Календар подій

31/12

Конкурс «Юний Самовидець» приймає дитячі художні репортажі про школу

Україна

23:59

Конкурс «Юний Самовидець» приймає дитячі художні репортажі про школу

Стартував конкурс дитячого художнього репортажу «Юний Самовидець» пам’яті Степана Чубенка. Він покликаний залучити дітей до обговорення суспільно важливих тем та познайомити із жанром художнього репортажу.

Основне завданням – дати можливість висловитися у цьому жанрі журналістам шкільних видань і проявити їхню активну громадську позицію.

«Юний Самовидець» – конкурс-меморіал, присвячений пам’яті Степана Чубенка — 16-річного школяра із Краматорська, вбитого бойовиками «ДНР» у 2014 році в Донецьку за проукраїнську позицію.

Тема першого «Юного Самовидця» – «Як вижити у школі».

Чи завжди бути у школі безпечно, особливо коли просто за її вікнами війна? Чи можуть сторонні люди безперешкодно потрапити до школи і до чого це може привести? Чи всім дітям комфортно бути у колективі і як боротися із булінгом? Чи можуть діти з інвалідністю відвідувати звичайну українську школу? А також інші теми безпеки, які захочуть розкрити автори.

Автори – учні від 1 до 11 класу.

До розгляду приймаються раніше не публіковані художні репортажі українською мовою. Автор повинен спиратися на власний досвід.

* Автор має добре знати тему, прагнути об’єктивності, писати тексти самостійно.

* Важливим елементом є влучні описи та живі діалоги з героями вибраної теми. Оповідь має бути не сухою газетною, а саме художньою.

Надсилати роботи можна до 15.02.2019 на адресу конкурсу young.samovydets@gmail.com.

Обсяг репортажу– до 20 000 знаків.

Нагороди: І місце – 1 000 грн. ІІ місце – 700 грн. ІІІ місце – 500 грн.

Журі конкурсу:

  • Марічка Паплаускайте, репортерка, редакторка відділу «Репортаж» онлайн-журналу The Ukrainians;
  • Єлізавета Гончарова, репортерка журналу «Український тиждень», авторка книги репортажів «Десь поруч війна», переможниця IV «Самовидця»;
  • Ярослава Тимощук, репортажистка, журналістка Тексти.org.uа
  • Сталіна Чубенко, педагог, учитель  російської мови, літератури, матір Степана Чубенка.

Переможці будуть нагороджені під час оголошення результатів конкурсу художнього репортажу «Самовидець» у Києві та запрошені на Книжковий Арсенал.

Десять кращих репортажів можутуть бути опубліковані організаторами – видавництвом «Темпора».

Куратори конкурсу: Гаяне Авакян, журналістка, менторка Агенції розвитку локальних медіа «Або», переможниця VI «Самовидця»; Єлізавета Гончарова, репортерка.

Усі новини конкурсу і корисні поради для юних репортерів – на офіційній сторінці «Юного Самовидця» у Facebook. З усіма питання звертайтеся на сторінку конкурсу або пишіть Гаяне Авакян.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект