Нон-фікшн

160₴

Юстейн Ґордер. Світ Софії

Юстейн Ґордер. Світ Софії. Роман про історію філософії / Юстейн Ґордер ; Пер. з норвезької Наталія Іваничук. – Львів : Літопис, 2019. – 536 с. ISBN 978-966-8853-77-7

«Світ Софії» — це роман про історію філософії. Головна героїня – чотирнадцятирічна дівчинка Софія знаходить у поштовій скриньці листа від загадкового філософа, в якому лише два запитання «Хто ти?» і «Звідки взявся світ?». Саме ці питання завжди цікавили людство. З них і почалася мандрівка дівчинки у світ філософії, починаючи від мислителів Стародавньої Греції і аж до філософів сучасності. Захоплююча мандрівка інтелекту і уяви дає чудову нагоду читачеві різного віку подорожувати слідами великих мислителів, відкриваючи таємниці загадкового та багатозначного світу Софії, Світу Мудрості.

 

Книжка «Світ Софії» витримала декілька десятків перевидань у Норвегії, перекладена в 63 країнах світу, в тому числі в США та Японії. Роман Юстейна Ґордера — світовий бестселер: найбільшим успіхом користується в Німеччині, Франції, Іспанії, Канаді та Польщі. Понад 45 мільйонів читачів придбали «Світ Софії», а чимало з них створили Клуби прихильників «Світу Софії». 1999 року в Норвегії за мотивами книжки Юстейн Ґордера був знятий фільм «Світ Софії».

 

Кант формулює «категоричний імператив» по-різному. По-перше, він каже, що «завжди чини так, щоб максима твоєї поведінки могла б завдяки твоїй волі стати загальним законом природи».

 

Роблячи щось, я мушу, отже, пересвідчитися, чи хотілось би мені, аби й інші люди поводилися так само у цій же ситуації.

 

Саме так. Лише у такому разі будеш діяти згідно з моральним законом усередині тебе. «Категоричний імператив» Кант сформулював ще й так: «Чини так, щоб людство – як у твоїй особі, так і в особі кожного іншого – було тобі потрібне завжди як мета, і ніколи лише як засіб».

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект