премія

Катерина Штанко та Леся Воронина — серед номінантів премії Астрід Ліндґрен

17.10.2019
премія Астрід Ліндґрен-2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Українська ілюстраторка Катерина Штанко та письменниця Леся Воронина номіновані на премію Астрід Ліндґрен-2020 — The Astrid Lindgren Memorial Award (ALMA). Перелік номінантів оприлюднили під час Франкфуртського книжкового ярмарку, повідомляє власна кореспондентка Читомо.

Катерина Штанко — українська художниця та письменниця, уродженка Сімферополя. Співпрацювала з видавництвами «Веселка», «Дніпро», «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», «Грані-Т» та «Видавництво Старого Лева».

 

Учасниця багатьох українських та міжнародних виставок.

 

2014 року у видавництві«А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» вийшла книжка «Дракони, вперед!», в якій Штанко виступила і як ілюстратор, і як автор. Видання було визнане «Дитячою книгою року BBC — 2014».

Леся Воронина — українська письменниця, перекладачка, журналістка, членкиня Асоціації українських письменників.

 

Під псевдонімом Гаврило Ґава написала понад сто сюжетів коміксів, що впродовж 13 років з’являлися на сторінках журналу «Соняшник». Найпопулярніші дитячі твори Ворониної — збірка повістей «Суперагент 000.», пригодницькі повісті «Пригоди голубого папуги», «Хлюсь та інші», «Таємниця Чорного озера».

 

Лауреатка премій «Книжка року», «Коронація слова», «Книга року BBC-2008», «Дитяча книга року ВВС-2012».

Усього на премію Астрід Ліндґрен 2020 претендують 237 осіб із 68 країн світу. Список презентував лауреат премії 2018 року, бельгійський письменник Барт Моеярт.

 

Переможця оголосять 31 березня, у Стокгомі та Болоньї.

 

З повним переліком номінантів можна ознайомитися за посиланням.

 

Меморіальна премія імені Астрід Ліндґрен була заснована шведським урядом 2002 року, після смерті відомої письменниці для того, щоб сприяти розвитку дитячої та юнацької літератури. Запровадження нагороди стало також знаком визнання та глибокої поваги до Ліндґрен, яка залишається однією із найулюбленіших та найпопулярніших письменниць у Швеції та за її межами.

 

Читайте також: Книжки-лауреати Ліндґрен: що прочитати українською