втрати

На 100-му році життя помер письменник Віктор Міняйло

26.11.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Вчора, 25 листопада, на 100-му році життя помер український письменник, лауреат Шевченківської премії Віктор Міняйло. Про це з посиланням на доньку Міняйла повідомив голова Національної спілки письменників Михайло Сидоржевський.

 

Повідомляється, що письменник помер у Білій Церкві. Поховання відбудеться завтра, 27 листопада.

 

Віктор Міняйло – український письменник, член НСПУ. Лауреат Шевченківської премії за роман «Вічний Іван», республіканської премії ім. Головка, Білоцерківської міської літературно-мистецької премії ім. Нечуя-Левицького.

 

Також письменник був удостоєний звання почесного громадянина Білої Церкви та звання почесний член «Просвіти» ім. Тараса Шевченка, нагороджений її медаллю «Будівничий України».

 

Почесний голова Білоцерківського міського відділення СПУ від дня його утворення у 1997 році. Київське обласне відділення НСПУ в Білій Церкві започаткувало Міняйлівські читання з нагоди 80-річчя письменника.

 

Міняйло – автор прозових книжок: «Перо жар-птиці», «Блакитна мрія», «Дзеркальний короп», «По той бік правди», роману «Вічний Іван», повісті «Людське ім’я», дилогій «Посланець до живих» та «Кров мого сина» і «Зорі й оселедці» та «На ясні зорі».

 

Загальний тираж 23 видань його книжок становить понад 1 млн примірників. Романістика Міняйла розвивала традиції т. з. української «химерної прози».

 

Нагадаємо, що 22 листопада помер відомий український перекладач Віктор Шовкун.

 

А 31 жовтня пішов із життя український прозаїк, драматург та кіносценарист Богдан Жолдак.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект