Book Forum-2019

На Book Forum презентували проєкт про популяризацію читання «Lampa.Books»

21.09.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У межах Book Forum у Львові відбулась презентація проєкту «Lampa.Books» — блог на платформі Instagram, який націлений на популяризацію читання серед молоді.

 

На презентації обговорювали помилки, успіхи та особливості роботи з книжковим блогом на платформі Instagram. Ідея створити блог виникла в Артура Дмитришина, який хотів надихати та мотивувати молодь читати книги. На його думку, не читають ті, хто вважають читання нудним. 

 

«Я пропонував своїм друзям читати. Хтось читав, хтось відмовлявся, хтось казав, що це дурня. Більшість з них казали, що це вбивання власного часу, тому краще подивитись фільм», – говорить Артур Дмитришин.

Зацікавити молодь читати книжки допомогла візуальна частина Instagram. Гортаєш стрічку, бачиш красиву картинку і переходиш на сторінку.  Щоб залучити до блогу більше підписників, блогери витратили 25$ на рекламу, все інше працює на ентузіазмі та ідеї зробити читання цікавим та популярним.

 

«Головне — створити спільноту, в якій буде панувати довіра, і з цього люди будуть черпати користь», – зазначає ініціатор «Lampa.Books».    

 

Для популяризації книг творці «Lampa.Books» обрали Instagram – соцмережу, де молоді найбільше. На їхній сторінці можна знайти відгуки на книжки, книжковий «секонд-хенд» (форма буккроссингу), розіграші та новини з літературного світу. 

 

«Люди пишуть відгуки, суб’єктивну думку про цю книгу. Ми просто збираємо ці всі відгуки зі всього україномовного книжкового Instagram-му і публікуємо їх у себе. От таким чином формується довіра», – каже Артур.

Зараз «Lampa.Books» має більше двох тисяч підписників. На думку блогерів, у них зібралась своя так звана «лампова» аудиторія, які надсилають їм свої відгуки. 

 

«Нехай «Lampa.Books» не має мільйонів підписників, але вона має ту аудиторію, з якою ми кожного дня спілкуємось і від якої ми отримуємо величезний фідбек. В майбутньому хочеться створити формат «ламповості» – формат відкритої щирої розмови. Не інтерв’ю на конкретні запитання і відповіді. Хочеться розкривати душу тої людини, яка створює книгу, її думки», – зазначає Вікторія Федорів, одна із творців проєкту «Lampa.Books».

 

Проєкт «Lampa.Books» планує робити інтерв’ю з письменниками на Youtube-каналі, організовувати книжкові зустрічі в різних містах України та створити власне видавництво. 

 

Нагадаємо, що згідно з дослідженням, проведеним у 2018 році, читання книжок перебуває лише на п’ятому місці дозвілля серед українців. 

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект