рідним містом.

Збірка «Любити» розпочала серію від видавництва Nebo BookLab Publishing «Поезія21», яка покликана зафіксувати поточний поетичний момент в сучасній українській літературі.

Довідка:

Сергій Татчин – український поет і художник. Народився і мешкає у Вінниці. Автор 8 збірок лірики: «Дзен.UA» (2013), «Семисвічник» (2016), «Пташка» (2016), «Вінницька абетка» (2017), «#епістолярніхроніки» (у співавт., 2017), «Любити» (2018), «Місто на В» (2018), «Південний Пух» (2018); публікацій у колективних виданнях, періодиці та мережі інтернет. Лауреат премій «Кришталева вишня» (2014), ім. М. Стельмаха (2016), М. Коцюбинського (2017). Учасник низки літературних фестивалів та видавничих форумів.

Вхід вільний.

8-9 вересня на Букіністичному Кураж Базарі (вул. Біломорська, 1-А) на вас чекатимуть кращі українські та світові видання, читання відомих авторів, презентації книжок, атмосфера затишку, спокою, м’які пуфи під каштанами, романтизм та фантастика міста.

Вірші та проза, мистецтво та бізнес-література, дводенна програма читань, воркшопів, спектаклів, показів, презентацій та зустрічей з авторами, інклюзивна дитяча зона, бьюті-корнери, фуд-корт та вуличні бари.

Книжкова програма за підтримки Yakaboo

З нами допомагати весело.
Покуражимо?

Вартість квитка: 100 грн, 30 з них — на благодійність

Квиток можна купити на місці. Для іменинників, вагітних, дітей до 12 років, пенсіонерів, людей з інвалідністю, учасників АТО вхід вільний.

Подія у Telegram
Правила участі на 2018 рік
Контакти: contact@kurazhbazar.com.ua

7/7

Київ

У Києві відбудеться виставка ілюстрацій Тібора Карпаті

18:00 - Orthodox. Books/Coffee/Illustration, вул. Велика Житомирська, 21-А

Презентація

2/10

Україна

Онлайн-журнал «АБСОЛЮД» шукає авторів та журналістів

23:59 -

Лекція

15/7

Україна

Український католицький університет відкриває посаду директора бібліотеки

23:59 -

Лекція

10/7

Україна

Конкурс фентезійних історій «Брама 2018» приймає твори

23:59 -

Лекція

Вперше в Україні будуть показані роботи відомого угорського ілюстратора з Будапешту Тібора Карпаті. Тібор працює у виразній техніці піксель арту. В свої роботах ілюстратор інтерпретує оточуючу дійсність через сітку з пікселів, що робить зображення лаконічно виразним та мінімалістичним, але в той же час сюжети наповнені гумором та іронією. Відкриття відбудеться 7 липня о 18:00 в Orthodox. Books/Coffee/Illustration (вул. Велика Житомирська, 21-А). 

З клубом ілюстраторів Pictoric Тібор співпрацює з 2017 року та представляв свої роботи на міжнародних виставках ілюстрації в Києві.

Його самобутні ілюстрації друкуються у відомих журналах та видавництвах літератури для дітей. Серед клієнтів Тібора Карпаті: The New Yorker, MIT Technology Review, Golf Digest, Bon Appétit, 3×3 Magazine, The Boston Globe, The Room, University of Udine та інші.

На виставці можна буде побачити кращі роботи створені за останні декілька років. Детальніше про ілюстратора тут

Подія на Фейсбуці

Пошук авторів та журналістів для спецпроекту «Мистецтво має смак» (реалізація в рамках онлайн-журналу «АБСОЛЮД»). 
Завдання:
Створення та написання провокативних, а головне – змістовних і НЕ банальних матеріалів про сучасне мистецтво (музика, кіно, література і т.д.).
Вимоги:
1. Марити мистецтвом та усім, що з ним пов’язано;
2. Хотіти бути «дайвером», який знаходить глибину і зміст у «мистецькому контенті», а не є «серфінгістом», який знає лише «ази» і часто піддається думці загалу в питаннях аналізу тієї чи іншої андеграундної творчості;
3. Забути про явище копіпастингу і «смажених новин» для рейтингу сайту. Only ваше осмислення мистецької реальності.
З інших питань: povnijabsolud@gmail.com
P. S. Вітається досвід роботи в журналістській сфері або сфері мистецтва.

У вересні 2017 року однією з найважливіших подій у житті міста Львова стало відкриття Центру митрополита Андрея Шептицького, який став не лише родзинкою нового університетського містечка Українського Католицького Університету, але й однією з небагатьох сучасних споруд в Україні, побудованих для освітніх і культурних потреб. Центр Шептицького має служити ключовим місцем для реалізації просвітницької місії Українського Католицького Університету і провідним публічним простором, в якому поєднаються культура, наука та освіта.

 

Важливою складовою Центру є Наукова бібліотека університету. Згідно з місією і засадами діяльності УКУ бібліотека має стати зразковим прикладом (Center of Excellence) роботи сучасної бібліотеки за світовими стандартами.

 

Відтак, Український католицький університет шукає людину, яка стане генератором створення нової моделі роботи бібліотеки, лідером у її реалізації та особистісним прикладом у культурі ставлення до читача.

 

Український католицький університет шукає людину, яка зацікавиться їхньою ідеєю і зацікавить Інститут власними ідеями.

 

Одним з головних завдань Директора має стати стимулювання дискусій про місце бібліотеки в сучасному світі, про наукову комунікацію в електронну еру, про роль технологій в поширенні знань, тощо.

 

Український католицький університет хоче, щоб Директор перетворив бібліотеку у knowledge commons, яка об’єднує різні ресурси, шукає нові можливості, залучає громаду, співпрацює з університетськими підрозділами, досліджує і навчається.

 

Український католицький університет прагне, щоб бібліотека на чолі з Директором стимулювала взаємодію академічних і адміністративних підрозділів, підтримувала наукові дослідження та посилювала ефективність навчання в Університеті. Для цього Директор має сформувати професійну команду, віддану цінностям та цілям спільноти УКУ, та стати її лідером. Водночас він повинен бути командним гравцем для вирішення стратегічних завдань Центру Шептицького.

 

Український католицький університет усвідомлює, що для гармонійного розвитку Бібліотеки важливо зберегти баланс між традиційними формами та новими функціями, які витікають з викликів суспільства, що динамічно розвивається. Це дозволить створити одну з найпривабливіших в Україні університетськких бібліотек, науково-просвітницька функція якої буде підсилюватися через синергію з іншими складовими Центру та УКУ.

 

Директор Бібліотеки повинен не лише серцем приймати цінність і розумом усвідомлювати особливість місії бібліотеки, але також вміти ефективно поєднувати академічну, просвітницьку і адміністративну складові своєї діяльності.

 

Тих, хто відчуває у собі сили та наснагу до такої праці, бажає стати важливою частиною спільноти, просимо зголошуватися, підкріпивши бажання своїм резюме та мотиваційним листом. Детальніший опис посадових обов’язків тут.

 

Заявки можуть подаватись зі всієї України.

 

Український католицький університет

 

Тел.: 240-99-40 (вн. 3168),  050 923 77 49

 

Eл. пошта: hr@ucu.edu.ua

Твори на Конкурс фентезійних історій «Брама 2018» приймаються до 10 липня. 

Твори надсилати сюди: 2018@bramafantasy.in. 

Вимоги до Конкурсу фентезійних історій «Брама 2018»

 1. До конкурсу приймаються твори у таких жанрах: 
 • героїчне фентезі;
 • високе (епічне) фентезі;
 • ігрове фентезі;
 • історичне фентезі;
 • гумористичне фентезі;
 • химерне фентезі;
 • горорне фентезі;
 • наукове фентезі;
 • темне фентезі;
 • міське фентезі;
 • ліричне фентезі;
 • немагічне фентезі;
 • дитяче фентезі;
 • казкове фентезі;
 • філософське фентезі;
 • техно фентезі.

До конкурсу НЕ приймаються будь-які твори будь-якого жанру фентезі у випадку, якщо:

 • твір за змістом є типово любовним, детективним, пригодницьким тощо, а не фентезійним*;
 • фентезійність твору є нечітко окресленою, бутафорною, штучною;

*основною умовою фентезійності твору є умовна реальність: не допускається перебіг подій виключно у межах реального світу із дією законів фізики, що пояснюються раціонально.

 1. Приймаються твори виключно,якщо:
 • автор створює свій окремий, неповторний авторський світ;
 • автор створює свої неповторні авторські персонажі, вводить свою міфологію;
 • автор не копіює чужий сюжет, персонажів, всесвіт тощо (твір про умовних новоствориків матиме перевагу над твором про умовних ельфів)
 1. Виключна умова

До конкурсу приймаються виключно твори, у яких автором/ми описано неповторний, вигаданий автором/ми світ з неповторними, вигаданими автором/ми персонажами. Не допускаються твори, де умовні ельфи воюють з умовними гномами. Якщо автор хоче вводити в оповідь тих же ельфів, то це можна робити за прикладом Анджея Сапковського, де вони описані інакше, несхоже на шаблон. Будь-який фентезійний шаблон однозначно означатиме дискваліфікацію! Конкурс має на меті пошук авторів, які можуть стати бестселлерами не лише в Україні, але й у світовому літературному контексті, а це можливо тоді, коли буде створене щось особливе і неповторне.

 1. Обсяг

До конкурсу приймаються твори обсягом до 7500 слів, згідно стандартів найрейтинговішої в світі фантастики премії Неб’юли, яку щорічно вручає Американське товариство письменників-фантастів (SFWA).

 1. Як подавати твори на конкурс

На конкурс твори подаються наступним чином:

На електронну скриньку 2018@bramafantasy.in висилається файл з розширенням *.rtf.

Файл потрібно називати псевдонімом автора, як то: «Письменник.rtf», де замість слова «Письменник» слід вказати власне авторське псевдо.

У самому файлі потрібно вказати:

а) Псевдонім;

б) Коротку анотацію твору (до 200 слів);

в) Сам твір (до 7500 слів).

У випадку, якщо один автор надсилатиме кілька творів на Конкурс, кожен окремий твір має бути під іншим псевдонімом.

Категорично забороняється будь-як вказувати свої ПІБ, телефони, адресу або інші персональні дані.

У випадку номінування чи відбору до друку автор буде повідомлений про це листом, що надійде на скриньку, з якої було надіслано твір на Конкурс. Тому скринька має залишатися активною.

Твір не публікуватиметься жодним чином, окрім як у публікації книги за підсумками Конкурсу та, якщо автор вкаже це в електронному листі, на сайті та інших ресурсах конкурсу (щоб надати організаторам дозвіл на електронну публікацію свого твору, у тілі електронного листа слід вказати: «Дозволяю публікацію твору за назвою «вказати назву» на всіх інтернет ресурсах конкурсу фентезійних історій «Брама» із вказівкою моїх справжніх імені та прізвища / або псевдоніму»).

Анотацію буде опубліковано повністю або скорочено (за рішенням організаторів) на усіх ресурсах конкурсу.

Подаючи свій твір на Конкурс фентезійних історій «Брама», автор автоматично погоджується на те, що твір, поданий на конкурс, може бути видрукований окремою книгою, бути частиною книги, увійти до альманаху, збірника тощо без виплати автору гонорару чи роялті. Єдина форма оплати праці автора – здобуття автором за рішенням журі Конкурсу призового місця, що зазначено у розділі «нагороди».

 1. Мова написання

До конкурсу приймаються твори, написані виключно українською мовою та її діалектами.

 1. Країна походження автора

До конкурсу приймаються твори авторів з усіх закутків світу без жодних обмежень.

 1. Вік автора

До конкурсу приймаються твори, написані авторами будь-якого віку. Оцінюватись буде сам твір, хто б його не написав.

 1. Визнання творів

До конкурсу приймаються виключно твори, які ще не публікувалися як у паперовому, так і у електронному вигляді (разові публікації уривків твору на персональних сторінках в соціальних мережах, блогах чи на персональних сайтах дозволяються).

 1. Закінченість твору

Твір, що подається на конкурс, має бути цілісним, самодостатнім, з розкритою сюжетною лінією. Допускаються уривки більших творів виключно за умови, що такий уривок є самостійним оповіданням.

 1. Часові рамки

Подавати конкурсні твори можна з 10 квітня по 10 липня 2018 року включно.

 1. Винагорода

Автори кращих творів отримають наступні винагороди:

1 місце: 10 000 гривень і символічний ключ від Брами

2 місце: 5 000 гривень

3 місце: 2 500 гривень (за умовами конкурсу 2 авторів можуть отримати третє місце)

 1. Публікація

20 кращих творів (кількість може переглядатися організаторами конкурсу), поданих на конкурс, вийдуть окремою книгою, яка представлятиметься на Форумі видавців та розповсюджуватиметься у книгарнях.

 1. Нагородження переможців

Нагородження переможців відбуватиметься у першу неділю жовтня 2018 року в м.Івано-Франківськ.

 1. Журі конкурсу

З метою уникнення тиску на членів журі, шантажу, домовленостей та інших форм нечесного поводження конкурсантів склад та чисельність журі залишатиметься таємницею до моменту оголошення результатів конкурсу.

Сайт Конкурсу фентезійних історій «Брама»: bramafantasy.in

15/7

Україна

Кіностудія імені Олександра Довженка проводить конкурс сценаріїв

23:59 -

Лекція

5/7

Київ

У Києві відкриють меморіальну дошку Осипу Мандельштаму та його дружині

18:30 - Вул. Заньковецької, 3/1

Лекція

30/9

Хмельницький

У Хмельницькому проведуть Літературно-перекладацький фестиваль TRANSLATORIUM

12:00 -

Лекція

5/7

Харків

Володимир Арєнєв презентує роман «Порох із драконових кісток» у Харкові

18:30 - Книгарня «Є», вул. Сумська, 3

Презентація

Національна кіностудія імені Олександра Довженка шукає нових авторів.
Є оригінальні ідеї для короткометражного чи повнометражного кіно? Беріть участь у конкурсі та хутчіш пориньте в чарівний світ кіно.

Відправляйте тексти на електронну пошту: dovzhenko.scripts@gmail.com.

Редактори студії прочитають всі сценарії і відберуть найкращі для екранізації.

Додактові деталі дізнавайтеся за телефонами:
(044) 221-20-01, (067) 548-20-01

5 липня 2018 року о 18:30 в Києві за адресою: вулиця Заньковецької, 3/1 відбудеться відкриття меморіальної дошки поетові Осипу Мандельштаму та його дружині Надії Мандельштам (Хазіній). Ініціатори проекту — Український центр Міжнародного ПЕН-клубу, видавництво «Дух і Літера» та Центр Юдаїки.
З Надією Хазіною, майбутньою дружиною і берегинею поезії, ученицею Олександри Екстер та Михайла Бойчука, Осип Мандельштам познайомився в Києві. Протягом десятиліття, з 1919 до 1929 року, вони — активні учасники культурного життя тогочасного Києва. Осип Мандельштам загинув у пересильному таборі під Владивостоком 27 грудня 1938 року. Протягом життя Надія Мандельштам зберігає поетичний доробок чоловіка.
Автор меморіальної дошки подружжю — скульптор Світлана Карунська.
Дві легкі тіні, які випадково впали на камінь, утворюють певну єдність, що здатна протистояти часові. Дзеркальна поверхня, змінюючись щохвилини, життєствердно відбиває навколишній світ, фіксуючи сакральний момент зустрічі минулого із сучасним, та нагадує про те, що подих кожного, хто живе на землі, вже торкнувся скла вічності.
Відкриття меморіальної дошки Осипу та Надії Мандельштамам у центрі Києва — пам’ятка народженому в Києві коханню, внесок у відновлення культурної пам’яті міста, заповнення лакуни в історичному літописі Києва.

28-30 вересня у Хмельницькому вдруге відбудеться Літературно-перекладацький фестиваль TRANSLATORIUM, приурочений до Міжнародного дня перекладача. Учасниками фестивалю стануть відомі перекладачі, літератори, поети, музиканти, менеджери культури та видавці із різних куточків країни.

Програма фестивалю складатиметься із двох блоків подій, що розраховані як на перекладачів, так і на відвідувачів, які цікавляться сучасними літературними процесами.

Команда фестивалю пропонує розглянути переклад як один із способів розуміння світу.

«Переклад пов’язує нас із іншими культурами, дає безліч ключів до їх розуміння. Переклад — це ще й спосіб усвідомлення дійсності. Нам хочеться говорити про всеохопність цього явища й те, що так чи інакше з ним стикається кожен. Окрім того, ми сподіваємося, що обрана тема дасть змогу розширити аудиторію фестивалю та зацікавить ширше коло хмельничан і гостей міста», — розповідає Таня Родіонова, директорка фестивалю TRANSLATORIUM.

У програмі фестивалю передбачені фахові та мистецькі події, у тому числі проведення презентацій новинок перекладної літератури, дискусій з відомими літераторами та перекладачами, зустрічей з видавцями й менеджерами культури, презентацій перекладацьких проектів, поетичних читань тощо.
Детальну програму та імена учасників організатори обіцяють повідомити дещо згодом, а поки радять слідкувати за новинами на сторінках фестивалю у соцмережах.
Телефон для довідок: +380639288070

Книгарня «Є» (вул. Сумська, 3) та видавництво «АССА» запрошують на презентацію роману Володимира Арєнєва «Порох із драконових кісток», що відбудеться 5 липня о 18:30 за участю автора.

Роман «Порох із драконових кісток» – урбаністичне фентезі для підлітків та їхніх батьків. Його героїня – старшокласниця Марта – на перший погляд звичайна дівчинка, яка має типові підліткові проблеми. Вона мріє вирватися зі свого провінційного містечка до столиці і шукає способи, як заробити гроші на навчання. Але від решти однолітків Марту відрізняє незвичайний дар: вона шукає й заклинає те, що охоче купують на «чорному ринку», – давні токсичні кістки. Кістки драконів, що колись правили цією країною…

Довідка:

Володимир Арєнєв – автор понад трьох десятків книжок, лауреат численних українських та міжнародних літературних відзнак та премій. Його твори перекладені англійською, естонською, литовською, німецькою, польською, французькою та іншими мовами. У 2014 році на загальноєвропейському фестивалі любителів фантастики «Єврокон» у Дубліні був визнаний найкращим автором фантастики для підлітків. Роман «Порох із драконових кісток» – фіналіст премій «Рейтинг критика» та «ЛітАкцент року».

Вхід вільний.

4/7

Рівне

Назар Розлуцький презентує «Нотатник мобілізованого» у Рівному

18:30 - Книгарня «Є», вул. Короленка, 2

Презентація

3/7

Вінниця

Катерина Калитко презентує збірку «Бунар» у Вінниці

18:30 - Книгарня «Є», вул. Соборна, 89

Презентація

15/8

Україна

Конкурс «Напишіть про мене книжку!» приймає рукописи

23:59 -

Лекція

29/6

Київ

«Око вовка» Даніеля Пеннака презентують в українському перекладі у Києві

18:30 - Книгарня «Є», вул. Хрещатик, 46

Презентація

Книгарня «Є» (вул. Короленка, 2) і видавництво «Темпора» запрошують на презентацію книжки Назара Розлуцького «Нотатник мобілізованого», яка відбудеться 4 липня о 18:30 за участю автора.

Ця книга не про війну і не про солдатів, хоча і те й інше у ній присутнє. Це спроба, за словами автора, «…ретроспективно відтворити основні віхи свого перебування на фронті. Це спогади одного з тисяч рядових бійців української армії про те, як він жив, чим займався і про що думав під час своєї служби і війни. У них не дається критичних оцінок командуванню та керівництву, окрім безпосереднього командування, із яким я особисто знайомий. Тут немає аналізу тактичної і стратегічної ситуації, тактико-технічних показників зброї, розлогих описів бойових дій, загальноармійських особливостей служби. Натомість тут більше йдеться про побут нашої артбатареї, про стосунки бійців із місцевим населенням, командуванням та між собою, про різні випадки, що траплялися зі мною або побратимами, про собак і котів, які стали повноправними членами нашої бойової сім’ї. Однак навіть у такому контексті ці спогади не є повноцінною історією 6-ї батареї 2-го артилерійського дивізіону 55-ї окремої артилерійської бригади. Швидше це є історія моїх приватних вражень під час служби в армії і війни на Донбасі ― думаю, таке визначення для цієї книги буде найбільш оптимальним…».

Довідка:

Назар Розлуцький – історик, дослідник історії УПА та історії української діаспори, поет, прозаїк, в 2015-16 роках служив у 55-й окремій артилерійській бригаді, старший науковий співробітник Музею української діаспори. В Харкові презентуватиме свою нову книгу «Нотатник мобілізованого», в якій розповідає про власний досвід участі в російсько-українській війні.

Вхід вільний.

Книгарня «Є» (вул. Соборна, 89) та «Видавництво Старого Лева» запрошують на презентацію збірки Катерини Калитко «Бунар», що відбудеться 3 липня о 18:30 за участю авторки.

«Бунар» – книжка, в якій поєднуються лейтмотиви вкорінення і дороги, війни й любові. Тексти, написані впродовж чотирьох воєнних українських років, шукають слів для оновлених взаємин людини та її питомої території, для досвіду, який змінює і не проминає, врешті-решт — просто для розгублення. Ця книжка — старий колодязь, у який заглядаєш і бачиш на поверхні води відображення тих, хто дивився в нього сто років тому. Оскільки ж людські досвіди зазвичай повторюються циклічно, зазирнути в такий колодязь особливо важливо — хоч і трохи лячно.

Довідка:

Катерина Калитко – письменниця і перекладачка. Авторка шести збірок поезій, остання з яких – «Катівня. Виноградник. Дім» (2014) – відзначена премією «Літакцент року». Опублікувала дві книжки короткої прози: «М.істерія» (2007) та «Земля Загублених, або маленькі страшні казки» (2017). Лауреатка конкурсів «Гранослов» та «Привітання життя» ім. Богдана-Ігоря Антонича, конкурсу читаної поезії «Молоде вино», конкурсу видавництва «Смолоскип» та літературної премії «Благовіст», премії «Книга року Бі-Бі-Сі 2017» та Літературної премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського. Тексти перекладені англійською, німецькою, польською, вірменською, литовською, словенською, сербською, італійською та на іврит. Стипендіатка програми CEI Fellowship for Writers in Residence 2015. Лауреатка фестивалю короткої прози Imbiero Vakarai 2016. Лауреатка міжнародної премії Vilenica Crystal 2016. Перекладає з балканських мов. За свої переклади нагороджена премією часопису «Кур’єр Кривбасу» та перекладацькою премією METAPHORA.

Вхід вільний.

Літературний конкурс «Напишіть про мене книжку!» заснований у 2015 році видавництвом «Фонтан казок» із метою заохотити українських письменників до творення актуальних високохудожніх повістей для сучасних дітей і молодших підлітків – таких повістей, у героях яких сучасні українські діти й молодші підлітки «упізнавали б себе». Рукописи приймаються до 15 серпня 2018 року.

Із 2016 року конкурс проходив у двох номінаціях: «Книжка про мене» – для дітей середнього шкільного віку і «Добрі пригоди» – для дітей молодшого шкільного віку. «Упізнавання себе» в героях є неодмінною умовою для творів в обох номінаціях – різниця лише в особливостях вікового сприйняття: молодші підлітки, 9–14 років, хочуть читати книжки справді «про себе» – їм важливо, щоб персонажами таких творів були саме сучасні дівчатка й хлопчики, які діють, мислять, спілкуються, уявляють, фантазують так само, як вони; натомість для молодших школярів, 6–9 років, важливий яскравий, ефектний, сучасний образ, наділений привабливими для сучасної дитини якостями.

Із 2018 року ми запроваджуємо третю номінацію – «Добрі казки». Її потреба зумовлена тим, що, хоч в Україні традиційно є чимало авторів, які пишуть казки́, однак в останні роки на книжковому ринку гостро відчувається брак по-справжньому сучасної, яскравої й ефектної ка́зки, здатної захопити маленьких читачів нового покоління. Завдяки творам-переможцям цієї номінації ми плануємо якісно оновити не лише наші казкові серії «Добрі казки» і «Добре чаклунство», а й серію picture book.

«Фонтан казок» – видавництво відкриттів. Ми зацікавлені у творенні яскравої, в усіх сенсах сучасної української літератури для дітей, зокрема у відкритті нових смислів і нових імен у нашій дитячій літературі – і в цьому сенсі конкурс дає неабиякий шанс проявити себе талановитим авторам-дебютантам. Більшість переможців попередніх років – саме автори-відкриття.

Залишаючи незмінною мету та основну умову – максимальну прозорість і відкритість розгляду рукописів, ми внесли деякі зміни в процедуру проведення конкурсу, висновані з досвіду його попередніх сезонів. Зокрема, для того, щоб отримувати від авторів більш якісно підготовлені тексти й ще на попередньому етапі відсіювати випадкові рукописи, ми запроваджуємо організаційний збір – 100 грн. Певні, що для сумлінних авторів він не стане перепоною, а водночас тих, хто не певен себе, схилить до більш відповідального ставлення до письменницької праці.

До участі в конкурсі запрошуються українські письменники (громадяни України) – на рівних умовах як відомі автори, так і дебютанти. Єдине обмеження: на час подачі рукопису на конкурс авторові має виповнитися 18 років. Один автор може подавати на розгляд кілька творів, які відповідають умовам конкурсу, притому як в одній номінації, так і в різних – кожен із цих творів розглядатиметься й оцінюватиметься окремо.

Конкурс проходить у трьох номінаціях:

«Добрі казки» – твори в жанрі літературної казки;

«Добрі пригоди» – повісті для дітей молодшого шкільного віку;

«Книжка про мене» – повісті для дітей середнього шкільного віку.

Вимоги до тексту в номінації «Добрі казки»:

– за жанром це має бути прозова літературна казка або збірка казок – хоч цикл, об’єднаний спільними героями, а хоч просто збірка, цілісна лише стилістично;

– читацька аудиторія твору – діти дошкільного і почасти молодшого шкільного віку (орієнтовно від 3 до 8 років);

– у центрі оповіді має бути яскравий, ефектний персонаж, оригінальний художній образ, цікавий сучасній дитині і близький її світовідчуттю та способу мислення;

– текст має бути написаний грамотною українською мовою;

– твір раніше не виходив окремою книжкою чи складовою книжки (публікація в літературних журналах, зокрема електронних, усього твору чи його частини не є перешкодою для того, щоб подати твір на конкурс).

– обсяг тексту: до 50 тисяч комп’ютерних знаків із пробілами.

Вимоги до тексту в номінації «Добрі пригоди»:

– за жанром це має бути повість – себто цілісна історія, а не збірка оповідань чи казок;

– читацька аудиторія твору – діти молодшого шкільного віку (6+);

– у центрі оповіді має бути яскравий, ефектний персонаж, оригінальний художній образ, цікавий сучасній дитині молодшого шкільного віку і близький її світовідчуттю та способу мислення;

– повість має бути написана грамотною українською мовою;

– твір раніше не виходив окремою книжкою чи складовою книжки (публікація в літературних журналах, зокрема електронних, усього твору чи його частини не є перешкодою для того, щоб подати твір на конкурс).

– обсяг тексту: від 70 до 250 тисяч комп’ютерних знаків із пробілами.

Вимоги до тексту в номінації «Книжка про мене»:

– за жанром це має бути повість або роман – себто цілісна історія, а не збірка оповідань чи казок;

– читацька аудиторія твору – діти середнього шкільного віку (9+);

– у центрі оповіді неодмінно має бути образ сучасної української дитини – її світ, її життя, її мрії і прагнення, її уявлення про майбутнє;

– повість має бути написана грамотною українською мовою;

– твір раніше не виходив окремою книжкою чи складовою книжки (публікація в літературних журналах, зокрема електронних, усього твору чи його частини не є перешкодою для того, щоб подати твір на конкурс).

– обсяг тексту: від 120 до 400 тисяч комп’ютерних знаків із пробілами.

Правила оформлення та подачі рукопису

Рукописи приймаються на розгляд із 4 червня по 15 серпня 2018 року включно.

Подавати їх слід в електронному вигляді у форматі doc, docx, rtf або pdf на електронну адресу concurs@fontan-book.com. У темі листа неодмінно слід вказати номінацію: «Добрі казки», «Добрі пригоди» або «Книжка про мене». Також у листі слід підтвердити готовність сплатити організаційний внесок.

Разом із текстом в окремому файлі такого самого формату автор подає відомості про себе, обов’язково: ім’я і прізвище та контактну інформацію – телефон і електронну скриньку.

Організаційний внесок

Щоб узяти участь у конкурсі, слід сплатити організаційний внесок – 100 грн. Ця символічна сума покликана підтвердити серйозність намірів автора – адже не секрет, що в попередні сезони ми нерідко отримували «випадкові» рукописи: підготовлені абияк, де текст не відповідав конкурсним вимогам, або був написаний безграмотно, або механічним способом перекладений з іншої мови тощо. Це ускладнювало роботу адміністратора і членів журі, забирало дорогоцінний час, необхідний для розважливого аналізу справді цікавих конкурсних творів. Тож, запроваджуючи організаційний внесок, ми розраховуємо на те, що така мінімальна сума не стане перепоною для сумлінних конкурсантів, однак «дисциплінує» тих, хто ставиться до письменницької праці несерйозно.

Найзручніший для автора спосіб сплати організаційного внеску (переказ із картки на картку, переказ на картку через термінал, поштовий переказ тощо) адміністратор конкурсу обумовлює з автором після отримання рукопису.

Якщо автор подає на розгляд кілька рукописів хоч в одну, а хоч у різні номінації, організаційний внесок сплачується за кожен із них.

Кошти, що надійдуть від сплати організаційного внеску, складуть гонорарний фонд для оплати роботи членів журі конкурсу.

Застереження

Авторам категорично заборонено у будь-який спосіб і під будь-яким приводом спілкуватися з членами журі про свої рукописи, зокрема й повідомляти їм про своє авторство того чи іншого рукопису – до оприлюднення офіційного висновку журі щодо цього рукопису. Порушення цієї умови призведе до зняття рукопису з розгляду; організаційний внесок при цьому не повертається.

Рукописи, які брали участь у конкурсі в попередні роки, навіть допрацьовані, до повторного розгляду не приймаються, оскільки це було б порушенням умови анонімності.

Адміністратор конкурсу

Функції адміністратора конкурсу виконує відповідальний працівник видавництва «Фонтан казок».

Адміністратор:

– із 4 червня по 15 серпня 2018 року отримує рукописи, які надійшли від авторів на електронну адресу concurs@fontan-book.com;

– ухвалює рішення про те, відповідає чи не відповідає отриманий рукопис вимогам конкурсу, і повідомляє про своє рішення авторові рукопису на електронну адресу, з якої рукопис був надісланий;

– згодом обумовлює з автором, рукопис якого допущений до участі в конкурсі, спосіб сплати організаційного внеску і впевнюється, що організаційний внесок сплачено;

– реєструє рукописи, допущені до конкурсу, і зберігає в таємниці інформацію про авторів;

– розсилає членам журі на розгляд файли з конкурсними текстами;

– адмініструє сторінку конкурсу в соцмережі Фейсбук;

– коли всі члени журі прочитають конкурсний рукопис і оприлюднять свої вердикти, адміністратор оприлюднює висновок журі щодо рукопису, який включає всі коментарі членів журі і їхні оцінки, а також загальну суму балів, яку рукопис набрав у конкурсі;

– листується з авторами рукописів, які визнані переможцями, і з їхнього дозволу повідомляє їхні імена та контакти членам журі, директору та головному редактору видавництва;

– знімає з розгляду рукописи авторів, які в будь-який спосіб і на будь-якому етапі конкурсу порушили умову конфіденційності.

Адміністратору заборонено:

– повідомляти будь-кому будь-які дані про автора конкурсного рукопису без його згоди, зокрема й після закінчення конкурсу;

– вступати в полеміку з авторами або членами журі і (або) трактувати рішення журі.

Журі конкурсу

Допущені до розгляду в конкурсі рукописи розглядає журі в складі:

 • Юрій Бедрик, поет, один із найавторитетніших в Україні літературних редакторів;
 • Катріна Хаддад-Розкладай, поетеса, літературознавець, редактор, кандидат філологічних наук;
 • Діана Мельникова, учителька української мови і літератури, письменниця, переможниця конкурсу «Напишіть про мене книжку!» 2016 року;
 • Вікторія Поліщук, літературний критик, організаторка літературних заходів, бібліотекарка ЦБС м. Кропивницького;
 • Іван Андрусяк, поет, дитячий письменник, головний редактор видавництва «Фонтан казок».

Кожен із членів журі:

– отримує від адміністратора конкурсу файли з рукописами, прийнятими на конкурс;

– читає рукописи, формулює свій короткий висновок щодо кожного з них, виставляє кожному відповідний бал (від 0 до 5);

– на сторінці конкурсу в соцмережі Фейсбук особисто оприлюднює щодо кожного рукопису свою оцінку та короткий аргументований висновок.

Кожен член журі оцінює кожен текст за п’ятьма критеріями:

– художня цілісність і оригінальність;

– «розробленість» ключових персонажів, їхній розвиток у тексті; для номінації «Добрі казки» ­– яскравість і оригінальність ключових персонажів;

– виразність і «соковитість» мови твору, її адекватність для дитячого сприйняття;

– динамічність і «несподіваність» сюжету;

– проблемна актуальність тексту, перспективи його читацької рецепції.

Членам журі заборонено у будь-який спосіб спілкуватися з авторами про їхні подані на конкурс рукописи – доти, доки не буде оголошено офіційного рішення журі щодо цього рукопису. Якщо автор намагається поспілкуватися з членом журі про свій рукопис до того, як було оприлюднено результати голосування щодо цього рукопису, – член журі зобов’язаний повідомити про це адміністраторові конкурсу.

Процедура розгляду

Розгляд рукописів проводиться у два етапи.

На першому етапі:

– прийнятий до розгляду рукопис (без інформації про автора) адміністратор конкурсу відправляє двом довільно обраним членам журі; згодом наступний рукопис відправляється двом іншим членам журі – так, щоб на кожного члена журі припадало однакове навантаження, а також так, щоб кожен наступний рукопис розглядала різна пара членів журі;

– обрані члени журі читають рукопис і на сторінці конкурсу в соцмережі Фейсбук особисто оголошують свою оцінку і коротке її обґрунтування;

– рукопис, який на першому етапі набирає від 0 до 7 балів включно, вважається розглянутим, адміністратор на сторінці конкурсу оголошує висновок щодо нього, і троє інших членів журі його вже не читають – адже математично він таким чином уже втрачає шанси на перемогу (максимальний бал 5*5=25, тобто якщо два члени журі дають 7, то максимум буде 3*5+7=22, тобто твір вже не набере необхідні 23 бали);

– до другого етапу допускаються рукописи, які на першому етапі набрали від 8 до 10 балів.

На другому етапі:

– рукопис, який пройшов перший етап, читають троє інших членів журі і на сторінці конкурсу в соцмережі Фейсбук особисто оголошують свою оцінку і коротке її обґрунтування;

– щойно всі члени журі оприлюднили свій вердикт щодо рукопису, адміністратор офіційно на цій самій сторінці оприлюднює суму балів, яку набрав у конкурсі цей рукопис (включно з балами, набраними на першому етапі), а також усі коментарі членів журі;

– рукопис, який набрав мінімум 23 бали, автоматично стає переможцем конкурсу.

Переможці

Твір, який набрав мінімум 23 бали, оголошується переможцем конкурсу.

Ім’я автора рукопису-переможця адміністратор конкурсу оприлюднює лише з його дозволу.

Автор отримує комерційну пропозицію від видавництва «Фонтан казок» на видання його конкурсного твору.

Кількість переможців необмежена.

Рукописи-переможці, автори яких приймуть комерційну пропозицію від видавництва «Фонтан казок», будуть видані книжками у серії «Книжка про мене», «Добрі пригоди», «Добрі казки», «Picture book» або іншій серії видавництва.

Книгарня «Є» (вул. Хрещатик, 46) і видавництво «Час майстрів» запрошують на презентацію українського перекладу книжки Даніеля Пеннака «Око вовка», яка відбудеться 29 червня о 18:30 за участю перекладачки Мії Марченко.

Даніель Пеннак – шкільний вчитель світової літератури, що віддав більше двадцяти п’яти років роботі з дітьми із затримками розвитку і здобув світову славу завдяки детективній серії романів про родину Малоссен. Але перші написані ним твори «Око вовка» та «Метикований пес» адресовані перш за все дітям.

Як вірити людям, якщо вони відібрали у тебе все: волю, рідний дім, родину? Опинившись у клітці паризького зоопарку полярний вовк заборонив собі вірити. Відтоді на світ людей він згоден дивитися лише одним оком. Та що як один із людського роду – хай це усього лише маленький хлопчик – захоче глянути на світ з вовчої точки зору? Що як йому стане терпіння і уваги розбити клітку недовіри, ґрати якої міцніші від ґрат викуваних людьми? Полярний вовк і не сподівався, що хтось спроможний прочитати історію, що загравою і блискітками виписана у його чорній, мов ніч зіниці. Але що, як хтось із людей захоче пережити разом із ним бодай дещицю його радощів і гіркот. Африка – маленький хлопчик з надзвичайним даром оповідати історії теж сумує за домом у великому сірому місті. Та попри всі негаразди, що випали на його долю, він не втратив здатності любити і співчувати всьому живому. А коли вже так, хтозна чи не вартий хлопчина того, аби глянути на нього обома очима?

Вхід вільний.

29/6

Вінниця

Наталія Матолінець презентує роман «Гессі» у Вінниці

18:30 - Книгарня «Є», вул. Соборна, 89

Презентація

28/6

Київ

Двокнижжя Катріни Хаддад «Ніч чужинців» презентують у Києві

18:30 - Книгарня «Є», вул. Хрещатик, 46

Презентація

27/6

Київ

Тарас Лютий та Олег Фея дискутуватимуть про Ніщо у Києві

18:30 - Книгарня «Є», вул. Лисенка, 3

Лекція

26/6

Івано-Франківськ

У Франківську презентують книгу Назара Розлуцького «Нотатник мобілізованого»

18:00 - Книгарня «Є», вул. Незалежності, 31

Презентація

Книгарня «Є» (вул. Соборна, 89) та видавництво Vivat запрошують на презентацію роману Наталії Матолінець «Гессі», що відбудеться 29 червня о 18:30 за участю автора.

У затишному світі, що нагадує часи Belle Époque, де люди дбають передусім про мистецькі насолоди, танцювальні вечірки й вишукані манери, живе 15-річна Гестія Амалія. Проте її життя незбагненним чином перетинається з іншим світом – невидимим, але вловлюваним у химерних подіях і яскравих снах. І чим далі, то більше Гессі розуміє: вона має розгадати хитросплетіння цих світів – лише тоді сповна пізнає себе…

Дівчина балансує між очікуваннями інших і тим, до чого озивається її серце, але рано чи пізно доведеться обирати. Це історія довгих пошуків і неминучих потрясінь. Історія давніх богів, долі яких вплелися в життя людей. І про те, що закохатися до нестями можна, просто побачивши очі, які до тебе всміхаються. Розповідь про звичайну дівчинку та її незвичайну внутрішню магію.

За роман «Гессі» у 2017-му році львівська авторка Наталія Матолінець отримала ІІ премію конкурсу «Коронація слова 2017». А у жовтні минулого року їй присудили спецвідзнаку «За новаторський пошук в жанрі міського фентезі» конкурсу «Крилатий лев» за роман «Варта у Грі». Окрім того, Наталія Матолінець – авторка двох поетичних збірок та учасниця фестивалів «Форум видавців», «Книжковий Арсенал», «LiTerra», «Авалгард», «Запорізька книжкова толока» та інших.

Вхід вільний.

Книгарня «Є» (вул. Хрещатик, 46) і онлайн-видавництво ім. Швайпольта Фіоля запрошують на презентацію поетичного двокнижжя Катріни Хаддад «Ніч чужинців». Подія відбудеться 28 червня о 18:30. 

 

«Ніч чужинців» – друга поетична збірка Катріни Хаддад і водночас перша, що виходить друком (збірка «7:7» 2006 року здобула відзнаку видавництва «Смолоскип»). Поетичне двокнижжя, як означує його авторка, побудоване у формі стрічки Мебіуса: у місці склейки перша книга «Вогні і води, води і вогні» переходить у другу книгу «Домівка буття». А разом із ними одну символічну поверхню утворюють мир і війна (чи то пак життя й війна, адже до війни про мир не говорять, натомість ведуть мову просто про життя), український і сирійський світи. Сюди увійшли тексти, писані у 2006–2017 роках: верлібри і римовані вірші, коротенькі майже хоку – і багатострофні міні-поеми. І все це об’єднано космічним відчуттям місця й моменту, рухом від відчуження до прийняття й навпаки, пошуком мови і слів та глибиною тиші й темряви, з якої і за якою ведеться спостереження.

 

На презентації ітиметься про непомітність переходів і переплетеність війни та миру; про те, як спільна й індивідуальна реальності проявляють себе в поезії; про тишу й темряву як простір для виходу із травми; про віднайдення себе та Іншого в собі – про чужинців серед нас і кожного з нас як чужинця.

 

Вхід вільний.

Книгарня «Є» (вул. Лисенка, 3) та видавництво «Темпора» представлять одинадцяту і фінальну у цьому сезоні зустріч у рамках проекту «Діалоги про…». Подія відбудеться 27 червня о 18:30.

Філософ Тараса Лютого та фізик Олег Фея публічно міркуватимуть про Ніщо з точки зору науки та філософії. Дискутуватимуть про Ніщо як характеристику простору. Розкажуть про часові виміри Ніщо, Ніщо як царину можливого та екзистенційні параметри Ніщо. Запитають себе, чи взагалі існує Ніщо у фізиці та філософії. Що в осерді чорних дір та чорної матерії. І чому Всесвіт можна назвати бульбашкою у неосяжному первинному полі.

Вхід вільний.

Книгарня «Є» (вул. Незалежності, 31) запрошує на презентацію книги Назара Розлуцького «Нотатник мобілізованого» за участю автора. Подія відбудеться 26 червня о 18:00.

Як зазначає автор, його спогади не є цілісною розповіддю про бойові дії на фронті чи історією бойового підрозділу. Вони також не дають відповіді на запитання, що може відчувати людина, потрапивши із цивільного життя у військову обстановку. Вони не дуже годяться для аналізу політичної та військової ситуації, для відображення загальних настроїв українських солдатів і до інших узагальнюючих штук. Їхня особливість у тому, що вони дуже суб’єктивні. Вони описують лише події, які безпосередньо стосувалися автора, й узагальнюють його особистий досвід армійської служби та війни.

Отож, ця книга не про війну і не про солдатів, хоча і те й інше у ній присутнє. Це спроба автора «…ретроспективно відтворити основні віхи свого перебування на фронті. Це спогади одного з тисяч рядових бійців української армії про те, як він жив, чим займався і про що думав під час своєї служби і війни. У них не дається критичних оцінок командуванню та керівництву, окрім безпосереднього командування, із яким я особисто знайомий. Тут немає аналізу тактичної і стратегічної ситуації, тактико-технічних показників зброї, розлогих описів бойових дій, загальноармійських особливостей служби. Натомість тут більше йдеться про побут нашої артбатареї, про стосунки бійців із місцевим населенням, командуванням та між собою, про різні випадки, що траплялися зі мною або побратимами, про собак і котів, які стали повноправними членами нашої бойової сім’ї. Однак навіть у такому контексті ці спогади не є повноцінною історією 6-ї батареї 2-го артилерійського дивізіону 55-ї окремої артилерійської бригади. Швидше це є історія моїх приватних вражень під час служби в армії і війни на Донбасі – думаю, таке визначення для цієї книги буде найбільш оптимальним…».

«Нотатник мобілізованого» – це розповідь про те, як цивільна людина внаслідок обставин та власної позиції стала бійцем на війні. Автор зазначає, що він не оригінальний у цьому жанрі – про це написано чимало художніх і документальних творів. Однак у нашому суспільстві наразі є запит на інформацію, пов’язану з нинішньою російсько-українською війною та її учасниками. Автор намагався у своїй книзі максимально відверто описати про все побачене і пережите.

Довідка:

Назар Розлуцький – історик, дослідник історії УПА та історії української діаспори, поет, прозаїк, в 2015-16 роках служив у 55-й окремій артилерійській бригаді, старший науковий співробітник Музею української діаспори.

Вхід вільний.

26/6

Харків

Андрій Войніцький презентує роман «Новини» у Харкові

18:30 - Книгарня «Є», вул. Сумська, 3

Презентація

26/6

Рівне

Роман Марії Ткачівської «Голос перепілки» презентують у Рівному

18:30 - Книгарня «Є», вул. Короленка, 2

Презентація

26/6

Київ

Книжку «Гібридна топографія» Ярослава Поліщука презентують у Києві

19:00 - Книгарня «Є», вул. Хрещатик, 46

Презентація

25/6

Київ

Роман Кейт Аткінсон «Руїни бога» обговорять у читацькому клубі в Києві

18:30 - Книгарня «Є», вул. Лисенка, 3

Лекція

Книгарня «Є» (вул. Сумська, 3) і видавництво «Фабула» запрошують на презентацію роману Андрія Войніцького «Новини». Подія відбудеться 26 червня о 18:30.

 

«Але ж це Харків, дитинко…» – каже собі герой цієї неординарної книги. Рідко можна відчути таку напругу, як у дебютному романі Андрія Войніцького, такий болісний саспенс, такі стрімкі й неочікувані повороти сюжету. Це воістину Харків, найсправжніший, тільки замість симпатичного аверсу цієї блискучої монети перед читачем чи не вперше постає похмурий реверс міста-мільйонника, його жорстокий, часом кривавий виворіт, потопаючий у випарах синтетичних наркотиків. Першокласний трилер – і точно вивірена психологічна оповідь про те, як життя, що так багато обіцяло спочатку, розлітається на друзки…

 

То що ж нас чекає? Харків, який не прощає й не дарує другого шансу? Чи багатолике місто, у якому із самого дна можна потрапити на світлий бік?

 

Вхід вільний.

Книгарня «Є» (вул. Короленка, 2) і видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля» запрошують на презентацію нового роману Марії Ткачівської «Голос перепілки». Подія відбудеться 26 червня о 18:30.

Колись давно Борис звабив скромну сільську дівчину Стефу і відмовився від свого сина Мартина. Стефа та її малюк були приречені на голод і злидні. Тяжкі часи спіткали й самого Бориса – під час війни він опинився на чужині, в Німеччині. Там він зустрів землячку Ганну, яка до безтями закохалася в нього. Але доля розвела їх: Борис згодом повернувся до рідного села, став заможним господарем, а Ганна була змушена виживати з малою донькою на руках… Тим часом підростав Мартин. Він присягнувся ніколи й нічого не просити в батька, який викреслив їх із матір’ю зі свого життя. Та доля сплітається химерним візерунком: Мартин прагне одружитися з пасербицею свого батька – Марією…

Довідка:

Марія Ткачівська – українська поетеса, письменниця, перекладач та педагог. Лауреатка премій імені Івана Франка, премії імені В. Стефаника та літературного конкурсу «Коронація слова».

Вхід вільний.

Книгарня «Є» (вул. Хрещатик, 46) та Видавництво 21 запрошують на презентацію книжки літературознавця, культуролога, доктора філологічних наук Ярослава Поліщука «Гібридна топографія. Місця й не-місця в сучасній українській літературі». Подія відбудеться 26 червня о 19:00.

«Гібридна топографія. Місця й не-місця в сучасній українській літературі» – це літкритика з елементами есеїстики. Ярослав Поліщук представив концептуально цілісний проект; на прикладі сучасної художньої літератури він вибудовує уявну географію, говорить про символічне освоєння простору засобами культури. Серед авторів, про яких мовиться у книзі, – Юрій та Софія Андруховичі, Володимир Лис, Сергій Жадан, Володимир Рафеєнко, Надія Мориквас, Василь Шкляр.

Головний концепт праці «гібридна топографія» одразу викликає асоціативний зв’язок з іншим особливо актуальним поняттям – «гібридна війна». Гібридність, як зазначає автор, – це «технологія (як війни, так і культури), потребу осмислення якої виразно засвідчують твори Сергія Жадана, Володимира Рафєєнка, Юрія Андруховича, які аналізовано в книжці».

Безперечно, поява такого дослідження зумовлена самим часом, необхідністю осмислити актуальні події в Україні, витоки цих процесів та їхні можливі наслідки. «Книжка укладена таким чином, щоб у її структурі представити місця пам’яті та не-місця, а також означити «сейсмічну зону», якою нині є Схід і війна на Донбасі. Сприйняття місць і не-місць визначає ідентичність сучасної людини, а в чомусь заповідає майбутнє. Разом з тим «гібридна топографія» зворотним чином проектується на час, тобто апелює до минулого, в якому формувалися наші уявлення простору. Сучасна художня література дає добротний матеріал, аби над цим замислитися», – каже Ярослав Поліщук про головний меседж своєї книжки і далі міркує стосовно того, чим вона є для нього самого: «Книжка є спробою осягнути стан культури в добу суперечливої суспільної трансформації. І заохоченням до рефлексії над проблемою гібридності – в ідентичності, пам’яті, художній уяві. Для автора особисто – пошук відповіді на виклики гібридної війни й тотальної пропаганди».

Довідка:

Ярослав Поліщук (5 грудня 1960, с. Самостріли, Рівненщина) – літературознавець, культуролог, краєзнавець, доктор філологічних наук, професор професор Познанського університету імені Адама Міцкевича. Автор 8-ми наукових монографій: Реактивність літератури (2016), Ukraińskie rozstaje (Białystok, 2015), Пейзажі людини (2008, друге вид. – 2013); РЕвізії пам’яті (2011); «І ката, і героя він любив…» Михайло Коцюбинський. Літературний портрет (2009); З дискурсів і дискусій (2008); Література як геокультурний проект (2008); Міфологічний горизонт українського модернізму (1998, друге вид. – 2002). Автор 200 наукових статей у вітчизняних та зарубіжних виданнях.

Вхід вільний.

Книгарня «Є» (вул. Лисенка, 3) та портал «ЛітАкцент» запрошують на обговорення роману Кейт Аткінсон «Руїни бога» (видавництво «Наш формат»), яке відбудеться 25 червня о 18:30 в рамках читацького клубу «ЛітАкцент».

Поговоримо про:

 • втрачене покоління, але не те, до якого ми звикли,
 • всі сім’ї нещасливі по-різному: як сімейна сага стала центральним жанром останнього десятиліття,
 • віднайдений час: як працювати із різними часовими шарами і не перетворитися на Пруста,
 • книжки-як-терапія: чому вони й далі пишуть про війну,
 • ще одна з роду Геллерів: злочин і спокута у літературі про війну,
 • Воннегут vs Аткінсон: американська традиція проти британської.

Вхід вільний.

25/6

Київ

Атлас «Terra Ucrainica» презентують у Києві

18:30 - Книгарня «Є», вул. Хрещатик, 46

Презентація

27/6

Київ

Дмитро Лазуткін прочитає вірші з «Артерії» у Києві

19:00 - Кнайп-клуб «Купідон», вул. Пушкінська, 1-3

Презентація

27/6

Київ

Ґузель Яхіна презентує свої книжки на творчому відео-вечорі у Києві

18:30 - Бізнес-школа «МІМ», вул. Шулявська, 10/12, конференц-зал, 5-й поверх

Презентація

21/6

Київ

Серію Агнєшки Стельмашик «Хроніки Архео» презентують у Києві

18:30 - Книгарня «Є», вул. Хрещатик, 46

Презентація

Книгарня «Є» (вул. Хрещатик, 46) та видавництво Клуб Сімейного Дозвілля запрошують на презентацію історичного атласу України і сусудніх земель «Terra Ucrainica». Подія відбудеться 25 червня о 18:30. 

 

Цей атлас — унікальне поєднання картографії та історії, перша науково-популярна робота такої глибини та обсягу, результат довготривалої та кропіткої роботи. Книжка містить документальні ілюстрації та 93 унікальні карти. Водночас – це короткий історичний нарис про минуле України і 8 розділів з історичними картами й докладними коментарями до них, роз’ясненнями, витягами з історичних джерел та документів. Карти відображають не тривалі періоди, а конкретні історичні моменти, що демонструють зміни в політичному та територіальному устрої. Об’єктивний погляд на найбільш важливі і неоднозначні етапи історії України. Без стереотипів та заангажованості.

 

Вхід вільний.

У середу, 27 червня, у Кнайп-клубі «Купідон» (вул. Пушкінська, 1-3) Дмитро Лазуткін прочитає вірші з нової книги «Артерія». Інтерактивна збірка, що вийшла у «Видавництві Старого Лева» і вмістила поезію, написану Дмитром впродовж семи років, – містить qr-коди з переходом на аудіозаписи віршів. І вже наступної середи про ніжніть та ненависть, війну й кохання з автором спілкуватиметься поет, письменник Олег Коцарев. Початок о 19:00. 

«Артерія» — нова поетична книжка відомого поета, журналіста та телеведучого Дмитра Лазуткіна. Його вірші — це фіксація внутрішнього стану, вони захоплюють і вражають з першого рядка. «Це головна моя книга, найбільш повна і важлива на сьогоднішній день, – розповів Дмитро. –  До того ж, «Артерія» є живою – її можна читати і слухати водночас. Іноді здаватиметься, що слова пульсують, розриваючи тонку матерію світу, а згодом – поєднуються у енергетичних потоках: ніжність змішується з ненавистю, кров з глиною, а війна, що насувається ззовні – з коханням, що росте зсередини, зрозуміле й легке перемелюється у хаотичну матерію, але згодом знаходить нову форму існування. В останньому розділі логічні  конструкції розсипаються і утворюють колаж, схожий на малюнки божевільного, втім наскрізною залишається любов – з її ледве помітними, але невідворотними вібраціями».

У «Артерії» зібрані тексти Дмитра Лазуткіна написані з 2011 й донині. Текстову частину збірки доповнили яскраві креативні ілюстрації одеського дизайнера Євгена Величева та qr-коди, додані до віршів: «Приємно, що книга є інтерактивною, –  каже автор.  – Читач  завжди матиме нагоду піти трохи далі у розумінні й відчутті тексту, бо за допомогою смартфону і qr-коду можна почути авторське виконання віршів. А полюбити книгу очима спонукають прекрасні ілюстрацій Євгена Величева».

Довідка:

Дмитро Лазуткін – поет, журналіст, телеведучий. Закінчив Національний технічний університет України. Працював інженером-металургом, тренером з карате, журналістом, ведучим програми «У світі єдиноборств», «ПроРегбі», «Чоловічий клуб» на Першому Національному телеканалі, коментував Олімпійські ігри в Пекіні, Ванкувері, Лондоні. Народився й мешкає у Києві. Автор низки поетичних збірок, серед який «Дахи» (2003), «Солодощі для плазунів» (2005), «Набиті травою священні корови» (2006), «Бензин» (2008), «Добрі пісні про поганих дівчат» (2012), «Колядки і вальси» (2014), «Червона книга» (2015), «Паприка грез» (2006), «Артерія» (2018).

Вхід вільний.

Творчий відео-вечір із письменницею татарського походження Ґузель Яхіною, який відбудеться 27 червня о 18:30 у бізнес-школі «МІМ» (вул. Шулявська, 10/12). Поговоримо про першу книгу авторки «Зулейха відкриває очі» і про новий бестселер, який нещодавно побачив світ – «Діти мої». Вестиме творчу зустріч українська письменниця Олена Андрейчикова.

 

«Зулейха відкриває очі» – дебютний роман авторки, який уже отримав величезну кількість літературних нагород, був перекладений 18 мовами світу і театралізований на великій сцені.
Ця розповідь про долю татарської жінки часів червоного терору, сповнена такою реалістичністю, достовірністю і чарівністю, яких так не вистачає сучасній прозі, а присутній кінематографічний стиль авторки лише підсилює драматизм подій і яскравість образів.

 

Саме завдяки глибокій обізнаності з національними традиціями, любові до свого народу, сповненої гідності й поваги до людей інших національностей, делікатному дотику до фольклору, Ґузель вдалося написати справді сильний роман, який захоплює з першої сторінки.

 

«Цей роман потрапляє прямо в серце. Ґузель Яхіна повертає нас до словесності точного спостереження і тонкої психології. Про жіночу силу і жіночі слабкості, про священне материнство в робочому таборі, пекельний заповідник, придуманий одним з найбільших лиходіїв людства», – так відгукнулася про цей роман Людмила Уліцька.

 

Кілька місяців тому світ побачив новий роман авторки – «Діти мої». Поволжя, 1920-1930-і роки. Якоб Бах – російський німець, учитель в колонії Гнаденталь. Він давно відвернувся від світу, ростить єдину дочку Анче на віддаленому хуторі й пише чарівні казки, які чудесним і трагічним чином втілюються в реальність.

 

«Я хотіла розповісти про світ німецького Поволжя – яскравий, самобутній, живий – про світ, який колись було створено сторонніми людьми в чужій країні, а сьогодні – загублено в минулому. Але це ще й історія про те, як велика любов провокує страхи в нашому серці і одночасно допомагає їх здолати», – Ґузель Яхина.

 

Відвідувачі матимуть можливість поспілкуватися з Ґузель Яхіною, особисто поставити запитання і придбати книжки автора. Ви довідаєтеся про історію створення романів, ближче познайомитеся з татарською культурою, побачите виступ вокального ансамблю «Талір».

 

Учасники:

 

 • Ґузель Яхина – письменник, лауреат премій «Ясна Поляна» і «Велика книга», автор книг «Зулейха відкриває очі», «Діти мої».Олена Андрейчикова – письменник, перекладач, журналіст, автор книг «Женщины как женщины», «Остаться дома в понедельник», «Таємне понеділкування», «Акулы тоже занимаются любовью». 

 

Вхід: безкоштовно, за умови реєстрації

 

Кількість місць обмежена.

 

Подія на Фейсбуці

Книгарня «Є» (вул. Хрещатик, 46) та «Видавництво 21» запрошують на презентацію пригодницько-пізнавальної серії Агнєшки Стельмашик «Хроніки Архео», що відбудеться 21 червня о 18:30.

Ірина Шевченко, яка працює над перекладом серії, представить дві перші книжки «Хронік Архео» – «Таємниця коштовності Нефертіті» і «Скарб Атлантів», а також познайомить з томом «Секрет великого магістра», що побачить світ до кінця літа. Перекладач розповість про пригодницько-пізнавальну книгу як особливо актуальний напрямок дитячої та YA-літератури, познайомить з тенденціями розвитку цього напрямку на європейському книжковому ринку, а також зробить акцент на тому, який ефект має цей напрямок літератури, як впливає на дітей, їхній розвиток, а також як сприяє покращенню комунікації між дитиною і дорослим.

Головні герої «Хронік Архео» – юні любителі археології та пригод Бартек, Аня, Мері Джейн, Джим, Мартін. Їхні канікули щоразу перетворюються на зустріч з таємницею, захопливу подорож-ребус, сповнену загадкових, цікавих, а часто й небезпечних зустрічей і подій. Під час мандрівок юні дослідники, а разом з ними й читачі, відкривають для себе різні країни, куточки світу, про які, дійшовши до останньої крапки, читач знатиме все.

Аґнєшка Стельмашик оповідає ненав’язливо, легко, з повагою та любов’ю до своїх читачів. Обрана нею форма пригодницько-пізнавальної книжки – це один із найбільш звичних форматів рецепції та осмислення інформації для сучасних дітей та підлітків: тут є пригода, гра, цікава історія, яскраві ілюстрації, багато додаткового матеріалу, який спрацьовує за принципом гіперпосилань. Книга зібрана з багатьох деталей: карти, схеми, таблиці, інформативні вставки, малюнки різних предметів з їхніми назвами, жуки, птахи тощо (ілюстратор Яцек Пастернак захопився не на жарт).

«Хроніки Архео» – це ідеально поєднані та продумані форма й зміст, адже Аґнєшці Стельмашик, як і будь-якому сучасному дитячому письменнику, доводиться працювати в умовах непростої конкуренції. Але їй навіть вдається перемагати. «Справді, нині нелегко зацікавити молодих читачів літературою, – ділитьсяч Аґнєшка Стельмашик. – Складніше конкурувати з іграми та всілякими ґаджетами. Тому велику радість приносять мені діти, які пишуть мені, діляться враженнями від прочитання моїх книжок. Я також щаслива, коли на авторських зустрічах батьки кажуть, що завдяки «Хронікам Архео» їхні діти підхопили читацьку бацилу, полюбили читати і щоразу беруться за інші книги, хоч раніше неохоче це робили. Тоді я відчуваю величезне задоволення».

Ірина Шевченко, Дитяче арт-видавництво «Чорні вівці», «Видавництво 21», книгарня «Є» запрошують 21 червня усіх, хто любить пригоди, таємниці, відкриття, терпіти не може пасивного відпочинку і читання, від якого хилить до сну, тих, для кого читання досі є інопланетною територією, а також тих, хто ще не спланував свої літні вакації.

Вхід вільний.

21/6

Вінниця

Дмитро Лазуткін презентує книжку «Артерія» у Вінниці

18:30 - Книгарня «Є», вул. Соборна, 89

Презентація

21/6

Тернопіль

У Тернополі презентують український переклад Ґертруди Стайн «Автобіографія Еліс Б. Токлас»

18:30 - Книгарня «Є», вул. Валова, 7-9

Презентація

21/6

Івано-Франківськ

Переклад книжки Мітча Кілліна «Країна припливів» презентують у Франківську

19:30 - Книгарня «Є», вул. Незалежності, 31

Презентація

22/6

Київ

У Києві презентують книжку «Друга світова війна. Бібліотека «Історичної правди»

18:30 - Книгарня «Є», вул. Хрещатик, 46

Презентація

Книгарня «Є» (вул. Соборна, 89) та «Видавництво Старого Лева» запрошують на презентацію книжки Дмитра Лазуткіна «Артерія», що відбудеться 21 червня за участю автора. Початок – о 18.30. Модератор – Олександр Вешелені.

«Артерія» – нова поетична книжка відомого українського поета, журналіста та телеведучого Дмитра Лазуткіна. Його вірші – це фіксація внутрішнього стану, вони захоплюють і вражають з першого рядка. Текстову частину збірки доповнюють яскраві ілюстрації Євгена Величева. Новою і незвичайною «фішкою» збірки є qr-коди, додані до деяких віршів. Завдяки цьому поезія ніби оживає: читачі матимуть змогу почути голос автора та його власне прочитання творів.

«Це головна моя книга, найбільш повна і важлива на сьогоднішній день, – розповів Дмитро. – До того ж, «Артерія» є живою – її можна читати і слухати водночас. Іноді здаватиметься, що слова пульсують, розриваючи тонку матерію світу, а згодом – поєднуються у енергетичних потоках: ніжність змішується з ненавистю, кров з глиною, а війна, що насувається ззовні – з коханням, що росте зсередини, зрозуміле й легке перемелюється у хаотичну матерію, але згодом знаходить нову форму існування. В останньому розділі логічні конструкції розсипаються і утворюють колаж, схожий на малюнки божевільного, втім наскрізною залишається любов – з її ледве помітними, але невідворотними вібраціями».

Дмитро Лазуткін – поет, журналіст, телеведучий. Закінчив Національний технічний університет України. Працював інженером-металургом, тренером з карате, журналістом, ведучим програми «У світі єдиноборств», «ПроРегбі», «Чоловічий клуб» на Першому Національному телеканалі, коментував Олімпійські ігри в Пекіні, Ванкувері, Лондоні. Народився й мешкає у Києві. Автор низки поетичних збірок, серед який «Дахи» (2003), «Солодощі для плазунів» (2005), «Набиті травою священні корови» (2006), «Бензин» (2008), «Добрі пісні про поганих дівчат» (2012), «Колядки і вальси» (2014), «Червона книга» (2015), «Паприка грез» (2006), «Артерія» (2018).

Вхід вільний.

Книгарня «Є» (вул. Валова, 7-9) та «O.K. Publishing» запрошують на презентацію книжки Ґертруди Стайн «Автобіографія Еліс Б. Токлас», що відбудеться 21 червня о 18:30 за участю перекладачки Наталії Семенів.

Ґертруда Стайн (1874-1946) – видатна письменниця, першопроходиця літератури модерну – постає перед українськими читачами у своєрідній автобіографії, що певним чином показує погляд з іншого боку на події, описані в романі Ернеста Гемінґвея «Свято, яке завжди з тобою». Письменники та художники, діячі культури, чиїми зусиллями було сформоване ХХ століття, низкою пройдуть сторінками цієї книги. «Автобіографію Еліс Б. Токлас» можна читати по-різному – як художній довідник і путівник авангардними майстернями та підмостками Парижа, як історичний роман і, нарешті, як психологічний стилістичний шедевр.

Вхід вільний.

Книгарня «Є» (вул. Незалежності, 31) і видавництво «Вавилонська бібліотека» запрошують на презентацію перекладу книжки Мітча Кілліна «Країна припливів», що відбудеться 21 червня о 19:30 за участю Романа Малиновського, перекладачки Наталії Гончар та ілюстраторки Богдани Давидюк.

«Країна припливів» – історія химерних подорожей. У кожного з героїв вона своя – хтось вирушає в Ютландію, хтось – на той світ, дехто блукає просторами океанів у примарній субмарині. Для одинадцятилітньої Желізи-Роуз – це мандрівка у дивовижний світ власної уяви, де оживають частинки поламаних ляльок, мерці перетворюються на болотяних людей, а світлячки прилітають побажати на добраніч. Це – подорож-втеча від реальності, яка пересічній людині здалася б трагічною, гнітючою та моторошною. Але не Желізі-Роуз. Вона вміє її змінювати. А ще вона вміє приготувати героїновий укол.

Вхід вільний.

Книгарня «Є» (вул. Хрещатик, 46) та видавництво Vivat запрошують на презентацію книжки «Друга світова війна. Бібліотека «Історичної правди», яка відбудеться 22 червня о 18:30.

Війна розділила родини, позбавила ж життів, скалічила долі…

Знати і пам’ятати важливо в будь-який час. Навіть через багато десятиліть з’являються нові деталі, спогади і свідчення.

 • Війна (не) наша — не тільки за Батьківщину, а й за інтереси кількох тоталітарних держав.
 • Війна наша — навіть через вісімдесят років.
 • Війна жива — ми пам’ятаємо.
 • Війна інша — різна для всіх, бо кожен бачить і розуміє по-своєму.

Книжка складається з реальних сімейних історій, переказаних зі слів батьків, бабусь і дідусів. Автори статей, зібраних завдяки науково-популярному виданню «Історична правда», розповідають про найстрашнішу війну ХХ століття, про долі тих людей, чиї життя назавжди розділилися на до і після.

Зокрема, ви дізнаєтесь про:

 • українців, які воювали в різних арміях;
 • життя депортованих;
 • долі вивезених на примусові роботи;
 • чоловіків і жінок, що назавжди лишилися молодими.

Одна війна — різні долі.

Вхід вільний.

19/6

Харків

У Харкові презентують книжку Назара Розлуцького «Нотатник мобілізованого»

17:00 - Книгарня «Є», вул. Сумська, 3

Презентація

19/6

Київ

У Києві презентують UA:Казки для дітей

18:30 - Книгарня «Є», вул. Лисенка, 3

Презентація

19/6

Львів

Йоханан Петровський-Штерн презентує монографію «Анти-імперський вибір» у Львові

18:30 - Книгарня «Є», пр-т Свободи, 7

Лекція

20/6

Івано-Франківськ

Український переклад книжки Ніла Стівенсона «Сімміс» презентують у Франківську

18:30 - Книгарня «Є», вул. Незалежності, 31

Презентація

Книгарня «Є» (вул. Сумська, 3) і видавництво «Темпора» запрошують на презентацію книжки Назара Розлуцького «Нотатник мобілізованого». Подія відбудеться 19 червня о 17:00.

Ця книга не про війну і не про солдатів, хоча і те й інше у ній присутнє. Це спроба автора «…ретроспективно відтворити основні віхи свого перебування на фронті. Це спогади одного з тисяч рядових бійців української армії про те, як він жив, чим займався і про що думав під час своєї служби і війни. У них не дається критичних оцінок командуванню та керівництву, окрім безпосереднього командування, із яким я особисто знайомий. Тут немає аналізу тактичної і стратегічної ситуації, тактико-технічних показників зброї, розлогих описів бойових дій, загальноармійських особливостей служби. Натомість тут більше йдеться про побут нашої артбатареї, про стосунки бійців із місцевим населенням, командуванням та між собою, про різні випадки, що траплялися зі мною або побратимами, про собак і котів, які стали повноправними членами нашої бойової сім’ї. Однак навіть у такому контексті ці спогади не є повноцінною історією 6-ї батареї 2-го артилерійського дивізіону 55-ї окремої артилерійської бригади. Швидше це є історія моїх приватних вражень під час служби в армії і війни на Донбасі ― думаю, таке визначення для цієї книги буде найбільш оптимальним…».

Довідка:

Назар Розлуцький – історик, дослідник історії УПА та історії української діаспори, поет, прозаїк, в 2015-16 роках служив у 55-й окремій артилерійській бригаді, старший науковий співробітник Музею української діаспори. В Харкові презентуватиме свою нову книгу «Нотатник мобілізованого», в якій розповідає про власний досвід участі в російсько-українській війні.

Вхід вільний.

Книгарня «Є» (вул. Лисенка, 3) та Суспільне мовлення України запрошують на презентацію Суспільної радіохвилі авторських казок українською мовою для дітей UA:Казки, що відбудеться 19 червня. Початок – о 18:30. 

 

Чому кенгуру стрибає, а кіт вмивається по обіді? Коли з’явилось могутнє дерево баобаб, а лис вовку масло показав? Навіщо миші збираються на раду, а бджола рятує гусці життя? Як цап і лис ділили мішок моркви, а курочка врятувала півника? Про все це можна дізнатися з найкращих казок народів світу, які ми Українське радіо вибрало та озвучило спеціально для маленьких слухачів та слухачок.

 

Українське радіо проведе панельну дискусію щодо ролі дитячої літератури на Суспільному радіо.

 

Спікери:

 

 • генпродюсер цифрових платформ Суспільного мовлення Дмитро Хільченко;
 • генпродюсер Українського радіо Дмитро Хоркін;
 • авторка казки «Про добре серце» Наталія Писаренко.
 • Спеціальна гостя: Христина Соловій.

 

Вхід вільний.

Книгарня «Є» (пр-т Свободи, 7) спільно з видавництвом «Критика» запрошує на презентацію монографії Йоханана Петровського-Штерна «Анти-імперський вибір: постання українсько-єврейської ідентичности» за участю автора, яка відбудеться 19 червня о 18:30.

Подібно до представників будь-якої іншої упослідженої етнічної групи, єврейські еліти модернізувалися, інтеґруючись у панівну культуру, найчастіше – державну або імперську. Вони вибирали німецьку мову в Чехії, французьку в колоніях Північної Африки, російську на теренах Наддніпрянщини, Слобожанщини та Південної України.

Видана англійською мовою 2009 року в Yale University Press, книжка знаного дослідника історії та літератури східноевропейського єврейства професора Північно-Західного університету в Чикаґо Йоханана Петровського-Штерна пропонує важливу поправку до цієї моделі, адже тут ідеться про євреїв, які вибрали собі інтеґрацію в бездержавну неімперську культуру – в націонал-демократичне середовище пригніченого сколонізованого народу.

На прикладі життя і творчости Грицька Кернеренка, Івана Кулика, Раїси Троянкер, Леоніда Первомайського і Мойсея Фішбейна – чотирьох письменників і письменниці останнього століття, які виросли переважно в їдишомовному та російськомовному середовищі, – пропонує розглянути мовний і культурний вибір, у ґрунті речі супротивний щодо звичаїв єврейської інтеґрації, імперського асиміляційного вектора і традиційного вибору на користь самозбереження. Йоханан Петровський-Штерн – народжений у Києві американський і український історик, філолог, дослідник культури, есеїст і перекладач. 2001-го року захистив докторську дисертацію з новітньої єврейської історії в Брендайзькому університеті (Волзем, Масачусетс). Професор єврейських студій на історичному факультеті Північно-Західного університету в Чикаґо. Досліджує та викладає ранньомодерну і модерну історію євреїв, проблеми українсько-єврейських стосунків і слов’янсько-єврейських літератур, історію єврейського містицизму та кабали.

Вхід вільний.

Книгарня «Є» (вул. Незалежності, 31) і видавництво «Навчальна книга – Богдан» запрошують на презентацію перекладу книжки Ніла Стівенсона «Сімміс», що відбудеться 20 червня о 18:30 за участю перекладача Остапа Українця та дизайнера обкладинки Ігоря Дунця.

Що буде після кінця світу?

Місяць вибухнув раптово і без жодної на те причини. Земля стала бомбою з годинниковим механізмом. У пошуку спасіння від неминучого нації усього світу об’єдналися, щоб реалізувати амбітний план порятунку людства далеко за межами планети, у відкритому космосі.

Але складність і непередбачуваність людської природи у поєднанні з неймовірними викликами та небезпеками загрожували безстрашним піонерам, аж поки людей не залишилося зовсім мало…  П’ять тисяч років потому їхні нащадки, сім різних рас, почали іншу сміливу подорож до невідомого, чужого світу, повністю знищеного катаклізмом і часом, що називається Земля.

Вхід вільний.

23/6

Львів

У Львові проведуть дитячу суботу

11:30 - Книгарня «Є», вул. Винниченка, 6

Лекція

23/6

Рівне

У Рівному почитають із дітьми книжку Оксани Лущевської «Опікуни для жирафа»

12:00 - Книгарня «Є», вул. Короленка, 2

Лекція

24/6

Запоріжжя

«Ягідна фея Суничка. У променях сонця» прочитають дітям 6-9 років у Запоріжжі

11:00 - Книгарня «Є», пр-т Соборний, 137

Лекція

23/6

Суми

Творче читання «Улюблені вірші» проведуть у Сумах для дітей 3-7 років

12:00 - Книгарня «Є», вул. Соборна, 44

Лекція

Книгарня «Є» (вул. Володимира Винниченка, 6) спільно з найбільшою мережею дитячих парків в Україні «Дитяча планета» запрошує на дитячу суботу 23 червня об 11:30. 

Маленьке мишеня Сильвестр було зовсім самотнє, адже ніхто не хотів мати за друга сіру мишу. Одного дня, почувши, як хлопчик грає на скрипці, Сильвестр змайстрував собі з маленького ключика скрипку і… це змінило його життя.Чудову історію про дружбу мишеняти і хлопчика написала й намалювала талановита 19-річна художниця з Мелітополя Дана Кавелі, студентка видавничо-поліграфічного факультету КПІ.

До речі, після знайомства з цією книжкою багато хто з вас перестане боятися мишей, адже Міккі Маус, який живе у «Дитячій планеті», покаже вам, що насправді мишки дуже веселі та дружелюбні.

Реєстрація за номером 050 512 70 71.

Вхід вільний.

Книгарня «Є» (вул. Короленка, 2) запрошує дітей віком 4-7 років та їхніх батьків на читання книжки Оксани Лущевської «Опікуни для жирафа» («Видавництво Старого Лева») та аквагрим. Подія відбудеться 23 червня 12:00.

У день народження Оля загадує бажання: «Хочу цілий тиждень ходити в зоопарк!». І ось дівчинка йде туди з братом і татом. У зоопарку вони дізнаються, що можна стати опікунами для тварин. І разом вирішують опікуватися жирафом Джуто. Оля хоче, щоб усі звірі в зоопарку були доглянутими і любленими. І в неї з’являється ще одна мрія. Але яка?

У цій книжці міцно переплітаються щира дитяча любов і глибоке розуміння взаємозалежності між природою та людиною.

Реєстрація за телефоном 096 520 84 48.

Вхід вільний.

Книгарня «Є» (пр-т Соборний, 137) запрошує дітей віком 6-9 років та їхніх батьків на читання книжки Штефані Дале «Ягідна фея Суничка. У променях сонця» (видавництво «Ранок») та настільну гру з дітьми «Хто я?». Подія відбудеться 24 червня об 11:00.

Ягідна фея Суничка завжди потрапляє у пригоди. Разом із друзями вона викриває таємничого крадія суниць, допомагає землерійці Ірмі й квітковій феї Беллі. Як чудово, що друзі завжди поруч!

А також пограємо в настільну гру «Хто я?» – фантастично цікава, захоплююча, мега-весела гра для дітей та дорослих! Божевільний азарт, веселощі та сміх крізь сльози гарантовано! В цій грі вам потрібно відгадати хто ви є! Здавалося б, що може бути простішим? Але ні! Суть гри полягає в тому, що кожному гравцеві вдягається на голову обруч, в який вставлено картку із малюнком, який відомо всім гравцям, крім вас. Ви в відчайдушних спробах намагаєтеся відгадати хто ж ви є. «Легко» – скажете ви. Але й тут на вас чекає випробування. Випробування часом. На всі питання й спроби вгадати слово у вас одна хвилина.

Реєстрація обов’язкова за телефоном 099 201 63 87 (Вероніка).

Вхід вільний.

Книгарня «Є» (вул. Соборна, 44) запрошує дітей 3-7 років на Дитячу суботу «Улюблені вірші»: творче читання книги «Улюблені вірші-3» (видавництво «А-ба-ба-га-ла-ма-га») та майстер-клас зі створення героїв віршів. Подія відбудеться 23 червня о 12:00.

Зустрічайте довгоочікуваний третій – завершальний – том «Улюблених віршів»! Загалом понад 150 пречудових віршів українських та іноземних поетів на всі смаки! З малюнками найкращих українських ілюстраторів! Хочете знати, що насправді можна побачити в театрі, про що теревенили їжаки у перукарні і для чого слоненяткові рожева п’ятка – тоді мерщій до нас.

А для того, щоб назавжди запам’ятати цей день знайомства з вишуканою поезією для дітей, разом з учасниками Дитячої суботи виготовимо звіряток-героїв книги у техніці аплікація.

Реєстрація за телефоном 066 424 47 68.

Вхід вільний.

23/6

Рівне

Книжки Наталії Павліщєвої почитать дітям 8-12 років у Рівному

14:00 - Книгарня «Є», вул. Короленка, 2

Презентація

24/6

Київ

Читацький клуб обговорить «Фауста» Йоганна Вольфганга Ґете у Києві

17:00 - Клуб «Пломінь», пров. Шевченка, 5

Лекція

19/6

Київ

Книгу «Люди «сірої зони»» презентують у Києві

19:00 - Кримський дім, вул. Михайла Омеляновича-Павленка, 9

Презентація

21/6

Київ

Марина Рябченко проведе лекцію «Перша світова війна в українській літературі» у Києві

18:30 - Експертний корпус

Лекція

Книгарня «Є» (вул. Короленка, 2) запрошує дітей віком 8-12 років та їхніх батьків на читання книжки Наталії Павліщєвої «Одрі Хепберн» (агентство «ІРІО») та знайомство з серією книг «Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей». ​Подія відбудеться 23 червня о 14:00.

Серія «Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей» – це унікальний проект, який сприяє набагато якіснішому дозвіллю батьків і дітей. Книги серії написані в захоплюючій і доступній формі, що робить сам процес читання не нудним і корисним. Діти поринають у неймовірні пригоди персонажів та відкривають для себе життя головних героїв – видатних людей усіх часів. Із цих історій дитина дізнається, що завдяки наполегливій праці, вірі у себе та бажанню принести щось корисне у світ, можливо досягти будь-якої мети. В кінці кожного розділу – завчасно підготовлені запитання, які допоможуть дитині зрозуміти і запам’ятати найважливіше. Історії навчать дитину досягати цілей, не боятися труднощів, ніколи не здаватися та до кінця вірити у свій успіх!

Реєстрація за телефоном 096 520 84 48.

Вхід вільний.

В літературному клубі «Пломінь» двічі на місяць збирається читацький клуб для обговорення класики європейської літератури. На зустрічі, що відбудеться 24-го червня, охочі зможуть обговорити трагедію «Фауст» Йоганна Вольфганга Ґете. Обговорення в читацькому клубі триватиме з 17:00 до 19:00. Зустрічаємося в літературному клубі «Пломінь», що знаходиться за адресою: провулок Шевченка 5 (ст. м. Майдан незалежності), Козацький Дім – 3 поверх. 

Під час зустрічей відбувається:

 • вільне обговорення під чуйним наглядом модератора,
 • розпізнавання символів та зашифрованих меседжів тексту,
 • дискусія, що більшою мірою розкриває смисли прочитаного тексту.

  Для того, щоб відвідувати обговорення читацького клубу, заповніть невелику анкету. Це допоможе краще зрозуміти Вас та Ваші літературні вподобання.

  Анкета за посиланням

  Вхід вільний.

Подія на Фейсбуці

«Люди «сірої зони»» — це перша книга, у якій свідчать жертви окупації та люди, які не маючи владних повноважень, виступили проти російської армії. Для них «приєднання» півострова до Росії стало початком життя в «сірій зоні» — території, де не діють закони цивілізованого світу. Презентація відбудеться в Кримському домі – другій домівці багатьох кримчан-переселенців та платформі для багатьох заходів на кримську тематику. Дата: 19 червня о 19:00. Локація: Кримський дім (м. Київ, вул. Михайла Омеляновича-Павленка, 9).

 

Після першої презентації книги 5 червня Український інститут національної пам ‘яті та авторки отримали чимало звернень від журналістів, активістів, держслужбовців, які не змогли відвідати її, але цікавляться виданням. Книгу також замовили громадські організації та органи влади України для розповсюдження та власних проектів. То ж після численних прохань ми вирішили провести ще одну презентацію – більш розширену, щоб ще раз розповісти про нашу важливу роботу.

 

Під час заходу ви зможете поспілкуватись з головою Українського інституту національної пам’яті Володимиром В’ятровичем, авторками книги Анною Андрієвською і Оленою Халімон, а також багатьма героями книги. Планується, що з героями книги, які не зможуть приїхати до Києва, можна буде організувати пряме включення з окупованого Криму.

 

Нагадаємо, книга «Люди «сірої зони»» створена за підтримки Українського інституту національної пам’яті. Вона охоплює період життя кримчан, коли російські силовики та спецслужби почали проти них масові репресії.

 

«Ця книга свідчень про події 2014 року є застереженням для України та світу, що неподолана тоталітарна спадщина може деформувати сьогодення, наближати його до власних недемократичних стандартів. Адже ситуація в Криму сьогодні – це повернення до радянського минулого», – заявив голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

 

Автори проекту Анна Андрієвська та Олена Халімон розповідають, що в книзі йдеться про ту частину історії «кримської весни», яку замовчує або навмисно спотворює російська пропаганда. Понад півсотні оповідей спростовують міфи про те, що анексія півострова була безкровна і що «кримчани не намагалися чинити опір, а добровільно вибрали Росію».

 

Подія на Фейсбуці

21 червня о 18:30 освітня платформа «Експертний Корпус» запрошує на лекцію «Перша світова війна в українській літературі». Лекторка – кандидатка філологічних наук Марина Рябченко.

 

ІІ світова війна залишила нам величезний доробок літератури, хоч і відцензурованої радянською владою. Натомість рефлексії на тему І світової чи «Великої Війни», як її називають європейці, майже відсутні й рідко обговорюються літературними критиками. Чому так сталось, наскільки великий корпус текстів українських письменників та вояків за мотивами І Світової війни?

 

Тож захід покликаний розкрити наступні питання:

• як у сприйнятті українських літераторів І світову війну затьмарили Перші визвольні змагання;
• як українці сприймали Першу світову війну та писали про неї;
• чи писали про війну лише комбатанти;
• чому неможливий український Швейк;
• чому тексти про І світову війну не стала помітним явищем української літератури;
• чим український літературний наратив тієї епохи відрізняється від загальноєвропейського – і чи відрізняється взагалі?

 

Осип Турянський, Клим Поліщук, Осип Маковей, Катря Гриневичева, Роман Купчинський, Степан Васильченко – це лише дрібка письменників, які відобразили в своїй творчості І світову війну та Українську революцію.

 

Подія відбудеться у Наукова бібліотека ім. М. Максимовича КНУ Тараса Шевченка. Це перший захід, що організований у рамках співпраці з Бібліотекою.

 

Вхід вільний за умови реєстрації

 

Подія на Фейсбуці

23/6

Київ

У Києві проведуть фестиваль сучасної поезії

13:00 - Ресторація СПА комплекс «Баня Афродиты», парк Дружби Народів

Лекція

29/6

Київ

Творчий вечір «Полум’яна п’ятниця» проведуть у Києві

18:30 - Імбирний кіт, вул. Пушкінська, 24-Б

Лекція

20/6

Київ

Арт-затишник у Києві запрошує на музично-поетичний вечір

19:30 - FreeGen

Лекція

21/6

Київ

Акустично-літературний вечір «Для тих, хто в спеці» проведуть у Києві

18:30 - Імбирний кіт, вул. Пушкінська, 24-Б

Лекція

23 червня 2018 року у співпраці NS Event Group та Present Poetry відбудеться Poetry Festival «5 min of your glory». Початок: 13:00. Адреса: Ресторація СПА комплекс «Баня Афродиты», парк Дружби Народів.

У програмі:

 • вільний мікрофон
 • презентація авторських збірок поезії
 • виступ музичних груп
 • поетичний ярмарок: книги, листівки, збірки
 • розіграші подарунків
 • поезія біля вогнища для тих, хто лишиться на ніч.

Реєстрація поетів, вартість участі – 50 грн, у день заходу – 70 грн

Вхід вільний.

Реєстрація

Подія на Фейсбуці

Кажуть, що нескінченно можна дивитися на три речі: як працюють інші, як тече вода та як палає вогонь. Саме вогонь та червоний колір стали символами цього творчого вечора. Що для Вас символізують червоний та полум’я? Влада, пристрасть, боротьба чи щось інше? 29 червня 18:30 в Імбирному Коті (вул. Пушкінська, 24-Б) Ви матимете нагоду поділитися своїми асоціаціями через поезію та музику.

Програма:

18:30 – збір гостей та учасників
19:00 – початок
19:00-19:30 – частина перша
19:30-19:40 – перша перерва
19:40-20:15 – частина друга
20:15-20:30 – друга перерва
20:30 – 21:00 – вільний мікрофон
21:00 – фінал.

Вхід: 50 грн.

Подія на Фейсбуці

Цієї середи, 20 червня о 19:30, можна насолодитися живою музикою і віршами у виконанні авторів. Зустріч буде проходити в FreeGen. 

Вхід: 50 грн.

Подія на Фейсбуці

Не знаєте, де в літку сховатись від спеки? Є перевірене місце – тоді завітайте 21 червня о 18:30 у гості до Імбирного Кота (вул. Пушкінська, 24-Б).

Готуємо прохолодний акустично-літературний мікс у двох діях:

Дія перша:

18:30 – 19:00 – Зустріч гостей біля кав’ярні.

19:00 – 19:40 – Акустичний вечір (на дворі).

20-ти хвилинна перерва
(можливість зробити яскраві та незабутні фото в одній з облаштованих фотозон та/або обмінятися з кимось книжкою, кошик для кроссінгу вам в поміч)

Дія друга:

20:00 – 21:00 – Вільний творчий мікрофон – література (в приміщенні кав’ярні).

Вхід – 50 грн (за реєстрацією)
В день заходу – 70 грн (хто візьме з собою книжку для кроссінгу – 50).

Подія на Фейсбуці

21/6

Київ

Вечір філософської лірики пройде у київській бібліотеці

18:00 - Бібліотека імені Достоєвського, вул. Освіти, 14-А

Лекція

20/6

Рівне

Зустріч на тему «Українсько-канадський діалог» запрошує на заходи у Рівному

12:00 - Вул. Київська, 18

Лекція

24/6

Харків

У Харкові відбудеться музично-поетичний перформанс «Інтимна Лірика під Баян»

19:00 - Mafia, ТЦ КУБ, вул. Петровського, 37

Лекція

19/6

Рівне

Пам’ять Ростислава Солоневського вшанують у Рівному

13:00 - Рівненська обласна бібліотека, вул. Короленка, 6

Лекція

Бібліотека імені Достоєвського (вул. Освіти, 14-А) запрошує всіх охочих 21 червня о 18:00 на творчий вечір філософської лірики.

Дві киянки, Марина Препотенская та Viktoriya Ostash, поети і науковиці, знайомі досить давно, за часів активної співпраці на Радіо (студія «Майдан», на хвилях якої звучала авторська програма Марини Препотенської «Контраверза»), а згодом, коли доля звела їх у літературній царині, в якій також виявилося багато споріднених тем і прагнень, органічно виникла ідея спільного творчого проекту.

«Сafé philo [Дубль перший]» і справді перший дуетний творчий виступ, спроба оприявнення нової для нашого літпроцесу традиції філософських каварень, поширених в Європі осередків літературно-мистецького і наукового спілкування. Провідними лейтмотивами поезій і світлин, обраних авторками для цього вечора є філософія міста, подорожі знаковими містами і місцинами, у тому числі каварнями і книгарнями… Прозвучить також авторська пісня у виконанні Марини Препотенської.

Довідка:

Марина Препотенська, доктор філософських наук, фахівець-урбаніст, авторка книги «Homo Urbanus – людина мегаполісу» та кількох книжок поезій, зокрема, «Контрапункт» (2011), «Камертон міста» (2017), член Національной спілки журналістів України та Міжнародної асоціації українських письменників, поет і автор-виконавиця власних пісень, лауреат фестивалів авторської пісні та поезії.

Вікторія Осташ, кандидат філологічних наук, викладач світової літератури, Член Національної спілки письменників України, засновниця Київської артспільноти «Перехрестя» та Всеукраїнського конкурсу урбаністичної поезії «Урба-Перехрестя». Автор кількох книжок поезій, зокрема: «САД-О.К.» (2002), «Візії» (2006), «ВиЖиТи» (2016) та аудіо-книжки «Подих Слова» (2015). Розробник авторських курсів та майстер-класів із фото-поезії, саморедагування поезії та особливостей творчого процесу.

Вхід вільний.

Подія на Фейсбуці

У середу, 20 червня о 12:00 у Рівному (вул. Київська, 18) відбудеться творча зустріч із доктором філософії, президентом компанії «Східноєвропейські можливості» (м. Сейнт-Альберт, Канада) директором Центру канадознавства НаУОА Валерієм Полковським. Говоритимемо про українсько-канадські зв’язки, зокрема, у галузі літератури. 

У програмі:

 • виступи письменників
 • обговорення питань співпраці
 • переклади канадських авторів
 • неформальне спілкування

Також запланована зустріч із учасниками українсько-канадського альманаху Крила.
Молодіжна Літературна Платформа РООНСПУ та Рівненська обласна бібліотека для молоді запрошують усіх бажаючих стати частинкою цієї події.

Подія на Фейсбуці

Літературно-музичний проект, що народився у 2016 році, був показаний в Харкові та Дубно. Музично-поетичний перформанс «Інтимна Лірика під Баян» відбудеться у Mafia (ТЦ КУБ, вул. Петровського, 37) 24 червня о 19:00.

У проекті беруть участь:

 • Кассандра Рімскі
 • Катерина Єгоренкова
 • Марко Терен
 • Олексій Єськов
 • Василь Рябко

Вхід вільний.

Подія на Фейсбуці

Обласна організація Національної спілки письменників України та Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека запрошують вшанувати пам’ять та згадати творчість визначного українського гумориста Ростислава Солоневського. Захід відбудеться 19 червня о 13:00 у Рівненській обласній бібліотеці (вул. Короленка, 6). 

«Світ уцілів, тому що сміявся», – кажуть у славному болгарському місті Габрово. Саме цей вцілілий світ вдихнув життя у «вцілілого» у більшовицькі часи Ростислава Солоневського.
Рівненський поет-сміхотворець Ростислав Солоневський любив гумор, який робить серце добрішим, душу щедрішою; скрашував наші свята та далеко непрості будні дотепним словом, щирою посмішкою.

За фахом — вчитель математики і креслення. Педагогічній роботі віддав сорок років. Відмінник народної освіти України. Проживав у селищі Клевань Рівненського району. Опублікував чимало статей в ім’я відновлення історичної правди про діяльність УПА, заради збереження доброї пам’яті про її полеглих героїв. Член Національної спілки письменників України. Лауреат літературних премій ім. Валер’яна Поліщука Григорія Чубая.

Вхід вільний.

Подія на Фейсбуці

19/6

Київ

Лариса Лебедівна запрошує на поетичний вечір і презентацію збірки «Ніоба» у Києві

17:00 - Бібліотека Антоновичів Києво-Могилянської академії, вул. Григорія Сковороди, 2, 2-й поверх, кімната 25

Презентація

20/6

Київ

Лесик Панасюк презентує поетичну книгу «Крики рук» у Києві

18:30 - Книгарня «Смолоскип», вул. Межигірська, 21

Презентація

20/6

Київ

Видавництво «Основи» шукає менеджера з продажів

23:59 -

Лекція

1/11

Україна

Конкурс п’єс «Драма.UA» приймає твори

23:59 -

Лекція

Поетичний вечір поетки і літературознавиці Лариси Лебедівни «Ніоба» відбудеться 19 червня о 17 годині в Бібліотеці Антоновичів Києво-Могилянської академії (2 поверх, кімната 25). Окрім авторки, участь у вечорі візьумть літературознавець Ростислав Семків і поет Мирослав Лаюк. 

«Ніоба» – книжка про зцілення ідентичності через звернення до колективної пам’яті в індивідуальних образах. Але чи можливо позбутися національної травми через переосмислення власної? Авторка переносить Овідіїв міф про Ніобу, яка втратила дітей через пиху й гординю, в сучасне, інтегруючи його з історією про українську матір, що втрачає себе як дітей на Сході України. І не лише на Сході, і не лише в цю мить. Так кожна життєва історія набуває архетипного звучання. Ніоба Лариси Лебедівни — це також квінтесенція досвідів: індивідуального, родового й національного, – це гострий конфлікт пам’ятей переможців і переможених. Непомітно для нас міфотворчість пульсує в несвідомому, є його природним даром, без якого самоусвідомлення неможливе. Тому це книжка про проговорення національної історії устами матері, пригадування забутого, аби врешті-решт його відпустити.

Вхід вільний.

Подія на Фейсбуці

Презентація нової поетичної книги Лесика Панасюка «Крики рук». Презентація відбудеться в середу 20 червня о 18:30 у книгарні «Смолоскип» (вул. Межигірська, 21). Модератор: Олег Коцарев.

 

«Крики рук» — третя збірка українського поета Лесика Панасюка. Драматизм текстів ґрунтується на яскравих багаторівневих метафорах і психо-логічній виваженості сюжету. Ліричний герой існує у світі, повному алегоричних деталей та порівнянь, що дозволяють оглянути будь-який об’єкт із усіх боків. У віршах Лесика Панасюка наявна особлива архітектоніка, яка формує унікальний авторський темпоритм. У книжці також присутні переклади 5 перекладачів: Станіслава Бельського, Катерини Деришевої, Ії Ківи, Володимира Коркунова, Дмитра Кузьміна.

 

Довідка:

 

Лесик Панасюк — український поет, перекладач, дизайнер, ілюстратор. Автор книг «Камінь дощу» (ГО «Форум видавців», 2013), «Справжнє яблуко» («Смолоскип», 2014) та «Крики рук» (kntxt, 2018). Лауреат низки поетичних конкурсів: Літературний конкурс видавництва «Смолоскип» (2013, 2014), Молода республіка поетів (2013), тощо. Перекладає з білоруської, російської та польської мов. Учасник багатьох фестивалів та мистецьких акцій в Україні та за кордоном. Вірші перекладені російською, польською, німецькою, французькою та англійською мовами, друкувалися в українській та закордонній періодиці.

 

Вхід вільний.

 

Подія на Фейсбуці

Видавництво «Основи» шукає менеджера з продажів. Дедлайн подачі заявок – 20 червня.

Що потрібно?

Розумітися у продажах.

 • Швидко вчитися.
 • Любити книги.
 • Бути ініціативним та відповідально ставитися до робити.

У гугл-формі розповіли більше.

Надсилай резюме на hr@osnovypublishing.com. Не забудь до листа додати лінк у соцмережах.

Мистецька майстерня «Драбина», перша сцена сучасної драматургії«Драма.UA» за підтримки Львівського академічного драматичного театру імені Лесі Українки  Львівського академічного обласного театру ляльок оголошують VІІ Конкурс україномовних п’єс «Драма.UA».      

З часу свого заснування, Конкурс п’єс «Драма.UA» спрямований на популяризацію сучасної української драматургії, пошук та підтримку молодих авторів-драматургів, просування актуальної української драматургії на театральні сцени та до спеціалізованих видань.

Основна мета конкурсу залишається незмінною – відкривати широкому загалу імена талановитих українських драматургів та інтегрувати їх в актуальний театральний контекст.

VII Конкурс п’єс пропонує авторам-переможцям винагороду, котра стала можливою завдяки партнерству з двома театрами Львова:

 • П’єса переможця в номінації «Доросла п’єса» буде поставлена на малій сцені Львівського академічного драматичного театру імені Лесі Українки
 • П’єса переможця в номінації «П’єса для дітей» буде поставлена у Львівському обласному ляльковому театрі(**)
 • П’єси з шорт-ліста Конкурсу будуть рекомендовані для перекладу та постановок в інших театрах

Умови VIІ Конкурсу п’єс «Драма.UA»

 

 1. До участі в Конкурсі приймаються непредставлені та неопубліковані раніше авторські п’єси українською мовою (або суржиком), написані не давніше, ніж за два роки до подачі заявки
 2. Максимальна кількість п’єс від одного автора – 2 (дві)
 3. Учасники Конкурсу повинні заповнити гугл-форму за посиланням та надіслати її до 23:59 години 1-го листопада 2018-го року
 4. Конкурс передбачає дві номінації: «П’єса для дорослих» та «П’єса для дітей»
 5. Автори\-ки можуть подавати свої тексти в обидві номінації
 6. Авторське право на п’єси належить виключно авторам
 7. Оргкомітет залишає за собою право використовувати твори або фрагменти творів, поданих на Конкурс, а також іншу надану авторами інформацію, для промоції Конкурсу
 8. Про результати Конкурсу можна буде дізнатися на фб-сторінці Мистецької майстерні «Драбина» та Першої сцени сучасної драматургії Драма.UA, а також на сайтах та фб-сторінках наших головних партнерів –  Театру Лесі та Львівського театру ляльок.

Положення про проведення Конкурсу

 1. Оргкомітет Конкурсу формує лонг-ліст з поміж усіх надісланих текстів до 14 листопада 2018-го року
 2. Лонг-ліст передається на розгляд журі, котре формує шорт-ліст та обирає переможців(***) в обох номінаціях до 1-го грудня 2018-го року
 3. До складу журі будуть входити завліти театрів, актори, театрознавці та режисери – у тому числі ті, хто працюватиме над постановками п’єс переможців

 Примітки:

**П’єса для дітей – перевага буде надаватися п’єсам, котрі зачіпають/поєднують наступні теми:

 • наукова тематика (фізика, тіло/біологія людини, закони природи);
 • віртуальна реальність та комп’ютерні технології;
 • космос;
 • людські емоції;
 • культури світу;
 • природні явища/феномени/порядок речей;
 • правила дорожнього руху;
 • права людини (рівність/повага/взаєморозуміння);
 • історія мистецтва;
 • винаходи та відкриття;

***Журі залишає за собою право НЕ визначати переможця в обох номінаціях

17/6

Чернігів

Олег Коцарев та Анна Малігон влаштують читання у Чернігові

17:00 - Подвір'я Художнього музею імені Галагана

Презентація

30/6

Харків

Видавництво Vivat шукає піарника у Харкові

23:59 -

Лекція

17/6

Київ

Pictoric шукає pr-менеджера (-ку) для проекту

23:59 -

Лекція

17/6

Київ

Іван Андрусяк проведе ігрову презентацію книжок для дітей у Києві

15:00 - Літпаб «Крапка. Кома», вул. Антоновича, 14

Лекція

Олег Коцарев презентує «Люди в гніздах» у Чернігові, 17 червня о 17:00 на подвір’ї Художнього музею імені Галагана під час спільного вечора з поеткою Анною Малігон та музиканткою Настею Коваленко.

Хто в Чернігові, приходьте самі та приводьте друзів, які цікавляться літературою.

Вхід вільний.

Видавництво Vivat шукає піарника для роботи у харківському офісі.

Без чого ви у нас неможливі:

 • без любові до книг
 • без досвіду роботи в області піару

Фундаментальні ваші обов’язки у нас:

 1. робота в команді
 2. досягати цілі видавництва та власні
 3. реалізовувати поставлені задачі

Працевлаштування офіційне. Робота тільки в офісі видавництва.

Усі уточнення щодо роботи запитуйте у приватних повідомленнях. Кожному все поясню, розкажу.

Pictoric шукає pr-менеджера (-ку) для проекту (липень-вересень, парт-тайм).

Що робити?

 • створення та реалізація контент-плану;
 • написання інформаційних матеріалів для сайту та соціальних мереж;
 • підготовка та розсилка прес-релізів та анонсів;
 • адміністрування сайту: оперативне наповнення новим контентом, актуалізація існуючого контенту;
 • аналіз відвідуваності сайту.

Що потрібно?

 1. досвід управління контентом та редагування веб-сайтів з прикладами робіт;
 2. сильні комунікативні навички та вміння працювати в команді;
 3. своя база контактів ЗМІ;
 4. досвід та відмінні навички копірайтингу (посилання на приклади своїх статей);
 5. вільне володіння українською та англійською або німецькою мовами;
 6. ініціативність та відповідальне ставлення до роботи

Обізнаність з культурною тематикою (література, сучасна ілюстрація) буде перевагою.

Обов’язкова наявність ФОП!

Які умови?

В основному гнучкий графік (липень-вересень), перебування в Києві та інтенсивна частина в такі дати:

 • активні етапи проекту (Київ): 18-25 липня
 • післяпроектна активність: 15 серпня — 15 вересня

Можливості: спілкування з іноземними партнерами, участь в міжнародному культурному проекті.

CV, приклади робіт та побажання по гонорару надсилайте до 17 червня на пошту: pictoric.ua@gmail.com. Після розгляду листів з резюме проводимо співбесіду.

Ігрова презентація книжок Івана Андрусяка «Зайчикова книжечка» і Олега Чаклуна «Монстри, що живуть у шафах». Чекаємо з нетерпінням «зайчиків» і «монстрів» 17 червня о 15:00 у нижньому залі літпабу «Крапка. Кома» (м. Київ, вул. Антоновича, 14, орієнтир – метро Площа Льва Толстого). Запрошуємо вас приходити в образі зайчиків або монстрів.

Хто ви – зайчик чи монстр? Приходьте на справжній батл зайчиків і монстрів, на який перетвориться презентація нових книжок Івана Андрусяка «Зайчикова книжечка» і Олега Чаклуна «Монстри, що живуть у шафах». Готуйтеся до страшенно веселого дійства у формі ігор і змагання зайчиків і монстрів.

«Зайчикова книжечка»

«Зайчикова книжечка» — одна з найкращих книжок одного з найкращих сучасних українських поетів Івана Андрусяка. Вір­шовані казки призначені для читання дитині вголос та першого самостійного дитячого читання. Це трохи пустотливі, іноді за­думливі, часто веселі, незрідка ніжні й неодмінно добрі історії, які Зайчик-тато розповідає своїм маленьким зайченятам, — а від­так з’ясовується, що всі ці пригоди трапилися з самим татом тоді, коли він був маленьким.

«Монстри, що живуть у шафах»

До нової книжки популярного сучасного українського дитячого пись­менника Олега Чаклуна увійшли казки про наші страхи, які ми зазви­чай придумуємо собі самі — й самі їх лякаємося. Чаклун — справжній майстер у творенні яскравих, ефектних, коло­ритних, близьких дитині «мультикових» образів. Його кумедні мон­стри Малюк, Забіяка, Хвалько, Незграба, а особливо — Хтось із темряви неодмінно полюбляться маленьким читачам. А ключовою особливіс­тю цих казок є теплий ненав’язливий гумор, яким тонко просякнута вся оповідь. Письменник не насміхається зі страхів, якими так часто оповивають себе діти (та й дорослі також), а разом зі своїми читачами усміхається до цих страхів — і добра сила цієї усмішки така дієва, що легко перетворює монстрів на друзів.

Вхід вільний.

16/6

Київ

«Смолоскип» традиційно відсвяткує Bloomsday

17:00 - Книгарня «Смолоскип», вул. Межигірська, 21

Лекція

30/6

Київ

«Час майстрів» шукає співробітників у видавництво

23:59 -

Лекція

22/6

Київ

Ніл Фергюсон проведе публічну лекцію «Площа та вежа» у Києві

16:00 - Київська міська галерея мистецтв «Лавра», Лаврський провулок, 9

Лекція

17/6

Львів

Книгарня «Є» запрошує дітей на свої заходи у Львові

17:00 - Парк ім. І. Франка

Презентація

Цієї суботи о 17:00 в Українській книгарні «Смолоскип» (вул. Межигірська, 21) відбудеться традиційне свято Джойсового magnum opusу «Улісс» – День Блума, Bloomsday, або ірландською Lá Bloom.

 

У програмі:

 

Новітня Одіссея. Передпрезентація перевидання «Улісса»

 

Видавець Олексій Жупанський і автор передмови й упорядник супровідних матеріалів Дмитро Вахнін розкажуть, чим нове видання Видавництва Жупанського відрізнятиметься від попереднього, торкнуться історії публікації «Улісса» у світі, поміркують про причини культовості роману та традицію його рецепції.

 

Інсценізоване читання ІІІ розділу «Улісса» Джеймса Джойса

 

Стівен Дедал на пляжі – письменник Мирослав Лаюк,
голос автора за кадром – поет і перекладач Олег Жупанський.

 

Конкурс костюмів едвардіанської моди з питним призом

 

Котосушка від Кота Інжира =^.^=

 

Вхід вільний.

 

Подія на Фейсбуці

Видавництво «Час майстрів» — творчі і енергійні, мами і папи, філологи, фізики, психологи, художники творимо для своїх дітей і дітей усього світу книжки, необхідні для еволюції душі, як витвори мистецтва.

У видавництві є класні книги, що містять ті історії, які важливо прочитати дітям.

В нашому колективі відкрилась вакансія менеджера з продажу книг, але ще більше нам потрібний замдиректора по реалізації і просування продукції.

Ми допоможемо охочим вирости з менеджера до керівника.

Основне завдання — зробити книгу доступною для покупки читачами у кожному регіоні країни.

Обов’язки:

 • продаж книг B2B
 • Організація і проведення торгівлі на фестах
 • Систематична звітність

Ключові якості:

 • енергійність;
 • вітається оптимізм;
 • самостійність;
 • відповідальність;
 • активна життєва позиція;
 • бажання працювати на результат;
 • вміння працювати в команді;
 • комунікабельність (характер розташовує до спілкування);
 • інтелектуал – “проковтує книги”
 • не курить;
 • займатися особистим розвитком.

Ключові навички:

 • планування;
 • ведення переговорів і проведення презентацій;
 • знання етапів продажу;
 • 1С: Підприємство 8; (навчимо, якщо не вмієте),
 • СРМ Бітрікс 24 (треба буде освоїти)

До речі, важливо:

 • бути в резонансі з командою видавництва, надихнутися нашою ідеєю;
 • прочитати весь асортимент нашого видавництва, без цього не можливо допомогти покупцеві зорієнтуватися за віком і призначенням книги;
 • вміти презентувати товар (книгу);

Компанія надає: компенсуємо 50% плати за навчання (тренінги, школи); можливість особистісного і кар’єрного зростання; допомога та підтримку під час адаптаційного періоду; систему постійних бонусів і премій за результати.

Винагорода 10000 гр-н складається з 6000 гр-н ставки + 3000 премії + % від результату. Ми платимо не заробітну плату, а винагороду за досягнення. Відкритий рівень зарплати, нам потрібна людина, яка хоче отримувати 20 000

Умови: повний робочий день, гнучкий графік, оплачувану відпустку і лікарняні

Місце знаходження компанії: Київ, метро Васильківська

Якщо ви вірите у власні сили, ми створимо вам умови для реалізації ваших намірів.

Публічна лекція Ніла Фергюсона – історика, письменника, старшого наукового співробітника Гуверівського інституту Стенфордського університету та Центру європейських досліджень Гарвардського університету. Тема лекції: «Площа та вежа: мережі, ієрархії, інновації та революція». Подія відбудеться 22 червня о 16:00 (реєстрація з 15:00) у Київській міській галереї мистецтв «Лавра» (Лаврський провулок, 9, Київ).

У вас буде можливість не тільки послухати експерта зі світовим ім’ям, а також поставити своє питання.

Для участі у лекції необхідно зареєструватись за посиланням до 17 червня 2018р. Ви отримаєте підтвердження реєстрації на вашу електронну пошту у вівторок, 19 червня. Кількість місць обмежена.

Лекція проходитиме англійською мовою з синхронним перекладом на українську.

Книгарня «Є» запрошує діток та їхніх батьків взяти участь у дитячих забавах та розіграші подарунків у рамках дитячого профорієнтаційного фестивалю «Місто професій». Захід відбудеться 17 червня з 12:00 до 16:00 у Парку ім. І. Франка.

Як воно кожного дня працювати серед тисяч книг, у яких живуть таємничі звірі, супергерої та міфічні істоти? Чи має директор прочитати усі книги, які є в магазині? Що потрібно знати і де вчитись, аби стати керівником книжкового магазину? Книгарня «Є» розповість про це вашим діткам. Ми приготували для малюків інтерактивні ігри, які допоможуть більше дізнатись про книжкову справу. Найактивніші учасники та учасниці отримають подарунки.

Вхід вільний.

16/6

Суми

У Сумах проведуть дитячу суботу «More читання та відпочивання»

12:00 - Книгарня «Є», вул. Соборна, 44

Лекція

16/6

Хмельницький

Дітей та батьків запрошують обговорити книжки Галини Вдовиченко у Хмельницькому

12:00 - Книгарня «Є», вул. Проскурівська, 2

Лекція

12/6

Івано-Франківськ

Наталія Матолінець презентує книжку «Гессі» у Франківську

18:30 - Книгарня «Є», вул. Незалежності, 31

Презентація

12/6

Хмельницький

Юрій Даценко прочитає лекцію про туристичні марки в Хмельницькому

18:30 - Книгарня «Є», вул. Проскурівська, 2

Лекція

Книгарня «Є» (вул. Соборна, 44) запрошує дітей 7-12 років на Дитячу суботу «More читання та відпочивання» та літнє засідання дитячої дослідницької лабораторії. Подія відбудеться 16 червня о 12:00.

Ви вже отримали списки творів для читання на літо? Незалежно від того, якою буде відповідь, ми підготували для вас добірку найцікавіших книжок, з якими літо буде ще веселішим. Також діток чекає знайомство з дитячими на підлітковими новинками Книжкового Арсеналу.

Окрім того, ми вирішили нагадати нашим читайликам про те, як багато всього можна встигнути за літо, якщо розумно витрачати час. Тож у рамках дитячої суботи відбудеться літня зустріч нашої дослідницької лабораторії, де ми розповімо і продемонструємо цікавезні досліди та експерименти, які діти зможуть відтворити власноруч на дачі та природі

Реєстрація за телефоном 066 424 47 68.

Вхід вільний.

Книгарня «Є» (вул. Проскурівська, 2) запрошує дітей 7-12 років та їхніх батьків на обговорення дитячих книжок Галини Вдовиченко. Подія відбудеться 16 червня о 12:00.

Одного разу, в квартирі однієї милої пані, вночі з’явилися… 36 дорослих і 6 маленьких котів! Хто вже знайомий з чудовою історією про пригоди пані Крепової, її племінника Стаса та купу дуже розумних, талановитих, котів-детективів – гостинно запрошуємо на нашу першу несерйозну бесіду про серйозні речі! P.S.: Звичайно, бажано бути знайо​мим з книгами «36 і 6 котів» та «36 і 6 котів-детективів».

Вхід вільний.

Книгарня «Є» (вул. Незалежності, 31) та видавництво Vivat запрошують на презентацію книги Наталії Матолінець «Гессі» за участю авторки. Подія відбудеться 12 червня о 18:30. 

У затишному світі, що нагадує часи Belle Époque, де люди дбають передусім про мистецькі насолоди, танцювальні вечірки й вишукані манери, живе 15-річна Гестія Амалія. Проте її життя незбагненним чином перетинається з іншим світом – невидимим, але вловлюваним у химерних подіях і яскравих снах. І чим далі, то більше Гессі розуміє: вона має розгадати хитросплетіння цих світів – лише тоді сповна пізнає себе… Дівчина балансує між очікуваннями інших і тим, до чого озивається її серце, але рано чи пізно доведеться обирати. Це історія довгих пошуків і неминучих потрясінь. Історія давніх богів, долі яких вплелися в життя людей. І про те, що закохатися до нестями можна, просто побачивши очі, які до тебе всміхаються. Розповідь про звичайну дівчинку та її незвичайну внутрішню магію.

За роман «Гессі» у 2017-му році львівська авторка Наталія Матолінець отримала ІІ премію конкурсу «Коронація слова 2017». А у жовтні минулого року їй присудили спецвідзнаку «За новаторський пошук в жанрі міського фентезі» конкурсу «Крилатий лев» за роман «Варта у Грі». Окрім того, Наталія Матолінець – авторка двох поетичних збірок та учасниця фестивалів «Форум видавців», «Книжковий арсенал», «LiTerra», «Авалгард», «Книжкова толока» та інших.

Вхід вільний.

Книгарня «Є» (вул. Проскурівська, 2) запрошує на лекцію Юрія Даценка «Туристичні марки: що це та з чим його їдять? Як подорожувати незнаною Україною з користю», що відбудеться 12 червня о 18:30 в рамках мережевого проекту «Мандри».

Ми всі полюбляємо мандрувати і для багатьох мандри означають не комфортабельний готель, а непролазні хащі та намет, руїни замку чи старовинний палац, віднайдений у глухому селі. Шкода лишень, що в такому місці аж ніяк не сподіваєшся на цікавий туристичний сувенір, бодай магнітик на холодильник… Але насправді це питання вирішено досить давно, адже завдяки «Туристичним маркам» ми можемо не лише мандрувати незнаними та нечуваними куточками нашої країни, але й з найбільшої глушини привозити цікаві сувеніри! Мандрівник хащами зі стажем – Юрій Даценко – розповість про цікавий винахід «Туристичну марку», поділиться враженнями з мандрів та «полювання» на сувеніри, та, можливо, допоможе влитися у розлогу родину мандрівників-колекціонерів.

Довідка:

Юрій Даценко – філолог, краєзнавець, письменник, людина з надзвичайно широким колом інтересів. Юрій засновник проекту «Незнана Україна», який мотоциклом об’їхав усю Хмельниччину вздовж і впоперек. Побував у неймовірних місцях, розташованих поруч із нами, але невідомих широкому загалу.

Вхід вільний.

14/6

Тернопіль

Наталія Матолінець презентує роман «Гессі» у Тернополі

18:30 - Книгарня «Є», вул. Валова, 7-9

Презентація

17/6

Вінниця (різні локації)

Фестиваль «Острів Європа» у Вінниці. Програма

12:00 -

Лекція

15/6

Львів

У Львові відкриють одразу дві книгарні «Є»

12:00 - Книгарня «Є», вул. Винниченка, 6

Лекція

11/6

Київ

Пам’ять Олега Ольжича вшанують біля його меморіальної дошки в Києві

13:00 - Меморіальна дошка Олега Ольжича, вул. Льва Толстого, 15

Лекція

Книгарня «Є» (вул. Валова, 7-9) та видавництво Vivat запрошують книжки Наталії Матолінець «Гессі». Захід відбудеться 14 червня о 18:30 за участі авторки.

У затишному світі, що нагадує часи Belle Époque, де люди дбають передусім про мистецькі насолоди, танцювальні вечірки й вишукані манери, живе 15-річна Гестія Амалія. Проте її життя незбагненним чином перетинається з іншим світом – невидимим, але вловлюваним у химерних подіях і яскравих снах. І чим далі, то більше Гессі розуміє: вона має розгадати хитросплетіння цих світів – лише тоді сповна пізнає себе…

Дівчина балансує між очікуваннями інших і тим, до чого озивається її серце, але рано чи пізно доведеться обирати. Це історія довгих пошуків і неминучих потрясінь. Історія давніх богів, долі яких вплелися в життя людей. І про те, що закохатися до нестями можна, просто побачивши очі, які до тебе всміхаються. Розповідь про звичайну дівчинку та її незвичайну внутрішню магію.

Вхід вільний.

15-17 червня 2018 року у Вінниці на 10 open-air локаціях міста відбудеться масштабний міжнародний фестиваль «Острів Європа», присвячений «камерним» літературам, малим мовам та локальним текстам. Фестиваль збере письменників, діячів мистецтва та інтелектуалів з України, Білорусі, Польщі, Чехії, Вірменії, Ізраїлю, Швейцарії, Канади та США на спільну розмову про Європу як острів, де можна відчути присутність Іншого на єдиній території – географічній та психологічній.

Організаторами фестивалю стали громадська організація «Культурний Кампус» і Вінницька міська рада. Фестиваль пройде за підтримки вінницького міського голови Сергія Моргунова.

Особливістю фестивалю є залучення унікальних урбаністичних «острівців» у різних точках Вінниці, прив’язаних до атмосфери літературності. На цих відкритих майданчиках відбуватимуться літературні читання, презентації, дискусії інтелектуалів, перформанси та концерти, виставки й квести, наповнюючи простір міста новими сенсами та видобуваючи з нього його органічні контексти. Відвідувачі фестивалю зможуть відчути атмосферу «літературного безвізу», який органічно поєднуватиме європейських митців з їхніми українськими колегами – доводячи понад столітню традицію інтегрованості української культури в континентальні й світові тенденції.

Міжнародну програму фестивалю представлять автори, знані далеко за межами своїх країн, але досі не видані в Україні: живий класик білоруської літератури Альгерд Бахаревіч, володарка престижної польської премії Вітольда Ґомбровича Вероніка Мурек, чеська літераторка Дора Капралова, ізраїльська письменниця родом з Чернівців Белла Шаєр, співзасновниця літературного салону у Цюриху Дана Ґріґорчеа. Приїзд цих авторів підтримали Генеральне консульство Республіки Польща у Вінниці, Посольство Ізраїлю в Україні, Чеський центр у Києві, а також партнер «літературного безвізу» – агенція мандрів «Мер-Ка-Ба».

Щодня на Майдані Незалежності проходитимуть дискусії та події міжнародної програми, сходи колишньої переправи через річку перетворяться на простір поетичних читань, а сад Музею Коцюбинського радуватиме вечірніми літературно-музичними перформансами Мар’яни Савки, Олени Гусейнової, Катерини Калитко та концертом нового проекту Сергія Жадана, Олега Каданова і Євгена Турчинова «Лінія Маннергейма». Найбільш інтригуючими та експериментальними стануть читання на острові Кемпа, який майже десятиліття не був включений у суспільне життя містян. Через «тихе» мистецтво – літературу – організатори спробують зафіксувати унікальність цього простору з огляду на його недоторканість і природну екосистему, керуючись гаслом «364 дні Кемпа – 1 день Фестивальний».

Учасниками «о.Є.» будуть знакові українські літератори Андрій Курков, Артем Чех, Микола Рябчук, Ірина Цілик, Олена Стяжкіна, Остап Сливинський, Сергій Татчин, молоді прозаїки та поети, а також закордонні україністи, письменники і перекладачі Оксана Луцишина (США), Марко Роберт Стех (Канада), Аня Хромова (Ізраїль), Оля Гнатюк, Ядвіґа Сковронь (Польща).

Спеціальною подією фестивалю стане виставка «На горі», присвячена постаті найбільш європейського за духом митця-вінничанина – Ігоря Костецького. Проект уже встиг отримати захопливі відгуки відвідувачів столичного Музею книги і друкарства України і відкриється у Вінниці 14 червня в Музеї Коцюбинського. У форматі нічного кінотеатру відвідувачі фестивалю зможуть побачити класичну екранізацію повісті Михайла Коцюбинського «Дорогою ціною» (реж. Марк Донськой) та ретроспективу трьох кінематографічних шедеврів вінничанина Ігоря Савченка. Не залишаться без уваги і наймолодші читачі, для яких пройдуть захопливі дитячі заходи від «Видавництва Старого Лева».

Програма Фестивалю «Острів Європа» (15-17 червня 2018)

14 червня

15:00-16:00, Музей Коцюбинського

Відкриття виставки «На горі. Ігор Костецький і доба “мистецького безвізу”».

Виставка пропонує поринути у мистецький світ однієї з найзагадковіших постатей української літератури ХХ століття родом з Вінниці – Ігоря Костецького. Раритетні видання, унікальні архівні документи, світлини, мистецькі твори та інсталяції допомагають розкрити унікальний світ та життєвий шлях «Леопарда».

18:00-19:00, Тераса Книгарні «Є»

Презентація роману Марка Роберта Стеха (Торонто) «Голос». Модератор – Олександр Вешелені.

За словами Костя Москальця, роман Марка Роберта Стеха спершу відлякує, потім спокушає і, врешті, заворожує своєю ускладненістю. Доладно скомпонований лабіринт, містична візія, алхімічний акт, взірцева модель індивідуації – ось такі означення-орієнтири спалахують на рецепційному моніторі в часу непростого читання.

21:30-23:30, Кінотеатр «Чорна кішка, білий кіт»

Відкриття фестивалю. Показ фільму «Дорогою ціною» Марка Донського (1957).

Класична історія кохання й боротьби Остапа й Соломії на тлі мальовничої Бессарабії з повісті Михайла Коцюбинського заграла дивовижними барвами в екранізації Марка Донського. Фільм відзначено Британською кіноакадемією як найкращий зарубіжний фільм, який демонструвався в Англії у 1958 році.

15 червня

11:00, Європейська площа

Старт квесту «Єврейське щастя Вінниці: мистецький вимір». Реєстрація за формою goo.gl/W9TJVb.

Чи можна здобути щастя, блукаючи Вінницею? Безперечно, це можливо! У цьому нам допоможуть літератори й митці, котрі так само ходили вуличками Єрусалимки і залишали слід в історії міста, країни і Європи.

13:00-13:50, Фонтанна площа ВДПУ імені М. Коцюбинського

Семінар Ядвіґи Сковронь (Вроцлав) «Голоси української літератури в Польщі: ера свободи».

Здавалося б, польсько-український діалог через літературу триває століттями – однак справді помітним і визначальним він став з моменту падіння залізної завіси не лише між Сходом і Заходом, але й вектором у минуле та майбутнє. Як розвивався і куди прямує зараз переклад української літератури в Польщі і чи можна сподіватися на ще тісніший контакт через книжку між двома сусідами по долі та географії?

14:00-14:50, Фонтанна площа ВДПУ імені М. Коцюбинського

Лекція Олі Гнатюк (Варшава) «Окуповані міста та люди в них».

Нам звикле від минулого тікати – забувати болі, пригадувати радості. Часом свій біль пригадуємо з образою – роз’ятрюючи незагоєні рани. Але розуміти, що почувають люди в час облог та окупацій – надважливо. Поготів, що цю історію ми вкотре переживаємо вже у ХХІ столітті. Відома дослідниця Оля Гнатюк розкриє феномен життя в окупації через людські долі, як це було і є скрізь та повсякчас.

15:00-15:50, Тераса Книгарні «Є»

УНР/БНР: історичні паралелі. Розмова з Сяргеєм Шупою (Мінськ/Прага), автором книги  «Подорож до БНР». Модератор – Олександр Федоришен.

Трюїзм: для успішного майбутнього треба знати власну історію. Для успішних теперішніх і майбутніх відносин із сусідами по мапі треба знати їхню історію, надто що в ній є місце досягненням і поразкам, дуже схожим на наші, та й триває вона, спільно з нашою, цьогоріч уже рівно сто років. Крім того – це просто цікаво.

16:00-16:50, Майдан Незалежності

«Полишаючи територію»: дискусія про писання в еміграції за участю Сяргея Шупи (Мінськ/Прага) і Белли Шаєр (Чернівці/Тель-Авів). Модераторка Анна Вовченко.

Батьківщину багатьом доводиться шукати – на мапі або в своєму життєвому досвіді. Що кажуть і як пишуть про своє місце на світі ті, хто здобув його чи вряди-годи повертається до нього, і чи завжди одного такого місця достатньо, щоб збагнути власну ідентичність?

17:00-17:50, Сходи на Кумбарах

Поетичні читання Мар’яни Савки (Львів/Копичинці) і Оксани Луцишиної (Ужгород/Остін).

Дві поетки, дві грані світу, два кінці планети. Бостон-джаз і пісня Америки, квіти в саду і квіти в пустелі – і все це так близько до життєдайної води.

18:00-19:00, Майдан Незалежності

Авторська зустріч з Беллою Шаєр (Чернівці/Тель-Авів). Модераторка і перекладачка – Анна Хромова.

Яким є сучасний Ізраїль родом з України і якою є Україна, з якої в тому числі постав сучасний Ізраїль? Є зв’язки та мости, що не можуть бути зруйновані. Їх і побачимо протягом вечірньої розмови-читання з письменницею із барвистого сучасного Ізраїлю родом з барвистого штетла колишньої – і сучасної теж – України.

20:00-20:50, Сад музею Коцюбинського

«В саду зізнань»: музично-поетичний перформанс на вірші Мар’яни Савки.

Мікс електронної та акустичної музики, співу і рецитаціі творить єдине дійство, канвою якого є вірші про сад життя, про почуття і стихії, про світ і природу речей.

Вірші, спів, дримба: Мар‘яна Савка. Клавіші, перкусія: Юрій Романів. Акустична гітара: Сергій Гурін.

21:00-22:00, Сад музею Коцюбинського

«Поки нема парохода»: перформанс за мотивами книжки Олени Гусейнової «Супергерої».

Супергерої в саду Михайла Коцюбинського. Історія про те, як кожен, навіть найбанальніший сюжет, можна розламати на скалки і скласти новий. Для цього достатньо однієї композиторки, однієї вокалістки, метронома, вокального процесора і доброї волі авторки сюжету. Новий сюжет народжується тут і тепер. І триває довго, триває, «поки нема парохода» (М. Коцюбинський, «На острові»).

Тексти: Олена Гусейнова. Музика: Тетяна Шамшетдінова. Вокал: Олена Львова. Віолончель: Денис Караченцєв. Альт: Андрій Малахов.

22:30-24:00, Кінотеатр «Чорна кішка, білий кіт»

Ретроспектива фільмів Ігоря Савченка. Показ стрічки «Богдан Хмельницький» (1941).

Наприкінці 1930-х тотальний терор у СРСР поєднується з кон’юнктурним поверненням до національно-історичної тематики. Фільм «Богдан Хмельницький» (1941) Ігора Савченка – дивовижне поєднання вимушеної заангажованості держзамовлення і очевидної режисерської та акторської обдарованості.

16 червня

11:00, Європейська площа

Старт Блумсдею у Вінниці. Збір біля водонапірної вежі.

16 червня 1904 року дублінець Леопольд Блум вийшов на прогулянку містом. Упродовж близько тисячі сторінок Джойсового роману «Улісс» він блукає широтами цивілізацій, розуму й чуттів, щоб довести нам – світ ніколи не може бути зрозумілим та легким, але його краса від того не меншає. Якщо ви побачите цього дня у Вінниці людей в капелюхах, з тростинкою чи з метеликами, не дивуйтеся – триває ж бо Блумсдей! Долучайтеся до найшаленішої і найзагадковішої події фестивалю «Острів Європа», яка навчить вас любити місто й літературу в нерозривному поєднанні.

11:00-11:50, Батискаф

Дискусія «Велика промоція малих літератур, або Туди і звідти». Учасниці: Поліна Городиська, Юлія Джугастрянська, Анастасія Левкова, Ядвіґа Сковронь, Софія Челяк,. Модераторка – Ольга Вишня.

Малі чи камерні мови? Промоція для літератури, мови чи держави? Емоційні історії з резервацій чи ключі до загальносвітового порозуміння? Інституції чи ідеї? Чільні літературні менеджерки країни, озброєні кейсами зі свого досвіду, поміркують про те, як, із чим і навіщо камерні літератури рухаються у великий світ.

12:00-12:45, Тераса Книгарні «Є»

Презентація збірки президента Українського ПЕН-центру Миколи Рябчука (Львів/Київ) «До Чаплі на уродини». Модератор – Олександр Вешелені.

Абсурдизм і парадоксальність, сюрреалістичність і вишукана іронічність, які тісно поєднуються з гарячим співчуттям, затамованою ліричністю й легкою меланхолійністю – це і навіть більше проступає у прозових текстах Миколи Рябчука, в яких легко побачити химерну бароковість пізньорадянської доби.

13:00-13:45, Тераса Книгарні «Є»

«Жінка мовить… про війну»: Олена Стяжкіна (Донецьк) і Оля Гнатюк (Варшава).

ХХ століття принесло непосильну вагу світових катаклізмів, в яких дуже часто губилися індивідуальні голоси. Але вони не зникли назавжди. Найменш помітні у великих історіографічних баталіях жіночі голоси щораз частіше дають нам правдиве свідчення того, чим була, є і прагне бути війна, коли вона приходить у життя людей. Перша та Друга світові, табірні і шахтарські бунти, окупація та війна ХХІ століття – усе це неможливо уявити без текстів, написаних відважними, уважними до деталей і людяними жінками.

14:00-15:30, Острів Кемпа

Читання «На острові»: Альгерд Бахаревіч (Мінськ), Олена Гусейнова (Київ/Помічна), Остап Сливинський (Львів). Реєстрація у формі bit.ly/2Ls2kg3 . Кількість місць обмежена! Оплата трансферу на острів – 100 грн.

Кожен має свій голос. Навіть найдрібніші комахи, що заселяють острів, можуть промовляти до нас і нагадувати про баланс у природі. Що ж означає бути на острові, шукати острів всередині, мати можливість острова? Троє оповідачів запросять слухачів на свої острови блукань, відродження, забуття і повернення, щоб забрати часточку пережитого на правий і лівий берег Південного Бугу.

16:00-16:50, Майдан Незалежності

«Роман з містом»: читання-дискусія за участю Катерини Калитко (Вінниця/Сараєво), Максима Дупешка (Чернівці), Вікторії Амеліної (Львів). Модераторка – Анна Вовченко.

Сучасна європейська культура неможлива без діалогу з містом як точкою творення ідей і становлення характерів. Протягом дискусії матимемо нагоду поміркувати, чим є місто в сучасній українській літературі, що нині відновлює традицію модерного діалогу з простором, перервану загибеллю Розстріляного відродження, як воно стає літературним персонажем та впливає на авторів, їхніх персонажів і читацьку візію власного майбутнього.

17:00-17:50, Сходи на Кумбарах

Поетичні читання Сергія Жадана (Харків/Старобільськ) і Олега Каданова (Харків/Івано-Франківськ).

Поет, що рухається до музики, та музикант, що шукає поетичного вислову. Впіймати хвилю і ритм одне одного вдається не завжди, але просторі харківські майдани здатні звести тих, хто звик бачити більше, аніж звичне око.

18:00-18:50, Майдан Незалежності

Авторська зустріч з Даною Ґріґорчеа (Бухарест/Цюрих). Модераторка – Катерина Калитко.

Як ландшафт впливає на особистість, яка виростає у ньому? Чи може одна людина змінити щось у теперішньому бурхливому світі? Як із чужинця і зайди перетворитися на людину, що зшиває роздерту цілість? Як зберігати рівновагу між множинними ідентичностями? Про це та інше поговоримо з румункою із Цюриха, чий найсвіжіший роман уже встиг стати швейцарським бестселером.

19:30-20:30, Майдан Незалежності

Авторська зустріч з Веронікою Мурек (Катовіце). Модератор – Остап Сливинський. Перекладає Ксенія Чикунова.

Відчуття, що можна прочинити невидимі двері і провалитися в абсолютно химерний світ на споді звичного, відвідувало, мабуть, кожного з нас. Одна з найяскравіших письменниць нового покоління польської літератури у власний, дуже особливий спосіб поведе у мандрівку, де сон переплітається з реальністю, а пам’ять і уява розставляють пастки на полі досвіду.

21:00-22:00, Сад музею Коцюбинського

Концерт «Лінії Маннергейма»: Сергій Жадан, Олег Каданов, Євген Турчинов.

«Лінія Маннергейма» – це проект, який об’єднує в собі різні концепції звучання, відновлює розгромлені комунікації, зашиває реальність струнами і жилами. «Лінія Маннергейма» – це наче звукова стіна, яка стримує проникнення тиші в твою реальність, це сигнал для тих, хто намагається вигребти з чорної води на берег, для тих, чиє почуття ритму межує з почуттям любові, і чиє розуміння акустики переплітається з розумінням законів природи.

22:30-24:00, Кінотеатр «Чорна кішка, білий кіт»

Ретроспектива фільмів Ігоря Савченка. Показ стрічки «Тарас Шевченко» (1951).

Фільм, який створив кінематографічний образ українського поета і художника на десятиліття. Режисер інтуїтивно відчув паралель між долею Шевченка на засланні та актуальним становищем на «архіпелазі ГУЛАГ». У 1952 на VII Міжнародному кінофестивалі в Карлових Варах було вручено особливий почесний диплом за режисуру Ігорю Савченку і премію за акторську роботу Сергію Бондарчуку.

23:00-02:00, Батискаф

«Острівна республіка»: відкрита мистецька вечірка фестивалю. У програмі: виступи Тані Ша і Олени Львової (Shopping Hour), Богдана Куценка, Елли Євтушенко, Богдана-Олега Горобчука, Віка Коврея, Дарини Гладун, Лесика Панасюка.

Ніщо не об’єднує так, як мистецтво. А особливо – мистецтво під покровом ночі. Вечірка фестивалю «Острів Європа» об’єднає учасників та відвідувачів, поетів та музикантів, людей з різних куточків України та світу на «золотому перетині» Острівної республіки.

17 червня

11:00-14:00, Дворик Бібліотеки №1

Дитячі заходи від «Видавництва Старого Лева»: Галина Вдовиченко, Наталка Гайда, Володимир Аренєв, Оксана Була, Анастасія Левкова.

Чорна-пречорна курка, туконі і відчайдушний боягуз стануть вірними друзями малечі, яка зможе поспілкуватися з найцікавішими дитячими авторами та ілюстраторками і стати героями незабутніх історій.

11.00-11.45, Батискаф

Трансатлантичний сніданок із Анною Вовченко та Ганною Улюрою.

Часу не існує, простору також. Є тільки ковчег в океані – велетенський пароплав, на якому юрма мігрантів тут і тепер можуть витворити нові долі собі та цілому світу. Так творяться життя й література, так мандрівні інвазійні сюжети зшивають різнорідний світ у єдине неподільне ціле, у якому все видиме й невидиме пов’язане між собою тісніше, аніж здається на перший погляд. Своїми міркуваннями про це за келихом терпкого вина  поділяться перекладачка «Середньої статі» Джеффрі Євгенідіса Анна Вовченко та авторка «365 книжок на кожен день» Ганна Улюра.

12:00-12:45, Тераса Книгарні «Є»

Презентація збірки Бориса Єгіазаряна (Апаран/Київ) «Сорок джерел». Модераторка – Олена Гусейнова. Перекладає Анушаван Месропян.

Дитинство як острів: мріяти повернутися чи дивитися з віддалі? Про нашарування найтонших і найглибших досвідів, про свідомий вибір батьківщини і шрами від втрат говоримо зі знаним художником, а віднедавна й письменником Борисом Єгіазаряном –  митцем, яким керує глибинна віра і питома людяність.

13:00-13:45, Тераса Книгарні «Є»

Європейська мандрівка зі Стусом: читання перекладачок Анни Вовченко (іспанська), Дарини Гладун (англійська), Елли Євтушенко (французька).

Світ починається з мови своєї та іноземної. Порозуміння зі світом та долання кордонів передовсім внутрішніх часто починається з перекладів, проте ніколи ними не завершується. Цінувати й пам’ятати тих, хто прочинив ці двері колись – означає швидше й переконливіше бути почутими та ствердити себе як повноправних громадян культурної та політичної Європи.

14:00-14:50, Майдан Незалежності

«Несірі люди в “сірих зонах”»: читання-дискусія за участю Олени Стяжкіної (Донецьк) та Андрія Куркова (Київ). Модератор – Остап Сливинський.

Болісний розлам мапи (фізичної та психологічної) вириває людей на сході України з ілюзорного спокою та віри. Вони опиняються в точках тектонічних зсувів і «сірих зонах», але самі продовжують доводити можливість бути і відчувати свою присутність та причетність до країни, яка потерпає від ран. Нові книжки українських письменників Олени Стяжкіної («Розка») та Андрія Куркова («Сірі бджоли») проводять читачів по нелегких маршрутах скитань і спогадів тих, хто прагне дивитися в майбутнє наперекір війні.

15:00-15:50, Майдан Незалежності

Розмова Дани Ґріґорчеа та Дори Капралової «Цюрих-Берлін: поліфонія міста очима центральноєвропейки». Модераторка – Анастасія Євдокимова.

Багатомовність, космополітизм, вільний дух і мистецький вир – чи не найголовніші асоціації, які виринають при згадці про Берлін та Цюрих. Яким бачать це письменниці, які змістили свою життєву вісь зі Сходу й Центру на Захід? Чи чути їх голос у творчих епіцентрах Європи і чи промовляє Європа крізь них до їхнього дому?

16:00-16:50, Сходи на Кумбарах

Читання Ані Хромової (Київ/Нетанья) і Сергія Татчина (Вінниця).

Небесний і земний Єрусалим (чи то пак Єрусалимка), семисвічник і золотий дощ, рух по берегах роздутих і висохлих річок – такими можуть поставати перед нами поетичні світи тих, з ким перетинаєшся найчастіше у снах чи віртуальних просторах, хоча їхня присутність вчувається щоразу, коли обертаєш голову до сонця.

17:00-17:50, Майдан Незалежності

Авторська зустріч з Дорою Капраловою (Брно/Берлін). Модераторка – Луціє Ржегоржікова. Переклад Тетяни Пономаренко.

Її можна зустріти у містах на B (латинкою і кирилицею), але найчастіше її думка блукає внутрішніми островами, не кожен з яких ще дістав назву. В її текстах світ одномоментно розгортається до масштабів мегаполісу і згортається в невеличке містечко чи навіть село, куди прагне втекти думка її персонажів. Але зрештою для всіх них залишається лише клаптик суші посеред океану, який вони можуть вважати своїм.

18:00-19:10, Майдан Незалежності

Презентація роману «Собаки Європи» Альгерда Бахаревіча (Мінськ). Модераторка – Ганна Улюра.

Один з найсильніших романістів Центральної Європи і одна з найглибших критикинь українського літпроцесу говоритимуть про те, якою гострою може бути безпритульність посеред Європи, про те, що на жоден острів не можна втекти від себе,  про те, як відмирає і виживає мова – а також про актуальність і архітектоніку великого роману. І про те, що ми знаємо, а що боїмося довідатися про найближчих сусідів, а відтак і про себе.

19:30-20:30, Сад музею Коцюбинського

Читання Артема Чеха та Ірини Цілик «Повернення з точки нуль».

Коли один повертається, інша чекає, і завжди невідомо, кому складніше, і як жити з усім цим опісля, якою бачити, як описувати точку повернення з точки нуль. Про це Ірина Цілик та Артем Чех відверто говоритимуть між собою та з аудиторією, і це варто почути, щоб спробувати уявити й підготуватися до майбутнього, яке одного дня неодмінно настане, і до якого, як нині вже зрозуміло, неможливо бути цілком готовими.

21:00-22:00, Сад Музею Коцюбинського

Закриття фестивалю. Прем’єра музично-поетичного перформансу Катерини Калитко і Mashala Doza «Бейтуран зацвітає».

«Бейтуран зацвітає» – історія про те, як вразливість стає силою, а до стебла кордону приростають нові дороги. Бейтураном, або ж солодким полином, боснійці називають однорічний полин. Під час цвітіння ця рослина залишається повністю голою, і це цілком людська історія – гранична відкритість і беззахисність в час здобуття найвищого досвіду. Мандрівні слова і музика перетворюють темні любові, страхи пограниччя, туск, гіркоту і радість свободи в єдиний живий світ, де нема і не може бути сторонніх.

22:30, Кінотеатр «Чорна кішка, білий кіт»

Ретроспектива фільмів Ігоря Савченка. Показ фільму «Вершники» (1939).

Роман у новелах Юрія Яновського постав як компроміс з владою, тож і його екранізація мусила дотримуватися жорсткого диктату ідеології. Тим цінніше побачити цей фільм сьогодні, через 100 років після зображуваних у стрічці революційних подій, коли глядач може зіставити різні точки зору в історіографії і зрозуміти режисера, котрий навіть в таких умовах зумів проявити талант монументаліста в кіно.

Веб-сайт фестивалю

Подія на Фейсбуці

Лінк на акредитацію для ЗМІ

Книгарня «Є» запрошує на урочисте відкриття одразу двох нових мережевих книгарень у центрі Львова на вулиці В. Винниченка, 6 та площі А. Міцкевича, 1. Подія відбудеться 15 червня о 12:00.

 

Що спільного між першою у світі фабрикою морозива та Книгарнею «Є»? Те, що їх люблять і діти, і дорослі? А ще вони обидві мають спільну дату відкриття – 15 червня. Наступної п’ятниці ми відчинимо двері не однієї, а одразу двох фабрик крутезної літератури. Наші книгарні на вул. Винниченка, 6 та площі Міцкевича чекатимуть на вас з 12:00.

 

На честь відкриття кожен покупець отримає дисконтну картку зі знижкою 5%. А ще ви можете виграти одну з книжок, яку рекомендує сам Барак Обама, і читати її, п’ючи прохолодний літній коктейль з нашої брендової термочашки. Для діток від 7 до 10 років ми приготували літературний квест з подарунками. Він стартує о 12:00 у Книгарні «Є» на вул. Винниченка, 6. Кількість місць обмежена, тож реєструйтеся за номером 050 512 70 71.

 

Вхід вільний.

11 червня 2018 року о 13 год. 00 хв. біля меморіальної дошки, встановленої на будинку по вул. Льва Толстого, 15, відбудеться вшанування пам’яті видатного сина українського народу, визначного українського громадсько-політичного діяча, чільного діяча ОУН, відомого поета і вченого-археолога Олега Ольжича (справжнє прізвище Олег Кандиба; 1907-1944).
 
З початком німецько-радянської війни О. Ольжич на чолі перших похідних груп ОУН прибуває в Україну й очолює націоналістичне підпілля в Києві. З його ініціативи у столиці розпочинається розбудова українського політичного і культурного життя. Постає Українська національна Рада як майбутній парламент незалежної України. Починає виходити газета «Українське Слово», організовуються інші українські інституції. Однак, нова дійсність не дозволила утворити самостійну українську державу.
Українські націоналісти для німців становили явну загрозу, репресії щодо націоналістів і взагалі свідомих українців прокотилися Україною.  25 травня 1944 року О. Ольжича було заарештовано на приватній квартирі у Львові, на вул. Личаківській, 32, в помешканні літературознавця Р. Маланчука.
Після арешту О. Кандибу доставили в табір смерті Саксенгаузен. У концтаборі О. Кандибу поселяють в спеціальний блок для найнебезпечніших і найважливіших злочинців. де на той час уже утримувався весь провід ОУН: у казематах перебували А. Мельник, С. Бандера, Я. Стецько, І. Габрусевич, та інші.
Там сиділи також син Сталіна Я. Джугашвілі, небіж Молотова Григорій, латиський міністр оборони генерал Дамбітіс, румун Горія Сіма, французький міністр Рібо, соціаліст Ленон Блюм.
10 червня 1944 року після жорстоких катувань загинув вірний син українського народу Олег Олександрович Кандиба. Фашисти боялися О.Ольжича навіть мертвого, а тому тіло героя було наказано спалити у крематорії.
 
У заході візьмуть участь Голова ОУН Богдан Червак, члени Проводу Українських Націоналістів, члени Київської міської організації ОУН, членкині Жіночого товариства імені Ольги Басараб і Олени Теліги.

12/6

Рівне

«Критика» запрошує на презентацію книжки Йоханана Петровського-Штерна «Анти-імперський вибір» у Рівному

18:00 - Книгарня «Є», вул. Короленка, 2

Лекція

16/6

Запоріжжя

Дітям прочитають «Як ми з татом будували човен» Анни Обіолс у Запоріжжі

11:00 - Книгарня «Є», пр-т Соборний, 137

Лекція

14/6

Львів

Дизайн-бюро «Хочу раю» зустрінуться з читачами у Львові

18:30 - Книгарня «Є», пр-т Свободи, 7

Лекція

13/6

Київ

Ганна Веселовська та Андрій Білоус поговорять на тему «Модель сучасного театру» у Києві

18:30 - Книгарня «Є», вул. Лисенка, 3

Презентація

Книгарня «Є» (вул. Короленка, 2) та видавництво «Критика» запрошують на презентацію книжки Йоханана Петровського-Штерна «Анти-імперський вибір. Постання українсько-єврейської ідентичності».

Подібно до представників будь-якої іншої упослідженої етнічної групи, єврейські еліти модернізувалися, інтеґруючись у панівну культуру, найчастіше – державну або імперську. Вони вибирали німецьку мову в Чехії, французьку в колоніях Північної Африки, російську на теренах Наддніпрянщини, Слобожанщини та Південної України. Видана англійською мовою 2009-го року в Yale University Press, книжка пропонує важливу поправку до цієї моделі. Тут ідеться про євреїв, які обрали собі інтеґрацію в бездержавну неімперську культуру – в націонал-демократичне середовище пригніченого сколонізованого народу.

На прикладі життя і творчості Грицька Кернеренка, Івана Кулика, Раїси Троянкер, Леоніда Первомайського і Мойсея Фішбейна – п’яти письменників і письменниць останнього століття, які виросли переважно в їдишемовному та російськомовному середовищі, але зрештою прийшли в українську літературу, автор пропонує розглянути мовний і культурний вибір, у ґрунті речі супротивний щодо звичаїв єврейської інтеґрації, імперського асиміляційного вектора і традиційного вибору на користь самозбереження.

Довідка:

Йоханан Петровський-Штерн – народжений у Києві американський і український історик, філолог, дослідник культури, есеїст і перекладач. 2001-го року захистив докторську дисертацію з новітньої єврейської історії в Брендайзькому університеті (Волзем, Масачусетс). Професор єврейських студій на історичному факультеті Північно-Західного університету в Чикаґо. Нині Петровський-Штерн досліджує та викладає ранньомодерну і модерну історію євреїв, проблеми українсько-єврейських стосунків і слов’янсько-єврейських літератур, історію єврейського містицизму та кабали.

Вхід вільний.

Книгарня «Є» (пр-т Соборний, 137) запрошує дітей віком 4-7 років та їхніх батьків на читання книжки Анни Обіолс «Як ми з татом будували човен» (видавництво «Ранок») та виготовлення човника-привітання для батька. Подія відбудеться 16 червня об 11:00.

Багато всього цікавого можна зробити разом із татом! Можна побудувати автомобіль, хатинку, човен та багато іншого! Не уявляєте, як це зробити? Тоді скоріше до нас! Історія показує, що для побудови човна потрібні дошки, молоток та інші теслярські інструменти. У книжці знайдемо розворот зі схемою корабля, навчимося малювати піратський прапор. А розмір човна зовсім не важливий. Головне — зробити його разом з татом.

Після читання разом із дітьми створимо власний човен із паперу для привітання батька.

Реєстрація обов’язкова за телефоном 099 201 63 87 (Вероніка).

Вхід вільний.

Книгарня «Є» (пр-т Свободи, 7) запрошує на розмову із співзасновником дизайн-бюро «Хочу раю» Віталієм Кирилівим у рамках проекту «Ті, що надихають». Вона пройде 14 червня о 18:30.

Ця команда знає, де лежать ключі від раю, адже вони щодня відмикають ними свій офіс. Усе почалось у 2011-му, коли двоє братів Юрій та Віталій Кириліви заснували власне дизайн-бюро і з того часу разом з командою однодумців вони продукують дизайн мікросвітів. Їхня розумна підвіска «Sensotone», яка занотовує ваші думки, за рекордну кількість часу зібрала 50 тисяч доларів на краудфандинговій кампанії Kickstarter, а їхній шолом «Helmfon» допоможе офісним працівникам виживати серед шуму та краще виконувати свою роботу.

Як знайти нову ідею серед мільйонів існуючих і зробити так, аби її помітили? Про розвиток предметного дизайну та проблеми дизайнерів-початківців поговоримо зі співзасновником дизайн-бюро «Хочу раю» Віталієм Кирилівим.

Вхід вільний.

Книгарня «Є» (вул. Лисенка, 3) та видавництво «Темпора» запрошують на розмову Ганни Веселовської та Андрія Білоуса «Модель сучасного театру», що відбудеться 13 червня о 18:30 в рамках проекту «Діалоги про…».

Книгарня «Є» та видавництво «Темпора» представлять десяту зустріч у рамках проекту «Діалоги про». 13 червня о 18:30 у Книгарні «Є» театральний режисер і актор Андрій Білоус і театрознавиця Ганна Веселовська публічно міркуватимуть про український театр. Поговорять, де Україна на театральній мапі світу. Звернуться до давньої і новітньої історії театру. Вестимуть діалог про тренди, рухи, театральну освіту і майбутнє української театральної сцени. І спробують зрозуміти, з чим конкурує український театр і як йому вибороти свого глядача.

Вхід вільний.

13/6

Київ

«Вбивство п‘яної піонерки» Сергія Оксеника обговорять літературознавці у Києві

18:30 - Книгарня «Є», вул. Хрещатик, 46

Лекція

13/6

Рівне

Дмитро Лазуткін презентує поетичну книжку «Артерія» у Рівному

18:30 - Книгарня «Є», вул. Короленка, 2

Презентація

15/6

Львів

Наталія Матолінець презентує роман «Гессі» у Львові

18:30 - Книгарня «Є», пр-т Свободи, 7

Презентація

15/6

Вінниця

У Вінниці відбудеться міжнародний фестиваль «Острів Європа»

11:00 -

Презентація

Книгарня «Є» (вул. Хрещатик, 46) та «Видавництво Старого Лева» запрошують на розмову «Минуле і майбутнє в романі Сергія Оксеника «Вбивство п‘яної піонерки»: як приватні історії руйнують ідеологічні моноліти», що відбудеться 13 червня о 18:30 за участю Володимир Моренець, Людмила Кісельова, Ростислав Семків, Наталя Пелешенко, Галина Ткачук. Модераторки – Наталя Павлюк та Ірина Борисюк.

Сповнений іронії та щемкої ностальгії детективний роман «Вбивство п’яної піонерки» — це історія подвійного розслідування злочину, яке ведуть і дорослі, і діти. Несподівано тихе село Варварка стає центром загадкових подій, сплетених у кримінальний клубок, який доведеться розплутувати героям роману. За злочином стоїть не лише людина, за злочином — радянська система, безнадійно загрузла в брехні. Хто ж залишається по-справжньому чесними, так це діти, приречені невпинно дорослішати в непростому, зрадливому світі дорослих.

«Цей роман насамперед про життя підлітка, – говорив про свою книжку сам Сергій Оксеник. – Підлітковий вік – найважчий у житті. З усіх періодів, які я прожив, найважчим і найвразливішим для мене був саме підлітковий. Цей роман має два адресата – підлітки і дорослі. Мені хотілося, щоб це була загадкова і динамічна історія, яка зацікавить багатьох читачів. Вона не є детективною в повному розумінні. Це навіть антидетектив, бо вся інтрига шматується і перетворюється на чисті емоції». «Книжка мала підназву “книжка для підлітків будь-якого віку” і в цьому весь Сергій. Він ставився із захопленням до сучасної молоді, він розумів її. Це найважчий людський вік, коли ти підліток: треба все доводити, відстоювати, виборювати, нічого не мати, з усіх сторін “відгрібати” – і це можна продовжувати. Сергій Оксеник вмів говорити серйозні речі, не впадати в пафос і не втрачаючи сутність», – поділився враженнями про роман Володимир Моренець.

«Вбивство п’яної піонерки» – це роман про маленьку людину на тлі доби, про дружбу, про стосунки в родині, яка так само підлягає впливу системи. А ще це свого роду квиток на 3D-фільм про життя кінця 1950-х, густо насичений запахами, звуками, плюскотом ріки, шурхотом босих ніг по річковому піску. Так ніби відкривається вікно в далеке минуле (а для молодого читача — в минуле батьків і дідусів), а звідти — запахи дитинства, смажених бичків, печеної картоплі, розпеченого пилу, зелених сусідських яблук.

Довідка:

Сергій Оксеник – український письменник. Справжнє ім’я – Сергій Іванюк. З 1991 року – у виконавчій дирекції з відродження Києво-Могилянської академії. Створював факультет гуманітарних наук, з 1992 року був його деканом, а з 1996 до 2000 рр. – ректором Національного університету «Києво-Могилянська академія». Тепер працює доцентом кафедри літературознавства. Водночас є головним редактором журналу для підлітків «Однокласник» (з 2005 р.). Автор трилогії «Лісом, небом, водою», яка витримала вже чимало видань, загальний тираж проданих книжок – понад 25 тис. примірників.

Вхід вільний.

Книгарня «Є» (вул. Короленка, 2) та «Видавництво Старого Лева» запрошують на презентацію книжки Дмитра Лазуткіна «Артерія», що відбудеться 13 червня о 18:30 за участю автора.

«Артерія» – нова поетична книжка відомого українського поета, журналіста та телеведучого Дмитра Лазуткіна. Його вірші – це фіксація внутрішнього стану, вони захоплюють і вражають з першого рядка. Текстову частину збірки доповнюють яскраві ілюстрації Євгена Величева. Новою і незвичайною «фішкою» збірки є qr-коди, додані до деяких віршів. Завдяки цьому поезія ніби оживає: читачі матимуть змогу почути голос автора та його власне прочитання творів. «Це головна моя книга, найбільш повна і важлива на сьогоднішній день, – розповів Дмитро. – До того ж, «Артерія» є живою – її можна читати і слухати водночас. Іноді здаватиметься, що слова пульсують, розриваючи тонку матерію світу, а згодом – поєднуються у енергетичних потоках: ніжність змішується з ненавистю, кров з глиною, а війна, що насувається ззовні – з коханням, що росте зсередини, зрозуміле й легке перемелюється у хаотичну матерію, але згодом знаходить нову форму існування. В останньому розділі логічні конструкції розсипаються і утворюють колаж, схожий на малюнки божевільного, втім наскрізною залишається любов – з її ледве помітними, але невідворотними вібраціями».

Довідка:

Дмитро Лазуткін – поет, журналіст, телеведучий. Закінчив Національний технічний університет України. Працював інженером-металургом, тренером з карате, журналістом, ведучим програми «У світі єдиноборств», «ПроРегбі», «Чоловічий клуб» на Першому Національному телеканалі, коментував Олімпійські ігри в Пекіні, Ванкувері, Лондоні. Народився й мешкає у Києві. Автор низки поетичних збірок, серед який «Дахи» (2003), «Солодощі для плазунів» (2005), «Набиті травою священні корови» (2006), «Бензин» (2008), «Добрі пісні про поганих дівчат» (2012), «Колядки і вальси» (2014), «Червона книга» (2015), «Паприка грез» (2006), «Артерія» (2018).

Дара Корній – українська сучасна письменниця. Володарка відзнаки «Золотий письменник України» (2016 рік). Пише і для дітей, і для дорослих. Сумарний наклад її творів – біля 200 тис. примірників. Працює в жанрі соціально-побутової прози та в жанрі міського фентезі, гармонійно вплітаючи в сучасний світ елементи слов’янської дохристиянської міфології, майстерно використовуючи народні казки, легенди, обряди.

Вхід вільний.

Книгарня «Є» (пр-т Свободи, 7) і видавництво Vivat запрошують на презентацію роману Наталії Матолінець «Гессі», яка відбудеться 15 червня о 18:30 за участю авторки.

У затишному світі, що нагадує часи Belle Époque, де люди дбають передусім про мистецькі насолоди, танцювальні вечірки й вишукані манери, живе 15-річна Гестія Амалія. Проте її життя незбагненним чином перетинається з іншим світом – невидимим, але вловлюваним у химерних подіях і яскравих снах. І чим далі, то більше Гессі розуміє: вона має розгадати хитросплетіння цих світів – лише тоді сповна пізнає себе…

Дівчина балансує  між очікуваннями інших і тим, до чого озивається її серце, але рано чи пізно доведеться обирати. Це історія довгих пошуків і неминучих потрясінь. Історія давніх богів, долі яких вплелися в життя людей. І про те, що закохатися до нестями можна, просто побачивши очі, які до тебе всміхаються. Розповідь про звичайну дівчинку та її незвичайну внутрішню магію.

За роман «Гессі» у 2017-му році львівська авторка Наталія Матолінець отримала  ІІ премію конкурсу «Коронація слова 2017». А у жовтні минулого року їй присудили спецвідзнаку «За новаторський пошук в жанрі міського фентезі» конкурсу «Крилатий лев» за роман «Варта у Грі». Окрім того, Наталія Матолінець – авторка двох поетичних збірок та учасниця фестивалів «Форум видавців», «Книжковий арсенал», «LiTerra», «Авалгард», «Книжкова толока» та інших.

Вхід вільний.

15-17 червня 2018 року у Вінниці на 10 open-air локаціях міста відбудеться масштабний міжнародний фестиваль «Острів Європа», присвячений «камерним» літературам, малим мовам та локальним текстам. Фестиваль збере письменників, діячів мистецтва та інтелектуалів з України, Білорусі, Польщі, Чехії, Вірменії, Ізраїлю, Швейцарії, Канади та США на спільну розмову про Європу як острів, де можна відчути присутність Іншого на єдиній території – географічній та психологічній.

 

Особливістю фестивалю є залучення унікальних урбаністичних «острівців» у різних точках Вінниці, прив’язаних до атмосфери літературності. На цих відкритих майданчиках відбуватимуться літературні читання, презентації, дискусії інтелектуалів, перформанси та концерти, виставки й квести, наповнюючи простір міста новими сенсами та видобуваючи з нього його органічні контексти. Відвідувачі фестивалю зможуть відчути атмосферу «літературного безвізу», який органічно поєднуватиме європейських митців з їхніми українськими колегами – доводячи понад столітню традицію інтегрованості української культури в континентальні й світові тенденції.

 

Міжнародну програму фестивалю представлять автори, знані далеко за межами своїх країн, але досі не видані в Україні: живий класик білоруської літератури Альгерд Бахаревіч, володарка престижної польської премії Вітольда Ґомбровича Вероніка Мурек, чеська літераторка Дора Капралова, ізраїльська письменниця родом з Чернівців Белла Шаєр, співзасновниця літературного салону у Цюриху Дана Ґріґорчеа.

 

Детальну програму фестивалю дивіться за лінком

7/6

Київ

У Києві презентують спогади Миколи Охмакевича «Ратай українського ефіру»

16:00 - Національна спілка журналістів України, вул. Хрещатик, 27-а

Презентація

8/6

Київ

Книгу «Стіна» військового кореспондента Цаплієнка презентують у Києві

18:30 - Книгарня «Є», вул. Лисенка, 3

Презентація

5/6

Івано-Франківськ

Discursus презентує нову книжку «При надії» у Івано-Франківську

18:00 - Urban Spase 100, вул. Грушевського, 19

Презентація

10/6

Рівне

Дітям 4-7 років прочитають книжку Сьюзан Креллер у Рівному

12:00 - Книгарня «Є», вул. Короленка, 2

Презентація

7 червня 2018 року о 16:00 у Національній спілці журналістів України (вул. Хрещатик, 27-а) відбудеться презентація книги спогадів про видатного діяча інформаційної сфери України, одного з фундаторів українського телерадіомовлення Миколу Охмакевича «Ратай українського ефіру».

Книга вийшла за підтримки Держкомтелерадіо  в серії «Золоті імена української журналістики», започаткованої НСЖУ. Видавець – харківська книжкова фабрика «Глобус». Упорядник  – Віктор Пасак.

У книгу увійшли спогади колег, однокурсників, друзів і рідних  Миколи Федоровича Охмакевича. Серед авторів –  академік Микола Жулинський, письменники Олег Чорногуз, Михайло Слабошпицький, режисер-документаліст Леонід Мужук , журналісти Микола Ляпаненко, Галина Устенко-Гайдай, Валентин Щербачов, Петро Дупляк,  Григорій Южда, Людмила Лисенко, Людмила Бараневич, та інші. Книга містить чимало фотоматеріалів, інтерв’ю  Миколи Охмакевича,  а також документи – зокрема, стенограми засідань Верховної Ради України, на яких виступав М. Охмакевич.

У презентації книги візьмуть участь Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко, авторський колектив книги.

Вхід на презентацію вільний.

У п’ятницю, 8 червня, в київській Книгарні «Є» (вул. Лисенка, 3) відбудеться презентація книги одного з найвідоміших військових кореспондентів України Андрія Цаплієнка. «Стіна» – саме таку назву має новий роман-антиутопія – розповідає про 2054 рік, про крах імперії та спробу вижити під її уламками, про спробу згадати минуле, щоб захистити майбутнє. Початок зустрічі о 18:30. Модерує письменник, кінодокументаліст Ілларіон Павлюк.

 

У фантастичному романі Андрія Цаплієнка перед читачем постають два постапокаліптичні суспільства, одне з яких упевнено торує прогресивний шлях розвитку, а інше — просто деградує. «Ідея роману “Стіна” почалася з того, що хтось з хлопців на фронті запитав: “А як воно буде? Війна рано чи пізно закінчиться, то що буде за 10 чи 20 років?”, розповів Андрій Цаплієнко.  Звісно, це питання адресувалось не конкретно мені  й не вимагало відповіді взагалі. Це радше були роздуми, запущені в Космос.  Але я спроектував їх на себе. І оскільки час у відрядженнях є:  дорога з Києва на фронт займає близько 10-12 годин туди і звідти, щотижня. У понеділок чи вівторок виїжджаємо, у п’ятницю повертаємося. Тобто до 20 годин в тиждень на написання книжки у мене було. І я, скориставшись цим вільним часом, почав моделювати ситуацію: що буде через 40 років, коли закінчиться війна. Ця тема поглинула мене, почали снитися сюжети майбутньої книжки. Наприклад, 12 розділ я повністю побачив уві сні: коли герой уявляє, як потрапляє в зруйновану Москву після розпаду Росії, що він бачить, з ким зустрічається і який код він раптово згадує (я справді бачив цифри цього коду). Найцікавіше, що ця вигадана реальність із кожною сторінкою тексту обростала матерією, я бачив перед собою модель світу, крутив її, вносив корективи. І потім несподівано зауважив, що створений мною світ вже живе своїм життям».

 

Довідка:

 

Андрій Цаплієнко журналіст, військовий кореспондент, письменник. Народився 1968 року у Харкові. З кінця 90-х і дотепер військовий кореспондент українського телебачення. Новини про події в багатьох «гарячих точках» планети українці отримували саме від нього. Близький Схід, Кавказ, Балкани, Африка, Латинська Америка – складно перерахувати географію його небезпечних подорожей. Від початку 2014-го висвітлює конфлікт на сході України. Автор кількох романів та публіцистичних творів. Роман «Стіна» – це дебют Андрія Цаплієнка у жанрі антиутопії, авторська спроба зазирнути в світ майбутнього.

 

Вхід вільний.

Видавництво Discursus запрошує на презентацію новинки – «При надії. Дев’ять особливих місяців» в Urban Spase 100, що на вул. Грушевського, 19, 5 червня о 18:00.

Співавторки книжки Khrystyna Kozlovska-Denys та Ольга Деркачова говоритимуть про інтимність у літературі, роль особистого досвіду і, звісно, про вагітність у суспільному та індивідуальному вимірі.

 

Вхід вільний.

Книгарня «Є» (вул. Короленка, 2) запрошує дітей віком 4-7 років та їхніх батьків на читання книжки Сьюзан Креллер «Швидкожер — монстр, який завжди запізнювався» (видавництво «Vivat») та майстер-клас із малювання монстрів.

Знайомся: це Швидкожер! Звичайнісінький монстр, який робить все, що належить монстрам: іноді не вітається у відповідь, лякає бабусь у трамваях, час від часу він чистить кiлька зубів, а його відрижка після кока-коли така ж оглушлива, як весняний грім. Але є у Швидкожера одна вада, що доводить його друзів-монстрів до розпачу: він був найбільш непунктуальним монстром, який будь-коли існував на цій планеті. Чи зможе монстр виправитися? Мерщій читай, і дізнаєшся! Опісля читання, ми намалюємо монстрів.

Реєстрація обов’язкова за телефоном 096 520 84 48.

Вхід вільний.

10/6

Рівне

«Усміхаки» Лариси Денисенко прочитають дітям 8-12 років у Рівному

14:00 - Книгарня «Є», вул. Короленка, 2

Презентація

9/6

Запоріжжя

Дітям прочитають книжки про динозаврів у Запоріжжі

11:00 - Книгарня «Є», пр-т Соборний, 137

Лекція

9/6

Львів

Наталя Іваничук презентує дітям «Трелі та вушка дракона» у Львові

12:00 - ТРЦ «King Cross Leopolis»

Лекція

8/6

Суми

Дітям 4-8 років проведуть зустріч за книжкою Мозера у Сумах

11:00 - Книгарня «Є», вул. Соборна, 44

Лекція

Книгарня «Є» (вул. Короленка, 2) запрошують дітей віком 8-12 років та їхніх батьків на творче читання книжки Лариси Денисенко «Усміхаки» («Видавництво Старого Лева»).

Якщо мрієш завести вірного песика, у новій книжці відомої письменниці Лариси Денисенко ти знайдеш усе, що слід знати про собак: як їх доглядати, годувати, вигулювати і лікувати. А також про те, яке величезне щастя мати чотирилапого друга, та водночас, яка це відповідальність. Адже тваринка — не м’яка іграшка, а повноправний член сім’ї. Вчені стверджують, що дорослий песик має інтелект трирічної дитини. І тільки від господарів залежить, який характер матиме ця дитина, буде вона злюкою чи усміхакою.

Опісля читання, ми намалюємо собаку мрії.

Реєстрація обов’язкова за телефоном 096 520 84 48.

Вхід вільний.

Книгарня «Є» (пр-т Соборний, 137) запрошує дітей віком 3-6 років та їхніх батьків на читання книг «Мій великий віммельбух: Динозаври» (видавництво «Ранок»), Стівен Брусатті «Епоха динозаврів» («Видавництво Старого Лева») та майстер-клас зі створення динозаврів.

Ласкаво просимо в доісторичні часи! Разом із дослідником Діно Хіпсі здійснимо подорож у часі: від динозаврів до сучасних людей. Зустрінемося з небезпечним тиранозавром Рексом, побачимо, який вигляд мали діти кам’яної доби й побуваємо у природничому музеї. А також дізнаємося про раціон динозаврів та про те, як вони нападали й захищались.

Після читання разом із дітьми створимо власних динозаврів.

Реєстрація за номером 099 201 63 87 (Вероніка).

Вхід вільний.

Книгарня «Є» (ТРЦ «King Cross Leopolis»), «Видавництво 21» та центр музичного розвитку «Tempo» запрошують дітей та їхніх батьків на презентацію книжки Леннарта Ґельсінга «Трелі та вушка дракона».

Весь навколишній світ наповнений музикою та музичними асоціаціями. І який же оркестр без інструментів? Книжечка «Трелі та вушка дракона» розповідає про найрізноманітніші інструменти: труби, фаготи, кларнети, флейти, скрипки, контрабаси та багато-пребагато інших. Діти зможуть прочитати дотепні, симпатичні віршики про різні інструменти, про те, з чим / ким може асоціюватися їхнє звучання, якій порі року і яким настроям, душевним станам найбільше відповідає той чи інший інструмент, те чи інше звучання. Ілюстрації Ане Ґуставссон перетворили цю книжку на окремий світ, наповнений різними кольорами, персонажами, емоційними відтінками та, звичайно, інструментами. А особливість цієї книжки у тім, що діти зможуть не лише прочитати і побачити історії, пов’язані з музикою, інструментами, а й почути їхнє звучання: найкращі шведські музиканти виконали для дітей класичні твори відомих композиторів. До книжки додається диск із відповідними записами.

Переклала книжечку Наталя Іваничук, яка разом з працівниками центру музичного розвитку «Tempo» буде ближче знайомити діток з музикою.

Реєстрація за номером 050 512 70 71.

Вхід вільний.

Книгарня «Є» (вул. Соборна, 44) запрошує дітей від 4 до 8 років на ігрову зустріч «Киця-чарівниця і всі-всі всі»: творче читання книжки Ервіна Мозера «Чудові історії на добраніч» (видавництво «Чорні вівці») та майстер-клас з аплікації.

Збірка веселих оповідок австрійського письменника Ервіна Мозера ,яка розповідає про двох слоників, що вперше побачили сніг, мишку Аліну, яка вирішила перезимувати у хатинці борсучка Норберта, кішечку Фенеллу та її друга-ворона Мельхіора, короля-лева Ламберта і його любов до мистецтва. І це лише частина героїв, які так чекають зустрічі з нашими читайликами. Кожна з їхніх оповідок викличе у читачів позитивні емоції та потішить яскравими авторськими ілюстраціями. Діток також чекає майстер-клас з аплікації. Незвичайної: м’якенької та пухнастої

Реєстрація за телефоном 066 424 47 68.

Вхід вільний.

8/6

Харків

Юрій Шевчук поговорить на тему «Мова війни, війна мов в Україні» у Харкові

17:00 - Книгарня «Є», вул. Сумська, 3

Лекція

8/6

Рівне

Дара Корній презентує «Сузір`я Дів» у Рівному

18:30 - Книгарня «Є», вул. Короленка, 2

Презентація

7/6

Луцьк

Дара Корній презентує роман «Сузір’я Дів» у Луцьку

18:00 - Книгарня «Є», вул. Лесі Українки, 30

Презентація

7/6

Івано-Франківськ

Марія Ткачівська презентує новий роман «Голос перепілки» у Івано-Франківську

18:30 - Книгарня «Є», вул. Незалежності, 31

Презентація

Лекція та розмова з Юрієм Шевчуком «Мова війни, війна мов в Україні» 8 червня о 17:00.

 

Юрій Шевчук – лектор української мови в Колумбійському університеті, Нью-Йорк, США. Автор популярного в Північній Америці підручника для студентів університетів і самоуків «Українська для початківців», видавництво «Гіпокріні Букс», Нью-Йорк, 2016 (третє видання). Засновник і директор Українського кіноклубу Колумбійського університету, єдиного постійного форуму українського національного кінематографа поза межами України (з 2004 p.). Член Наукового товариства імені Шевченка (США), директор філологічної секції, член Української Вільної Академії Наук (США), член Національної спілки кінематографістів України.

 

Вхід вільний.

Книгарня «Є» (вул. Короленка, 2) та видавництво Vivat запрошують на презентацію книжки Дари Корній «Сузір`я Дів», що відбудеться 8 червня о 18:30.

Є таке сузір’я, в якому кожна жінка від народження має свою зорю. Є така й у Василини – представниці давнього шляхетного роду Коморовських. Мабуть, ця зоря й оберігає дівчину в складні моменти. А може, її захист – то старовинний оберіг, подарований бабусею Терезою? Чи то сама бабуся, яка душею-зіркою-птахою прилинула до онучки, щоб уберегти її від чогось лихого? «Сузір’я Дів» – то плетиво жіночих доль, пов’язаних давнім амулетом, фатальним прокляттям і родинною історією, яка рясно скроплена моторошними таємницями, лукавими інтригами, безневинною кров’ю, підступними зрадами, безоглядною самопожертвою, справжнім коханням, що густим шлейфом тягнеться за Василиною від XVІІІ століття і до наших днів.

Довідка:

Дара Корній – українська сучасна письменниця. Володарка відзнаки «Золотий письменник України» (2016 рік). Пише і для дітей, і для дорослих. Сумарний наклад її творів – біля 200 тис. примірників. Працює в жанрі соціально-побутової прози та в жанрі міського фентезі, гармонійно вплітаючи в сучасний світ елементи слов’янської дохристиянської міфології, майстерно використовуючи народні казки, легенди, обряди.

Вхід вільний.

Книгарня «Є» (вул. Лесі Українки, 30) та видавництво Vivat запрошують на презентацію книжки Дари Корній «Сузір’я Дів», що відбудеться 7 червня о 18:00 за участю авторки.

Є таке сузір’я, в якому кожна жінка від народження має свою зорю. Є така й у Василини – представниці давнього шляхетного роду Коморовських. Мабуть, ця зоря й оберігає дівчину в складні моменти. А може, її захист – то старовинний оберіг, подарований бабусею Терезою? Чи то сама бабуся, яка душею-зіркою-птахою прилинула до онучки, щоб уберегти її від чогось лихого? «Сузір’я Дів» – то плетиво жіночих доль, пов’язаних давнім амулетом, фатальним прокляттям і родинною історією, яка рясно скроплена моторошними таємницями, лукавими інтригами, безневинною кров’ю, підступними зрадами, безоглядною самопожертвою, справжнім коханням, що густим шлейфом тягнеться за Василиною від XVІІІ століття і до наших днів.

Дара Корній – українська сучасна письменниця. Володарка відзнаки «Золотий письменник України» (2016 рік). Пише і для дітей, і для дорослих. Сумарний наклад її творів – біля 200 тис. примірників. Працює в жанрі соціально-побутової прози та в жанрі міського фентезі, гармонійно вплітаючи в сучасний світ елементи слов’янської дохристиянської міфології, майстерно використовуючи народні казки, легенди, обряди.

Вхід вільний.

Книгарня «Є» (вул. Незалежності, 31) і видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля» запрошують на презентацію нового роману Марії Ткачівської «Голос перепілки», яка відбудеться 7 червня о 18:30 за участю авторки.

Колись давно Борис звабив скромну сільську дівчину Стефу і відмовився від свого сина Мартина. Стефа та її малюк були приречені на голод і злидні. Тяжкі часи спіткали й самого Бориса – під час війни він опинився на чужині, в Німеччині. Там він зустрів землячку Ганну, яка до безтями закохалася в нього. Але доля розвела їх: Борис згодом повернувся до рідного села, став заможним господарем, а Ганна була змушена виживати з малою донькою на руках… Тим часом підростав Мартин. Він присягнувся ніколи й нічого не просити в батька, який викреслив їх із матір’ю зі свого життя. Та доля сплітається химерним візерунком: Мартин прагне одружитися з пасербицею свого батька – Марією…

Марія Ткачівська – українська поетеса, письменниця, перекладач та педагог. Лауреатка премій імені Івана Франка, премії імені В. Стефаника та літературного конкурсу «Коронація слова».

Вхід вільний.

7/6

Тернопіль

Надійка Гербіш презентує «Мандрівки з чарівним атласом. Гринвіч» у Тернополі

18:30 - Книгарня «Є», вул. Валова, 7-9

Презентація

7/6

Харків

Про «Харківських Дон Кіхотів» проведуть літературознавчу дискусію

18:30 - Книгарня «Є», вул. Сумська, 3

Лекція

7/6

Запоріжжя

Ольга Вакало проведе дискусію про журналістику в Запоріжжі

18:30 - Книгарня «Є», пр-т Соборний, 137

Лекція

6/6

Львів

Марк Роберт Стех презентує роман «Голос» у Львові

18:30 - Книгарня «Є», пр-т Свободи, 7

Презентація

Книгарня «Є» (вул. Валова, 7-9) та «Видавництво Старого Лева» запрошують на презентацію книжки Надійки Гербіш «Мандрівки з чарівним атласом. Гринвіч», що відбудеться 7 червня о 18:30 за участю авторки.

Лука і Терезка знову вирушають у захопливу мандрівку з Чарівним Атласом. Вони опиняються у Гринвічі – передмісті Лондона. Там проходить нульовий меридіан, що ділить світ на Східну і Західну півкулі. Древня обсерваторія, знайомство з професором Чемберсом, багато цікавинок із життя моряків і розвитку географічної науки – усе це чекає на юних читачів у другій книжці трилогії Надійки Гербіш.

Вхід вільний.

Книгарня «Є» (вул. Сумська, 3) та Українське Фулбрайтівське коло запрошують на зустріч «Іспанський Харків» за участю Олександра Пронкевича та Ігоря Оржицького. Захід відбудеться 7 червня о 18:30.

Головні аспекти розмови:

  • Харківські Дон Кіхоти (Микола Хвильовий, Микола Куліш, Юрій Шерех);
  • Мігель Ернандес та його «Фабрика-місто»;
  • Історія розстріляних кобзарів у романі Давида Торреса «Palos de ciego».

Учасники:

 1. Олександр Пронкевич – доктор філологічних наук, професор, директор Інституту філології Чорноморського національного університету імені Петра Могили;
 2. Ігор Оржицький – кандидат філологічних наук, доцент кафедри романської філології і перекладу, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна.

Вхід вільний.

Книгарня «Є» (пр-т Соборний, 137) запрошує на не-студійний «Знак запитання» з Ольгою Вакало, дискусію «Запорізька журналістика – в он-лайні чи лайні?» за участю запорізьких журналістів.

ДУРНАлістика? ЖурнаЛІНЬстика? Яку українську журналістику святкуємо 6 червня цього 2018 року? І регіональні, зокрема, запорізькі ЗМІ як чуються, читаються і виглядають на цьому святі професії? На ці питання шукатимуть відповідь:

 • Ольга Вакало – телеведуча, голова редакційної ради Запорізької філії ПАТ «НСТУ»
 • Тарас Білка – журналіст, телеведучий, голова ГО «Громадське ТБ Запоріжжя»
 • Валентин Терлецький – письменник, журналіст, телеведучий філії ПАТ «НСТУ»
 • Євгенія Назарова – журналістка, кореспондентка «Радіо Свобода»
 • Інна Пенчук – професорка КПУ, медіа-тренерка
 • Олена Пода – доцент кафедри журналістки ЗНТУ
 • Сергій Сидоров, Лілія Стативко – ГО «Запорізьке бюро розслідувань»
 • Науфаль Хамдані – головний редактор сайту «Запорізький клуб новин»
 • Юрій Сидоров – журналіст-розслідувач «Наші гроші» (скайпом)

Вхід вільний.

Книгарня «Є» (пр-т Свободи, 7) і видавництво Terra Incognita запрошують на презентацію на містичного роману Марка Роберта Стеха «Голос» за участю автора, яка відбудеться 6 червня о 18:30.

 

«Альхемічний» роман «Голос» українського письменника і культуролога з Канади Марка Роберта Стеха розгортається із оповіді про Олега – молоду й нібито пересічну людину, яка несподівано змушена покинути своє рутинне життя й вирушити на пошуки напівзнайомого чоловіка, який зник за нез’ясованих обставин. Єдиний слід, який та загублена людина лишила за собою, – це розрізнені уривки складного незавершеного роману. Шукаючи слідів на основі тих незрозумілих записів, Олег нарешті вражено усвідомлює, що цей ефемерний текст чужої людини метафорично описує не що інше, як його власне життя: минуле й розписане наперед майбутнє…

 

Із передмови Костянтина Москальця: «Роман, написаний інтелектуалом для інтелектуалів, містить надзвичайно проникливі пейзажі, питомо стехівський колорит, заворожливу гру поетичним словом і символом…. Якщо в ірландців є Джойс із його перенасиченим культурними й літературними ремінісценціями «Улісом», то українці мають Стеха з його неповторним «Голосом»

 

Вхід вільний.

5/6

Тернопіль

Ірина Мацко презентує «Каву по-дорослому» у Тернополі

18:30 - Книгарня «Є», вул. Валова, 7-9

Презентація

5/6

Львів

Ірина Загладько презентує збірку «Лемент і легіт» у Львові

18:30 - Книгарня «Є», пр-т Свободи, 7

Презентація

30/5

Київ

Благодійна книгарня «ДієСлово» шукає волонтерів на час Книжкового Арсеналу

10:00 - Мистецький Арсенал, вул. Лаврська, 10-12

Презентація

2/6

Львів

У Львові нагородять переможців конкурсу малюнку «Львів у 2025 році»

12:00 - ТРЦ «King Cross Leopolis»

Лекція

Книгарня «Є» (вул. Валова, 7-9) та видавничий центр «Академія» запрошують на презентацію книжки Ірини Мацко «Кава по-дорослому», що відбудеться 5 червня о 18:30 за участі авторки.

Вони дратують надокучливими запитаннями, невмінням жити і своїм поламаним шлюбом. У школі її справи – так собі, з дівчатами – протистояння, конфлікти і нещира дружба. Каті хочеться багато що спробувати по-дорослому. Її бентежать власне тіло, дивні бажання. І манить кохання. Якась сила жене пізнати все і заставляє побачити себе на слизькій межі. Відчути драйв, небезпеку, страх, приниження і свою використаність. Жахнутися життю навиворіт, де алкоголь, наркотики, секс із примусу чи просто так, наруга над собою і кимось. Каті вдається вирватися із ситуацій, де ніщо нормальне вже не можливе. Вона знайшла порозуміння з мамою і дівочу дружбу. Усвідомила себе потрібною. Піднялася до любові. Забула те, що не треба брати в життя. І побачила світ іншими очима.

Вхід вільний.

Книгарня «Є» (пр-т Свободи, 7) та видавництво «Смолоскип» запрошують на перформанс і презентацію поетичної збірки Ірини Загладько «Лемент і легіт» за участю авторки та ілюстраторки Олени Маканіної, яка відбудеться 5 червня о 18:30.

«Лемент і легіт» – перша збірка Ірини Загладько. Проте це не нове ім’я в сучасній українській літературі. Вірші, які раніше з’являлися в літературних часописах чи блогах, лунали зі сцен фестивалів, демонструвалися у форматі відеопоезії чи медіаперформансів, нарешті знайшли своє місце під однією обкладинкою. Так, у поєднанні з химерно-ліричними колажами Анастасії Старко, з’явилася книга-гербарій, де кожен вірш – і рослина, і символ, і жест водночас. А тому тут трапляється поезія запашна й різка, солодкава й гірка, отруйна й снодійна, легка, як подих, чи важка, як крик.Вхід вільний.

Благодійна книгарня «ДієСлово» шукає волонтерів на час Книжкового Арсеналу. 

Режим роботи Ярмарку:

30 травня, середа: з 14:00 до 22:00

31 травня, 1 червня, 2 червня, 3 червня: з 10:00 по 20:00.

Реєстрація волонтерів

Книгарня «Є» (ТРЦ «King Cross Leopolis») запрошує учасників конкурсу та їхніх батьків, а також усіх охочих на урочисте вручення призів переможцям конкурсу «Львів у 2025 році».

На початку травня з нагоди Дня нашого улюбленого Львова ми оголосили конкурс дитячого малюнку «Львів у 2025 році». Усі охочі малюки мали зобразити, як виглядатиме наше місто через 8 років. І ось ми обрали переможців, тож з нетерпінням чекаємо, коли ж зможемо вручити їм подарунки. Усі малюнки наших конкурсантів висітимуть у Книгарні «Є» в ТРЦ «King Cross Leopolis». Приходьте, аби подивитися, що чекає на наше місто.

Вхід вільний.

31/5

Львів

Український переклад «Янгольські голоси» Дімітре Дінева презентують у Львові

18:30 - Книгарня «Є», пр-т Свободи, 7

Презентація

31/5

Луцьк

Ілларіон Павлюк презентує роман «Білий попіл» у Луцьку

18:30 - Книгарня «Є», вул. Лесі Українки, 30

Презентація

31/5

Івано-Франківськ

Дара Корній презентує новий роман «Сузір’я дів» у Франківську

18:30 - Книгарня «Є», вул. Незалежності, 31

Презентація

30/5

Тернопіль

Книжку Девіда Ніколлза «Ми» презентують у Тернополі в українському перекладі

18:30 - Книгарня «Є», вул. Валова, 7-9

Презентація

Книгарня «Є» (пр-т Свободи, 7) спільно з «Видавництвом 21» запрошує на презентацію українського перекладу книжки Дімітре Дінева «Янгольські голоси» за участю автора та перекладача Володимира Кам’янця. Подія відбудеться 31 травня о 18:30. 

«Янгольські голоси» – це родинна сага, подана на тлі болгарської та європейської історії. Крізь призму приватних історій Дімітре Дінев дає об’єктивну оцінку впливу історико-політичних подій на долю людей. Головними героями роману є Іскрен і Светлін, які ще на початку 1990-х утекли із посткомуністичної Болгарії, нелегально діставшись Відня. І саме тут, на Центральному цвинтарі австрійської столиці, вони вперше зустрічаються біля пам’ятника ще одного важливого персонажа – Міро. До могили цього покровителя мігрантів вони прийшли, сподіваючись на диво, оскільки лише дивом можуть виплутатися кожен із свого геть кепського становища. Та ще й, як виявиться, зустріч ця зовсім не випадкова: долі персонажів переплетені від народження.

Ось що говорить про роман «Янгольські голоси» перекладач Володимир Кам’янець: «До українського читача під час читання роману знову й знову повертатиметься відчуття, що в розлогій історичній сімейній сазі на тлі болгарської і європейської історії ідеться саме про нас, про сьогоднішніх і вчорашніх українців. Якщо б замінити на українські болгарську антропоніміку й топоніміку, а також деякі реалії повсякденного життя насамперед в епоху так званого «реального соціалізму», а тоді його стрімкого краху і ще стрімкішого скочування суспільства безпосередньо в «бурхливі дев’яності», то це був би суто український роман».

Довідка:

Дімітре Дінев – австрійський письменник, театральний та кінодраматург болгарського походження. Лауреат і стипендіат 17-ти літературних, культурних, театральних премій і стипендій, серед яких – Книжна премія палати робочих Верхньої Австрії за роман «Янгольські голоси» (2004), Зальцбурзького фестивалю (2008), стипендія Роберта Музіля (2014-2017).

Вхід вільний.

Книгарня «Є» (вул. Лесі Українки, 30) та «Видавництво Старого Лева» запрошують на презентацію роману Ілларіона Павлюка «Білий попіл», що відбудеться 31 травня за участю автора.

«Білий попіл» – це надзвичайно цікавий, атмосферний та водночас динамічний трилер у стилі нуар. У ньому повно загадок, що їх до останнього кортить розкрити. І, згідно з законами жанру, найменша деталь свого часу неодмінно отримує блискавичне пояснення. Але особливість роману в тому, що кожна таємниця врешті-решт матиме не одне, а відразу два трактування – логічне і містичне. Тому, залежно від світосприйняття читача, роман стає чи то детективним трилером, чи то містичним. А втім, саме про це і хочеться поміркувати наприкінці книжки…

Приватному детективу Тарасу Білому замовляють розслідувати вбивство панночки. Обвинувачують такого собі семінариста Хому Брута, й справа ніби геть зрозуміла… Втім, хутір, де сталося вбивство, приховує таємницю. І ця таємниця — страшніша за всі оповідки про панночку, яка встала з гробу.

Довідка:

Ілларіон Павлюк – журналіст і теледокументаліст, автор низки гучних документальних стрічок. Народився 1980 року на Херсонщині в місті Скадовськ. Вивчав журналістику в Східноукраїнському національному університеті (м. Луганськ). 2001 року переїхав до Києва. Починав телевізійний шлях у новинах як репортер-міжнародник – спеціалізувався на арабо-ізраїльському конфлікті. Останні десять років працює над виробництвом телевізійних програм, ігрових серіалів і документальних фільмів як продюсер та сценарист. 2015-го брав участь у війні на Cході в складі добровольчого батальйону. Одружений, батько п’ятьох дітей.

Вхід вільний.

Книгарня «Є» (вул. Незалежності, 31) спільно з видавництвом «Vivat» запрошує на презентацію нового роману Дари Корній «Сузір’я дів», яка відбудеться 31 травня о 18:30 за участю авторки.

Є таке сузір’я, в якому кожна жінка від народження має свою зорю. Є така й у Василини – представниці давнього шляхетного роду Коморовських. Мабуть, ця зоря й оберігає дівчину в складні моменти. А може, її захист – то старовинний оберіг, подарований бабусею Терезою? Чи то сама бабуся, яка душею-зіркою-птахою прилинула до онучки, щоб уберегти її від чогось лихого? «Сузір’я Дів» – то плетиво жіночих доль, пов’язаних давнім амулетом, фатальним прокляттям і родинною історією, яка рясно скроплена моторошними таємницями, лукавими інтригами, безневинною кров’ю, підступними зрадами, безоглядною самопожертвою, справжнім коханням, що густим шлейфом тягнеться за Василиною від XVІІІ століття і до наших днів.

Довідка:

Дара Корній – українська сучасна письменниця. Володарка відзнаки «Золотий письменник України» (2016 рік). Пише і для дітей, і для дорослих. Сумарний наклад її творів – біля 200 тис. примірників. Працює в жанрі соціально-побутової прози та в жанрі міського фентезі, гармонійно вплітаючи в сучасний світ елементи слов’янської дохристиянської міфології, майстерно використовуючи народні казки, легенди, обряди.

Вхід вільний.

Книгарня «Є» (вул. Валова, 7-9) та видавництво Vivat запрошують на презентацію книжки Девіда Ніколлза «Ми» за участі перекладачки Юлії Костюк.

Чи можуть люди, які одне одному геть не підходять, прожити разом ціле життя? Чи обов’язково якоїсь миті вони стануть перед межею, за якою – розлучення?

Чи можна налагодити контакт із уже дорослим сином, який тобі зовсім не довіряє? До чого треба вдатися, чого зазнати, щоб син тебе «почув» і вибачив?

Чи зможе так зване Велике турне стати шляхом до примирення? А що, як дорогою до рідних тобі зустрінеться інша жінка?

Це дуже добра, оптимістична книжка про кохання, про батьків і дітей, про різні характери й погляди на життя, про коротку мандрівку – і про довгу дорогу до себе…

Вхід вільний.

29/5

Володимир-Волинський

«Книголюби Володимира» обговорять «Кулемети і вишні» Шабловського

13:00 - Книгарня «Є», вул. Ковельська, 6

Лекція

29/5

Івано-Франківськ

Ірина Загладько презентує збірку «Лемент і легіт» у Франківську

18:00 - Книгарня «Є», вул. Незалежності, 31

Презентація

29/5

Львів

Ілюстраторка Оксана Була зустрінеться з читачами у Львові

18:30 - Книгарня «Є», пр-т Свободи, 7

Презентація

29/5

Запоріжжя

Ярослава Дегтяренко презентує роман «Ярино, вогнику мій» у Запоріжжі

18:30 - Книгарня «Є», вул. Соборна, 137

Презентація

Книгарня «Є» (вул. Ковельська, 6) запрошує на обговорення книжки Вітольда Шабловського «Кулемети і вишні. Історії про добрих людей з Волині» («Видавництво Старого Лева») в рамках читацького клубу «Книголюби Володимира». Подія відбудеться 29 травня о 13:00.

Вітольд Шабловський зібрав голоси свідків Волинської трагедії. Вони розповіли історії про «добрих людей з Волині», які у різний спосіб допомагали сусідам-полякам і сусідам-євреям рятуватися від винищення. Хтось ховав утікачів, хтось виходжував поранених, хтось копав для них криївки, хтось возив їжу, а хтось забирав маленьких польських сиріт у свої українські сім’ї і виховував їх, як рідних дітей. Серед голосів, які нам розповідають про ці буремні події, – голос космонавта Мирослава Гермашевсього, чеського пастора Яна Єлінека і мешканки Володимира, родина якої прихистила маленьку польську дівчинку.

У засіданні читацького клубу візьме участь і відомий краєзнавець, дослідник історії польсько-українських стосунків Ярослав Царук. Разом із ним поговоримо про важливість з’ясування історичної правди, про забуття і примирення. До дискусії запрошуємо усіх, хто цікавиться темою, має власні родинні історії, якими може поділитися, і бажання більше дізнатися про репортажі Вітольда Шабловського.

Вхід вільний.

Книгарня «Є» (вул. Незалежності, 31) та видавництво «Смолоскип» запрошують на перформанс і презентацію збірки поезій Ірини Загладько «Лемент і легіт» за участю авторки 29 травня о 18:00.

 

«Лемент і легіт» – перша збірка Ірини Загладько. Проте це не нове ім’я в сучасній українській літературі. Вірші, які раніше з’являлися в літературних часописах чи блогах, лунали зі сцен фестивалів, демонструвалися у форматі відеопоезії чи медіаперформансів, нарешті знайшли своє місце під однією обкладинкою. Так, у поєднанні з химерно-ліричними колажами Анастасії Старко, з’явилася книга-гербарій, де кожен вірш – і рослина, і символ, і жест водночас. А тому тут трапляється поезія запашна й різка, солодкава й гірка, отруйна й снодійна, легка, як подих, чи важка, як крик.

 

Ті, хто придбають книгу, отримають у подарунок ще й авторську листівку.

 

Вхід вільний.

Книгарня «Є» (пр-т Свободи, 7) запрошує на зустріч з книжковою ілюстраторкою Оксаною Булою, яка відбудеться 29 травня о 18:30 в рамках проекту «Ті, що малюють поміж слів».

Вони допомагають рости та квітнути деревам, першими зустрічають пташок, які повертаються додому після зими, а ще вони допомагають прокинутись тваринам після зимової сплячки. Хто ж це вони? Туконі! Лісові духи, яких винайшла художниця Оксана Була.

Довідка:

Оксана Була – львівська художниця-ілюстраторка, аторка хендмейд брендів ©Tukoni та ©OOMISEH glass jewelry. Закінчила Львівську національну академію мистецтв за спеціальністю художнє скло. У 2016 році започаткувала серію авторських книжок-картинок про лісових мешканців – «Зубр шукає гніздо» і «Ведмідь не хоче спати». У 2016 та 2017 роках проілюструвала книжки Катерини Міхаліциної «Хто росте у парку» Катерини Міхаліциної, що увійшла до престижного каталогу в галузії міжнародної дитячої і підліткової книги «Білі круки» («The White Ravens 2016»). Ілюстраторка 2016 року за версією порталу Барабука.

Вхід вільний.

Книгарня «Є» (пр-т Соборний, 137) і видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля» запрошують на презентацію нового роману Ярослави Дегтяренко «Ярино, вогнику мій», яка відбудеться 29 травня. Початок – о 18.30. Модераторка – Яна Терлецька.

Новий історико-пригодницький роман з захопливим і непередбачуваним сюжетом. Ярина мріяла про весілля з молодим козаком Данилом Лозицьким. Та закоханих розділила доля: Ярина потрапила до татарського улусу, ставши невільницею. Її рятує мурза Аяз-бей, давній ворог Данила. Закоханий в цю горду русинку, він ладен на все заради неї. Ярина теж має почуття до Аяз-бея… На жаль, Ярину продають до Бахчисарайського гарему. Довкола дивовижної рабині, яку нарікають Вогником, плетуться інтриги, а в кожному закутку палацу чатує смертельна небезпека. Аяз-бей та Данило обидва прагнуть звільнити Ярину, але вогонь її кохання зігріє серце лише одного з них.

Довідка:

Ярослава Дегтяренко – сучасна українська письменниця з Запоріжжя, лауреатка конкурсу «Коронація слова», авторка історичних романів «Лицарі дикого поля» і «Ярино, вогнику мій».

Вхід вільний.

29/5

Хмельницький

Остап Українець презентує новий роман «Транс» у Хмельницькому

18:30 - Книгарня «Є», вул. Проскурівська, 2

Презентація

27/5

Бучач

Юрій Вітяк розповість про конкурс відеопоезії «МонОкль»

17:00 - Літературний центр імені Аґнона, вул. Галицька, 21

Презентація

30/5

Луцьк

Мистецький проект «Драбина» запрошує на творчий вечір у Луцьку

18:00 - Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, вул. Волі, 13

Презентація

26/5

Луцьк

«Ліхтар» запрошує на літературно-музичний вечір у Луцьку

19:00 - Innerspace, вул. Паркова, 5

Презентація

Книгарня «Є» (вул. Проскурівська, 2) та «Видавництво Жупанського» запрошують на презентацію нового роману Остапа Українця «Транс» за участю автора, яка відбудеться 29 травня о 18:30.

Молодий перекладач і письменник Остап Українець, який нещодавно стрімко увійшов у вітчизняний культурний простір майстерними перекладами Говарда Філіпса Лавкрафта та дебютним, прихильно сприйнятим читачами і критиками, романом «Малхут», продовжує своє власне письменницьке паломницво і презентує другий роман «Транс».

Цього разу письменник звертається до середньовічної легенди про Філософський Камінь та алхімічних трактатів, які накладає на подорож багатогранним сьогоденням і через символіку яких досліджує автоеротизм та андрогінність свого героя. Проводячи персонажів таємничим Паломництвом: містами сучасної Європи та сторінками класичної літератури, письменник постійно ставить їх у ситуацію між вибором та напередвизначеністю самих себе. Відповідь на запитання «про що цей роман?» у кожного буде своя, так само, як і трактування, ким насправді був головний герой на початку «Трансу» і ким він став наприкінці.

Вхід вільний.

27 травня о 17:00 запрошуємо на зустріч із поетом, перекладачем, куратором мистецьких подій Юрієм Вітяком  у Літературному центрі імені Аґнона (вул. Галицька, 21). Під час зустрічі говоритимемо про фестиваль відеопоезії «Монокль», дивитимемось відео лауреатів фестивалю та слухатимемо поезію Юрія. 

Довідка:

Юрій Вітяк – поет, перекладач, телеведучий, головний редактор глянцевого видання «Kids Boss». Засновник літстудії «Сім Герц». Член НСПУ. Лауреат літературної премії ім. С.Будного. Організатор конкурсу відеопоезії «МонОкль».

Подія на Фейсбуці

Тобі знайоме відчуття задоволення, коли чуєш приємну пісню, коли читаєш душевну поезію, коли у венах замість крові натхнення, а всередині лише гармонія та спокій? Саме така атмосфера присутня на мистецькому проекті «Драбина», який луцький осередок ВМГО «ФРІ» організовує саме для тебе. Якщо ти любиш декламувати вірші, класно співаєш, або просто хочеш поділитись мистецтвом з оточуючими, то неодмінно долучайся до «Драбини», яка відбудеться 30 травня о 18:00 у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки (вул. Волі, 13).

Будеш ти учасником, чи глядачем, однаково просимо попередньо зареєструватись на подію

Подія на Фейсбуці

Літературно-музичний вечір відбудеться в рамках проекту «Ліхтар» у Луцьку, в Innerspace (вул. Паркова, 5) 26 травня о 19:00. Ще більше поезії, музики та всього-всього-всього. «Ліхтар» змінив географію, й відтепер для вас читатимуть не тільки лучани, а й жителі інших регіонів.

Учасники:

Вхід вільний.

Подія на Фейсбуці

29/5

Київ

Галина Анненкова-Крюкова прочитає киянам лекцію про «Майстра і Маргариту»

19:00 - INVERIA flow space, вул. Володимирська, 49-А

Лекція

27/5

Київ

Станіслав Хохель запрошує киян на автограф-сесію

18:00 - Будинок книги, вул. Льва Толстого, 11/61, 3-й поверх

Презентація

1/6

Київ

Дитячий письменник Валентин Постніков зустрінеться з киянами

15:00 - Будинок книги, вул. Льва Толстого, 11/61, 3-й поверх

Презентація

5/6

Київ

Світлана Андрєйченко святкує день народження на поетичному вечорі

18:30 - Будинок книги, вул. Льва Толстого, 11/61, 3-й поверх

Презентація

Галина Анненкова-Крюкова прочитає киянам лекцію про «Майстра і Маргариту» – роман, що змінив ХХ століття. Подія відбудеться 29 травня о 19:00 в INVERIA flow space (вул. Володимирська, 49-А). 

Вартість лекції: до 29 травня – 300 грн, у день заходу – 400 грн.

Купити квиток

Реєстрація

Контакти: +38 (099) 652 13 51, +38 (096) 861 09 80

Подія на Фейсбуці

Станіслав Хохель запрошує киян на автограф-сесію 27 травня о 18:00 в Будинку книги (вул. Льва Толстого, 11/61). 

Вхід вільний.

Подія на Фейсбуці

Письменник Валентин Постніков, автор історій для дітей у журналі «Веселі картинки», зустрінеться з киянами у Будинку книги (вул. Льва Толстого, 11/61) 1 червня о 15:00.

Вхід вільний.

Подія на Фейсбуці

5 червня о 18:30 у Будинку книги (вул. Льва Толстого, 11/61) святкуватиме день народження київська поетка Світлана Андрєйченко. 

Вхід вільний.

Подія на Фейсбуці

27/5

Київ

На київській Пейзажній алеї проведуть «Краплинні читання»

17:00 - Пейзажна алея

Лекція

31/5

Київ

Іван Семесюк презентує віршову збірку в Києві

19:00 - Docker's ABC, вул. Хрещатик-Заньковецької, 15/4

Презентація

26/5

Київ

У Києві презентують книжку «1918. Донецький бліцкриг. Володимир Сікевич»

19:30 - Трансформер, вул. Велика Житомирська, 15-Б

Презентація

26/5

Світловодськ

Назар Розлуцький презентує нову книгу «Нотатник мобілізованого» у Світловодську

12:00 - Вул. Приморська, 30

Презентація

Краплинні читання — це не для поезії, це для протесту. В часи імітаційної демократії та декларованої свободи слова дуже легко віддатися течії та забути про необхідність подальших змін. Кожна з нас — лише крапля в уявному океані, але зрештою саме окремі краплі цей уявний океан і формують. Читання пройдуть 27 травня о 17:00 на Пейзажній алеї.

Кожної останньої неділі кожного місяця ми будемо збиратися на пейзажній алеї та нагадувати одна одній та перехожим, що ми є, ми прагнемо змін і ми впевнені, що інший світ можливий і що, можливо, він існує вже зараз.

Місце проведення — скульптура «Дощ» на Пейзажній алеї (goo.gl/aNcVQ2). В разі несприятливих погодних умов (палке сонце, стрімкий дощ, etc) переміщаємося під арку, що біля скульптури «Форма Світла».

Подія на Фейсбуці

Поетична інвазія, або травневі читання від Івана Семесюка відбудуться 31 травня о 19:00 в Docker’s ABC (вул. Хрещатик-Заньковецької, 15/4). 

Презентація збірочки віршованих висерів «Нема чим робить», накидування смислів на вентлятор, синька на барі.

У програмі:

 • знайомство з одоробком автора,
 • авторська декламація зі сцени,
 • гаряче обговорення почутого,
 • автограф-сесія і фото-сеанс.

  Вхід вільний.

Кількість місць обмежена.

Бронювання місць:
(044) 278-17-17
(050) 440-15-25

Подія на Фейсбуці

Презентація книги «1918. Донецький бліцкриг. Володимир Сікевич» – уже на цієї суботи, 26 травня, о 19:30 у Просвітницькому центрі Трансформер світу буде презентовано новий книжковий продукт Видавництва «Залізний тато».

 

Важко сказати чого більше у цій книжці – унікальності чи актуальності. Тому по порядку – унікальність полягає у тому, що вперше в Україні вийдуть мемуари генерала Армії УНР Володимира Сікевича, командира групи визволителів донецьких земель у 1918 році. Актуальність же полягає у прикладі як за три тижні можна позбутися окупаційних військ.

 

Зі сторінок книги постають образи українських військовиків, детальні описи бойових дій, поетичні пейзажі українського степу та політичні події, що мали визначальне значення для перебігу Національно-визвольних змагань. 

 

Автор позбавив свої оповідання архівної сухості та надає власному творінню яскравого художнього забарвлення, підкресленого колоритною українською мовою початку двадцятого століття.

 

Серед спікерів презентації ви зможете побачити колоритних адептів сучасної реколонізації Сходу, позбавлених академічних формальностей істориків та інших авантюристів культурного простору.

 

Презентацію модеруватиме керівник книжкового проекту – Олексій Бешуля.

 

Подія на Фейсбуці

Назар Розлуцький презентує нову книгу «Нотатник мобілізованого» у Світловодську (вул. Приморська, 30) 26 травня о 12:00.

Назар Розлуцький – історик, дослідник історії УПА та історії української діаспори, поет, прозаїк, в 2015-16 роках служив у 55-й окремій артилерійській бригаді, старший науковий співробітник Музею української діаспори. В Світловодську презентуватиме свою нову книгу «Нотатник мобілізованого», в якій розповідає про власний досвід участі в російсько-українській війні.
Автор наголошує, що ця книга – не про війну загалом, і навіть не про 55-ту бригаду в 2015-16 роках. Вона про те, як сприймає війну цивільна людина, якій в силу обставин і власного вибору доводиться брати до рук зброю і захищати свою землю.

Подія на Фейсбуці